Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και εμένα αυτό έβγαζε και έκανα copy paste αυτό που γράφει σαν σφάλμα και μου πέρασε :lol:
Μπα δεν προχωράει .................

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είμαι ένα βήμα πριν το πάρω από vickmall. Αλλά χρειάζομαι βοήθεια σε κάτι!

 

Ως μέσος χρήστης, θέλω μόλις το παραλάβω, να είναι όσο το δυνατόν πιο κοντά από άποψη λειτουργικότητας, σε ένα οποιοδήποτε από αυτά που θα αγόραζα από Ελλάδα. Αν και δεν είμαι παντελώς άσχετος με τα τεχνολογικά, δεν θέλω να μπω σε χρονοβόρες διαδικασίες με online οδηγούς και επεμβάσεις μέσω του pc μου, ώστε να το κάνω λειτουργικό.

 

Με ενδιαφέρει να μπορεί να πάρει αναβαθμίσεις (χωρίς να καίγομαι), και αν δεν γίνεται να είναι το μενού στα ελληνικά (δεν με νοιάζει, τα αγγλικά μου είναι πολύ καλά), τουλάχιστον φυσικά να μπορώ να γράψω στα ελληνικά. Και να μπορώ να εκμεταλλευτώ το Google Play Store. Αυτά τα ολίγα.

 

Άρα τι να ζητήσω από το vickmall;

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά πολύ!

Ζητά το με multilague μια χαρά θα είσαι

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν προχωράει .................

 

1.στην πρώτη σειρά γράφεις ενα όνομα

2.τον κωδικό της χώρας

3.αριθμο τηλ.

4 τον λόγο που θέλεις να το κάνεις.(ο φίλος απο επάνω έκανε copy-paste τους ορους απο κατω-παρτους στα κινέζικα οχι αγγλικα)

5. μαρκαρεις το τικ και αποστολη.

6.σου έρχεται μήνυμα με κωδικο επιβεβαίωσης τον περνάς στο νεο παράθυρο που θα ανοίξει και περιμένεις..

Επειδη γίνεται ενας χαμός κανε πολλες προσπάθειες και ανανέωση και πάλι απο την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Το κινητό το έχω και γω 3 μέρες τώρα και εκεί που ήμουν κατενθουσιασμένος με την χρήση του σήμερα είδα ότι μάλλον έχει πρόβλημα το 4g. Και λέω μάλλον γιατί είχα δίπλα δίπλα ένα lenovo golden warrior και το δικό μου και ενώ το μεν lenovo είχε κανονικά 4g το δικό μου H+. Και τις ημέρες που το έχω όντως δεν έχω δει καθόλου να έχει 4g. Το κινητό το πήρα από vickmall και δυστυχώς έκανα και γω λάθος και ζήτησα την multilanguage. Στις ρύθμισης της sim έχω βάλει σαν prefered network το LTE. Λέτε να είναι πρόβλημα της rom ή hardware. Ή μήπως υπάρχει καμιά άλλη ρύθμιση που πρέπει να τσεκάρω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Edited by thanath
Link to comment
Share on other sites

μηπως εχεις wind Και το λενοβο εχει την 800αρα μπαντα;

Όχι.. Λάθος μου που ξέχασα να το γράψω. Είναι και τα 2 cosmote.

Link to comment
Share on other sites

η καρτα σου ειναι 4g;

εστειλες σμσ για ενεργοποιηση της υπηρεσιας;

γιατι λες οτι δεν εχεις δει καθολου 4g

Link to comment
Share on other sites

Επειδη τον τελευταιο καιρο ειμαι μεταξυ του letv x500 και του note 3, βλεπω οτι η τιμη ειναι fixed στα 210 δολλαρια παντου αλλα στο μεν vickmall (το οποιο εχω σε πολυ εκτιμιση) το δειχνει στα 199ε αν επιλεξεις πανω μετατροπη σε ευρω, και το minideal το δειχνει 190ε στην μετατροπη του σε ευρω..περιεργο δεν ακουγεται οταν και στα 2 μαγαζια η τιμη του σε δολλαρια ειναι 210?

Επισης το letv ειναι στα 195 δολλαρια στο minideal..

Ηθελα να ρωτησω εαν η multi rom που βαζουν για το note 3 τα 2 μαγαζια ειναι ιδια..εχω ακουσει καλα λογια για την multi του vick (η γυναικα μου εχει το note 3g με multi απο vick εδω και 2 χρονια και ειναι μια χαρα χωρις θεματα), εαν η ρομ ειναι ιδια ισως προτιμησω το minideal..

