Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σχετικα με τις μπαντες εκπομπης:

απο ενδεικτικα data περιοχης κορινθιας & χαλκιδικης νεων σταθμων cosmote : θα εκπεμπουν

 

2G-900/1800/

3G-2100-900/

4G-800/1800

 

απο ενδεικτικα data πολης θεσσαλονικης νεου σταθμου wind: θα εκπεμπουν

 

0800 LTE-4G

1800 DCS

2100 UMTS

 

Αυτα σχετικα με το οτι μονο η wind χρησιμοποιει την 800 αρα και μονο στην επαρχια!

 

Επισης οτι η cosmote ΔΕΝ κανει χρηση της 800αρας στο 4g!!! και οτι μονο οποιος εχει wind χρειαζεται κινητα στα 800!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου εδωσε η Selina τα tr.number που είναι για Ελλάδα μαζί με το δικο μου και μου είπε ότι επειδή είναι παρά πολλά μπορεί να υπάρξει μια μικρή καθυστέρηση στο να έρθουν! Όλα έχουν παραδωθεί! Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Μου εδωσε η Selina τα tr.number που είναι για Ελλάδα μαζί με το δικο μου και μου είπε ότι επειδή είναι παρά πολλά μπορεί να υπάρξει μια μικρή καθυστέρηση!

 

Καθυστερηση να τα στειλουν η να ερθουν?

Γιατι μου το χει δωσει απο παρασκευη και περιμενω.εχει μεν σκαναριστει,δηλαδη το εχουν δωσει.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος ολοκληρωμενος οδηγος πως να κανεις αιτηση για το bootloader (τι να συμπληρωσεις ακριβως,τι λενε τα κινεζικα πεδια ποιο κουτακι δεν πρεπει η πρεπει να τικαρεις κτλ) και μετα ποια ειναι η διαδικασια φλασαρισματος μιας οφισιαλ η της ελληνικης ρμ,ο οποιος να μπει και στην πρωτη σελιδα για ολους μας?γιατι ειλικρινα ενω παρακολουθω το νημα ετσι οπως ειναι σκορπια ολα ακρη δεν βγαζω με τη διαδικασια
Link to comment
Share on other sites

Παίδες στην επαρχία πιάνει 4G;

 

αν εχεις wind χλωμο. Aν εχεις cosmote πιθανον να το κλειδωνει στο 1800 που υποστηριζει το κινητο οποτε δεν θα εχεις θεμα μαλλον.

Link to comment
Share on other sites

Είχα και εγώ θέμα με την ίδια ρομ και το έλυσα κάνοντας επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (για να φύγουν τα παλιά google apps) και έκανα ακριβός ότι κάνει το παλικάρι
με τα ίδια αρχεία που δίνει στα σχόλια ο ίδιος!

Από τότε κανένα θέμα!

 

Μαλιστα. Εγω το εκανα με το google installer γιαυτο. Δεν πειραζει εβαλα τη sphinx που ειναι και rooted. Με το fix της καμερας κομπλε

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

καλυσπερα ειναι φυσιολογικο αν εχει κολησει εκει απο 7 του μηνα?Συγνωμη που ρωταω εδω αλλα δε μου απαντησαν εκει που επρεπε να ρωτησω

Jan 07, 2016

07:57The item is pre-advised

Jan 06, 2016

16:55Processed Through Sort FacilityFLYTEXPRESS-CN

Jan 02, 2016

14:02AcceptanceFLYTEXPRESS-CN

Dec 31, 2015

17:46Shipping information recievedCustomer

Link to comment
Share on other sites

καλυσπερα ειναι φυσιολογικο αν εχει κολησει εκει απο 7 του μηνα?Συγνωμη που ρωταω εδω αλλα δε μου απαντησαν εκει που επρεπε να ρωτησω

Jan 07, 2016

07:57The item is pre-advised

Jan 06, 2016

16:55Processed Through Sort FacilityFLYTEXPRESS-CN

Jan 02, 2016

14:02AcceptanceFLYTEXPRESS-CN

Dec 31, 2015

17:46Shipping information recievedCustomer

 

Αν και ειναι off topic το The item is pre-advised νομιζω εμφανιζεται οταν ο πωλητης ενημερωνει το ταχυδρομειο οτι ΘΑ στειλει ενα δεμα!!! δλδ υπομονη!!! μην βιαζεσαι!!! απο που το περιμενεις?

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις wind χλωμο. Aν εχεις cosmote πιθανον να το κλειδωνει στο 1800 που υποστηριζει το κινητο οποτε δεν θα εχεις θεμα μαλλον.

Vodafone έχω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παιδιά κάποιος που παρήγγειλε το κινητό από vickmall με paypal μπορεί να μου στείλει pm να ρωτήσω κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Vodafone έχω.

 

H vodafone κλειδωνει το 4G στα 800 & στα 2600. 800 δεν εχει το κινητο 2600 ομως εχει.

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με τις μπαντες εκπομπης:

απο ενδεικτικα data περιοχης κορινθιας & χαλκιδικης νεων σταθμων cosmote : θα εκπεμπουν

 

2G-900/1800/

3G-2100-900/

4G-800/1800

 

απο ενδεικτικα data πολης θεσσαλονικης νεου σταθμου wind: θα εκπεμπουν

 

0800 LTE-4G

1800 DCS

2100 UMTS

 

Αυτα σχετικα με το οτι μονο η wind χρησιμοποιει την 800 αρα και μονο στην επαρχια!

