Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ερωτηση για αυτους που εχουν nano:

 

ποση ωρα περιπου σας κραταει η μπαταρια?οχι 17 που ειναι στα χαρτια αλλα δεν νομιζω να ειναι ουτε 10.μονο σε εμενα το κανει η ειναι γενικο γιατι εχω αρχισει και ανυσηχω...

 

ευχαριστω!

Δεν ξέρω αλλά πάντα ότι δίνει η apple ισχύει και μάλιστα στο ipod photo έδιναν 15 και εμένα κρατάει και 17 ώρες αν δεν το πειράζω πολύ.Μάλλον πρέπει να το κοιτάξεις αν έχεις πρόβλημα διάρκειας με την μπαταρία του nano.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ερωτηση για αυτους που εχουν nano:

 

ποση ωρα περιπου σας κραταει η μπαταρια?οχι 17 που ειναι στα χαρτια αλλα δεν νομιζω να ειναι ουτε 10.μονο σε εμενα το κανει η ειναι γενικο γιατι εχω αρχισει και ανυσηχω...

 

ευχαριστω!

Ο μόνος τρόπος για να διαπιστώσεις ακριβώς πόσο κρατάει η μπαταρία του, είναι ο εξής:

α. το φορτίζεις πλήρως και κανονικά

β. το γεμίζεις με τραγούδια

γ. βάζεις την επιλογή για επανάληψη στο All

δ. Απενεργοποιείς οποιαδήποτε επιλογή για Shuffle τραγουδιών ή playlists

ε. το βάζεις να παίζει συνεχώς και δεν το ακουμπάς καθόλου

στ. μετράς το χρόνο μέχρι να τελειώσει η μπαταρία του :)

 

Επίσης όπως έχουμε ξαναπεί, τα πράγματα που μειώνουν το πόσο κρατάει η κάθε φόρτιση είναι κυρίως ο χρόνος που μένει φωτισμένη η οθόνη και το πόσο συχνά αλλάζεις playlists και βλέπεις φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την μπαταρία του i-pod που αναφέρθηκε πιο πάνω. Αν κι εγώ δεν έχω i-pod, οι φίλοι μου που έχουν λένε ότι καρατάει γύρω στις 10-12. Εγώ έχω Sony και κρατάει πραγματικά πολύ.

Και μια ερώτηση: μήπως ξέρετε πώς σβήνω τραγούδια από το Library του Sonicstage??

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Α και κάτι άλλο το ipod shuffle θέλει usb 2.0?Έχει στο κουτί του καλώδιο για σύνδεση σε παλαιότερες usb η πρέπει να αγοράσω θύρες υποδοχής?
Link to comment
Share on other sites

Α και κάτι άλλο το ipod shuffle θέλει usb 2.0?Έχει στο κουτί του καλώδιο για σύνδεση σε παλαιότερες usb η πρέπει να αγοράσω θύρες υποδοχής?

 

οχι, παιζει και με usb 1.1

Link to comment
Share on other sites

Α και κάτι άλλο το ipod shuffle θέλει usb 2.0?Έχει στο κουτί του καλώδιο για σύνδεση σε παλαιότερες usb η πρέπει να αγοράσω θύρες υποδοχής?

 

Δεν αλλάζουν οι υποδοχές USB μεταξύ 2.0 και παλαιοτέρων, ίδια είναι όλα. Η μόνη διαφορά είναι στην ταχύτητα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι νέος σε αυτά και ενδιαφέρομαι για την αγορά MP3.

έχω σταμπάρει το Sony NW E507.είναι καλό όσον αφορά την ποιότητα ήχου ή μούφα?

Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου,αγόρασα ένα jaga mp3 player και του βάζω Mp3 αλλά δεν τα βλέπει καθόλου και έχει απο τη μάνα του μέσα 2 τραγούδια που παίζουν κανονικά και έχουν επέκταση *.lrc

τι μπορεί να παίζει? :cry:

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζουν οι υποδοχές USB μεταξύ 2.0 και παλαιοτέρων, ίδια είναι όλα. Η μόνη διαφορά είναι στην ταχύτητα.