 

Αν και δεν ειναι το καταλληλο νημα, θεωρειτε οτι αξιζει να εχω ενδοιασμους ως προς το note 3 σε σχεση με το letv x500?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα..

Edited by MakTheo
Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Παντως, κι εγω που δοκιμασα μολις τωρα, δε μπορω να περασω το αιτημα, κατι για 10 χαρακτηρες γραφει και σε μενα. Εχει κανεις καποια βοηθεια να προτεινει??:(

Mη βαζετε σημεία στίξης και θα περάσει.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ζητάω συγγνώμη εκ των προτέρων. Δεν έχω διαβάσει ούτε μία σελίδα διότι ψάχνωντας για κινητό διάβασα σχεδόν όλα τα post για Letv One Le 1 X600, DOOGEE F5, Meizu MX4 Pro και τελικά χάθηκα και έχασα και 10 μέρες με το διάβασμα. Δεν το έχω να πειράζω τα κινητά από μόνος μου και εδώ είδα αυτή την προσφορά http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-3-prime-3gb-32gb-mtk-helio-x10-octa-core-miui-v7-13-0mp-touch-id-5-5-inch-fhd-4000mah-battery.html. Οι ερωτησεις μου είναι οι εξής: 1. Αν τους ζητήσω την multilanguage rom σημαίνει ότι θα έχει android 5.1 και θα είναι και στα ελληνικά? 2. Updates OTA θα γίνονται ή θα πρέπει να περνάω εγώ, που δεν το έχω καθόλου? Ποια η διαφορά που σε κάποιο καταστήμα γράφουν "prime" και σε άλλα όχιΑν κάποιος παρήγγειλε από το εν λόγω κατάστημα ας γράψει για να του στείλω p/m. Και πάλι συγγνώμη που δεν διάβασα καθόλου, γνωρίζοντας ότι δεν είναι σωστό αλλά τζάμπα έχασα τόσες μέρες με άλλα κινητά Edited by larrysalonika
Link to comment
Share on other sites

Επειδη τον τελευταιο καιρο ειμαι μεταξυ του letv x500 και του note 3, βλεπω οτι η τιμη ειναι fixed στα 210 δολλαρια παντου αλλα στο μεν vickmall (το οποιο εχω σε πολυ εκτιμιση) το δειχνει στα 199ε αν επιλεξεις πανω μετατροπη σε ευρω, και το minideal το δειχνει 190ε στην μετατροπη του σε ευρω..περιεργο δεν ακουγεται οταν και στα 2 μαγαζια η τιμη του σε δολλαρια ειναι 210?

Επισης το letv ειναι στα 195 δολλαρια στο minideal..

Ηθελα να ρωτησω εαν η multi rom που βαζουν για το note 3 τα 2 μαγαζια ειναι ιδια..εχω ακουσει καλα λογια για την multi του vick (η γυναικα μου εχει το note 3g με multi απο vick εδω και 2 χρονια και ειναι μια χαρα χωρις θεματα), εαν η ρομ ειναι ιδια ισως προτιμησω το minideal..

 

Αν και δεν ειναι το καταλληλο νημα, θεωρειτε οτι αξιζει να εχω ενδοιασμους ως προς το note 3 σε σχεση με το letv x500?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα..

Για την τιμή μην κοιτάς την μετατροπή του καταστήματος. Η τελική τιμή που θα πληρώσεις εξαρτάται από το paypal ή την τράπεζα. Σου συνιστώ να αλλάξεις τον τρόπο μετατροπής συναλλάγματος στο paypal έτσι ώστε να γίνεται μέσω τραπέζης. Αν στα $ έχουν την ίδια τιμή θα έπαιρνα από vickmall, απ όπου το πήρα δηλαδή και είμαι πολύ ικανοποιημένος και από την επικοινωνία μου με την Selina αλλά και από την όλη εμπειρία γενικότερα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη τον τελευταιο καιρο ειμαι μεταξυ του letv x500 και του note 3, βλεπω οτι η τιμη ειναι fixed στα 210 δολλαρια παντου αλλα στο μεν vickmall (το οποιο εχω σε πολυ εκτιμιση) το δειχνει στα 199ε αν επιλεξεις πανω μετατροπη σε ευρω, και το minideal το δειχνει 190ε στην μετατροπη του σε ευρω..περιεργο δεν ακουγεται οταν και στα 2 μαγαζια η τιμη του σε δολλαρια ειναι 210?

Επισης το letv ειναι στα 195 δολλαρια στο minideal..

