Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τσάντα? Μεγάλες συσκευές? Μήπως υπερβάλλεις λίγο? Είχες ποτέ σου ipaq? Το βρίσκεις μεγάλο? Προσωπικά έχω ipaq με 256 μνήμη και 4 ώρες μουσική και δεν με βαραίνει καθόλου. To Zen Touch ειναι στα 200 γραμμάρια, τη στιγμή που το 6230 μου πχ ειναι στα 100.

 

Αν εσύ θες τσάντα και body building για 100 γραμμάρια πάω πάσο. Δεν είναι η πρώτη φορά που αδυνατώ να σε κατανοήσω.....

 

Όπως είπα και πιο πριν, ο καθένας ας κρίνει σύμφωνα με τις ανάγκες και τις συνήθειές του. Οι υπόλοιποι λέμε απλά τη γνώμη μας, μια και μάς ζητήθηκε. Τίποτε περισσσότερο. Αυτά.

http://www.projectforum.com/img/maclogo.gifSwitched to Mac
Link to comment
Share on other sites

Και πάντα υπάρχουν και οι εναλλακτικές των Ipod Mini/Zen Touch Mini (με 280 και 240 ευρώ για 4 και 5 γίγαμπάιτ αντίστοιχα). Σε σχέση με τα 200 ευρώ που δίνει κανείς για 512 megabyte θεωρώ πως αξίζουν...

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Και πάντα υπάρχουν και οι εναλλακτικές των Ipod Mini/Zen Touch Mini (με 280 και 240 ευρώ για 4 και 5 γίγαμπάιτ αντίστοιχα). Σε σχέση με τα 200 ευρώ που δίνει κανείς για 512 megabyte θεωρώ πως αξίζουν...

 

 

1.Μάλλον μιλάς για mp3 που έχουν και ράδιο και κάνουν ηχογράφηση γιατί κάτι σαν το Ipod shuffle κοστίζει 97 ευρώ.

2.Και πάλι συμφωνώ με τον Ovelix,δεν μπορώ να κατανοήσω πως ένα iRiver, ipod,Zen touch είναι μεγάλα-πελώρια που χρειάζονται να είσαι bodybuilder για να τα παίρνεις μαζί σου.

3.Παιδιά για πηγαίνετε λίγο να τα δείτε πιάσετε κτλ μετά δείτε ποιες η δυνατότητες τους ,έπειτα η τιμή και μετά αποφασίστε γιατί μου φαίνεται σας έχει φάει το flash και δεν κοιτάτε παραπέρα.

4.Teorizo από τη μία ζητάς μικρό και ελαφρύ Mp3player και μετά μιλάς για μέγεθος νταλίκας και βάρος ελέφαντα(βάση agelopa) :wacko: αποφάσισε τελικά ποιες είναι η ανάγκες σου.

Link to comment
Share on other sites

4.Teorizo από τη μία ζητάς μικρό και ελαφρύ Mp3player και μετά μιλάς για μέγεθος νταλίκας και βάρος ελέφαντα(βάση agelopa) :wacko: αποφάσισε τελικά ποιες είναι η ανάγκες σου.

μιλησα εγω για μικρο mp3 player και για μεγεθος νταλίκας βάρος ελέφαντα και δεν το ξέρω! :alien: μήπως μπερδεύεσαι λίγο; :whistle:

only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχας πανω απο 200 ευρω για φλας ειναι ασυμφορο.

Δεν ειχα ipaq,αλλα ενας φιλος μου ειχε ενα iriver με 20gb.

Δεν θελω να σου αλλαξω γνωμη,απλα μιλαμε.

 

Οταν περπατας που το εχεις το ipaq-zen?? Τσεπη δεν νομιζω.

Θηκη ζωνης? Μετρια λυση γιατι δεν μπορεις να το εχεις παντα.

 

Επιπλεον αυτα που προσφερει ενα 20αρι πχ. μπορεις να τα αξιοποιησεις?

Τα βρισκω παρα πολλα για φορητο που παιζει μονο mp3.

Μην μου πεις για μεταφορες αρχειων,γι' αυτο υπαρχουν καλυτερες λυσεις.

Ποση συνεχομενη χρηση μπορεις να κανεις,δηλαδη για ποσο διαστημα μπορεις-χρειαζεσαι να ακους?

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

μιλησα εγω για μικρο mp3 player και για μεγεθος νταλίκας βάρος ελέφαντα και δεν το ξέρω! :alien: μήπως μπερδεύεσαι λίγο; :whistle:

 

Καθόλου χεχε το μικρό είναι τα Mp3 των 256 mb και ο ελέφαντας αυτό που παίζει και cd ;) :p απλά εννοώ ότι πετάγεσαι από τα μικρά στα μεγάλα οπότε είναι λίγο δύσκολο να σε βοηθήσει κανείς όταν εσύ ο ίδιος δεν ξέρεις τι θες :) .

