Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

to shuffle lew oti einai to xeirotero giati oi dynatotites tou apla einai anyparktes!mono tyxaia anaparagwgi kommatiwn!einai antikeimenika poly xamilwn dynatotitwn, einai gia liga pragmata , poly apla!kanonika tha prepe na kostologeitai 10 euro parapanw apo oso kostizei ena flash drive, alla vlepeis einai i poul-mour apple sti mesi...

oso gia to kainourgio zen , den exei na prosferei tipota to kainourgio , mia antigrafi tou ipod paei na ginei....kai den ennow oti ta ipod aksizoune

Link to comment
Share on other sites

τελεια.θα το παρω.ποτε θα ερθει στο περιπου?

 

Θα έρθει τέλος Ιανουαρίου αρχές Φεβρουαρίου!

:) :spider: :polarbear: :cat: :elephant: :pig: :kitty: :bear:

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

to shuffle lew oti einai to xeirotero giati oi dynatotites tou apla einai anyparktes!mono tyxaia anaparagwgi kommatiwn!einai antikeimenika poly xamilwn dynatotitwn, einai gia liga pragmata , poly apla!kanonika tha prepe na kostologeitai 10 euro parapanw apo oso kostizei ena flash drive, alla vlepeis einai i poul-mour apple sti mesi...

oso gia to kainourgio zen , den exei na prosferei tipota to kainourgio , mia antigrafi tou ipod paei na ginei....kai den ennow oti ta ipod aksizoune

 

Όχι ρε συ. Δεν παίζει μόνο σε shuffle mode. Παίζει και σειριακά τα κομμάτια. Έχει δύο θέσεις το διακοπτάκι για να διαλέξεις.

 

10 Ευρώ δεν θα το έλεγα. Τόσο δεν κάνουν τα ακουστικά που έχει το πακέτο και έχει και δύο αυτοκόλλητα apple μέσα :p

 

Θα συμφωνήσω μόνο στο ότι θα "έπρεπε" να είναι λίγο πιο φτηνό. Για αυτό και το πήρα μεταχειρισμένο βέβαιο.

 

Η ποιότητα της αναπαραγωγής και η ένταση του ήχου πάντως με βρίσκει παραπάνω από ικανοποιημένο.

 

Και η Apple ήταν τίμια στο λανσάρισμά του. Be your own DJ, ήταν το concept. Βάλε δηλαδή 100 τραγούδια που γουστάρεις μέσα. Κάτι σαν ράδιο χωρίς διαφημίσεις και σαχλούς παρουσιαστές. Και σίγουρα τραγούδια που σου αρέσουν.

L' enfer c' est les autres
Link to comment
Share on other sites

Το shuffle ό,τι υπόσχεται το κάνει τέλεια - όπως όλα τα iPod. Απλά δεν κάνει πολλά πράγματα...:p

Όταν ήθελα ένα μικρό flash player για γυμναστήριο κλπ. πήγα και πήρα ένα της creative γιατί ήθελα οθόνη. Αφού τσακωνόμουνα με το creative που ποτέ δε δούλεψε όπως έπρεπε για κανένα μήνα, πήγα και πήρα ένα shuffle και ηρέμησα. Αλλά μου λείπει η οθόνη πάρα πολύ.

Σαν usb stick θα ήταν πιο χρήσιμο αν ήταν πιο στενό. Σε δύο από τα τρία pc (μπροστινές θύρες σταθερού και ένα notebook) απ' όπου μεταφέρω αρχεία δε χωράει, πρέπει να βγάλω άλλα καλώδια ή να χρησιμοποιήσω επέκταση.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

μου ηρθαν σημερα τα Sony MDR-NX1 Headphones Black και δεν κανουν για το h320 ειναι αποκλειστικα και μονο για μικρα mp3 ετσι αναγκαστικα πρεπει να μπω στο τρυπακι να τα στελνω πισω και να μου στειλουν αλλα με δικα μου εξοδα αποστολης...