Ηθελα να ρωτησω εαν η multi rom που βαζουν για το note 3 τα 2 μαγαζια ειναι ιδια..εχω ακουσει καλα λογια για την multi του vick (η γυναικα μου εχει το note 3g με multi απο vick εδω και 2 χρονια και ειναι μια χαρα χωρις θεματα), εαν η ρομ ειναι ιδια ισως προτιμησω το minideal..

 

Αν και δεν ειναι το καταλληλο νημα, θεωρειτε οτι αξιζει να εχω ενδοιασμους ως προς το note 3 σε σχεση με το letv x500?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα..

Η διαφορά στη τιμη είναι ανάλογα πως κάνουνε τη μετατροπη(αναλογιά paypal ήτράπεζας). Και εγώ οταν το πήρα η μετατροπη σε ευρω ελεγε 199 αλλά τελικα στο paypal διαλεξα να κανει τη μετατροπη η τράπεζα και μου βγήκε 192ευρω. Οι ρομ είναι διαφορετικές, κάθε μαγαζί φτιάχνει τη δική του. Και το letv είναι φανταστικο, ίσως ομορφότερο αλλά δεν έχει την υποστήριξη που έχει η xiaomi στο ελληνικό φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Όχι.. Λάθος μου που ξέχασα να το γράψω. Είναι και τα 2 cosmote.

 

Έχε υπόψη σου ότι και η cosmote πλέον βάζει στα 800 το 4g όχι στο εύρος που το κάνει η wind βέβαια. Αλλά αν η κεραία που σε εξυπηρετεί στην περιοχή σου έχει το 4g στα 800 δεν θα δεις ποτέ. Με το προηγούμενο τηλέφωνο είχες 4g στην περιοχή σου?

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ένα βήμα πριν το πάρω από vickmall. Αλλά χρειάζομαι βοήθεια σε κάτι!

 

Ως μέσος χρήστης, θέλω μόλις το παραλάβω, να είναι όσο το δυνατόν πιο κοντά από άποψη λειτουργικότητας, σε ένα οποιοδήποτε από αυτά που θα αγόραζα από Ελλάδα. Αν και δεν είμαι παντελώς άσχετος με τα τεχνολογικά, δεν θέλω να μπω σε χρονοβόρες διαδικασίες με online οδηγούς και επεμβάσεις μέσω του pc μου, ώστε να το κάνω λειτουργικό.

 

Με ενδιαφέρει να μπορεί να πάρει αναβαθμίσεις (χωρίς να καίγομαι), και αν δεν γίνεται να είναι το μενού στα ελληνικά (δεν με νοιάζει, τα αγγλικά μου είναι πολύ καλά), τουλάχιστον φυσικά να μπορώ να γράψω στα ελληνικά. Και να μπορώ να εκμεταλλευτώ το Google Play Store. Αυτά τα ολίγα.

 

Άρα τι να ζητήσω από το vickmall;

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά πολύ!

Καλύτερα πάρτο με την official. Θα έχεις ένα τηλέφωνο πάντα ενημερωμένο, θα σβήσεις μόνος τις κινέζικες εφαρμογες. Θα περάσεις τα gapps(είναι 5 λεπτά υπόθεση. Και για να γράφεις ελληνικά θα κατεβάσεις ενα ελληνικό πληκτρολόγιο( google keyboard) και θα είσαι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Για την τιμή μην κοιτάς την μετατροπή του καταστήματος. Η τελική τιμή που θα πληρώσεις εξαρτάται από το paypal ή την τράπεζα. Σου συνιστώ να αλλάξεις τον τρόπο μετατροπής συναλλάγματος στο paypal έτσι ώστε να γίνεται μέσω τραπέζης. Αν στα $ έχουν την ίδια τιμή θα έπαιρνα από vickmall, απ όπου το πήρα δηλαδή και είμαι πολύ ικανοποιημένος και από την επικοινωνία μου με την Selina αλλά και από την όλη εμπειρία γενικότερα.

 

Η διαφορά στη τιμη είναι ανάλογα πως κάνουνε τη μετατροπη(αναλογιά paypal ήτράπεζας). Και εγώ οταν το πήρα η μετατροπη σε ευρω ελεγε 199 αλλά τελικα στο paypal διαλεξα να κανει τη μετατροπη η τράπεζα και μου βγήκε 192ευρω. Οι ρομ είναι διαφορετικές, κάθε μαγαζί φτιάχνει τη δική του. Και το letv είναι φανταστικο, ίσως ομορφότερο αλλά δεν έχει την υποστήριξη που έχει η xiaomi στο ελληνικό φόρουμ.

Το ξερω οτι την τιμη την καθοριζει ειτε το PAYPAL ειτε η τραπεζα μας,κανω χρονια τωρα αγορες στο ebay, απλα μου φανηκε περιεργο να εχουν τετοια αποκλιση..

