Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω ενα προβλημα με το mp3 μου. περασα πανω απο 80 τραγουδια και γίνεται ένας χαμός η συσκευή τα βάζει με όποια σειρα θέλει και όχι με την σωστη , τι πρεπει να κάνω;
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γεια σας παιδια λοιπον εδω θελω τα φωτα σας θελω να παρω αποκλειστικα μονο ipod και θελω να ρωτησω τα εξης.

1.υπαρχει εγχρωμο ωστε να δειχνει και τις φωτο?κι αν ναι σε τι τιμη.

2.παιζει σε ανοιχτη ακροαση?

Φιλε ταξιδιωτη οχι μονο υπάρχει ipod photo (οπως το λενε) αλλά και οι τιμές σε αυτά είναι πάρα πολύ καλές (σε σχέση με πρίν) το ipod photo τώρα είναι 2ης γενιάς με direct download τον φωτο σου,βγαίνει σε 30 και 60 gb με τιμές στα 390 και 500 ευρώ αντίστοιχα μπορείς να το βρείς στο πλαίσιο και στο applestore.gr.

2.Ανοιχτή ακρόαση υπάρχουν διάφορα gadget που πουλάνε χωριστά για αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Το ράδιο είναι βασικό για μένα και 1G πιστεύω κατι λεει για τραγουδάκια που θέλω. Από την άλλη η ποιότητα είναι και αυτή βασική. Όλοι μου λένε να πάρω ipode και ότι το μέλλον είναι εκεί. Η apple μου τη δίνει αλλά έμαθα ότι η Sony μετά την αλλαγή κάποιου διευθυντή θα προώθηση και αυτή τα ipode (ε και στο θέμα ήχου την εμπιστεύομαι ποιο πολύ).Ρωτάω γιατί ακούω συνεχεία μουσική όπου και αν είμαι και ετοιμάζομε να πάω ένα ταξίδι τον Απρίλιο όπου δεν θα έχω αμάξι και ψάχνω τι μπορώ να έχω για μουσικη. thanks :)
Link to comment
Share on other sites

Φιλε ταξιδιωτη οχι μονο υπάρχει ipod photo (οπως το λενε) αλλά και οι τιμές σε αυτά είναι πάρα πολύ καλές (σε σχέση με πρίν) το ipod photo τώρα είναι 2ης γενιάς με direct download τον φωτο σου,βγαίνει σε 30 και 60 gb με τιμές στα 390 και 500 ευρώ αντίστοιχα μπορείς να το βρείς στο πλαίσιο και στο applestore.gr.

2.Ανοιχτή ακρόαση υπάρχουν διάφορα gadget που πουλάνε χωριστά για αυτό.

ευχαριστω πολυ φιλε μου απλα εχω ακουσει τα καλυτερα γι αυτη τη συσκευη και σκεφτομαι να το παρω ειναι πολυ μεγαλο?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον μπηκα στο site της apple και βρηκα αυτο iPod Photo 30GB που πιστευω οτι με καλυπτει,απο που μπορω να το παραγγειλω με αντικαταβολη?και κατι αλλο ειναι η νεα εκδοση αυτη που εγραψα?ειμαι λιγο ασχετος και θελω λιγη βοηθεια,και το μεγεθος ειναι τεραστιο?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Το ράδιο είναι βασικό για μένα και 1G πιστεύω κατι λεει για τραγουδάκια που θέλω. Από την άλλη η ποιότητα είναι και αυτή βασική. Όλοι μου λένε να πάρω ipode και ότι το μέλλον είναι εκεί. Η apple μου τη δίνει αλλά έμαθα ότι η Sony μετά την αλλαγή κάποιου διευθυντή θα προώθηση και αυτή τα ipode (ε και στο θέμα ήχου την εμπιστεύομαι ποιο πολύ).Ρωτάω γιατί ακούω συνεχεία μουσική όπου και αν είμαι και ετοιμάζομε να πάω ένα ταξίδι τον Απρίλιο όπου δεν θα έχω αμάξι και ψάχνω τι μπορώ να έχω για μουσικη. thanks :)

Εφοσον το ράδιο ειναι βασικό τότε και εγώ σου προτείνω κάτι άλλο εκτός ipod,ναι είναι αλήθεια η sony ετοίμασε το αντίγραφο του ipod shuffle με ράδιο :) οπότε καλό θα είναι να κινηθείς προς τα εκεί.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον μπηκα στο site της apple και βρηκα αυτο iPod Photo 30GB που πιστευω οτι με καλυπτει,απο που μπορω να το παραγγειλω με αντικαταβολη?και κατι αλλο ειναι η νεα εκδοση αυτη που εγραψα?ειμαι λιγο ασχετος και θελω λιγη βοηθεια,και το μεγεθος ειναι τεραστιο?

