Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

to pires apo plaisio kolofarde e???

pote prolavan k eferan kainouria partida...

 

ante megia mas

 

Τη παλιά

Τελευταίο κομμάτι μου έδωσαν (πλαίσιο Συντάγματος)

Είχαν ήδη πουλήσει 6-7 απο το πρωί. Και μάλιστα ο υπάλληλος απ΄΄ορησε κιόλας με τον συγχρονισμό αυτό.

 

ετσι είναι, τα νέα μαθαίνονται γρήγορα... :)

:X
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω εχω εν iPod 10GB και ειμαι απολυτα ευχαρηστημενος. Το Zen Touch ειναι πολυ γκουμουτσα :p ενω ενα μικρο , πανεμορφο , ευχρηστο, με μεγαλη μνημη, ακριβο και δυσευρετο Mp3 player

ειναι το Sony NW-HD3

http://www.gizmodo.com/gadgets/images/nw3.jpg

 

Το χει ενας φιλος σε ασημι :up: αψογο!

Link to comment
Share on other sites

Την έπαθες,όπως κ πολλοί άλλοι :p

Οι τιμές του Πλαισίου πλεον είναι με τον ΦΠΑ!!

Άρα 142.90 είναι η τελική του και όχι 142+18%(25)=167 !!

Πάρτο,αν και εμφανισιακά προτιμώ το ΤΧ(τα ίδια απλά άλλη εμφάνιση)

 

Σαφώς είναι με ΦΠΑ...για τελική τιμή πρόκειται.

 

Το πήρα. Ήταν ακόμη πιο φθηνό...αφενός, διότι είχε πέσει η τιμή...αφετέρου διότι το πήρα με τιμολόγιο...εν τέλει € 149,94 ;)

 

Είναι καλό και βολικό. :)

...ένα μήλο την ημέρα, το γιατρό το κάνει πέρα...

...ένα σκόρδο την ημέρα, τον καθένα κάνει πέρα...

...ένα APPLE μες τη μέρα, κάθε gadget κάνει πέρα...:music:

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει δυνατότητα με κάποιου είδους ακουστικών να ακούσουμε ραδιόφωνο στο mp3 player; (μιας και το δικό μου δεν έχει fm radio) αν ναι ξέρετε κανενα σιτε που να πουλάει;
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει δυνατότητα με κάποιου είδους ακουστικών να ακούσουμε ραδιόφωνο στο mp3 player; (μιας και το δικό μου δεν έχει fm radio) αν ναι ξέρετε κανενα σιτε που να πουλάει;

Χμμμ. Σε site δεν είχα ψάξει, αλλά προ καιρού τα Καρφούρ πούλαγαν έναν mp3 player United (made in china) νομίζω στα 55 ευρώ. Αυτός είχε ενσωματωμένο ραδιόφωνο στα ακουστικά, που δούλευε με μικρή μπαταριούλα τύπου κουμπί. Μάλιστα έπαιζε και ανεξάρτητα από τον player.

Για ψάξτο λίγο...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/874.gif

MyPhone Forum Moderator @ "Κινητά τηλέφωνα"

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω...

 

έχει δει κανείς σε μαγαζί να πωλείται το Diva GEM?

 

σε ξένα online shops μόνο το έχω βρει μέχρι τώρα.

 

Το έχει κανένας;

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε αν πωλειται ηδη σε "κανονικα" (=οχι online ) καταστηματα το iPod Shuffle;Στο Πλαισιο,την τελευταια φορα που ρωτησα δεν υπηρχε...Ενδιαφερομαι για την περιοχη της Θεσσαλονικης.Thanks! :D

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε αν πωλειται ηδη σε "κανονικα" (=οχι online ) καταστηματα το iPod Shuffle;Στο Πλαισιο,την τελευταια φορα που ρωτησα δεν υπηρχε...Ενδιαφερομαι για την περιοχη της Θεσσαλονικης.Thanks! :D

 

Πριν καμιά ώρα το πέτυχα στο Πλαίσιο της Βουλιαγμένης (Αθήνα)...

