Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είμαι κι εγώ σε φάση αγοράς mp3 player σε flash memory και γύρω στα 100 με 130 euro έχω κατά νου το creative muvo v200 θέλω τη γνώμη σας για το αν είναι καλό και τελικά εχει fm γιατί έχω ακούσει πολλά ότι θέλει και κάτι extra για να παίξει και κάτι τέτοια! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πιστεύω καλύτερα είναι να πάρεις το MuVo TX Fm γιατί είναι καλύτερο εμφανισιακά!Τώρα αν σ αρέσει το άλλο,πάρτο!

Το ΤΧ έχει ράδιο,όπως και το V200 και δεν χρειάζονται εξτρα και βλακείες!Απλά βάζεις τα ακουστικά και απολαμβάνεις!

Link to comment
Share on other sites

Με προβληματίζει αυτά που λένε για τον ήχο και είναι αρκετοί αυτοί που το έχουν πάρει και μιλάνε για τον ήχο!
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κι εγώ σε φάση αγοράς mp3 player σε flash memory και γύρω στα 100 με 130 euro έχω κατά νου το creative muvo v200 θέλω τη γνώμη σας για το αν είναι καλό και τελικά εχει fm γιατί έχω ακούσει πολλά ότι θέλει και κάτι extra για να παίξει και κάτι τέτοια! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

An se endiaferi kai online agora, des kai to diva gem apo advancedmp3players, ta exei ola bluetooth, radio fm, fm redcording se mp3, SD/MMC expansion slot, ixografisi klp..

http://briefcase.pathfinder.gr/download/efthimis_2/29662/350010/1/palastijns+mobieltje222.jpg
Link to comment
Share on other sites

tha kano mia apli erotisi:

 

poio enai to kalitero flash mp3 me dinato ixo k fm mexri ta 100 euro???

 

osoi me voithisete tha ektimousa idietera an vazate k ena link tou flash pou proteinete.

 

euxaristo

Link to comment
Share on other sites

tha kano mia apli erotisi:

 

poio enai to kalitero flash mp3 me dinato ixo k fm mexri ta 100 euro???

 

osoi me voithisete tha ektimousa idietera an vazate k ena link tou flash pou proteinete.

 

euxaristo

 

iriver ifp-7xx & ifp-8xx > 18mW(L) + 18mW®

 

όπως κατάλαβες, δεν θα βρείς δυνατότερο & καθαρότερο ήχο σε φορητό mp3 player. δες και το συγκριτικό στο PC magazine που τώρα κυκλοφορεί.

 

για link δες εδω http://www.play247.gr/

 

και http://www.digimania.gr/flash.htm

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα kαι πάλι θέλω τη γνώμη σας για αυτό το sony h**p://w w w.sonystyle.com/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/en/-/USD/SY_DisplayProductInformation-Start?ProductSKU=NWE95&Dept=pa&CategoryName=pa_DigitalMusicPlayers_Network
Link to comment
Share on other sites

Kana kalo magazi me megali pikilia headphones jerete? (oxi online)

Στο κέντρο υπάρχουν 2 μαγαζιά στη Βερανζέρου, κάτω ακριβώς από την Πλ. Κάνιγγος, το ένα στη δεξιά πλευρά της Βερανζέρου πού δε θυμάμαι πώς λέγεται και το άλλο στην αριστερή, Ηχοηλεκτρική Αθηνών Αγγελόπουλος.

Τώρα θυμήθηκα και ένα τρίτο, Κέντρο μεγαφώνου (αλλά έχει και ακουστικά σε μεγάλη ποικιλία). Εϊναι Κατακουζηνού 10, στον πεζόδρομο πίσω από την Πλ/ Κάνιγγος

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/874.gif

MyPhone Forum Moderator @ "Κινητά τηλέφωνα"

Link to comment
Share on other sites

afou me voithise o heyhop me ta iriver thelo na rotiso tora eseis poio tha epilegate??

 

iRiver iFP- 880 (128 MB) or iRiver iFP- 780 (128 MB)

 

k ta 2 exoun idia timi...