 

Ευχαριστώ παιδιά.Περίπου για τί ταχύτητα μιλάμε ανά Μp3?

Link to comment
Share on other sites

Με 1.1 θέλει 6-8 δευτερόλεπτα ανά τραγούδι περίπου (αν θυμάμαι σωστά).

Όταν το πρωτογεμίζεις αργεί λίγο, μετά όμως στα updates δεν είναι ενοχλητικό, εκτός αν κάνεις κάθε φορά autofill με τσεκαρισμένη την επιλογή να αλλάζει όλα τα τραγούδια, οπότε και περιμένεις σαν την πρώτη φορά.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μου χαλασαν τα ακουστικα απο το h320 για την ακριβεια κοπηκαν στο βυσμα.

σκευτομαι να μην παρω απλα και να παρω κατι πιο καλο.τι μου προτεινετε?ειδα μερικα οπως αυτα:

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=2_30&manufacturers_id=35&products_id=1309

 

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=2_30&manufacturers_id=35&products_id=1394

 

 

εχουν διαφορα μονο 2 ευρω και δεν μπορω να καταλαβω ποια ειναι καλυτερα και τι διαφορες εχουν...?δεν υπαρχει καποιο προβλημα συμβατοτητας με το iriver επειδη ειναι sony ετσι?το βυσμα ειναι το ιδιο ε?

για το δευτερο προιν λεει οτι:Τα MDR-NX1 είναι μια έξυπνη σχεδίαση τύπου Neck-Strap που έχουν την ιδιαιτερότητα να στερεώνονται στο λαιμό σας σαν περιδέραιο και επιπλέον να στηρίζουν και το Flash Mp3 Player σας.

εγω για το iriver h320 το θελω που δεν ειναι flash mp3,λετε να εχει καποιο προβλημα?

και τα 2 δεν τα βρηκα σε κανενα αλλο καταστημα για να συγκρινω τιμες,τα ειδατε πουθενα αλλου εσεις?

ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω ένα οικονομικό mp3player για δώρο σε ένα φίλο. είδα το παρακάτω στον Γερμανό και μου άρεσε αρκετά - νομίζω value for money! 512ΜΒ με FM+εγγραφή στα €69. να το κτυπήσω?

 

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/open/browse?product=22975&category=10

Link to comment
Share on other sites

παιδια μου χαλασαν τα ακουστικα απο το h320 για την ακριβεια κοπηκαν στο βυσμα.

σκευτομαι να μην παρω απλα και να παρω κατι πιο καλο.τι μου προτεινετε?ειδα μερικα οπως αυτα:

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=2_30&manufacturers_id=35&products_id=1309

 

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=2_30&manufacturers_id=35&products_id=1394

 

 

εχουν διαφορα μονο 2 ευρω και δεν μπορω να καταλαβω ποια ειναι καλυτερα και τι διαφορες εχουν...?δεν υπαρχει καποιο προβλημα συμβατοτητας με το iriver επειδη ειναι sony ετσι?το βυσμα ειναι το ιδιο ε?

για το δευτερο προιν λεει οτι:Τα MDR-NX1 είναι μια έξυπνη σχεδίαση τύπου Neck-Strap που έχουν την ιδιαιτερότητα να στερεώνονται στο λαιμό σας σαν περιδέραιο και επιπλέον να στηρίζουν και το Flash Mp3 Player σας.

εγω για το iriver h320 το θελω που δεν ειναι flash mp3,λετε να εχει καποιο προβλημα?

και τα 2 δεν τα βρηκα σε κανενα αλλο καταστημα για να συγκρινω τιμες,τα ειδατε πουθενα αλλου εσεις?

ευχαριστω πολυ.

 

Κανένα πρόβλημα συμβατότητας με κανένα από τα 2 δεν υπάρχει!