 

Ναι το ipod photo 30 gb είναι το καινούργιο όπως προείπα το βρίσκεις στο applestore.gr ή σε κάποιο εξουσιοδοτημένο reseller όπως το πλαίσιο,δεν ξέρω βεβαίως αν υπάρχουν καθόλου κομμάτια αυτό θα το μάθεις εσύ.

Οσον αφορά το μέγεθος δές εδώ . ;)

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι το φυσικο του μεγεθος αυτο φιλε μου ενταξει μικρο ειναι πιο ειναι αυτο το sony που λες ειναι με εγχρωμη οθονη?καμια φωτο?εχει κυκλοφορησει?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι το φυσικο του μεγεθος αυτο φιλε μου ενταξει μικρο ειναι πιο ειναι αυτο το sony που λες ειναι με εγχρωμη οθονη?καμια φωτο?εχει κυκλοφορησει?

 

Το sony που αναφερω είναι flash υπάρχει βεβαίως και με σκληρό μια βόλτα απο το πλαίσιο και θα το δείς.

Link to comment
Share on other sites

σαν να μου φαινεται οτι το ipod ειναι καλυτερη προταση απο το sony

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

σαν να μου φαινεται οτι το ipod ειναι καλυτερη προταση απο το sony

 

Καλημέρα και καλή σαρακοστή για εμένα ναι είναι καλύτερη πρόταση αλλά αυτό πάντα εξαρτάτε απο το τι ζητάει ο καθένας,

εγώ θα πήγαινα για το ipod photo 30gb χωρίς δεύτερη σκέψη. :)

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα με το mp3 μου. περασα πανω απο 80 τραγουδια και γίνεται ένας χαμός η συσκευή τα βάζει με όποια σειρα θέλει και όχι με την σωστη , τι πρεπει να κάνω;

help!!!! :cry:

only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

τελικα πηγα και πηρα σημερα το ipod mini εφαγα τον κοσμο και δε βρηκα το ipod photo 30g κι ετσι σκεφτηκα να παρω το μικρο και πιο μετα θα παρω και το αλλο 210 ευρω το πηρα ενταξει καλη τιμουλα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

τελικα πηγα και πηρα σημερα το ipod mini εφαγα τον κοσμο και δε βρηκα το ipod photo 30g κι ετσι σκεφτηκα να παρω το μικρο και πιο μετα θα παρω και το αλλο 210 ευρω το πηρα ενταξει καλη τιμουλα

Καλοδούλευτω φίλε μου,αν δεν απατώμαι πήρες αυτό τον 4gb ελπίζω να είναι 2 γενιάς μιας και έχει 18 ώρες διάρκεια μπαταρίάς ενώ το παλιό μόνο 8 ώρες,το ipod photo τον 30 gb δεν νομίζω οτι είναι ακόμα διαθέσιμο ελλάδα πάντως,σύντομα ;)

Link to comment
Share on other sites

να σου πω την αληθεια δε ξερω αν ειναι δευτερης γενιας,ναι με 4g ειναι αλλα δε μπορω να καταλαβω πως αποθηκευω στους φακελλους που θελω εγω τα τραγουδια ειναι αψογο παντως καλη επιλογη

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

να σου πω την αληθεια δε ξερω αν ειναι δευτερης γενιας,ναι με 4g ειναι αλλα δε μπορω να καταλαβω πως αποθηκευω στους φακελλους που θελω εγω τα τραγουδια ειναι αψογο παντως καλη επιλογη

