Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ολα τα flash mp3 players περιπου στο ιδιο μεγεθος ειναι...Για 1 giga νομιζω οτι το πιο μικρο και ελαφρυ ειναι το iPod Shuffle (προσεξε ομως οτι δεν εχει καθολου ,ουτε καν μιας γραμμης, οθονη :( :mad: )

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδη εχω μεινει στο Μuvo 128 ακομη,τα καινουρια μποροθν να αποθηκευσουν playlists η εστω μεσω κατανομης σε φακελους να παιζουν για παραδειγμα ολοκληρο τον φακελο που θα του ορισω?
Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Moderation Mode: Για αγoραπωλησίες υπάρχει το Buy & Sell

Αντε πάλι μεγειά :D μία συμβουλή όμως το ipod photo είναι ευαίσθητο στις γρατσουνιές οπότε σου προτείνω να το προστατέψεις με μια θήκη asap.

Το Mini σε τι χρώμα το είχες πάρει?.

Link to comment
Share on other sites

ασημι ειναι φιλε μου και που μπορω να βρω θηκη για το ipod?υπαρχει κανενα ελληνικο καταστημα online για να παραγγειλω?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ταξιδιωτης22 εδω στη Θεσσαλονικη τουλαχιστον το Πλαισιο εχει θηκες για (κανονικα..αρα και για photo) iPod.Υποθετω οτι το ιδιο θα ισχυει και για τα καταστηματα του Πλαισιου εκει.Αν θες online παντως σιγουρα εχει και στο http://www.applestore.gr (το επισημο της apple στην Ελλαδα.)

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

ασημι ειναι φιλε μου και που μπορω να βρω θηκη για το ipod?υπαρχει κανενα ελληνικο καταστημα online για να παραγγειλω?

 

Κάτι σαν αυτό νομίζω είναι η ιδανική λύση μιας και δεν θα χρειάζεται να βάζεις βγάζεις το ipod απο τη θήκη του για να "παίζεις" μαζί του ;) .

Link to comment
Share on other sites

 

sto 1 GIGA , pio einai to pio mikro MP3 player tis agoras?!

 

creative MuVo 1Gb

 

Αν εννοεις το Creative MuVo V200 (1GB) (ή απο ο,τι ειδα και το Ν200) τοτε μαλλον κανεις λαθος:

Creative MuVo V200 (1GB)

(http://asia.cnet.com/reviews/portable_av/0,39033456,39087002p,00.htm)

 

Weight[g]: 33 g

DimensionsWxHxD [mm]: 35 x 71 x 16 mm

 

ενω:

Apple iPod Shuffle 1GB

 

(http://www.dooyoo.co.uk/portable-mp3-player/apple-ipod-shuffle-1gb/)

 

Weight [g]: 22

Dimensions WxHxD [mm]: 25 x 84 x 8,4

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

παρακαλω πολυ ενα παιδι μου με ειχε παρει τηλ για ενα ipod που πουλαω να με παρει αν μπορει παλι τηλεφωνο γιατι δεν εχω τον αριθμο του

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

re, paidia? exei kaneis to N200?

otan tou bazw mp3 se fakelous mesa se allous fakelous kai mesa se allous fakelous den ta diabazei! dil. root/mp3/dance/tiesto tin perioxi tiesto den tin blepei ! blepei mexri tin dance! sas to exei kanei afto se kanenan? estw kai kanenas me to V200 as mou pei an to exei paratirisei

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Φίλε ΜΙΒ (και όποιος άλλος αν ξέρει), σκέφτομαι κ γω να πάρω το Ν200.

Θέλω να σε ρωτήσω, αν το έχεις δοκιμάσει να γράψεις μέσα από το Line in. -Τα μετατρέπει κατευθείαν σε mp3?

Διάβασα ότι έχεις επιλογή για bitrate.

Πως είναι σε ποιότητα αυτά που γράφεις από το Line in?

-Μπορείς να τα δώσεις μετά σε έναν άλλον μεταφέροντάς το στον Η/Υ του?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

leei oti metatrepei onthe fly , kai to arxeio pou ftiaxnei fisika kai mporeis na to metafereis se opoio PC 8eleis

 

ola afta 8eoritika, den to exw dokimasei akoma, den mou xriastike

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Οπότε, όποτε το δοκιμάσεις να γραψεις στο φτερό (σύντομα; -καίγομαι να το πάρω μόνο κ μόνο γι'αυτή του την δυνατότητα), πες μας εντυπώσεις.

 

Σε σύγκριση με τα κοινά mp3 που ακούς που είναι γραμμένα από CD καλύτερα;

Δοκίμασε να ακούσεις κ από στερεοφωνικό αυτό που έχει κάνει rip για να συγκρίνεις τα μπάσα και τα πρίμα.