Απλά το δεύτερο λέει ότι στερεώνεται στο λαιμό και στηρίζει τα flash mp3

player που είναι μικρά που να κρεμάσεις την γκουμούτσα το H320 στο λαιμό;

 

Η διαφορά τους είναι ότι αυτά: http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=2_30&manufacturers_id=35&products_id=1394 είναι πιο δυνατά από αυτά: http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=2_30&manufacturers_id=35&products_id=1309

 

Γιατί δεν κοιτάς και αυτά που είναι και πιο φθηνά και πιο καλά

και από τα δυο: http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=2_30_117&products_id=1312

 

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω την αποψη μου για τα mp3 που κυκλοφορουν αυτη τη στιγμη στην αγορα......

πρωτον εχω να πω οτι τα ipod και συγκεκριμενα τα 5G που κυκλοφορησαν τωρα (photo-video) μαζι και το νανο που εχει το προτερημα βεβαια το οτι ειναι εξαιρετικα μικρο -ειναι ισως απο τις πιο ΥΠΕΡΕΚΤΙΜΗΜΕΝΕΣ συσκευες που εχουν κυκλοφορησει στην ιστορια......και εξηγουμαι.

-δινεις δε ξερω και γω ποσα (400 ευρω;) για να μην εχεις φορτιστη , ουτε firewire cable στη συσκευασια....

-επισης δεν εχει ουτε fm ουτε voice recording (μη μου πειτε παω και αγοραζω τα εξτρα γιατι οι κατα πολυ ανωτεροι ανταγωνιστες του τα εχουν στανταρ)

-το σημαντικοτερο....το καταραμενο το i-tunes.....δε ξερω και γω ποσες φορες εχω προσπαθησει να ανεβασω τραγουδια και μετα να σβηνει ξαφνικα απο μονος του ο σκληρος δισκος!επισης δεν μπορεις να ανεβασεις τραγουδια χωρις το i-tunes!ασχετα αν τo λειτουργικο στο αναγνωριζει σαν removable device και παλι δεν μπορεις...με λιγα λογια αν συνδεσεις το ipod σου με ενα αλλο pc χωρις να εχει εγκατεστημενο i-tunes ........πες αντιο σε ο,τι εχει μεσα ο σκληρος και αν δεν εχεις κανει και backup μετα αντε γεια...

τρομερο μειονεκτημα αν κυκλοφορεις πολυ και θες να φορτωσεις οτιδηποτε απο αλλα pc...

-η ποιοτητα ηχου κυριοι που γραφετε στα περιοδικα δεν ειναι για 9,75/10 !και το ξερετε πολυ καλα.....

-δεν υποστηριζει ogg αρχεια...κατα τη γνωμη μου το μελλον στη μουσικη...ειναι και μικροτερα και σε καλυτερη ποιοτητα απο Mp3...

και πολλα αλλα λιγοτερο σημαντικα....τα πλαστικα τους γρατσουνιζονται ευκολα,η αυτονομια για να δεις βιντεο ειναι 1:50 λεπτα μαξιμουμ κτλ....

 

το μικρο μεγεθος , η "γκλαμουρια και η μουρη" συνθετουν ενα συνολο του οποιο δεν αξιζει τα λεφτα που θα δωσει καποιος για να το αποκτησει....

θα προτεινα με τα χιλια iaudio x5 , iriver h10 , με τα οποια μπορεις να κανεις τα παντα (εχει κανονικα directories , οχι playlists)...

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά το H10 που έχω είναι τρομερά εύκολο στην

χρήση. Βάζεις όπως γουστάρεις τα τραγούδια στον

σκληρό στον φάκελο music και μετά με το easy H10

φτιάχνει την playlist σαν να τα έχεις περάσει

με την !@#$%^&* το iriverplus.

 

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

-Το 5G 30άρι κάνει 299 ευρώ πλέον...και το μόνο που δεν έχει είναι ο φορτιστής (firewire δεν υποστηρίζεται από τα νέα ipods)

-Σίγουρα πρόκειται για έλλειψη, αλλά την εποχή του podcasting, δεν σκοτίζομαι ιδιαίτερα για την έλλειψη FM

-Προσωπικά το itunes το θεωρώ μία χαρά πρόγραμμα. Δεν μου έχει βγάλει το παραμικρό πρόβλημα. Και από που προκύπτει το ότι αν συνδέσεις το Ipod σου με PC που δεν έχει itunes, σβήνονται τα περιεχόμενα του δίσκου;

-άποψή σου...

