Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

την βίντεο δυνατότητα την βρίσκω καλή, αλλά όχι και καθοριστική. Απλά είναι καλό που υπάρχει. Σαν τη δυνατότητα για φωτογραφίες ένα πράγμα.

 

Το θετικό είναι ότι με τα ίδια λεφτά που έπαιρνε κανείς μέχρι τώρα το 20GB ipod, τώρα παίρνει ένα ipod πολύ λεπτότερο, με μεγαλύτερη οθόνη, με μεγάλη ανάλυση στην οθόνη, με 30GB και με τη δυνατότητα να παίζει βιντεάκια.

 

Επίσης πολύ καλή θεωρώ την εξέλιξη από το 60GB iPod, το οποίο έβρισκα ότι ήταν πολύ χοντρό σε πάχος. Το νέο 60GB (με μεγαλύτερη καλύτερη οθόνη και δυνατότητα βίντεο) είναι 12% λεπτότερο από το παλιό 20GB!!!!!! το οποίο ήταν ήδη λεπτό!!!

 

Δηλαδή απλά να το πούμε, κάποιος που δεν του φτάνουν τα 4γίγα του ipod nano στα 250 ευρώ, αγοράζει με 300 ευρώ ένα iPod κανονικό με ...30γίγα και βίντεο κλπ κλπ κλπ κλπ...

 

είναι ένα καλό deal δεν μπορώ να πώ...

 

Υ.Γ. κάποιος ρώτησε από πού αγόρασα το το ipod nano. Το αγόρασα από http://www.cyberport.de (βλέπε σελίδα 27 του topic)

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. κάποιος ρώτησε από πού αγόρασα το το ipod nano. Το αγόρασα από http://www.cyberport.de (βλέπε σελίδα 27 του topic)

se poses meres sto feran?poso pliroses ta metaforika?

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Very very bad news... :( Το έχω προπαραγγείλει από shop21.gr και μόλις μου έστειλαν mail ότι η Rainbow μετέφερε την ημερομηνία διάθεσης στην Ελλάδα αρχές Νοέμβρη... :( :cry: Όχι ρε γμτ και μου είχαν πει για μέσα Οκτώβρη και περίμενα ότι θα έρθει από μέρα σε μέρα
Link to comment
Share on other sites

Very very bad news... :( Το έχω προπαραγγείλει από shop21.gr και μόλις μου έστειλαν mail ότι η Rainbow μετέφερε την ημερομηνία διάθεσης στην Ελλάδα αρχές Νοέμβρη... :( :cry: Όχι ρε γμτ και μου είχαν πει για μέσα Οκτώβρη και περίμενα ότι θα έρθει από μέρα σε μέρα

MEGALO SOU LATHOS POU TO PARIGILES APO TO SHOP21.GR mpes edo:http://www.papasotiriou.gr/default.electronics.asp kai se dio imeres tha to exis stin porta sou ;)exis kai dorean paradosi

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
MEGALO SOU LATHOS POU TO PARIGILES APO TO SHOP21.GR mpes edo:http://www.papasotiriou.gr/default.electronics.asp kai se dio imeres tha to exis stin porta sou ;)
Φίλε μου έχεις δίκιο,αλλά δυστυχώς εγώ θέλω το white των 4 gb το οποίο δεν το έχει εκεί και απ'ότι μου είπαν τις προάλλες που πήρα δεν γνωρίζουν αν θα το φέρουν...Όπως ξαναείπα είμαι πολύ γκαντέμω στο θέμα με το nano :( :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχεις δίκιο,αλλά δυστυχώς εγώ θέλω το white των 4 gb το οποίο δεν το έχει εκεί και απ'ότι μου είπαν τις προάλλες που πήρα δεν γνωρίζουν αν θα το φέρουν...Όπως ξαναείπα είμαι πολύ γκαντέμω στο θέμα με το nano :( :wacko:

οντως μεγαλη γκαντεμια :rolleyes: :(

Link to comment
Share on other sites

Πότε με το καλό έρχεται το νέο iPod στο Ελλαδιστάν; Προσέξατε ότι θα βγει και σε μαύρο χρώμα; :D Ελπίζω μόνο η τιμή να είναι λογική και στα επίπεδα του υπόλοιπου πλανήτη, μην το χτυπήσουν οι κλέφτες κι αυτό όπως το Nano. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Οντως, φαινεται πολυ καλο το νεο iPod!