 

Άρα όπου να ναι θα το πετύχεις κι εσύ ;-)

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

ποιο θεωρειται το πιο καλο hard disc mp3 player ανεξαρτητα απο τα λεφτα mias κ μενει usa k oi times einai misotimhs ?

kana eshop aξιοπιστο για usa υπαρχει με καλες τιμες?to ebay.com εχει κυριως μεταχειρισμενα...

iriver h340

iriver 40gb

ή κανα ipod photo 30gb ή 60gb στα 400$?

Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε παιδια... το iPod Shuffle , τι το καλο εχει? :p

πολύ καλό το ερώτημα, η απάντηση νομίζω προφανή:

είναι λευκό, έχει ένα μισοδαγκωμενο μηλαράκι, και σε κάνει να νοιώθεις καλά όταν οι άλλοι σε βλέπουν να το έχεις :lol: :lol: :w00t:

 

σοβαρά, νομίζω ότι είναι ένα φοβερό πλασάρισμα από apple: μας λέει ότι η συσκευή δεν έχει οθόνη επειδή θέλει να μας εκπλήσει με το επόμενο τραγούδι που θα παίξει! (η αλήθεια είναι ότι εάν θέλεις ένα συγκεκριμένο τραγούδι από τα εκατοντάδες, άντε βρέστο!). πιστεύω ότι αυτή η αρλούμπα υποτιμά την νοημοσύνη κάθε καταναλωτή που ενδιαφέρεται για τα προϊόντα της apple! :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το Sony NW-HD3 το εχω πιασει στα χερια μου , και το εχω χρησιμοποιησει :)

 

Αυτες ειναι οι εντυπωσεις μου

 

1.ΠΟΛΥ μικρο , ΠΟΛΥ κομψο και ελαφρυ

2.Καλο browsing , εχωντας ομως το iPod (2ης γενια με ολα τα πληκτρα touch) πρεπει να πω οτι του iPod ειναι καλυτερο Αλλα μια χαρα ειναι και το HD3 σε αυτον τον τομεα

3.ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ (-) <Πλην. Δεν παιζει και πολυ δυνατα...... μαλλον πολυ αδυναμα...

 

Up to You. Παντως αμα το παρεις , το 3. θα σε πονεσει αρκετα , πιστευω :whip:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να αγορασω το Sony NW-HD3 τι λετε; Συγκρινεται με το ipod;

 

ιλε μου πόσο κοστίζει αυτο το Mp3?γιατι νομιζω οτι με τα ιδια λεφτα παιρνεις το ipod photo 30gb τωρα που έπεσαν κατα πολυ οι τιμες τον ipod ;)

Link to comment
Share on other sites

Kserei kaneis an to v200 tis creative yparxei sto plaisio stin 8essaloniki? (gia 1 giga fisika milame!)
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Kserei kaneis an to v200 tis creative yparxei sto plaisio stin 8essaloniki? (gia 1 giga fisika milame!)

 

Λογικά θα υπάρχει

Εκτός και αν έχει ξεμείνει απο στοκ

:X
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το Sony NW-HD3 το εχω πιασει στα χερια μου , και το εχω χρησιμοποιησει :)

 

Αυτες ειναι οι εντυπωσεις μου

 

1.ΠΟΛΥ μικρο , ΠΟΛΥ κομψο και ελαφρυ

2.Καλο browsing , εχωντας ομως το iPod (2ης γενια με ολα τα πληκτρα touch) πρεπει να πω οτι του iPod ειναι καλυτερο Αλλα μια χαρα ειναι και το HD3 σε αυτον τον τομεα

3.ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ (-) <Πλην. Δεν παιζει και πολυ δυνατα...... μαλλον πολυ αδυναμα...

 

Up to You. Παντως αμα το παρεις , το 3. θα σε πονεσει αρκετα , πιστευω :whip:

 

Θα συμφωνήσω με τον φίλο 100%. Ήμουν Βερολίνο προ καιρού και πέρασα πολύ ώρα σε ένα Sony Center.

 

Πράγματι μικρό και πανάλαφρο.

 

Χμ, το browsing δεν με ξετρέλανε. Δεν είναι από αυτά που σου γίνονται δεύτερη φύση. Όχι όμως τόσο κακό που λίγη εξοικίωση να μην φτάνει. Αλλά σε ένα mp3 player τέτοιας χωρητικότητας έχει πολύ σημασία IMHO.