-βλέπε παραπάνω :Ρ

 

δεν πληρώνεις μόνο γκλαμουριά και μούρη. Πληρώνεις κάτι το οποίο δουλεύει ΠΟΛΥ καλά σε αυτό που κάνει. Όπως και να το κάνουμε, μόνο με γκλαμουριά και μούρη δεν βγαίνει νούμερο 1 στις πωλήσεις μία εταιρία...

 

PS: Πολύς κόσμος (συμπεριλαμβανομένου και εμού) προτιμούν την οργάνωση με βάση τα ID3 tags του ipod από τα folder based συστήματα των περισσοτέρων άλλων ΜΡ3 players.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω ένα οικονομικό mp3player για δώρο σε ένα φίλο. είδα το παρακάτω στον Γερμανό και μου άρεσε αρκετά - νομίζω value for money! 512ΜΒ με FM+εγγραφή στα €69. να το κτυπήσω?

 

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/open/browse?product=22975&category=10

 

εγώ φίλε μου αγόρασα στην κοπελιά μου ένα jaga mp3 player μικρό πολυ ωραίο εμφανισιακα με μικρή έγρωμη οθονίτσα μνήμη 512,mp4 videos, ραδιο fm,με καλώδιο usb ¨ολα κομπλέ 87ευρώ,πολύ καλό για τα λεφτά του(αρκει να κρατήσει και να μην βγάλει πρόβλημα,αλλα εντάξει δεν θα κλαίω και μια περιουσία αλλά 87 ευρώς)

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

-Το 5G 30άρι κάνει 299 ευρώ πλέον...

 

Στον Παπασωτηρίου κάνει 309, σύμφωνα με το φυλλάδιο του. Γενικά νομίζω οι τιμές κυμαίνονται μεταξύ 299-309.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω ένα οικονομικό mp3player για δώρο σε ένα φίλο. είδα το παρακάτω στον Γερμανό και μου άρεσε αρκετά - νομίζω value for money! 512ΜΒ με FM+εγγραφή στα €69. να το κτυπήσω?

 

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/open/browse?product=22975&category=10

 

φιλε κοιτα στο πλαισιο που εχει stock center εχει για περιορισμενο αριθμο το creative n200(ετσι λεγεται μου φαινεται) 1gb...69 εουρος!!!

http://www.myspace.com/deadbydawngr

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω την αποψη μου για τα mp3 που κυκλοφορουν αυτη τη στιγμη στην αγορα......

πρωτον εχω να πω οτι τα ipod και συγκεκριμενα τα 5G που κυκλοφορησαν τωρα (photo-video) μαζι και το νανο που εχει το προτερημα βεβαια το οτι ειναι εξαιρετικα μικρο -ειναι ισως απο τις πιο ΥΠΕΡΕΚΤΙΜΗΜΕΝΕΣ συσκευες που εχουν κυκλοφορησει στην ιστορια......και εξηγουμαι.

-δινεις δε ξερω και γω ποσα (400 ευρω;) για να μην εχεις φορτιστη , ουτε firewire cable στη συσκευασια....

-επισης δεν εχει ουτε fm ουτε voice recording (μη μου πειτε παω και αγοραζω τα εξτρα γιατι οι κατα πολυ ανωτεροι ανταγωνιστες του τα εχουν στανταρ)

-το σημαντικοτερο....το καταραμενο το i-tunes.....δε ξερω και γω ποσες φορες εχω προσπαθησει να ανεβασω τραγουδια και μετα να σβηνει ξαφνικα απο μονος του ο σκληρος δισκος!επισης δεν μπορεις να ανεβασεις τραγουδια χωρις το i-tunes!ασχετα αν τo λειτουργικο στο αναγνωριζει σαν removable device και παλι δεν μπορεις...με λιγα λογια αν συνδεσεις το ipod σου με ενα αλλο pc χωρις να εχει εγκατεστημενο i-tunes ........πες αντιο σε ο,τι εχει μεσα ο σκληρος και αν δεν εχεις κανει και backup μετα αντε γεια...