Link to comment
Share on other sites

panos23 και τα 2 είναι εξίσου καλά άλλωστε έχουν ακριβώς τα ίδια χαρακτηριστικά το μόνο που αλλάζει είναι το περίβλημα, πιο αθλητικό look το 880, πιο μοδάτο-στυλάτο το 780, οπότε είναι καθαρά θέμα προσωπικής σου προτίμησης. Όποιο πάντως και να πάρεις περιμένουμε εντυπώσεις :-)
Link to comment
Share on other sites

To MuVo Micro N200 της CREATIVΕ, με 1GB, στα € 167, "φαίνεται" καλή περίπτωση, από κάθε άποψη.

 

"Μαζεμένο" / αξιοπρεπές σε χωρητικότητα / δέκτης ραδιοφώνου / εγγραφή και από άλλη πηγή [!], καλή τιμή...

 

Τι λέτε;

 

http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=957&Catalog_Id=1&Product_Id=229472&Merchant_Id=1&Nav_Section_Id=779

 

&

 

http://www.creative.com/products/product.asp?category=213&subcategory=215&product=10737&nav=0

...ένα μήλο την ημέρα, το γιατρό το κάνει πέρα...

...ένα σκόρδο την ημέρα, τον καθένα κάνει πέρα...

...ένα APPLE μες τη μέρα, κάθε gadget κάνει πέρα...:music:

Link to comment
Share on other sites

afou me voithise o heyhop me ta iriver thelo na rotiso tora eseis poio tha epilegate??

 

iRiver iFP- 880 (128 MB) or iRiver iFP- 780 (128 MB)

 

k ta 2 exoun idia timi...

 

iriver iFP-780 - iriver iFP-880 =

 

ίδια τιμή, ίδια χαρακτηριστικά, ίδια αξεσουάρ ...αλλά διαφορετικός σχεδιασμός!

επειδή είναι iriver περίμενε φοβερή απόδοση και δυνατότητες!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ψαχνομαι και εγω για mp3.θελω κατι με αποθηκευτικο χωρο και για αλλα οχι μονο τραγουδια. εχω καταληξει στα ipod... ηθελα το 40αρι αλλα με χαλαει αρκετα η τιμη του και πιστευω ειναι πολυ μεγαλο για να ακουω τραγουδια πιο πολυ στο δρομο. ετσι εχω καταληξει στο ipod το 20αρι.τωρα το θεμα ειναι να παρω το u2 edition που ειναι και συλλεκτικο και δεν κυκλοφορουν και πολλα και εχει και ωραιο συνδιασμο χρωματων η να παρω το απλο? ηα διαφορα τους ειναι 50ευρω αλλα το u2 σου δινει το dock (βαση) η οποια σαν εξτρα κανει κανενα 30αρι ευρω και χρειααζεται κατα την γνωμη μου, και εχει και καμποσα τραγουδια των u2 μεσα και αυτογραφα και τις υπογραφες τους χαραγμενες με laser. απο την αλλη με αλλα 50 ευρω παιρνω το 40αρι. ειμαι σε παρα πολυ μεγαλο διλλειμα αν και ανεβαινω οριακα στα λεφτα του u2 αλλα δεν θα κολλησω και για 50 ευρω τα οποια μπορει και να μετανιωσω που δεν τα εδωσα.εσεις τι θα περνατε? το απλο 20αρι ας το βγαλουμε στην ακρη. το 20αρι u2 edition που θα εχει και καλη μεταπωληση λογω συλλεκτικοτητας στο μελλον, η το 40αρι που εχει μεγαλυτερο αποθηκευτικο χωρο?

αλλα μοντελα δεν σκεφτομαι γιατι ειμαι και χρηστης mac.εχω ενα mac laptop και ενα pc κανονικο και θελω να το συνδεω και στα 2.

εχει και 12 ωρες μπαταρια απο το εργοστασιο το ipod και διαβαζει και ελληνικους χαρακτηρες.