Οντως φιλε μου ειναι πολυ καλη επιλογη (απο πλευρας ποιοτητας ηχου και ομορφιας-μεγεθους) αλλα ισως θα επρεπε να περιμενεις λιγο (sorry αν σε απογοητευω... :O :( ) Πριν λιγο καιρο εβγαλε η Apple νεα iPod mini των 6 Gb και θα μπορουσες να ειχες παρει ενα τετοιο ή να περιμενες να πεσει λιγο η τιμη αυτων των 4 Gb (το λεω και για τους υπολοιπους αυτα)

Οσον αφορα το πως θα αποθηκευσεις τα τραγουδια στο φακελο που θελεις,αν ειναι οπως στα κανονικα iPod, απλα δημιουργεις μεσω του προγραμματος στο pc (iTunes,Musicmatch Jukebox,κτλ) ενα νεο φακελο-playlist.Επισης,μπορεις να φτιαξεις λιστα on the go διαλεγοντας τραγουδια μεσω του iPod σου,αλλα τοτε δεν μπορεις να δωσεις εσυ ονομα στην playlist.Ελπιζω να βοηθησα!

Επισης εψαξα και για τη νεα προταση-προκληση στο iPod shuffle- της Sony,που μαλλον (εξαρταται βεβαια και απο την τιμη,αλλα κατα πασα πιθανοτητα θα ειναι παρομοιες) θα ειναι καλυτερο αυτου.Δειτε μια φωτο:

http://img57.exs.cx/img57/4536/sonynwe500010cu.jpg

Οριστε και ενα preview:preview new Sony network walkman

Τα συγκεκριμενα εχουν και ραδιοφωνο ,ενω υπαρχουν και πιο φτηνα (σε αλλους χρωματισμους μονο) χωρις.

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

ekana fakello file moy alla otan pao na peraso tragoudi to paei allou

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το παει αλλου;! Χμμμ....σ :shock: :w00t: :confused: Σιγουρα κανεις αυτο που σου ειπα;Λοιπον.δες και το screenshot και αν δεν καταλαβεις στειλε pm μηπως και βρουμε καποια λυση!Αν και αν κανεις αυτο που σου ειπα και δεν δουλεψει μαλλον απλα πρεπει να εγκαταστησεις ξανα το προγραμμα (iTunes χρησιμοποιεις ή καποιο αλλο;)

http://img217.exs.cx/img217/2165/screenshot0072va.jpg

 

(Το screenshot ειναι απο το iTunes - το οποιο βρισκω αθλιο αλλα... :mad: )

 

EDIT:Τα τραγουδια εκτος απο τον φακελο στον οποιο εμφανιζονται θα υπαρχουν και στον κεντρικο φακελο (στη δικη μου περιπτωση το "George's iPod") χυμα,ολα μαζι.Απλα σε ενημερωνω για να μην παραξενευτεις!

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

ενταξει τα καταφερα τελικα ηταν πολυ απλο παντως ειναι απιχτο παιδια τελεια ποιοτητα ηχου δε το μετανιωσα καθολου κι ας μην εχει ραδιο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ενταξει τα καταφερα τελικα ηταν πολυ απλο παντως ειναι απιχτο παιδια τελεια ποιοτητα ηχου δε το μετανιωσα καθολου κι ας μην εχει ραδιο.

Φίλε μου πήγα στο Πλαίσιο να ρωτήσω για το αν είναι το νέο ipod mini και μάλλον είσαι τυχερός (μέσα στην ατυχία σου βέβαια) γιατί απο χτές έχουν το ipod photo 30gb. :O

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πήγα στο Πλαίσιο να ρωτήσω για το αν είναι το νέο ipod mini και μάλλον είσαι τυχερός (μέσα στην ατυχία σου βέβαια) γιατί απο χτές έχουν το ipod photo 30gb. :O

κανενα προβλημα το πολυ να το δωσω καπου στα 140-150 ευρω και να παω να παρω το καινουριο αμα ξερεις κανεναν πες το :)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

κανενα προβλημα το πολυ να το δωσω καπου στα 140-150 ευρω και να παω να παρω το καινουριο αμα ξερεις κανεναν πες το :)

Λουκούμι είναι σε τέτοια τιμή δεν νομίζω οτι θα σου μείνει πάνω απο μερικά λεπτά αν το βάλεις προς πώληση. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...