Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Btw, τα τελευταία της iRiver τα έχουμε συζητήσει?

 

Clix

http://218.145.55.194/Data/product/image/audio_Csmall_clix5.jpg

 

S10

http://218.145.55.194/Data/product/image/audio_Csmall_s10e%5B2%5D.jpg

 

E10

http://218.145.55.194/Data/product/image/1_visual_black_01%5B2%5D.jpg

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις Muck Smith :happy: ! Δοκίμασα όντως με τα ενσωματωμένα μικρόφωνα και το αποτέλεσμα ήταν απογοητευτικό.Θα ήθελα κάτι με μνήμη 1Gb ή 2Gb διότι το κόστος ανεβαίνει δραματικά απο 'κεί και πάνω.Ξέρω ότι βάζω δύσκολα αλλά δεν με καίει να έχω παραπάνω μνήμη (παρολά αυτά θέλω ποιότητα :) ) .Το πολύ να θέλω να ηχογραφήσω κανά 2ώρο!!

Αν υπάρχει κάτι με κόστος 100 με 150 ευρώ?? :O

Μήπως ζητάω πολλά??Μήπως? :X

Link to comment
Share on other sites

OK το παρήγγειλα ήδη!! :D

 

Ναι αυτό εννοώ. Επειδή έχει πιο μεγάλο χώρο, δε θα ταιριάζει σα γάντι στο nano σου (δλδ θα περισσεύει λίγος χώρος στο dock) αλλά αυτό μόνο από αισθητικής απόψεως ίσως να σε ενοχλήσει (εμένα δε με ενοχλεί καθόλου). Πέραν αυτού κάνει τη δουλειά του μια χαρά και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

 

Το συγκεκριμενο dock κανει μια χαρα τη δουλεια του! Συγχρονισμος, φορτιση και stereo audio out (με πολυ καλο ηχητικο αποτελεσμα!!)

Οριστε και μια φωτο που φαινεται πως καθεται το nano.:D

 

http://img145.imageshack.us/img145/2976/dsc0071smallke3.th.jpg

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/8090sunnlogoheader1.gif
Link to comment
Share on other sites

οντως μια χαρα παιζει και στο δικο μου,το δοκιμασα προχτες.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις Muck Smith :happy: ! Δοκίμασα όντως με τα ενσωματωμένα μικρόφωνα και το αποτέλεσμα ήταν απογοητευτικό.Θα ήθελα κάτι με μνήμη 1Gb ή 2Gb διότι το κόστος ανεβαίνει δραματικά απο 'κεί και πάνω.Ξέρω ότι βάζω δύσκολα αλλά δεν με καίει να έχω παραπάνω μνήμη (παρολά αυτά θέλω ποιότητα :) ) .Το πολύ να θέλω να ηχογραφήσω κανά 2ώρο!!

Αν υπάρχει κάτι με κόστος 100 με 150 ευρώ?? :O

Μήπως ζητάω πολλά??Μήπως? :X

 

Σίγουρα υπάρχουν 1GB mp3 players με flash μνήμη που να δέχονται line-in.

Δεν ξέρω όμως κανένα που να δέχεται εξωτερικό mic.

Τι θέλεις να ηχογραφήσεις?

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω όμως κανένα που να δέχεται εξωτερικό mic.

 

Εεεε, (γκουχ), τα iPods...

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα σήμερα το mp3 player Zen V plus της Creative και αφού φόρτισε είπα να το δοκιμάσω.Στην αρχη δούλευε άψογα αλλά μετά από λίγο,ενώ άκουγα ραδιόφωνο και πήγα να αλλάξω σταθμό,κόλλησε.Τώρα δεν μπορώ ούτε να το κλείσω και ο υπολογιστής μου δεν το διαβάζει.Τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Btw, τα τελευταία της iRiver τα έχουμε συζητήσει?

 

Clix

 

S10

 

Αυτά τα δύο είναι ιδιαίτερα όμορφα. Το δεύτερο μοιάζει αρκετά με το νέο iPod shuffle. Το πρώτο έχει οθόνη αφής;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Aπ τα πιο ωραια μπ3 που εχω δει.

Φανταστικο το clix.