τρομερο μειονεκτημα αν κυκλοφορεις πολυ και θες να φορτωσεις οτιδηποτε απο αλλα pc...

-η ποιοτητα ηχου κυριοι που γραφετε στα περιοδικα δεν ειναι για 9,75/10 !και το ξερετε πολυ καλα.....

-δεν υποστηριζει ogg αρχεια...κατα τη γνωμη μου το μελλον στη μουσικη...ειναι και μικροτερα και σε καλυτερη ποιοτητα απο Mp3...

και πολλα αλλα λιγοτερο σημαντικα....τα πλαστικα τους γρατσουνιζονται ευκολα,η αυτονομια για να δεις βιντεο ειναι 1:50 λεπτα μαξιμουμ κτλ....

 

το μικρο μεγεθος , η "γκλαμουρια και η μουρη" συνθετουν ενα συνολο του οποιο δεν αξιζει τα λεφτα που θα δωσει καποιος για να το αποκτησει....

θα προτεινα με τα χιλια iaudio x5 , iriver h10 , με τα οποια μπορεις να κανεις τα παντα (εχει κανονικα directories , οχι playlists)...

 

Φίλε μου έχεις και δίκιο και "άδικο". Αγόρασα το 5G των 30GB ακριβώς όσο αγόρασα πριν λίγο καιρό το 4G των 20GB. Το προηγούμενο είχε μέσα φορτιστή, ενώ το video όχι. Μου την έδωσε, αλλά αν αναλογιστείς ότι πήρα με τα ίδια λεφτά 50% μεγαλύτερη χωρητικότητα συν τη δυνατότητα για video συν καλύτερη οθόνη συν ότι είναι αισθητά λεπτότερο, ε χαλάλι. Έδωσα και άλλα €30 για να πάρω φορτιστή και για το shuffle που έχω.

 

Δεν θα σου πω ότι θα πάω να αγοράσω τα έξτρα όπως fm ή voice recording. Από οικονομικής απόψεως έχεις δίκιο. Αλλά πραγματικά δεν τα χρειάζομαι. Και στο κινητό έχω ράδιο αλλά δεν έχω ακούσει ποτέ. Ακόμη και στο αυτοκίνητό μου, προτιμώ να πάρω μαζί μου το shuffle το πρωί και να ακούσω ότι εγώ γουστάρω. Δεν θα με χάλαγε να είχε και το ipod αυτά τα χαρακτηριστικά αλλά δε νομίζω να τα χρησιμοποιούσα ποτέ.

 

το itunes δεν μπορώ να σου πω ότι με ξετρελλαίνει. αλλά έχει μια ξεκάθαρη λογική και απλά δουλεύει. ο media player της αρεσκείας μου είναι το media monkey που υποστηρίζει και το ipod χωρίς την ανάγκη εγκατάστασης του itunes. επίσης υπάρχουν εφαρμογές που σου επιτρέπουν να αντιγράφεις από και προς το ipod τραγούδια. είναι free και μπορείς να έχεις κάποια μόνιμα μέσα στο ipod για να την αντιγράφεις στο pc όποιου φίλου πηγαίνεις και να τη χρησιμοποιείς. τέλος δεν λες αντίο στα περιεχόμενα του ipod αν το συνδέσεις σε άλλο PC. εκτός αν είναι κανείς τόσο χαζός να απαντήσει YES στο prompt να σβήσει τα περιεχόμενα του ipod. Σε αυτή την περίπτωση ας παρατήσει τα mp3 players και ας πάρει μια γκλίτσα καλύτερα.