ευχαριστω για τον χρονο σας.πειτε την γνμη σας γιατι δευτερα με βλεπω να πηγαινω να το παιρνω μιας και εχω και μαθημα το απογευμα και δεν περναει η ωρα στο λεωφορειο ευκολα.

MAX POWER 092, ΣΕΛΙΔΑ 92

ΚΡΗΤΙΚΟ BASSΟΚΙΝΗΤΟ MAZDA RX-8

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ψαχνομαι και εγω για mp3.θελω κατι με αποθηκευτικο χωρο και για αλλα οχι μονο τραγουδια. εχω καταληξει στα ipod... ηθελα το 40αρι αλλα με χαλαει αρκετα η τιμη του και πιστευω ειναι πολυ μεγαλο για να ακουω τραγουδια πιο πολυ στο δρομο. ετσι εχω καταληξει στο ipod το 20αρι.τωρα το θεμα ειναι να παρω το u2 edition που ειναι και συλλεκτικο και δεν κυκλοφορουν και πολλα και εχει και ωραιο συνδιασμο χρωματων η να παρω το απλο? ηα διαφορα τους ειναι 50ευρω αλλα το u2 σου δινει το dock (βαση) η οποια σαν εξτρα κανει κανενα 30αρι ευρω και χρειααζεται κατα την γνωμη μου, και εχει και καμποσα τραγουδια των u2 μεσα και αυτογραφα και τις υπογραφες τους χαραγμενες με laser. απο την αλλη με αλλα 50 ευρω παιρνω το 40αρι. ειμαι σε παρα πολυ μεγαλο διλλειμα αν και ανεβαινω οριακα στα λεφτα του u2 αλλα δεν θα κολλησω και για 50 ευρω τα οποια μπορει και να μετανιωσω που δεν τα εδωσα.εσεις τι θα περνατε? το απλο 20αρι ας το βγαλουμε στην ακρη. το 20αρι u2 edition που θα εχει και καλη μεταπωληση λογω συλλεκτικοτητας στο μελλον, η το 40αρι που εχει μεγαλυτερο αποθηκευτικο χωρο?

αλλα μοντελα δεν σκεφτομαι γιατι ειμαι και χρηστης mac.εχω ενα mac laptop και ενα pc κανονικο και θελω να το συνδεω και στα 2.

εχει και 12 ωρες μπαταρια απο το εργοστασιο το ipod και διαβαζει και ελληνικους χαρακτηρες.

ευχαριστω για τον χρονο σας.πειτε την γνμη σας γιατι δευτερα με βλεπω να πηγαινω να το παιρνω μιας και εχω και μαθημα το απογευμα και δεν περναει η ωρα στο λεωφορειο ευκολα.

 

Καλημερα φίλε,εφοσον εισαι ειδη κατοχος μακ τοτε ξερεις οτι η μεταπωληση τους ειναι πολυ καλη με ή χωρις υπογραφες απο U2 κτλ ;) εγω θα πηγαινα για το 40ρι εφοσον κανουν το ιδιο btw απο που θα το παρεις και με τι τιμή?αν θές πες μου σε pm ισως να υπαρχει φτηνοτερο μαγαζι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι χτύπησα το RIO KARMA 20GB mp3 player απο το eBay στην τιμή των €190 απο Αμερική.

 

Το μηχάνημα είναι πραγματικά καταπληκτικό για τα λεφτά του και πολύ μικρό.

 

Rio Karma

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι χτύπησα το RIO KARMA 20GB mp3 player απο το eBay στην τιμή των €190 απο Αμερική.

 

Το μηχάνημα είναι πραγματικά καταπληκτικό για τα λεφτά του και πολύ μικρό.

 

Rio Karma

20gb μονο με 190€;;;τι άλλο θέλεις :wacko: :D :p

only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

paidia mipos kserete kana kalo site me kitikes,reviews gia mp3 players genika??

 

episis tha ithela na rotiso se sxesi me ta iriver 780-880 pou endiaferomai an mporoun na xrisimopoiithoun k os storage device(eksoterikos skliros,me endiaferei poli auto).