Εχει μπει στην wish list!

Με το που θα βγει... το αγορασα ! :D

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μια απορια για το νεο ipod vdeo που δεν ξερω αν μπορειτε να μου την λυσετε,θα μπορω να βλεπω τα βιντεο που του περναω μεσα και στην οθονη του αυτοκινητου η μπορω να τα βλεπω μονο απο την οθονη του,αν ειναι ετσι μου ειναι αχρηστο γιατι εγω θελω να το φορτωνω μουσικη και βιντεος και να τα βλεπω μεσα την οθονη του αυτοκινητου μου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μια απορια για το νεο ipod vdeo που δεν ξερω αν μπορειτε να μου την λυσετε,θα μπορω να βλεπω τα βιντεο που του περναω μεσα και στην οθονη του αυτοκινητου η μπορω να τα βλεπω μονο απο την οθονη του,αν ειναι ετσι μου ειναι αχρηστο γιατι εγω θελω να το φορτωνω μουσικη και βιντεος και να τα βλεπω μεσα την οθονη του αυτοκινητου μου.

Mπορείς. :) :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ και εδώ ένα είδος ipod-o-mania. Χωρίς να έχω δοκιμάσει προς το παρόν κανένα portable Mp3 Player, μου φαίνεται λίγο υπερβολικό που ο πολύς λαός έχει πέσει με τα μούτρα στο ipod nano.

Τα 2 πλεονεκτήματα που προσωπικά βλέπω είναι η χρήση 4gb glash memory (η απουσία δίσκου, άρα κινητών μερών, βελτιώνει την αξιοπιστία) και το ελκυστικό design. Το 2ο δεν θα με έπειθε από μόνο του να το αγοράσω, αλλά βλέπω ότι πολύς κόσμος ίσως να το χει ως νο.1 προτεραιότητα να δείχνει stylάτος εκεί έξω. Όχι απαραίτητα κακό, αλλά είναι .. κάπως (ίσως δείχνει και ένα ελληνικό trendy ψώνιο ώρες ώρες, αν το αγοράζει μόνο και μόνο για αυτό).

 

Στα αρνητικά του, από ό,τι διαβάζω, οι εύκολες γρατσουνιές και η επιρρεπής σε ζημιά οθόνη, απόροια της χρήσης ίσως λιγότερο ακριβών υλικώς για να συγκρατηθεί το κόστος, γεγονός βέβαια που η ίδια η εταιρεία το αρνείται (αλλά το λογικό ήταν να το αρνηθεί, σιγά μην παραδεχόταν μια τέτοια πιθανότητα).

Επίσης, διαβάζω ότι είναι υποχρεωτική η ύπαρξη του λογισιμικού της Apple iTunes στο pc (όχι και το πιο εύχρηστο), όπως επίσης και το γεγονός ότι μπορεί να συνδεθεί μόνο με ένα pc με itunes installed (και όχι ως πρόσθετος σκληρός δίσκος όπως άλλοι players), αλλά ακόμα και ότι είναι αδύνατη η μεταφορά mp3 από το nano προς το pc. Συνεπώς μειωμένη ευελιξία και συνδεσιμότητα για το ipod.

Αρνητικό είναι και η έλλειψη ραδιοφώνου (δεν ευσταθεί το επιχείρημα ότι "δε θέλω radio, θέλω μόνο storage για τα mp3 μου") καθώς και η απουσία manual EQualiser (ούτε καν preset ρυθμίσεις).

 

Προς το παρόν, αν ήταν να αγόραζα Mp3player, θα απέκλεια το ipod και θα πήγαινα προς λύσεις iRiver H10 (5 or 6G), iriver T30 (1G flash), Zen sleek (20G) αν και για το τελευταίο ακούστηκαν άσχημα λόγια για καταστροφή σκληρών στις πρώτες τουλάχιστον παρτίδες. Πιστεύω όμως πως είναι ακόμα νωρίς για επένδυση >200E. Μπορώ να περιμένω 1 χρόνο σίγουρα να πέσουν αισθητά οι τιμές, αν θέλω κάτι για φορητό σε ταξίδι (εξαιρείται η περίπτωση αγοράς κάποιου για χρήση in car συνδεδεμένου με το ηχοσύστημα).