 

Οχι, δεν εχει οθονη αφης. Ειναι η ιδια η οθονη ενα τζοιστικ 4 κατευθυνσεων. Πολυ ωραιο συστημα πλοηγησης.

 

http://www.anythingbutipod.com/archives/2006/05/iriver-clix-review.php

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ήθελα να με πληροφορήσετε αν μπορείτε για ένα πρόβλημα που έχω στην εγκατάσταση του προγράμματος για το i-pod mini 4Gb.

Αγόρασα ένα ελαφρώς μεταχειρισμένο (1 έτους) i-pod της Apple στην Αμερική. Μαζί πήρα και το cd-rom που περιέχει το αυθεντικό πρόγραμμα εγκατάστασης. Ο Η/Υ μου έχει τα windows xp 2002 (service pack 2) και γενικά υπερκαλύπτει τις απαιτούμενες βασικές προδιαγραφές για την συγκεκριμένη συσκευή.

Έχω προσπαθήσει 2 φορές να εγκαταστήσω το πρόγραμμα και πάντα στο τέλος εμφανίζεται "παράθυρο" που αναφέρεται σε αδυναμία του συστήματος να ολοκληρώσει την εγκατάσταση.

Μήπως έχει αντιμετωπίσει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα και μπορεί να με βοηθήσει?:cry:

Υπάρχει περίπτωση να υπάρχει κάποια ασυμβατότητα λόγω διαφορετικών προδιαγραφών των συσκευών της Apple στην Αμερίκή σε σχέση με τις αντίστοιχες στην Ελλάδα?:blink:

Μήπως θα μπορούσα να βρω (σε περίπτωση που δεν βρεθεί άλλη λύση) το κατάλληλο πρόγραμμα για το συγκεκριμένο μοντέλο της Apple?:!:

Link to comment
Share on other sites

loipon paidia telika skeftomai na agoraso to zen v plus. osoi to ehete mporeite na mou peite ta exis (sugnomi ek ton proteron gia tin opoia talaiporia)

 

1. apo mpataria ti leei

2.sas duskoleuoun ta koumpia logo megethous

3.o ihos tou einai kalos

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ήθελα να με πληροφορήσετε αν μπορείτε για ένα πρόβλημα που έχω στην εγκατάσταση του προγράμματος για το i-pod mini 4Gb.

Αγόρασα ένα ελαφρώς μεταχειρισμένο (1 έτους) i-pod της Apple στην Αμερική. Μαζί πήρα και το cd-rom που περιέχει το αυθεντικό πρόγραμμα εγκατάστασης. Ο Η/Υ μου έχει τα windows xp 2002 (service pack 2) και γενικά υπερκαλύπτει τις απαιτούμενες βασικές προδιαγραφές για την συγκεκριμένη συσκευή.

Έχω προσπαθήσει 2 φορές να εγκαταστήσω το πρόγραμμα και πάντα στο τέλος εμφανίζεται "παράθυρο" που αναφέρεται σε αδυναμία του συστήματος να ολοκληρώσει την εγκατάσταση.

Μήπως έχει αντιμετωπίσει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα και μπορεί να με βοηθήσει?:cry:

Υπάρχει περίπτωση να υπάρχει κάποια ασυμβατότητα λόγω διαφορετικών προδιαγραφών των συσκευών της Apple στην Αμερίκή σε σχέση με τις αντίστοιχες στην Ελλάδα?:blink:

Μήπως θα μπορούσα να βρω (σε περίπτωση που δεν βρεθεί άλλη λύση) το κατάλληλο πρόγραμμα για το συγκεκριμένο μοντέλο της Apple?:!:

Αρχικά, ένα πρόγραμμα υπάρχει για όλα τα μοντέλα της Apple και αυτό είναι το iTunes. Δεν υπάρχει θέμα με το ότι το συγκεκριμένο το αγόρασες από την Αμερική, όλα ίδια είναι (και οι κάποιες διαφορές στο θέμα της μέγιστηε έντασης του ήχου δεν είναι θέμα hardware).