 

episis to megethos ton 128mb pos sas fenete???kalo h na proxoriso se perisoteri mnimi???

 

posa tragoudia xorane se 128mb mnimis???

iparxoun mp3 aksiopista san ta iriver me proektasi mnimis sd ??

 

signomi gia tis poles erotiseis

se 3 meres leo na paro mp3 player k exo pelagosei me to ti na epilekso...

 

telika mexri 150 euro tha doso

Link to comment
Share on other sites

paidia mipos kserete kana kalo site me kitikes,reviews gia mp3 players genika??

 

episis tha ithela na rotiso se sxesi me ta iriver 780-880 pou endiaferomai an mporoun na xrisimopoiithoun k os storage device(eksoterikos skliros,me endiaferei poli auto).

 

episis to megethos ton 128mb pos sas fenete???kalo h na proxoriso se perisoteri mnimi???

 

posa tragoudia xorane se 128mb mnimis???

iparxoun mp3 aksiopista san ta iriver me proektasi mnimis sd ??

 

signomi gia tis poles erotiseis

se 3 meres leo na paro mp3 player k exo pelagosei me to ti na epilekso...

 

telika mexri 150 euro tha doso

 

H iriver στην Ελλάδα έχει εξειδικευμένο mp3 player κατάστημα στη Λ. Συγγρού 42.

Βλέπε http://www.iriver.gr/contact.htm

Εκεί μπορείς να το δοκιμάσεις, να ρωτήσεις και να επιλέξεις αυτό που σου αρέσει. Πες μας και τις εντυπώσεις σου!

Link to comment
Share on other sites

To MuVo Micro N200 της CREATIVΕ, με 1GB, στα € 167, "φαίνεται" καλή περίπτωση, από κάθε άποψη.

 

"Μαζεμένο" / αξιοπρεπές σε χωρητικότητα / δέκτης ραδιοφώνου / εγγραφή και από άλλη πηγή [!], καλή τιμή...

 

Τι λέτε;

 

http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=957&Catalog_Id=1&Product_Id=229472&Merchant_Id=1&Nav_Section_Id=779

 

&

 

http://www.creative.com/products/product.asp?category=213&subcategory=215&product=10737&nav=0

 

Την έπαθες,όπως κ πολλοί άλλοι :p

Οι τιμές του Πλαισίου πλεον είναι με τον ΦΠΑ!!

Άρα 142.90 είναι η τελική του και όχι 142+18%(25)=167 !!

Πάρτο,αν και εμφανισιακά προτιμώ το ΤΧ(τα ίδια απλά άλλη εμφάνιση)

Link to comment
Share on other sites

kapoios na apantisei stis parapano erotiseis mou re paidia???

epigomai...

episis pite kana site me reviews gia mp3 players...

Link to comment
Share on other sites

panos23

 

1) paidia mipos kserete kana kalo site me kitikes,reviews gia mp3 players genika??

 

mp3.com και tomshardware.com

 

2) episis tha ithela na rotiso se sxesi me ta iriver 780-880 pou endiaferomai an mporoun na xrisimopoiithoun k os storage device(eksoterikos skliros,me endiaferei poli auto).

 

Με το το εργοστασιακό firmware όχι, χρειάζεται να εγκαταστήσεις το update που δίνει η iriver στο site της ή να χρησιμοποιείς το συνοδευτικό πρόγραμμα για την διαχείρηση αρχείων άρα πρέπει να το εγκαταστήσεις στα PC που θα χρησιμοποιείς το Player. Πρέπει να ξέρεις ότι αν θες να μεταφέρεις mp3 από φίλους στο pc σου μέσω του player δεν γίνεται, δηλαδή δεν κάνει αντιγραφή αρχείων mp3 από τον Player στο PC μόνο από το PC στο player.

 

3) episis to megethos ton 128mb pos sas fenete???kalo h na proxoriso se perisoteri mnimi??? posa tragoudia xorane se 128mb mnimis???