 

Πολύ θα θελα να ακούσω από κάποιον που χει δοκιμάσει Ipod και τα 2 παραπάνω, σχόλια για διάρκεια μπαταρίας και καθαρότητα ήχου από τα προσφερόμενα σε κάθε περίπτωση μαμά-ακουστικά.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς... αρκεί να μην οδηγείς την ίδια στιγμή... :eek:

ωραια πολυ καλο αυτο,μολις ερθει το πηρα,ποτε το υπολογιζουμε για ελλαδα?

οσο για το θεμα οδηγησης,εχω απενεργοποιησει την λειτουργεια που μπορω να βλεπω video Μονο εν σταση κι ετσι μπορει να παιζει και video η οθονη μου και εν κινηση :)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Στα αρνητικά του, από ό,τι διαβάζω, οι εύκολες γρατσουνιές και η επιρρεπής σε ζημιά οθόνη, απόροια της χρήσης ίσως λιγότερο ακριβών υλικώς για να συγκρατηθεί το κόστος, γεγονός βέβαια που η ίδια η εταιρεία το αρνείται (αλλά το λογικό ήταν να το αρνηθεί, σιγά μην παραδεχόταν μια τέτοια πιθανότητα).

Γρατζουνιέται, αλλά όχι τίποτα το συγκλονιστικό. Στην αρχή παθαίνεις το σοκ γιατί είναι τόσο όμορφο που θες να μην πάθει τίποτα, αλλά μετά το ξεχνάς. Άλλωστε υπάρχουν πολλές λύσεις για προστασία. Οι σπασμένες οθόνες ήταν πρόβλημα παρτίδας στην αμερική όπως πλέον φαίνεται.

 

Επίσης, διαβάζω ότι είναι υποχρεωτική η ύπαρξη του λογισιμικού της Apple iTunes στο pc (όχι και το πιο εύχρηστο), όπως επίσης και το γεγονός ότι μπορεί να συνδεθεί μόνο με ένα pc με itunes installed (και όχι ως πρόσθετος σκληρός δίσκος όπως άλλοι players), αλλά ακόμα και ότι είναι αδύνατη η μεταφορά mp3 από το nano προς το pc. Συνεπώς μειωμένη ευελιξία και συνδεσιμότητα για το ipod.

Το iTunes είναι το πιο εκληκτικό πρόγραμμα music jukebox που υπάρχει σε όλο τον κόσμο. Το είχα στα αζήτητα μέχρι να πάρω iPod και μετά άρχισα να το χρησιμοποιώ, χωρίς να είμαι και ιδιαίτερα χαρούμενος αρχικά. Μέχρι που κατάλαβα τις δυνατότητές του, που δεν τις έχω βρεί αλλού (τουλάχιστον με τέτοια ευκολία). Δεν ξέρω να υπάρχει άλλο πρόγραμμα που να μπορώ με 3 clicks να του πω 'θέλω να μου μαζέψεις από όλα τα mp3 μου, 50 τυχαία κατηγορίας ποπ τα οποία να μην έχω ακούσει τις τελευταίες χ μέρες'. Και αφού το κάνω μία φορά να μην ξανα-ασχοληθώ μαζί του και να έχω στο iPod κάθε φορά που το συγχρονίζω (αυτόματα) 50 νέα τραγούδια (πέρα από όσα τυχόν θέλω να έχω μόνιμα). Ή να πω 'φτιάξε μου μια λίστα με τυχαία τραγούδια της δεκαετίας του 80 που μου έχω χαρακτηρίσει με 3 αστέρια και φρόντισε ώστε όλα μαζί να κρατάνε κάτω από 2 ώρες και επίσης να είναι από αυτά που ακούω συχνότερα'. Βέβαια αυτό απαιτεί το να έχεις οργανωμένα τα id3 tags στα mp3 σου, αλλά δεν είναι και τόσο κακό αυτό. Βασικά, όσο περισσότερο το χρησιμοποιώ, τόσο περισσότερο συμφωνώ με αυτό που είχα διαβάσει κάπου, ότι με το iTunes παύεις να ασχολείσαι με την οργάνωση της μουσικής σου, και αρχίζεις να την ευχαριστιέσαι.

