Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήγα και το είδα και εγώ στον Παπασωτηρίου και έπαθα την πλάκα μου όντως δεν μπορεί κανείς να φανταστεί το πόσο μικρό και πόσο λεπτό είναι με μια λέξη ακαταμάχητο :) έχω όμως το iPod photo τον 40gb.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά ήρθαν τα νανο!!!! Είναι απίστευτα!

Συνιστώ ανεπιφύλακτα! Πάω να φτιάξω λίστες!

Είναι και τα μενού όλα ελληνικά! Και η γραμματοσειρά που χρησιμοποιείται στα κομμάτια είναι καταπληκτική!!!!

μήπως δείχνει και Ελληνικά στα ID3 Tags?..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει πουθενα αλλου εκτοσ απο Παπασωτηριου? Σημερα πηγα στο Πλαισιο αλλα δεν το ειχε. Ουτε καν μινι ειχε. Εχουνε ξεμεινει
Link to comment
Share on other sites

Πήγα και το είδα και εγώ στον Παπασωτηρίου και έπαθα την πλάκα μου όντως δεν μπορεί κανείς να φανταστεί το πόσο μικρό και πόσο λεπτό είναι με μια λέξη ακαταμάχητο :) έχω όμως το iPod photo τον 40gb.

 

to poulas apla ta pragmata kai pernis to nano!

kanemou mia prosfora me P.M kai to agorazo ego.

etsi ki alios etimazomoun na agoraso to iriver H340SE. :cool:

Link to comment
Share on other sites

exei akousei kaneis gia kapoio card reader pou na ine simvato me ros format???

 

an xerei kaneis tha me ipoxreosei

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

μήπως δείχνει και Ελληνικά στα ID3 Tags?..

 

φυσικά και δείχνει ελληνικά!

και μάλιστα με πάρα πολύ όμορφη γραμματοσειρά!

και στα id3 tags και στο κεντρικό μενού του.

 

να ένα λινκ με φωτο από κάποιον που το αγόρασε πρόσφατα!

 

http://www.helmug.gr/modules.php?op=modload&name=phpBB_14&file=index&action=viewtopic&topic=7626

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
φυσικά και δείχνει ελληνικά!

και μάλιστα με πάρα πολύ όμορφη γραμματοσειρά!

και στα id3 tags και στο κεντρικό μενού του.

 

να ένα λινκ με φωτο από κάποιον που το αγόρασε πρόσφατα!

 

http://www.helmug.gr/modules.php?op=modload&name=phpBB_14&file=index&action=viewtopic&topic=7626

Από φωτογραφίες χορτάσαμε! :p Eγώ στάθηκα σε αυτό που λένε παρακάτω για την οθόνη. :worry: Δεν βλέπανε,λένε,τι έγραφε η οθόνη μετά από μία εβδομάδα χρήσης από τις πολλές γρατζουνιές; :w00t: :blink: :shock: Αυτό δεν μ'άρεσε... :( :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Από φωτογραφίες χορτάσαμε! :p Eγώ στάθηκα σε αυτό που λένε παρακάτω για την οθόνη. :worry: Δεν βλέπανε,λένε,τι έγραφε η οθόνη μετά από μία εβδομάδα χρήσης από τις πολλές γρατζουνιές; :w00t: :blink: :shock: Αυτό δεν μ'άρεσε... :( :wacko:

valeria το ίδιο πρόβλημα έχουν και τα ipod photo μάλιστα απο εκεί και πέρα άρχισαν τα ipod να είναι τόσο ευαίσθητα στις γρατσουνιές,οπότε θέλει και άμεσα αγορά θήκης αλλιώς ένα προστατευτικό οθόνης όπωσδηποτε.

Link to comment
Share on other sites

Για οσα παιδια πηραν το νανο 8α ειδαν οτι ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΦΟΡΤΙΣΤΗ!πρεπει να ανοιγω το λαπτοπ για να το φορτισω???παμε καλα???που 8α βρουμε βρε παιδια κανενα φορτιστη??γιατι σιγουρα 8α πωλειται εχτρα
http://www.myphone.gr/gallery/uploads/5309/2.jpg Βελιγραδι VOLIM TE UVEK! 13/2/97
Link to comment
Share on other sites

Για οσα παιδια πηραν το νανο 8α ειδαν οτι ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΦΟΡΤΙΣΤΗ!πρεπει να ανοιγω το λαπτοπ για να το φορτισω???παμε καλα???που 8α βρουμε βρε παιδια κανενα φορτιστη??γιατι σιγουρα 8α πωλειται εχτρα

 