 

Αν είναι mp3 στα 128Kbits μιλάμε για περίπου 2ώρες μουσικής, το διπλάσιο για wma στα 64kbits αν σου αρκεί καλώς αν όχι σκέψου τα 256MB

 

4) iparxoun mp3 aksiopista san ta iriver me proektasi mnimis sd ??

 

Δεν ξέρω πόσο αξιόπιστα είναι αλλά υπάρχουν τα Rio και MPIO

Link to comment
Share on other sites

panos23

4) iparxoun mp3 aksiopista san ta iriver me proektasi mnimis sd ??

Δεν ξέρω πόσο αξιόπιστα είναι αλλά υπάρχουν τα Rio και MPIO

 

Ektos apo afta iparxei kai afto edo

http://briefcase.pathfinder.gr/download/efthimis_2/29662/350010/1/palastijns+mobieltje222.jpg
Link to comment
Share on other sites

euxaristo poli gia tis apantiseis k ton xrono sas

 

pantos mexri tin triti pou tha katevo athina tha exei ginei to mialo mou kazani mexri na epilekso

 

ta dilimata pleon einai:

 

1)iriver ifp-880/780(kalos dinatos ixos,fm,den anagnorizete os eksoterikos skliros diskos)

 

2)creative zen touch 20gb (fenete kalo,pola giga,kali timi)**auto pou den ksero einai an anagnorizete os eksoterikos skliros diskos , an einai megalo se megethos k an exei fm**(kinoume poli me leoforeia genika,xoraei stin tsepi???)

 

3)creative muvo v-200/n-200(alitheia i diafores tous einai mono emfanisiakes??) me 1gb(exoun fm,einai mikra,kales times)**to erotima mou einai an exoun kalo k dinato ixo(genika akouo poli dinata mousiki/poiotita ixou stil iriver dil) k an anagnorizonte os eksoterikos skliros diskos***

 

pls help

 

(pantos glikokoitazo ta creative muvo v-200/n-200 telika logo axtipitis timis.an ta exei kapoios k mporei na mou apantisei stis erotiseis mou gi auta tote tha paro sigoura auta tin triti)

Link to comment
Share on other sites

euxaristo poli gia tis apantiseis k ton xrono sas

 

pantos mexri tin triti pou tha katevo athina tha exei ginei to mialo mou kazani mexri na epilekso

 

ta dilimata pleon einai:

 

1)iriver ifp-880/780(kalos dinatos ixos,fm,den anagnorizete os eksoterikos skliros diskos)

 

2)creative zen touch 20gb (fenete kalo,pola giga,kali timi)**auto pou den ksero einai an anagnorizete os eksoterikos skliros diskos , an einai megalo se megethos k an exei fm**(kinoume poli me leoforeia genika,xoraei stin tsepi???)

 

3)creative muvo v-200/n-200(alitheia i diafores tous einai mono emfanisiakes??) me 1gb(exoun fm,einai mikra,kales times)**to erotima mou einai an exoun kalo k dinato ixo(genika akouo poli dinata mousiki/poiotita ixou stil iriver dil) k an anagnorizonte os eksoterikos skliros diskos***

 

pls help

 

(pantos glikokoitazo ta creative muvo v-200/n-200 telika logo axtipitis timis.an ta exei kapoios k mporei na mou apantisei stis erotiseis mou gi auta tote tha paro sigoura auta tin triti)

 

1) αναγνωρίζεται ως σκληρός δίσκος με δωρεάν αναβάθμιση του firmware που κάνεις είτε εσύ είτε η αντιπροσωπεία. πολύ απλό & εύκολο.

 

2)-3) η ένταση ενός iriver είναι με βεβαιότητα δυνατότερη ενός creative. επίσης και η ποιότητα του ήχου είναι καλύτερη. δες κάποιο πρόσφατο συγκριτικό σε ΙΤ περιοδικό.

 

γενικά ένα -σχεδόν οποιοδήποτε- iriver είναι κορυφαίο mp3 player!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...