 

Eπιπλέον, δε νομίζω ότι έφτασες καν στο σημείο να συνδέσεις το iPod, σωστά; Εκτός και αν όντως το συνέδεσες στον υπολογιστή ΠΡΙΝ ολοκληρώσεις την εγκατάσταση του iTunes. Σε αυτή την περίπτωση διάβασε αυτή τη σελίδα, και κυρίως την κατηγορία Completely remove iTunes και την Empty your Temp directory.

 

Επίσης αν έχεις mini, το iTunes που έχει στο cd του θα είναι εκδοση 4.9 ή μικρότερη λογικά, και τώρα είμαστε στην 7.0.2. Ίσως να μην παίζει ρόλο αλλά ίσως και να παίζει. Οπότε στη θέση σου θα δοκίμαζα να βάλω την τελευταία.

 

Γενικά ακολούθησε τις οδηγίες στο παραπάνω link βήμα προς βήμα, χωρίς να συνδέσεις καθόλου το iPod στον υπολογιστή σου. Όταν εγκατασταθεί σωστά το iTunes, τότε τρέξ'το και μετά σύνδεσε το iPod.

Link to comment
Share on other sites

loipon paidia telika skeftomai na agoraso to zen v plus. osoi to ehete mporeite na mou peite ta exis (sugnomi ek ton proteron gia tin opoia talaiporia)

 

Λοιπον αρχικα να σου πω οτι κατα τη γνωμη μου αποτελει μια πολυ καλη αγορα! Επισης οσο καιρο το ειχα στα χερια μου του εκανα συγκριση με το iPod Nano (2nd generation), μιας και τα δυο ειναι στην ιδια κατηγορια.

 

 

1. apo mpataria ti leei

Η μπαταρια του ειναι αρκετα ικανοποιητικη. 15 ωρες ειναι καλες...αν βεβαια δεν σου ειναι αρκετες και θελεις παραπανω...τοτε πας για iPod με κλειστα ματια:p

2.sas duskoleuoun ta koumpia logo megethous

Τα κουμπια δεν αποτελουν μεγαλο προβλημα. Στο μονο τομεα που αντιμετωπισα εγω ηταν κατα το "browsing" πολλων κομματιων για να βρω το επιθυμητο. Εκει το μικρο joypad καπως με κουρασε. (Το clickwheel του nano δεν το αλλαζω με τιποτα!!!)

 

3.o ihos tou einai kalos

 

Ηχος πολυ καλος εως τελειος.

 

Να προσθεσω και μερικα θετικα που μου εκαναν εντυπωση:

Viewing εικονων με δυνατοτητα zoom.

Αρκετο customize (skins,backround κλπ)

Manual eq

Μεγεθος και γενικα η κατασκευη του.

Δυνατοτητα διαγραφη δεδομενων (ουδετερο)

 

Στα αρνητικα το λιγο αργο menu (αν εχεις χρησιμοποοησει βεβαια το iPod ολα αργα θα σου φαινονται).

Οθονη μετρια.

 

Αυτα απο εμενα.:)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/8090sunnlogoheader1.gif
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα υπάρχουν 1GB mp3 players με flash μνήμη που να δέχονται line-in.

Δεν ξέρω όμως κανένα που να δέχεται εξωτερικό mic.

Τι θέλεις να ηχογραφήσεις?

 

Θέλω να ηχογραφήσω όργανα όπως πιάνο κιθάρα τσέλο κτλ μόνα τους ή και όλα μαζί απο κοντινή απόσταση περίπου στα 2 μέτρα (σε ωδείο).Θέλω όμως ο ήχος να είναι καθαρός χωρίς φύσημα και θόρυβο όσο γίνεται αυτό.

Btw πηγα στην Sony το MD και μού είπαν ότι δεν αξίζει να το φτιάξω καλύτερα να πάρω καινούργιο :( .

Link to comment
Share on other sites

loipon paidia telika skeftomai na agoraso to zen v plus. osoi to ehete mporeite na mou peite ta exis (sugnomi ek ton proteron gia tin opoia talaiporia)

 

1. apo mpataria ti leei

2.sas duskoleuoun ta koumpia logo megethous

3.o ihos tou einai kalos

 

μια χαρα ειναι φιλε μου.

η μπαταρια του καλη.

τα κουμπια προσωπικα δεν με κουρασαν καθολου,εχω συνηθισει βεβαια το click wheel του ipod κι ολα τα υπολοιπα τα βλεπω κοινα.