 

Και είναι τόσο αδύναμο στην ένταση του ήχου. Η ακοή μου είναι άριστη. Έφαγα μισή ώρα να βεβαιωθώ πως δεν είχε κάποιο κρυφό setting για τον ήχο. Πράγματι απογοήτευση. Σε σχέση με το Zen Touch που έχω είναι η μέρα με τη νύχτα.

L' enfer c' est les autres
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ενδιαφέρομαι για κάτι φορητό για mp3 αλλά δηλώνω άσχετη :O . Έτσι έχω τις παρακάτω απορίες. όποιος έχει λίγο χρόνο pls help.

Τι διάφορα έχουν τα I pod από τα USB mp3 εκτός από την χωρητικότητα?

Σε usb με 512 ή 1 g μνήμη με ράδιο και voice recorder (δεν καίγομαι για το τελευταίο) τι θα μου προτείνατε και από ποια μαγαζιά κάποιο http να δω κόστος κτλ. Με ενδιαφέρει η ποιότητα ήχου και ένταση. Ευχαριστωωωωωω :)

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει κατάλαβα να διαβάσω το κατεβατό. Πάλι όμως ποια είναι η διάφορα μεταξύ ipode kai usb mp3 εκτός από χωρητικότητα και ότι το usb αναγνωρίζεται σαν σκληρός?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σας πω κάτι να γελάσετε?Πριν από 2-3 εβδομάδες αγόρασα από το Πλαίσο το Creative Zen Touch 20GB με 214 ευρώ. Μου φάνηκε παράξενο γιατί σε όλα τα άλλα καταστήματα είχε 30-50 ευρώ περισσότερα.Τώρα που μπήκα στη σελίδα του Πλαισίου είδα πως και αυτό το έχει 249...

;)

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει κατάλαβα να διαβάσω το κατεβατό. Πάλι όμως ποια είναι η διάφορα μεταξύ ipode kai usb mp3 εκτός από χωρητικότητα και ότι το usb αναγνωρίζεται σαν σκληρός?

giati theleis kai alles diafores?autes einai pou to kanoun super :p :p :p

(to ipod exei episis poli stil me tin roda tou :p

euxristo menu kai alla polla)

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει κατάλαβα να διαβάσω το κατεβατό. Πάλι όμως ποια είναι η διάφορα μεταξύ ipode kai usb mp3 εκτός από χωρητικότητα και ότι το usb αναγνωρίζεται σαν σκληρός?

 

Καλησπερα,

1.Να ξεκαθαρισουμε το ipod βγαίνει και με σκληρό και σε flash player.

2.Τώρα οσον αφορα τις διαφορές με τα άλλα mp3 players στα flash όπως και σε αυτά με hard disk θα δείς οτι συνήθως οι άλλες μάρκες έχουν και ράδιο ακόμα και ηχογράφηση onboard κάτι που η apple έχει παραλήψη στα ipod μοντελα της απο την άλλη είναι τι ζητάει ο κάθε ένας να έχει,εγώ για παράδειγμα έχω ενα ipod γιατί προσωπικά δεν με νοιάζει το ράδιο στο mp3 player και ζητάω την καλύτερη αποδοση ήχου και το πιο λειτουργικό μενού που υπάρχει(δεν λέω οτι τα άλλα Mp3 player δεν έχουν καλή απόδοση απλά θεωρώ το ipod ως το καλύτερο,προσωπική γνώμη). :cool:

3.Κακά τα ψέματα το ipod ειναι και στύλ και μάλλον και το ομορφότερο Mp3 player που υπάρχει (γουστα ειναι).

4.Δεν υπάρχει μιας και δεν είπες γιατί ρωτάς :lol:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια λοιπον εδω θελω τα φωτα σας θελω να παρω αποκλειστικα μονο ipod και θελω να ρωτησω τα εξης.

1.υπαρχει εγχρωμο ωστε να δειχνει και τις φωτο?κι αν ναι σε τι τιμη.

2.παιζει σε ανοιχτη ακροαση?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...