Φορτιστες εχουν μονο τα μεγαλα iPod/iPod Photo/U2. Θα πρεπει να αγορασεις... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Για οσα παιδια πηραν το νανο 8α ειδαν οτι ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΦΟΡΤΙΣΤΗ!πρεπει να ανοιγω το λαπτοπ για να το φορτισω???παμε καλα???που 8α βρουμε βρε παιδια κανενα φορτιστη??γιατι σιγουρα 8α πωλειται εχτρα

Δεν ξέρω αν έχει ο Παπασωτηρίου που πουλάει ήδη Ipod nano,αλλά ξέρω ότι έχει η Systemgraph (τουλάχιστον το έχει στο site)αυτό που πρέπει να προσέξεις είναι να είναι Usb power adaptor και όχι Firewire(που είναι για τα υπόλοιπα ipod) τιμή 28 ευρώ+φπα. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Φορτιστες εχουν μονο τα μεγαλα iPod/iPod Photo/U2. Θα πρεπει να αγορασεις... :mad:
Ε,βέβαια σου λένε αφού είναι φθηνά τα mini/nano ας τους βάλουμε να πληρώσουν άλλα 41.90 για το φορτιστή. :mad: Με αυτόν τον τρόπο πληρώνεις χωρίς να το καταλάβεις σχεδόν ίδια τιμή με ένα των 20 Gb.
Link to comment
Share on other sites

Ε,βέβαια σου λένε αφού είναι φθηνά τα mini/nano ας τους βάλουμε να πληρώσουν άλλα 41.90 για το φορτιστή. :mad: Με αυτόν τον τρόπο πληρώνεις χωρίς να το καταλάβεις σχεδόν ίδια τιμή με ένα των 20 Gb.

33 ευρώ κάνει και όχι 41,90,απο εκεί και πέρα και το mini στα ίδια λεφτά δεν ήταν?άσε που δεν συγκρίνεται ένα flash player με ένα hd player,ο καθένας διαλέγει με τις ανάγκες του.

Εγώ παράδειγμα που έχω τον 40gb ήδη έχω τα 10+ gb με μουσική και συνεχώς αυξάνει οπότε και όταν θα πάω και το ταξιδι μου και τραβήξω καμια΄500ρια φωτό θα τις ρίξω μέσα και αυτές (χώρος υπάρχει) κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
33 ευρώ κάνει και όχι 41,90,απο εκεί και πέρα και το mini στα ίδια λεφτά δεν ήταν?άσε που δεν συγκρίνεται ένα flash player με ένα hd player,ο καθένας διαλέγει με τις ανάγκες του.

Εγώ παράδειγμα που έχω τον 40gb ήδη έχω τα 10+ gb με μουσική και συνεχώς αυξάνει οπότε και όταν θα πάω και το ταξιδι μου και τραβήξω καμια΄500ρια φωτό θα τις ρίξω μέσα και αυτές (χώρος υπάρχει) κτλ.

Όταν το πήρα εγώ πριν ενάμιση μήνα περίπου στο Γερμανό το είχα πάρει 41.90 :confused: Ναι βρε συ εντάξει απλά όταν το πρωτοπήρα (το mini) πίστευα ότι θα χει μέσα και φορτιστή,και ο λόγος που το πήρα ήταν γιατί η διαφορά τιμής που είδα συγκριτικά με των 20 GB μου φάνηκε μεγάλη. :O Όταν όμως προστέθηκε στα έξοδα του μίνι ο φορτιστής,αισθάνθηκα λίγο μλκ γιατί θα μπορούσα να είχα δώσει και λίγα παραπάνω να πάρω το 20αρι :)
Link to comment
Share on other sites

Όταν το πήρα εγώ πριν ενάμιση μήνα περίπου στο Γερμανό το είχα πάρει 41.90 :confused: Ναι βρε συ εντάξει απλά όταν το πρωτοπήρα (το mini) πίστευα ότι θα χει μέσα και φορτιστή,και ο λόγος που το πήρα ήταν γιατί η διαφορά τιμής που είδα συγκριτικά με των 20 GB μου φάνηκε μεγάλη. :O Όταν όμως προστέθηκε στα έξοδα του μίνι ο φορτιστής,αισθάνθηκα λίγο μλκ γιατί θα μπορούσα να είχα δώσει και λίγα παραπάνω να πάρω το 20αρι :)

Μα για αυτό το λόγο διαλέγεις ανάλογα με τις ανάγκες σου :p και ερευνάς τι προσφέρει σε αυτήν την τιμή το πακέτο,δεν πάς και απλά αγοράζεις :O το ένα είναι 4-6 gb το άλλο 20gb καμία σχέση,έγχρωμη οθόνη δυνατότητα μεταφοράς φωτό με το connector κτλ.