ο ηχος του ειναι καλος,δεν μπορω να πω οτι παιζει πιο δυνατα απο το ipod αλλα ειναι μια χαρα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Help! Κατέβασα το Zune Software από το επίσημο site και όταν πάω να το εγκαταστήσω κάνει μία αναζήτηση στο Internet για ενημερώσεις, μου λέει ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις και δεν το εγκαθιστά. Τι πρέπει να κάνω; Πρέπει να έχω την συσκευή για να το εγκαταστήσω;

Sorry αν έχει αναφερθεί ξανά αλλά είναι λίγο δύσκολο να διαβάσω όλο το θέμα!

Link to comment
Share on other sites

Βασικα θα μπορουσες να μου πεις τι σε νοιαζει?Εχεις μηπως το Ζουν?

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Βασικα θα μπορουσες να μου πεις τι σε νοιαζει?Εχεις μηπως το Ζουν?

Μπορεί να θέλει να το χρησιμοποιήσει απλά ως media player στον υπολογιστή του ή να δει πως είναι. Παίζει και χωρίς το zune...

 

Help! Κατέβασα το Zune Software από το επίσημο site και όταν πάω να το εγκαταστήσω κάνει μία αναζήτηση στο Internet για ενημερώσεις, μου λέει ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις και δεν το εγκαθιστά. Τι πρέπει να κάνω; Πρέπει να έχω την συσκευή για να το εγκαταστήσω;

Sorry αν έχει αναφερθεί ξανά αλλά είναι λίγο δύσκολο να διαβάσω όλο το θέμα!

...θεωρητικά πάντα. Εγώ ακόμα δεν έχω καταφέρει να το κατεβάσω γιατί η microsoft επιμένει ότι το μηχάνημά μου δεν είχει XP SP2 (και μάλιστα είναι αστείο γιατί λέει 'το zune απαιτεί XP SP2 ή Media Center 2005 Rollup 2. Εσείς έχετε XP SP2. Αναβαθμίστε το σύστημά σας'). Αυτό σε 2 μηχανήματα, τώρα το δοκιμάζω σε 3ο.

 

Anyway, σύμφωνα με τα όσα έχω διαβάσει, δεν χρειάζεται να έχεις zune για να το εγκαταστήσεις. Μάλιστα και να είχες, πρώτα εγκαθιστάς κανονικά το πρόγραμμα και μετά συνδέεις τη συσκευή. Τρέχεις κάποιο από τα λειτουργικά που απαιτεί; Μήπως επειδή δεν έχει κυκλοφορήσει εκτός ουεσέι δεν σε αφήνει;

Link to comment
Share on other sites

μην αγοράζετε mp3 με μπαταρίες απλές μόνο με επαναφορτιζόμενες τελικά μετανιωσα ασχημα που πήρα το creative πεφτει γρηγορα η μπαταρία
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Engadget's Zune Review (άμα το θάβουν και αυτοί...)

 

Χαμένη υπόθεση...

:(

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Βασικά θέλω να δοκιμάσω το πρόγραμμα. Ύστερα έρχεται ένας συγγενής από Αμερική και υπάρχει περίπτωση να μου φέρει ένα Zune.

Τρέχω XP SP2. Εμένα όμως δεν μου έβγαλε κάποιο τέτοιο πρόβλημα. Εμένα με σταματάει πριν ξεκινήσει καν. Ζητάει να κάνει update και μόλις κάνει μου λέει ότι δεν υπάρχουν ενημερώσεις και ως μόνη επιλογή έχει το κλείσιμο. Το έχει εγκαταστήσει κανένας από εδώ; Ή να ψάξω πουθενά στο Internet στα... γνωστά sites μήπως βγάλω καμιά άκρη;

Διότι αν δεν μπορώ να εγκαταστήσω το πρόγραμμα γενικώς δεν θα μπορώ να αξιοποιήσω και την συσκευή (σε περίπτωση που μου την φέρει). Και αυτό το λέω γιατί απ' ότι διάβασα στο site λέει ότι είτε βάλεις το πρόγραμμα από το CD είτε από το site είναι το ίδιο πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...