 

Το letv το θεωρω ομορφοτερο, αλλα εαν λαμβανα υπ'οψην μονο αυτο τοτε θα το ειχα ηδη παραγγειλει.. Η αληθεια ειναι οτι εχω κολλησει περισσοτερο με το letv αλλα η κοινοτητα και η υποστηριξη της xiaomi με κανει να προσπαθω να αλλαξω γνωμη.. Να φανταστειτε παρακολουθω καθημερινα το thread του note 3g που εχει η γυναικα μου..

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα και εγω απο banggood 31/12 (λογικα θα ερθει με multi) και σημερα ξεκινησε το tracking number να δειχνει πληροφοριες(the item is preadvised) εβαλα priority direct mail(7-10 μερες) εχει βρει καποιος καμια καλη θηκη? Η αλομινιου πως σας φαινονται την εχει αγορασει καποιος? Edited by Sokk
Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα και εγω απο banggood 31/12 (λογικα θα ερθει με multi) και σημερα ξεκινησε το tracking number να δειχνει πληροφοριες(the item is preadvised) εβαλα priority direct mail(7-10 μερες) εχει βρει καποιος καμια καλη θηκη? Η αλομινιου πως σας φαινονται την εχει αγορασει καποιος?

 

Που πατας το tracking number ;;

Link to comment
Share on other sites

Που πατας το tracking number ;;

 

Στη σελιδα του bang good και με μεταφερει σε μια σελιδα 17tracknet που φαινετε να περνει πληροφοριες απο το postnl.com

Γιατι?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ξεκλειδωσα bootloader εκανα root τη συσκευη και πέρασα twrp. Τωρα λεω να περάσω τη multi5.12.31! Απλα περιμενω να φορτισει η συσκευή πριν συνεχίσω. Κανω wipe data & cache, σωστά; Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Ψάχνω να βρω τον δείκτη SAR. Γνωρίζει κανείς να που πεί τον αριθμό;

Τον έχω ψάξει και γω αρκετά αλλά δεν το έχω βρει. Ούτε στα φυλλάδια που είχε μέσα ή συσκευασία βρήκα να αναφέρει κάτι. Φαντάζομαι ότι δεν θα διαφέρει πολύ από του 2 που ψάχνοντας είχα βρει ένα νούμερο γύρω στο 0.7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εχει κανείς αντιμετωπίσει πρόβλημα με την εφαρμογή του LinkedIn? Εχω την official developer miui και όταν εγκαθιστώ την εφαρμογή το ονομά της στο launcher εμφανίζεται στα κινέζικά και όταν πας να την ανοίξεις crasharei.

Το ίδιο πρόβλημα το είχα και με την πειραγμένη rom απο το vickmall όταν είχε έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,σχετικα με την αιτηση για το ξεκλειδωμα του bootloader, βαζω τα στοιχεια μου,και οταν παταω για να γινει η αποστολη του κωδικου στο κινητο μου,μου γραφει αποτυχια αποστολης.. Γιατι το κανει αυτο? Γνωριζει κανεις? Και επισης,αν περασει το σταδιο αυτο,το ξεκλειδωμα γινεται αμεσως?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ξεκλειδωσα bootloader εκανα root τη συσκευη και πέρασα twrp. Τωρα λεω να περάσω τη multi5.12.31! Απλα περιμενω να φορτισει η συσκευή πριν συνεχίσω. Κανω wipe data & cache, σωστά;

Αν πρέπει να κανείς καθαρή εγκατασταση, θα το κανεις όπως του redmi note 2 (διάβασε την πρώτη σελίδα του αντίστοιχου thread).

Aν κανείς απλή εγκατάσταση μπορείς να την κανείς μέσω του updater της συσκευής, κατεβάζοντας την ρομ στην συσκευη και μετά διαλέγεις το zip ή κανείς την διαδικασία μέσω twrp και στο τέλος κανείς wipe cache & wipe dalvick ( όχι data) και μετά reboot.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εχει κανείς αντιμετωπίσει πρόβλημα με την εφαρμογή του LinkedIn? Εχω την official developer miui και όταν εγκαθιστώ την εφαρμογή το ονομά της στο launcher εμφανίζεται στα κινέζικά και όταν πας να την ανοίξεις crasharei.

Το ίδιο πρόβλημα το είχα και με την πειραγμένη rom απο το vickmall όταν είχε έρθει.

Και γω την ιδια ΡΟΜ έχω, κατέβασα το Linkedin από το Play Store, το εγκατέστησα και παίζει κανονικά, ούτε Κινεζικα, ούτε κρασάρισμα ...........

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...