Εμένα μάλιστα είχε και τα δύο καλώδια(firewire,usb)αλλά και το dock,μετά για να ρίξουν την τιμή τα κάνανε extra.

Link to comment
Share on other sites

Α εγώ το έχω αυτό :w00t: ,άσε άμα έβγαινες μαζί μου για ψώνια στο Πλαίσιο,θα καταλάβαινες :X

Που να πήγαινες δλδ και σε κανά εμπορικό κέντρο κατά ασία πλευρά Kuala Lumpur κτλ.εκτός οτι θα σου έπαιρνε μέρες να το γυρίσεις θα έπρεπε να είσαι και η κόρη του Ωνάση για να ξετινάξεις την μπάνκα :p .

Τεσπα το nano είναι καθαρά για χρήση πολης.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ο φορτιστης που κανει για το μινι κανει και για το νανο?και τον βρισκω στο γερμανο?
http://www.myphone.gr/gallery/uploads/5309/2.jpg Βελιγραδι VOLIM TE UVEK! 13/2/97
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ο φορτιστης που κανει για το μινι κανει και για το νανο?και τον βρισκω στο γερμανο?

Αν είναι με usb υποδοχή τότε ναι κάνει αλλά ο γερμανός είναι κλέφτης,ακούς εκεί 41.90 αντί 33 ευρώ :mad: πήγαινε και σε κανά πλαίσιο θα έχουν καλύτερη τιμή.

Link to comment
Share on other sites

φυσικά και δείχνει ελληνικά!

και μάλιστα με πάρα πολύ όμορφη γραμματοσειρά!

και στα id3 tags και στο κεντρικό μενού του.

 

να ένα λινκ με φωτο από κάποιον που το αγόρασε πρόσφατα!

 

http://www.helmug.gr/modules.php?op=modload&name=phpBB_14&file=index&action=viewtopic&topic=7626

Ευχαριστώ πολύ, ούτε που το φανταζόμουν.. :)

από θήκη τι λετε;;..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

το χει δοκιμάσει κανείς αυτό για ipod και w98se..

THE answer is this: Anapod Explorer

http://www.redchairsoftware.com/anapod/getanapod.php

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά στο μαύρο φαίνονται και οι δαχτυλιές! όλη την ώρα θέλει γυάλισμα!

 

Τώρα αν κάποιος το γυαλίζει με ..γυαλόχαρτο :lol: εννοείται ότι αντι να το καθαρίζει το γρατσουνάει :lol:

 

Ο παλιός ο φορτιστής ο firewire που έχω, φορτίζει και το iPod nano και μάλιστα και αρκετά γρήγορα. Είναι χρήσιμος ο φορτιστής γενικά.

 

Αλλά υπάρχουν άλλα αξεσουάρ που κάνουν κάποια άλλη δουλειά αλλά και φορτίζουν κι όλας (π.χ. dension icelink για σύνδεση στο CD changer του αυτοκινήτου).

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά στο μαύρο φαίνονται και οι δαχτυλιές! όλη την ώρα θέλει γυάλισμα!

 

Τώρα αν κάποιος το γυαλίζει με ..γυαλόχαρτο :lol: εννοείται ότι αντι να το καθαρίζει το γρατσουνάει :lol:

 

Ο παλιός ο φορτιστής ο firewire που έχω, φορτίζει και το iPod nano και μάλιστα και αρκετά γρήγορα. Είναι χρήσιμος ο φορτιστής γενικά.

 

Αλλά υπάρχουν άλλα αξεσουάρ που κάνουν κάποια άλλη δουλειά αλλά και φορτίζουν κι όλας (π.χ. dension icelink για σύνδεση στο CD changer του αυτοκινήτου).

Χμμμ παράξενο αυτό που λές γιατί στα review όλοι λένε οτι αν πάς να το φορτώσεις με firewire σου βγάζει μήνυμα οτι το ipod nano υποστηρίζει μόνο usb . :confused:

Link to comment
Share on other sites

USB για μεταφορά και φόρτιση..

Firewire ΜΟΝΟ φόρτιση..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ παράξενο αυτό που λές γιατί στα review όλοι λένε οτι αν πάς να το φορτώσεις με firewire σου βγάζει μήνυμα οτι το ipod nano υποστηρίζει μόνο usb . :confused:

 

άλλο να το 'φορτώσεις', άλλο να το φορτίσεις!

 

ειδικά στο nano το firewire δεν 'φορτώνει' τραγούδια από τον υπολογιστή.

Αλλά μέσω firewire φορτίζει η μπαταρία του. Αφου σου λέω μου δουλεύει κανονικά με τον παλιό φορτιστή μου (από πρίζα δίνει ρεύμα σε firewire καλώδιο iPod).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...