 

Όλα τα υπόλοιπα δεν ισχύουν, όσο καλό και αν είναι το iTunes, υπάρχουν αρκετές εναλλακτικές προτάσεις, μπορεί να συνδεθεί με όσους υπολογιστές θες (απλά με έναν μόνο μπορεί να είναι αυτόματη η ανανέωση), σε όλους εμφανίζεται μια χαρά σαν σκληρός δίσκος, ακόμα και μεταξύ PC και Mac, και τα τραγούδια μεταφέρονται από το iPod προς το PC. Τα σέρνεις από το iPod στο PC και έτοιμο. Είναι γεγονός ότι χωρίς κάποιο επιπλέον πρόγραμμα δεν κρατάει το αρχικό όνομα του mp3 , μπορείς όμως να το βρεις από το id3 ή να χρησιμοποιήσεις κάποιο από τα add ons που κάνει τη δουλειά αυτή.

 

Αρνητικό είναι και η έλλειψη ραδιοφώνου (δεν ευσταθεί το επιχείρημα ότι "δε θέλω radio, θέλω μόνο storage για τα mp3 μου") καθώς και η απουσία manual EQualiser (ούτε καν preset ρυθμίσεις).

Ευσταθεί μια χαρά αν δεν σε ενδιαφέρει το ραδιόφωνο με τις άπειρες διαφημίσεις. Αν σε ενδιαφέρει αγοράζεις ένα tuner και έχεις και ραδιόφωνο, το οποίο μπορείς να ηχογραφήσεις κιόλας.

Το ότι δεν έχει manual equalizer και μένα με ενοχλεί. Έχει όμως 22 preset ρυθμίσεις.

 

 

Τα ακουστικά του δεν είναι ό,τι καλύτερο, αντέχονται όμως χωρίς να ενοχλούν όταν τα mp3 είναι καλά. Εγώ χρησιμοποιώ συνήθως τα Sony ED819LP και τα Sennheiser mx500w αλλά δε μου αρέσει το πλαστικό των τελευταίων. Άκουσα και από πιο high end (etymotic 6isolator) και ήταν ωραία :)

 

Η μπαταρία του κρατάει σε μένα γύρω στις 10-12 συνεχείς ώρες, με σχετικά αρκετή χρήση της οθόνης όμως. Υποθέτω ότι αν το άφηνα να παίζει ήσυχο χωρίς να το πείραζα θα άντεχε και άλλο.

 

Με ενοχλούν κάποια πράγματα στο μενού του (ένα 'home' και flags κάποιος παρακαλώ), το ότι όταν το συνδέεις με τον υπολογιστή και το βλέπει το iTunes και φορτίζει δεν μπορείς να ακούσεις - μόνο αν το έχεις στο φορτιστή το κάνει, και κάποια άλλα μικρά πράγματα που είναι λίγο ενοχλητικά μία στο τόσο αλλά μαθαίνεις να ζεις μαζί τους, άλλωστε ποιά συσκευή δεν έχει το χαρακτήρα της και τα χούγια της; Από την άλλη το click wheel μου φαίνεται πάρα πολύ εύχρηστο. Δεν το περίμενα τόσο.

 

Έχω δοκιμάσει πάρα πολλά mp3όφωνα από το 2000 και μετά, από το ipod μέχρι και άσχετα minidiscs με το απαράδεκτο SonicStage. Το iPod το άφησα τελευταίο ακριβώς γιατί 'αμάν πια όλοι με τα iPod'. Tο συμπάθησα όμως περισσότερο από όλα για τον εξής λόγο: χωρίς να κάνω κάποια ιδιαίτερη προσπάθεια (και αυτό δεν είναι θέμα άγνοιας, είναι καθαρά θέμα βαρεμάρας!), πρακτικά είναι σαν να έχω μαζί μου τον υπολογιστή μου όσον αφορά στη μουσική. Βγάζω το iPod από το dock και είμαι στο δρόμο και είναι σαν να πήρα τον υπολογιστή μου μαζί μου και να ακούω από κει. Και αυτά χωρίς να κάνω τίποτα κάθε φορά. Ή, ακούω ένα τραγούδι που μου αρέσει στο σπίτι, με ένα click ξέρω ότι αύριο θα είναι μαζί μου, χωρίς να ψάξω να βρω ποιό αρχείο είναι, και σε ποιό δίσκο και κάτσε να το βάλω κάπου αλλού ώστε να το μεταφέρω στο mp3όφωνο όταν το συνδέσω.