μεσ τις γιορτες θα εχω κ αυτο το αγχος...

anyway να μην την πατησει κ κανενας αλλος.

(ξερετε αν γινεται να σου στειλουν τα χρηατα σου πισω αντι να παρεις καποιο αλλο προιον?απο το play247 τα πηρα)

Link to comment
Share on other sites

Μικρουλα λιγο δυσκολο αυτο που λες εφοσον δεν εκαναν εκεινοι λαθος αλλα εσυ στην παραγγελια σου. Γενικα ομως δεν γινονται επιστροφες χρηματων.
Link to comment
Share on other sites

μου ηρθαν σημερα τα Sony MDR-NX1 Headphones Black και δεν κανουν για το h320 ειναι αποκλειστικα και μονο για μικρα mp3 ετσι αναγκαστικα πρεπει να μπω στο τρυπακι να τα στελνω πισω και να μου στειλουν αλλα με δικα μου εξοδα αποστολης...

μεσ τις γιορτες θα εχω κ αυτο το αγχος...

anyway να μην την πατησει κ κανενας αλλος.

(ξερετε αν γινεται να σου στειλουν τα χρηατα σου πισω αντι να παρεις καποιο αλλο προιον?απο το play247 τα πηρα)

 

Αποκλείεται να μην κάνουν!!!

Το ίδιο βύσμα έχουν όλα 3.5mm εγώ πάντως

σου είπα να πάρεις αυτά: http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=2_30_117&products_id=1312

 

:)Μπορείς να τα αλλάξεις πάντως!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται να μην κάνουν!!!

Το ίδιο βύσμα έχουν όλα 3.5mm εγώ πάντως

σου είπα να πάρεις αυτά: http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=2_30_117&products_id=1312

 

:)Μπορείς να τα αλλάξεις πάντως!

 

Το καλώδιο είναι πολύ μικρό σε μήκος, για αυτό δεν κάνουν... ;)

 

Επίσης τα ακουστικά που προτείνεις είναι φοβερά, η καλύτερη επιλογή που μπορεί να κάνει κάποιος που ενδιαφέρεται για ακουστικά-ψείρες (earbuds) κάτω των 100 ευρώ. :) Αρκεί βέβαια να μη χαλάσουν γρήγορα (χαλάνε αρκετά εύκολα όπως κι όλα τα ακουστικά της Sony) και να εφαρμόσουν σωστά στο αυτί του αγοραστή.

Link to comment
Share on other sites

Α για αυτό δεν κάνουν λέω και εγώ...

Πάντως τα senheisen mx400 που έχω στο H10

μου είναι πάρα πολύ καλά!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

ναι,γιαυτο δεν κανουν.οχι οτι το βυσμα δεν ταιριαζει.

ναι ευτυχως γινεται αλλαγη.αλλα ειναι μεγαλη διαδικασια...

anyway τελικα πηρα Sony MDR-EX71SL Headphones Black.

τα δοκιμασα τα αλλα για να δω τον ηχο αλλα δεν με ενθουσιασαν.(ενα τραγουδι ακουσα μονο) παντως εμενα μου φαινεται πως ο ηχος ειναι ιδιος με αυτα που ειχε το iriver.

Link to comment
Share on other sites

Tελικά μάλλον θα κάνω το μεγάλο βήμα και θα παροπλίσω το αγαπημένο μου iPod (4G, 20) που τώρα τελευταία δεν είναι στα καλύτερά του και θα το αντικαταστήσω με το καινούριο (30GB, μάλλον το μαύρο).

Έχω την εξής ερώτηση: τί συμβατότητα υπάρχει με τα παλιά αξεσουάρ; Έχω 1 που συνδέεται στο 3,5mm jack οπότε εκεί δεν υπάρχει πρόβλημα λογικά.

Αυτά που συνδέονται από κάτω θα δουλεύουν; (π.χ. dock). Ο USB φορτιστής φαντάζομαι θα δουλεύει σίγουρα, έστω με άλλο καλώδιο.