Θενκς

Link to comment
Share on other sites

file mou molis to dokimasa!

loipon, katarxas exei 3 epipeda encoding sta 96kbps sta 128 kai sta 160!

egw to dokimasa mono sta 160 , apo ena ftiniariko philips ixosistima pou epeze ena CD ebala kai ekane encoding to N200 , enw ekana to encoding akouga kai me ta akoustika, alla akougaotan poly sigana, kai dinamona to ixosistima alla afto mpoukone! i egrafi bgike me paramorfoseis! meta katalaba oti i entasi pou akouga on the fly apo to N200 den eixe sxesi me tin entasi engrafis tis telikis, opote to xamilosa sti mesi to ixosistima , kai ksanaegrapsa! to apotelesma PARA POLY KALO! mou ekane entiposi , afou to idio komati pou ekana encode apo to ixosistima me to N200 to eixa kai perasmeno se MP3 apo pio prin sto N200 se allo arxeio , kai ta sigrina! pragamtika poly kalo! kai boliko! den pisteyeis oti kati toso mikro kanei tetia douleia! bravo!

 

afta loipon gia to N200. elpizw na se katatopisa oso mporousa, an kai den eixa xrono gia alles dokimes (apo radio apo kasseta apo alles piges ktl.) alla ligo pou to dokimasa kala ta pige, kai bolikoutsoko to meudaki tou , (gia ena koumpi pou xrisimopieis mia xara)

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Για ρίξε μια μάτια εδώ http://www.pixmania.com/gr/gr/apple/267/marque.html

http://www.dotshop.gr/shop/product_info.php?products_id=728

αλλα και στο google ;)

only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Α, πολύ ωραία αυτο που είπες!

Τώρα δεν ξέρω τι να διαλέξω όμως. Ν200 που γράφει ή V200 που δεν θέλει καλώδιο? :wacko:

Το V200 μπορείς άνετα να το έχεις σαν USB Flash disk μιας που δε χρειάζεται να κουβαλάς το καλώδιο, ενώ το N200 σου κόβει τα χέρια.

-Δεν μπορούσαν να τα έχουν σε ένα mp3 και τα δύο μαζί??? :cry: :(

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενδιαφερομαι για ενα muvo 256 η 512. Ξερετε κανενα μαγαζι πουμ μπορει να το έχει, εκτος απο το πλαισιο, και να ειναι φτηνοτερο. Ευχαριστω πολυ.

Μια τελευταια ερωτηση. Τα muvo αναγνωριζονται απο τα xp χωρις extra drivers ως αφαιρούμενοι δίσκοι?

Ta Electronika einai 8riskeia

skyris homepage

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα mp3 player CENIX MR-L905 με 256 MB μνήμη, το οποίο παίρνει και εξωτερική μνήμη MMC ή SD.

 

Όταν έχω την κάρτα μέσα και το ανοίξω δεν μου τη διαβάζει, αλλά πρέπει να την βγάλω και να την ξαναβάλω και τότε τη φορτώνει... Δηλάδη όταν ανοίγει φορτώνει μόνο τη δική του μνήμη και μόνο όταν βάλεις την εξωτερική τότε την φορτώνει κι αυτή.

 

Είναι φυσιολογικό αυτό; Συμβαίνει το ίδιο και σε άλλα players με εξωτερική μνήμη;

Q σου λεβέντη μου!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα mp3 player CENIX MR-L905 με 256 MB μνήμη, το οποίο παίρνει και εξωτερική μνήμη MMC ή SD.

 

Όταν έχω την κάρτα μέσα και το ανοίξω δεν μου τη διαβάζει, αλλά πρέπει να την βγάλω και να την ξαναβάλω και τότε τη φορτώνει... Δηλάδη όταν ανοίγει φορτώνει μόνο τη δική του μνήμη και μόνο όταν βάλεις την εξωτερική τότε την φορτώνει κι αυτή.

 

Είναι φυσιολογικό αυτό; Συμβαίνει το ίδιο και σε άλλα players με εξωτερική μνήμη;

 

όχι δεν είναι φυσιολογικό. κανονικά πρέπει να την διαβάζει όταν το ανοίξεις και έχεις την κάρτα μέσα. δεν το τσεκάρεις μήπως είναι ελαττωματικό!

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν είναι φυσιολογικό. κανονικά πρέπει να την διαβάζει όταν το ανοίξεις και έχεις την κάρτα μέσα. δεν το τσεκάρεις μήπως είναι ελαττωματικό!

 

μάλλον έχεις δίκαιο... αλλά θα δοκιμάσω και με άλλη κάρτα πρώτα...

Q σου λεβέντη μου!!!
Link to comment
Share on other sites

Tα muvo σαν ποιότητα ήχου τι λένε σε σχέση με τα αντίστοιχα iriver;
Link to comment
Share on other sites

Tα muvo σαν ποιότητα ήχου τι λένε σε σχέση με τα αντίστοιχα iriver;

 

κοίτα, συμβαίνει το εξής: εάν έχεις ακούσει ένα iriver, τότε ξεχνάς τα creative! οπότε, εάν θέλεις να πάρεις κάποιο creative, απλά πάρτο και μην το ψάχνεις! είναι και φτηνά!

 

για να σου δώσω ένα παράδειγμα: ένα creative "βγάζει" 2mW ανά κανάλι, δηλαδή 4mW σύνολο. ένα αντίστοιχο iriver "βγάζει" 18mW ανά κανάλι, δηλαδή συνολικά 36mW! συνεπώς, καμία απολύτως σχέση. ότι ισχύει στην ένταση, αντίστοιχα ισχύουν στην "καθαρότητα" του ήχου, κατασκευή, δυνατότητες & ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...