 

Αυτοί είναι οι λόγοι που είναι σημαντικοί για μένα βέβαια και καταλαβαίνω πόσο υποκειμενικοί είναι. Αν τα δεις αυστηρά, ίσως να μην υπερτερεί σε κάποιους τομείς, ίσως και σε πολλούς. Σε έναν όμως είναι κατ'εμέ αξεπέραστο, στο user experience. Μου έχει λύσει τόσο πολύ τα χέρια που, μετά από 5 χρόνια ταλαιπωρίας, πραγματικά πλέον απορώ γιατί το σνόμπαρα τόσο καιρό. :)

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω σε όλα όλα είπε ο stereo και θα επαναλάβω.

 

Είναι καθαρά θέμα user experience. Αυτό πιστεύω έχει παραπάνω το iPod από τα περισσότερα mp3 players που κυκλοφορούν και αυτό κέρδισε και εμένα.

 

Το πακέτο iTunes + iPod είναι που κάνει την διαφορά για εμένα.

Το θέμα ραδιόφωνο και μένα μου ξύνιζε στην αρχή αλλά λύνεται με ένα κινητό τηλ. που έχει ράδιο :)

 

Πάντως iPod mini έχω και όχι nano :)

 

Εξάλλου το 80+% market share που κατείχε (κατέχει?) μάλλον κάτι παραπάνω από fashion victims οφείλει να είναι :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.expansys-usa.com/product.asp?code=122865

 

paidia mporo na bro kati antistoixo pio f8hna

ή

na bro kati antistoixo pou na mporo na blepo kai video h fotografies????

 

 

apla auto exei ta panta.........tuner kai pernei kai kartes...kai exei kai kalh timh

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ και εδώ ένα είδος ipod-o-mania. Χωρίς να έχω δοκιμάσει προς το παρόν κανένα portable Mp3 Player, μου φαίνεται λίγο υπερβολικό που ο πολύς λαός έχει πέσει με τα μούτρα στο ipod nano.

Τα 2 πλεονεκτήματα που προσωπικά βλέπω είναι η χρήση 4gb glash memory (η απουσία δίσκου, άρα κινητών μερών, βελτιώνει την αξιοπιστία) και το ελκυστικό design. Το 2ο δεν θα με έπειθε από μόνο του να το αγοράσω, αλλά βλέπω ότι πολύς κόσμος ίσως να το χει ως νο.1 προτεραιότητα να δείχνει stylάτος εκεί έξω. Όχι απαραίτητα κακό, αλλά είναι .. κάπως (ίσως δείχνει και ένα ελληνικό trendy ψώνιο ώρες ώρες, αν το αγοράζει μόνο και μόνο για αυτό).

Πολύ θα θελα να ακούσω από κάποιον που χει δοκιμάσει Ipod και τα 2 παραπάνω, σχόλια για διάρκεια μπαταρίας και καθαρότητα ήχου από τα προσφερόμενα σε κάθε περίπτωση μαμά-ακουστικά.

Εγώ πάλι δεν ξέρω τι πάει να πει ipod o mania,αυτό μπορεί να ευσταθεί σε άλλες χώρες αλλά εδώ δεν το νομίζω ,άλλωστε νομίζω οι περισσότεροι χρήστες mp3 player τα έχουν σε κάποια τσέπη και δεν φαίνονται (τουλάχιστον εγώ αυτό κάνω).

Για το ελκυστικό design δεν το θεωρώ καθόλου κακό να σε ευχαριστεί εκτός από τον ήχο και η εμφάνιση του μηχανήματος που αγοράζεις και κακά τα ψέματα αν δεν ήταν εταιρείες όπως η apple που κοιτάει και αυτόν τον τομέα νομίζω πως όλες οι άλλες εταιρείες θα επαναπαύονταν τις μπαχαντέλες που έφτιαχναν μέχρι πρότινος :p .

3ος λόγος να το πάρεις το τέλειο μενού που έχει και η απλότητα του,το click wheel που χάρη σε αυτό μπορείς να χειρίζεσαι το ipod στην κυριολεξία με το ένα χέρι,εγώ έχω το ipod photo 40gb και η διάρκεια μπαταρίας παίζει στις 15-17 ώρες ανάλογα πόσο το "πειράζω" και για τέλος ειλικρινά δεν χρειάζομαι το ράδιο,ούτε τις ηλίθιες διαφημίσεις ούτε το κόψιμο του τραγουδιού στα μισά για να πει το χαζό σχόλιο του ο παρουσιαστής, :) μου αρέσει να ακούω την μουσική που εγώ έχω επιλέξει όταν το θέλω.