 

για την ποιότητα του ήχου θα σου δώσω δίκιο καθώς έτσι διαβάζω στους ισχυρισμούς κάποιον "audiophiles". Θα σου δώσουν άδικο τα αυτιά μου όμως, που τον βρίσκουν ικανοποιητικότατο. Το Creative Zen Touch που είχα πριν και όλοι λέγαν ότι είχε ανώτερο ήχο, εγώ δε βρίσκω διαφορές. Αλλά είμαι το παιδί της διπλανής πόρτας που δεν έχει αλλάξει καν τα stock ακουστικά.

 

επίσης εγώ δεν μπορώ να ξέρω το δικό μου μέλλον, πόσο μάλλον να προδικάσω ποιο format ήχου είναι το μέλλον. αυτό που ξέρω είναι ότι το 99,999999% της ηλεκτρονικής δισκοθήκης των φίλων μου ή όσων γνωρίζω είναι σε mp3. και πάλι στα δικά μου ανεκπαίδευτα αυτιά τα mp3 ακούγονται πιο "ζεστά" από τα ogg. Έχω την αίσθηση ότι είναι πιο ξύλινος ο ήχος τους.

 

Ναι έχεις δίκιο, τα πλαστικά τους έχουν μια εκνευριστική ροπή προς το χαράκωμα. Το σώνεις αν τους βάλεις εγκαίρως μια θήκη. Και επίσης η αυτονομία στο video είναι πολύ μικρή και θα συμφωνήσω πάλι. Αλλά για μένα το video είναι κάτι σαν bonus ας πούμε. Μουσική θέλω να ακούω. Η μόνη χρησιμότητα που βρίσκω πχ είναι να είμαι στο Λονδίνο σε επαγγελματικό συνέδριο. Να είμαι μόνος μου στο ξενοδοχείο τη νύχτα. Και να με πιάσει νοσταλγία για την κόρη μου και να μη μπορώ να της μιλήσω. Και να θέλω να δω τη φατσούλα της και να ακούσω τη φωνή της. Όχι να δω το LOTR.

 

Τέλος, για τη γκλαμουριά που λες, καθόλου δεν με ενδιαφέρει. Το ipod είναι πάντα στην τσέπη μου. Και η χρήση που κάνω είναι να το έχω μαζί μου τα βράδυα που βγαίνω για πολύωρο περπάτημα. Και για το λόγο αυτό πήρα προσφάτως και το shuffle. Όμως γουστάρω που είναι τόσο όμορφο όταν εγώ το κοιτάω. Και αυτό που κανείς δεν μπορεί να παραβλέψει και είναι σημαντικό και ενδεικτικό της επιτυχίας του είναι το εξής: Δάνεισα το 30άρι στην κοπέλα μου. Δεν το είχε ξαναδεί και δεν είναι tech savvy. Μου έστειλε ένα ενθουσιασμένο SMS για το το πόσο καταπληκτικό είναι αισθητικά και πόσο εύκολο είναι στη χρήση. Και από τον ενθουσιασμό της πρέπει να μου έστειλε 10 μηνύματα στο καπάκι με "μωρό μου" κα. Και είπα χαλάλι που δεν βάλαν φορτιστή άμα είναι να μου κάνει ακόμη καλύτερη τη σεξουαλική μου ζωή.

L' enfer c' est les autres
Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω την αποψη μου για τα mp3 που κυκλοφορουν αυτη τη στιγμη στην αγορα......

πρωτον εχω να πω οτι τα ipod και συγκεκριμενα τα 5G που κυκλοφορησαν τωρα (photo-video) μαζι και το νανο που εχει το προτερημα βεβαια το οτι ειναι εξαιρετικα μικρο -ειναι ισως απο τις πιο ΥΠΕΡΕΚΤΙΜΗΜΕΝΕΣ συσκευες που εχουν κυκλοφορησει στην ιστορια......και εξηγουμαι.

-δινεις δε ξερω και γω ποσα (400 ευρω;) για να μην εχεις φορτιστη , ουτε firewire cable στη συσκευασια....