Αυτά που συνδέονται στο 3,5mm jack και στη διπλανή σχισμή;(π.χ. iTrip) Μάλλον όχι φαντάζομαι. Μπορεί να μου πει κανείς;

Χρόνια πολλά! :) :) :)

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Tελικά μάλλον θα κάνω το μεγάλο βήμα και θα παροπλίσω το αγαπημένο μου iPod (4G, 20) που τώρα τελευταία δεν είναι στα καλύτερά του και θα το αντικαταστήσω με το καινούριο (30GB, μάλλον το μαύρο).

Έχω την εξής ερώτηση: τί συμβατότητα υπάρχει με τα παλιά αξεσουάρ; Έχω 1 που συνδέεται στο 3,5mm jack οπότε εκεί δεν υπάρχει πρόβλημα λογικά.

Αυτά που συνδέονται από κάτω θα δουλεύουν; (π.χ. dock). Ο USB φορτιστής φαντάζομαι θα δουλεύει σίγουρα, έστω με άλλο καλώδιο.

Αυτά που συνδέονται στο 3,5mm jack και στη διπλανή σχισμή;(π.χ. iTrip) Μάλλον όχι φαντάζομαι. Μπορεί να μου πει κανείς;

Χρόνια πολλά! :) :) :)

Και γω έκανα το ίδιο ακριβώς (αλλά ακόμα δε μπορώ να αποχωριστώ το 20άρι :).

Λοιπόν, ό,τι χρησιμοποιεί το remote connector (αυτό που είναι δίπλα από τα ακουστικά στο 20άρι) το ξεχνάς, όπως το iTrip ή το remote για παράδειγμα. Όλα τα άλλα παίζουν μια χαρά. Τα docks που ίσως έχεις παίζουν χωρίς κανένα πρόβλημα, βέβαια επειδή το νέο iPod είναι μικρότερο, δεν εφαρμόζει τέλεια, αλλά δεν πλέει ούτε έχει κενό ενοχλητικό. Το dock connector από κάτω είναι ακριβώς το ίδιο με πριν οπότε ό,τι συνδέεται εκεί εξακολουθεί να παίζει (φορτιστές, camera adaptor κλπ). Το μόνο που βασικό που άλλαξε, είναι ότι πλέον υποστηρίζει firewire μόνο για φόρτιση (αν πχ συνδέεις το dock στον υπολογιστή μέσω firewire θα πρέπει να το αλλάξεις σε USB - έχει καλώδιο στη συσκευασία).

 

Αυτά, αν θες κάτι άλλο ρώτησε, γιατί τα περί συμβατότητας τα έψαξα αναλυτικά!

Link to comment
Share on other sites

Και γω έκανα το ίδιο ακριβώς (αλλά ακόμα δε μπορώ να αποχωριστώ το 20άρι :).

Λοιπόν, ό,τι χρησιμοποιεί το remote connector (αυτό που είναι δίπλα από τα ακουστικά στο 20άρι) το ξεχνάς, όπως το iTrip ή το remote για παράδειγμα. Όλα τα άλλα παίζουν μια χαρά. Τα docks που ίσως έχεις παίζουν χωρίς κανένα πρόβλημα, βέβαια επειδή το νέο iPod είναι μικρότερο, δεν εφαρμόζει τέλεια, αλλά δεν πλέει ούτε έχει κενό ενοχλητικό. Το dock connector από κάτω είναι ακριβώς το ίδιο με πριν οπότε ό,τι συνδέεται εκεί εξακολουθεί να παίζει (φορτιστές, camera adaptor κλπ). Το μόνο που βασικό που άλλαξε, είναι ότι πλέον υποστηρίζει firewire μόνο για φόρτιση (αν πχ συνδέεις το dock στον υπολογιστή μέσω firewire θα πρέπει να το αλλάξεις σε USB - έχει καλώδιο στη συσκευασία).