Από ήχο είναι ικανοποιητικός με τα ακουστικά που δίνει με το ipod αν και καλύτερα ακουστικά θα ήταν καλοδεχούμενα.

 

Αυτά απο εμένα.

Link to comment
Share on other sites

ιποντομάνιας συνέχεια:

 

ας είμαστε ρεαλιστές,

όλων τα ποστ αρχικά περιείχαν τη λέξη "κουκλί" τόσο για το νάνο όσο και για το μινι παλαιότερα. Τυχαίο είναι?

Και ναι το design επηρεάζει πολύ όταν πρόκειται για gadgets. Μιλάμε για apple.

Εξάλλου γνωρίζετε κάποιο άλλο gadget που να έχουν ασχοληθεί μαζί του οι μεγαλύτεροι οίκοι μόδας ... ;)

 

Σαφώς υπάρχει και η κατά πολύ μικρότερη μερίδα χρηστών που κοιτούν περισσότερο τις δυνατότητες. like me :geek:

Πιστεύω ότι δύσκολα θα ξαναβγεί μηχάνημα σαν το iRiver H140, μόνο μούσικη με απόλυτο ήχο. Τίποτα άλλο. Και ραδιόφωνο, και ηχογράφηση από ραδιόφωνο και μικρόφονο, οptical in+out, line-in, equalizer, ταξινόμηση ανά tags ή massive disc. Και όλα σε ένα πακέτο, με όλα τα εξαρτήματα από ακουστικά και καλώδια μέχρι δερμάτινη θήκη.

Και βέβαια, χάλια design :p

Ax και να βρισκα τον φούστη που μου το έκλεψε :kill:

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γαι καθιστε ρε παιδια.Απο ποτε η ελλειψη ραδιοφωνου δεν ειναι μειονεκτημα?Το ραδιοφωνο μονο για τραγουδια ειναι?Αν θελω να ακουσω καποια εκπομπη ενω ειμαι στο δρομο ή καποια αθλητικη ενημερωση?Επισης,διορθωστε με αν κανω λαθος,τα ipod δεν παιζουν wma.Για μενα ειναι πολυ σημαντικο αυτο,αφου με wma εκοικονομεις τον διπλασιο χωρο σε σχεση με τα mp3.

Oσο για το ντιζαιν,αν και ειναι εντελως υποκειμενικο,προσωπικα τα ipod τα θεωρω επιεικως,ασχημα.

Link to comment
Share on other sites

Γαι καθιστε ρε παιδια.Απο ποτε η ελλειψη ραδιοφωνου δεν ειναι μειονεκτημα?Το ραδιοφωνο μονο για τραγουδια ειναι?Αν θελω να ακουσω καποια εκπομπη ενω ειμαι στο δρομο ή καποια αθλητικη ενημερωση?Επισης,διορθωστε με αν κανω λαθος,τα ipod δεν παιζουν wma.Για μενα ειναι πολυ σημαντικο αυτο,αφου με wma εκοικονομεις τον διπλασιο χωρο σε σχεση με τα mp3.

Oσο για το ντιζαιν,αν και ειναι εντελως υποκειμενικο,προσωπικα τα ipod τα θεωρω επιεικως,ασχημα.

Μα αυτό(το ραδιόφωνο) πάει ανάλογα με τις ανάγκες του καθενός,εσύ θές ράδιο δεν παίρνεις ipod ,εγώ που δεν το χρειάζομαι(το ράδιο) παίρνω ipod που είναι το κακό?άρα σε εμένα δεν είναι μειονέκτημα.Οσον αφορά το wma οχι το ipod δεν το υποστηρίζει,υποστηρίζει το AAC. :O

Link to comment
Share on other sites

είμαι πολύ του ραδιοφωνου,δυστυχώς το κινητό μου δεν έχει radio,ευτυχώς όμως έχει mp3..τέλος πάντων θα θελα ένα mp3player 256mb με fm radio και ηχογράφηση από radio..ποιο μου προτείνεται?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...