 

Επισης οτι η cosmote ΔΕΝ κανει χρηση της 800αρας στο 4g!!! και οτι μονο οποιος εχει wind χρειαζεται κινητα στα 800!

 

Με μπέρδεψες τώρα. Τελικά εγώ που έχω wind στη Θεσσαλονίκη, με αυτό το κινητό θα εκμεταλλευτώ το 4g ή όχι; Θα έχω 4g ?

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω έχει βγει update 6.1.7 για τη dev multi απο το xiami.eu. Λέω να τη βάλω αν και δε βρίσκω changelog...

 

Μην τη βάλεις. Έχει θέμα με την μπαταρία. Αλλο ποσοστό είναι και άλλο γραφει. Περίμενε την επομενη

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ενας ξαδερφος παρελαβε ενα 3αρι τετοιο πριν 2 μερες μου το εδωσε με προβλημα οτι οι επαφες δεν εμφανιζονταν στο viber. Του εκανα επανεκκινηση και δεν ξαναναψε ποτε... Μενει στο logo για ωρες. Καλη φαση.

 

ΥΓ ειχε την stable rom του vickmall με ελληνικα και kingroot

 

99% τη πάτησε λόγω kingroot. Aς δοκιμάσει να φλασάρει την official με το flashtool.

Link to comment
Share on other sites

99% τη πάτησε λόγω kingroot. Aς δοκιμάσει να φλασάρει την official με το flashtool.

 

Κατι τετοιο καταλαβα καθως τωρα που ειμαι με την sphinx prerooted ολα βαινουν καλα. Απλα δεν εχει ελληνικο μενου. Και δεν μπορω να κανω και κατι γιαυτο αν δεν ξεκλειδωθει το bootloader... :( Αυτοι απο το vickmall πως εβαλαν ελληνικα στο μενου με την stable???

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Κατι τετοιο καταλαβα καθως τωρα που ειμαι με την sphinx prerooted ολα βαινουν καλα. Απλα δεν εχει ελληνικο μενου. Και δεν μπορω να κανω και κατι γιαυτο αν δεν ξεκλειδωθει το bootloader... :( Αυτοι απο το vickmall πως εβαλαν ελληνικα στο μενου με την stable???

 

Φτιάξανε δική τους fastboot rom/

Link to comment
Share on other sites

Φιλέ icy20. Με την sphinx prerooted στα SMS έχει επιλογή για 160 χαρακτήρες?

Στην miui εφαρμογή messaging εννοώ.

Εάν όχι, όταν βάλεις άλλη εφαρμογή για SMS, π.χ Textra και την ορίσεις σαν default, όταν μέσα από τις επαφές επιλέξεις να στείλει μήνυμα πατώντας το αντίστοιχο κουμπί δίπλα στον αριθμό τηλεφώνου της επαφής, συνεχίζει και ανοίγει την δικιά του εφαρμογή messaging ή βγάζει την νέα εγκατεστημένη?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Φιλέ icy20. Με την sphinx prerooted στα SMS έχει επιλογή για 160 χαρακτήρες?

Στην miui εφαρμογή messaging εννοώ.

Εάν όχι, όταν βάλεις άλλη εφαρμογή για SMS, π.χ Textra και την ορίσεις σαν default, όταν μέσα από τις επαφές επιλέξεις να στείλει μήνυμα πατώντας το αντίστοιχο κουμπί δίπλα στον αριθμό τηλεφώνου της επαφής, συνεχίζει και ανοίγει την δικιά του εφαρμογή messaging ή βγάζει την νέα εγκατεστημένη?

Ευχαριστώ

Οχι η εργοστασικη ειχε 62 χαρακτηρες. Το handcent ομως μου εχει κανονικα 160...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Με μπέρδεψες τώρα. Τελικά εγώ που έχω wind στη Θεσσαλονίκη, με αυτό το κινητό θα εκμεταλλευτώ το 4g ή όχι; Θα έχω 4g ?

 

Δεν ξέρω . Εγω στους σταθμούς θεςςαλονικης που βλέπω data wind το 4g το στέλνουν αποκλειστικά στα 800 , σε αντίθεση με cosmote Vodafone που το στέλνουν για λόγους χωρητικότητας σε 2 μπάντες. Όμως φίλοι εδώ μέσα γράφουν ότι έχουν κανονικά 4g wind .Φυσικά τι έχουν οι φίλοι δεν μπορώ να το τσεκάρω. Τι έχουν τα data wind μπορώ και σου λέω.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την fastboot και έβαλα την China stable 7.0.22.0 όλα καλά, αλλά δεν μπορώ να περάσω τις επαφές του google στο MIUI, έχω περάσει όλα τα google apps κανονικά! Μόνο εγώ έχω θέμα με αυτό ; (στην προηγούμενη ρομ του vickmall ήταν ok)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην 7.0 stable την Αγγλική, ξερει κανεις πώς θα θα εμφανισω μονο τις επαφές απο το gmail, χωρις τα υπολοιπα περιττα email κτλ; εχει τυχει και σε αλλους;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...