 

Αυτά, αν θες κάτι άλλο ρώτησε, γιατί τα περί συμβατότητας τα έψαξα αναλυτικά!

 

Ευχαριστώ πολύ (χε χε, εσένα περίμενα να απαντήσεις, μου εμπνέεις εμπιστοσύνη :D ).

Ωραία, αυτά που με ενδιαφέρουν δουλεύουν όλα, το remote θα μου λείψει λίγο, το iTrip δυστυχώς δε δούλευε σωστά ούτως ή άλλως, το firewire δεν το χρησιμοποιούσα.

Καλά Χριστούγεννα!!!

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ (χε χε, εσένα περίμενα να απαντήσεις, μου εμπνέεις εμπιστοσύνη :D ).

Ωραία, αυτά που με ενδιαφέρουν δουλεύουν όλα, το remote θα μου λείψει λίγο, το iTrip δυστυχώς δε δούλευε σωστά ούτως ή άλλως, το firewire δεν το χρησιμοποιούσα.

Καλά Χριστούγεννα!!!

 

Σε ευχαριστώ :)

 

Αν έχεις dock που βγάζει svideo πάρε (αν δεν έχεις ήδη) μαζί με το iPod ένα καλώδιο για να βγάλεις το svideo στην τηλεόραση ή στο video (ή αυτό το αξεσουάρ το οποίο βγάζει και ήχο και video και συνδέεται και κατευθείαν στο iPod 4G, 5G και nano) διότι σου υπογράφω ότι το πρώτο που θα θες να κάνεις μετά το πρώτο video που θα περάσεις, θα είναι να θες να το δεις στην τηλεόραση. Εγώ την έχω καταβρεί, έχω το ένα dock μονίμως συνδεδεμένο στο φορτιστή και στο 5.1 και στην τηλεόραση. Σήμερα περιμένω να έρθει από Αμερική το νέο universal dock μαζί με το remote του.

 

ΥΓ ΠΟΛΥ κρίμα που το iTrip δεν δουλεύει καλά αλλά δεν φταίει αυτό, φταίει το ότι σε ολόκληρη την μπάντα των FM στην Αθήνα, με βήμα 0.05 δεν υπάρχει ούτε ΜΙΑ (1) συχνότητα άδεια. Μπορεί να μην είναι η ακριβής συχνότητα ενός σταθμού, αλλά από όλες ακούγεται κάτι. Όταν έβγαλα την κεραία τελείως από το στερεοφωνικό και βρήκα άδεια συχνότητα τότε έπαιζε μια χαρά και με πολύ καλό ήχο, αλλά τι να το κάνεις.

ΥΓ2 Άσχετο: έχετε ακούσει ποτέ τον ήχο των Tivoli iPal; Απίστευτος!!!!! Μου κάνανε δώρο ένα πολύ πρόσφατα και είμαι ενθουσιασμένος!

Link to comment
Share on other sites

Geia sas, 8a h8ela na mou peite gia kapoio mp3 player 1 gb ews 170 euro..

Brhka to fasoli ths sony alla dn 3erw an a3izei kai exei o8onh mias grammhs :(

Epishs eida to ipod nano alla auto apo oti mou eipan den deixnei eikones alla mono mikrou mege8ous :S

tespa peite mou kai gia to i pod nano thn gnwmh sas :)

ty m8s

Link to comment
Share on other sites

Updated Creative zen M review:

http://www.generationmp3.com/forum/Creative_ZEN_VisionM-t27828.html

 

scroll down the page...

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Updated Creative zen M review:

http://www.generationmp3.com/forum/Creative_ZEN_VisionM-t27828.html

 

scroll down the page...