Ένας τρόπος είναι 1. Πόσα διαθέτεις2.Τι θες να κάνει 3. Μέγεθος 4.Χωρητικότητα

Link to comment
Share on other sites

basika , aftoi ikanopiounte me 512 MB mnimis, giati den pernoun ena kinito me mnimi , na exoun ta mp3 tous ekei

 

egw exw to SX1 me 1GIGA mnimi! einai yperarketi pisteyw, kai apo foritotita einai o kalyteros sindiasmos, episeis , an amfibalete gia tin piotita anaparagogis twn kinitwn , gia to mono pou mporw na sas egii8w einai oti to SX1 einai to kalytero kinito-MP3 player pou exw akousei! ;)

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

τελεικα έκλεισα και αγόρασα ένα Typhoon MP3 Player 512MB 79 Ευρώ και με το ενεργοποιημένο ΑΦΜ των γονιών μου θα το πάρω με 68,10 Ευρώ :)
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

τελεικα έκλεισα και αγόρασα ένα Typhoon MP3 Player 512MB 79 Ευρώ και με το ενεργοποιημένο ΑΦΜ των γονιών μου θα το πάρω με 68,10 Ευρώ :)

 

Καλορίζικο :)

Link to comment
Share on other sites

paidia to Creative Muvo 2 - 1,5GB ti leei???aksizei??? (exo akousei oti den exei fm alla pernei meso xeiristiriou/apo ixo ti leei...)osoi to exoun as me diafotisoun.

 

***me endiaferei pantos pio poli i entasi eksodou sta akoustika,k to fm

Link to comment
Share on other sites

Μα ρε παιδιά, έχει δει το μέγεθος του Ipod Mini ή του Zen Mini; Με σκληρό δίσκο, με πελώριο αποθηκευτικό χώρο. Πολύ μικρά και πανάλαφρα.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να το πάρω δώρο, αλλά άκουσα από έναν γνωστό που δουλεύει στο Πλαίσιο ότι τα Creative τα φέρνουν συχνά για επισκευές. Εσείς τι εντυπώσεις έχετε; Τι εναλλακτικές υπάρχουν, με όριο τιμών μέχρι 150 €; Στο Πλαίσιο βλέπω μόνο κάτι Cenix, κτλ., και κάτι Sony γύρω στα 200. Τι προτείνετε;

 

Η σελίδα του προϊόντος στο Πλαίσιο...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά η αυτονομία της μπαταρίας του mp3 player εξαρτάται κατά κύριο λόγο από την μπαταρία ε; έχει καμια σχέσει η συσκευή;
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά η αυτονομία της μπαταρίας του mp3 player εξαρτάται κατά κύριο λόγο από την μπαταρία ε; έχει καμια σχέσει η συσκευή;

 

Εαν παίρνει μπαταρίες ΑΑ τότε παίζει ρόλο τι μπαταρία του έχεις πάνω εννοειται αυτό.

Link to comment
Share on other sites

το ήξερα αλλα ήθελα να ήμουν σίγουρος. μήπως ξέρετε κανένα μικρό προγραμματάκι που να κάνει τραγούδια mp3; έχω αρκετά στο pc που δεν είναι mp3 για αυτό !
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

το ήξερα αλλα ήθελα να ήμουν σίγουρος. μήπως ξέρετε κανένα μικρό προγραμματάκι που να κάνει τραγούδια mp3; έχω αρκετά στο pc που δεν είναι mp3 για αυτό !

 

Δεν είναι free αλλά νομίζω ξέρεις ;) :whistle:

εδώ

 

εδώ και εδω

Link to comment
Share on other sites

Tα Creative με σκληρό τι λένε γενικά; Δεν ξέρω γιατί, αλλά δε μου πολυγεμίζουν εμφανισιακά το μάτι :worry:
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι free αλλά νομίζω ξέρεις ;) :whistle:

εδώ

 

εδώ και εδω

και βεβαια ξερω! θενχς! :o

only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

sik13, σε reviews που διάβασα αναφέρει ότι στα Windows ΔΕΝ φαίνεται σαν ξεχωριστό drive (όπως πχ τα PPC ή τα card readers) και πρέπει να χρησιμοποιήσεις το πρόγραμμα της Creative.
http://www.projectforum.com/img/maclogo.gifSwitched to Mac
Link to comment
Share on other sites

File ovelix to gnwrizw ayto epeidi eimai katoxos tou zen touch kai einai to mono pragma pou me enoxlei!!!Egw elega mipws yparxrxei kapoia ekdosi firmware pou na mporei na to kanei plug & play xwris na xreiazese to programa se ka8e H/Y(H creative bgazei kainourgia firmware alla gia beltiwseis tou player mono)...Se eyxaristw gia tin apantisi pantws
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...