-επισης δεν εχει ουτε fm ουτε voice recording (μη μου πειτε παω και αγοραζω τα εξτρα γιατι οι κατα πολυ ανωτεροι ανταγωνιστες του τα εχουν στανταρ)

-το σημαντικοτερο....το καταραμενο το i-tunes.....δε ξερω και γω ποσες φορες εχω προσπαθησει να ανεβασω τραγουδια και μετα να σβηνει ξαφνικα απο μονος του ο σκληρος δισκος!επισης δεν μπορεις να ανεβασεις τραγουδια χωρις το i-tunes!ασχετα αν τo λειτουργικο στο αναγνωριζει σαν removable device και παλι δεν μπορεις...με λιγα λογια αν συνδεσεις το ipod σου με ενα αλλο pc χωρις να εχει εγκατεστημενο i-tunes ........πες αντιο σε ο,τι εχει μεσα ο σκληρος και αν δεν εχεις κανει και backup μετα αντε γεια...

τρομερο μειονεκτημα αν κυκλοφορεις πολυ και θες να φορτωσεις οτιδηποτε απο αλλα pc...

-η ποιοτητα ηχου κυριοι που γραφετε στα περιοδικα δεν ειναι για 9,75/10 !και το ξερετε πολυ καλα.....

-δεν υποστηριζει ogg αρχεια...κατα τη γνωμη μου το μελλον στη μουσικη...ειναι και μικροτερα και σε καλυτερη ποιοτητα απο Mp3...

και πολλα αλλα λιγοτερο σημαντικα....τα πλαστικα τους γρατσουνιζονται ευκολα,η αυτονομια για να δεις βιντεο ειναι 1:50 λεπτα μαξιμουμ κτλ....

 

το μικρο μεγεθος , η "γκλαμουρια και η μουρη" συνθετουν ενα συνολο του οποιο δεν αξιζει τα λεφτα που θα δωσει καποιος για να το αποκτησει....

θα προτεινα με τα χιλια iaudio x5 , iriver h10 , με τα οποια μπορεις να κανεις τα παντα (εχει κανονικα directories , οχι playlists)...

 

 

Συγγνώμη, αλλά κάθε εβδομάδα τα ίδια θα λέμε; Θα ανακαλύπτει κάποιος ότι του τη σπάει το iPod για χ-ψ λόγους και θα έρχεται να γράφει τα ίδια; Λυπηθείτε μας....

Αν δε σου αρέσει μην το πάρεις, πρέπει να πείσεις και όλους τους υπόλοιπους ότι έχεις δίκιο;

Ειδικά στο θέμα της μεταφοράς τραγουδιών, θεωρώ το drag & drop πρωτόγονο. Δε βλέπω γιατί πρέπει να κάθομαι να ταλαιπωρούμαι όταν υπάρχει ένα πολύ πιο εύχρηστο και όμορφο interface που τα κάνει σχεδόν όλα αυτόματα και μου δίνει απείρως μεγαλύτερη ελευθερία στον τρόπο διαχείρισης και παρουσίασης των τραγουδιών μου (δεν εννοώ μόνο το iTunes αλλά οποιοδήποτε media player).

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, αλλά κάθε εβδομάδα τα ίδια θα λέμε; Θα ανακαλύπτει κάποιος ότι του τη σπάει το iPod για χ-ψ λόγους και θα έρχεται να γράφει τα ίδια; Λυπηθείτε μας....

Αν δε σου αρέσει μην το πάρεις, πρέπει να πείσεις και όλους τους υπόλοιπους ότι έχεις δίκιο;

Ειδικά στο θέμα της μεταφοράς τραγουδιών, θεωρώ το drag & drop πρωτόγονο. Δε βλέπω γιατί πρέπει να κάθομαι να ταλαιπωρούμαι όταν υπάρχει ένα πολύ πιο εύχρηστο και όμορφο interface που τα κάνει σχεδόν όλα αυτόματα και μου δίνει απείρως μεγαλύτερη ελευθερία στον τρόπο διαχείρισης και παρουσίασης των τραγουδιών μου (δεν εννοώ μόνο το iTunes αλλά οποιοδήποτε media player).

 

I agree φιλε μου! ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...