:)

Α, μοιάζει KAI η θήκη! Απορώ πως τους ξέφυγε το κουτί :lol:

 

@WoW, το νάνο, στην οθόνη του, τις εικόνες/φωτογραφίες τις δείχνει στο μέγεθος της οθόνης του! Αν το συνδέσεις με κάτι εξωτερικό (πχ τηλεόραση) τις δείχνει κανονικά. Δυστυχώς στα nano δεν παίζει το camera connector για να μπορείς να μεταφέρεις φωτογραφίες απ'ευθείας από την ψηφιακή κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά stereo δεν παίζεσαι...

αχαχαχαχα :lol: :lol: :lol:

Πάντως αντιγραφή ξεαντιγραφή το μηχανημα φυσάει!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Όπως και να το κάνουμε, μόνο με γκλαμουριά και μούρη δεν βγαίνει νούμερο 1 στις πωλήσεις μία εταιρία...

 

 

kai i ford poulaei sto no1 alla den paragei ta kalytera amaksia

Link to comment
Share on other sites

kai i ford poulaei sto no1 alla den paragei ta kalytera amaksia

Σύγκριση αυτοκινήτων με Mp3 players?:wacko: τέσπα εδώ δεν είναι ipod vs the rest mp3 players φίλε μου,αν θές άνοιξε θέμα για αυτό.

off topic "Εντάξει το καταλάβαμε ότι δεν σου αρέσουν τα ipod το έχεις πεί και δείξει ουκ ολίγες φορές απο ένα σημείο και μετά όμως καταλήγει κουραστικό δεν νομίζεις?;) off topic τέλος"

Link to comment
Share on other sites

παιδια τα φώτα σας πήρα το creative zen nano plus και δεν ευχαριστήθηκα την ποιότητα του ήχου. Είναι δυνατο να με μια αλλαγή ακουστικών να διορθωθεί η κατάσταση? Διάβασα σε προηγούμενα πόστ για ακουστηκά των 50 ευρώ θα ήθελα να μου προτείνεται κατι πιο φθηνό.

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

παιδια τα φώτα σας πήρα το creative zen nano plus και δεν ευχαριστήθηκα την ποιότητα του ήχου. Είναι δυνατο να με μια αλλαγή ακουστικών να διορθωθεί η κατάσταση? Διάβασα σε προηγούμενα πόστ για ακουστηκά των 50 ευρώ θα ήθελα να μου προτείνεται κατι πιο φθηνό.

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

τα έχουμε ξαναπεί: ότι πληρώνεις, παίρνεις...

 

και να δώσεις για ακουστικά όσα έδωσες για το creative, δεν θα κάνει διαφορά. εάν δεν τραβάει το μηχάνημα, περιμένεις να κάνουν το θαύμα τα ακουστικά?

Link to comment
Share on other sites

τα έχουμε ξαναπεί: ότι πληρώνεις, παίρνεις...

 

και να δώσεις για ακουστικά όσα έδωσες για το creative, δεν θα κάνει διαφορά. εάν δεν τραβάει το μηχάνημα, περιμένεις να κάνουν το θαύμα τα ακουστικά?

 

Πάντως και τα original ακουστικά του PSP για παράδειγμα είναι τόσο χάλια που σε πιάνει κατάθλιψη, μετά δοκιμάζεις ένα άλλο σετ ακουστικών και ηρεμείς. Εγώ θα έλεγα πριν αγοράσεις, αν μπορείς να δοκιμάσεις και άλλα από φίλους, όχι υποχρεωτικά ακριβά.

Link to comment
Share on other sites

τα έχουμε ξαναπεί: ότι πληρώνεις, παίρνεις...

 

και να δώσεις για ακουστικά όσα έδωσες για το creative, δεν θα κάνει διαφορά. εάν δεν τραβάει το μηχάνημα, περιμένεις να κάνουν το θαύμα τα ακουστικά?

 

Εγω παλι πιστευω οτι αμα παρει καλα ακουστικα θα δει μεγαλη διαφορα. Π.Χ. το δικο μου (creative zen nx) ειχε ακουστικα που ηταν για πεταμα, κυριως για να μην επιβαρυνει την τιμη της συσκευης (αλλες εποχες τοτε).

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...