Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Marvin Ούτε playlist on the road μπορείς να κάνεις με το ipod. :)
Εννοείς την on the go;Έχω την εντύπωση πως κάνεις...Αν πας πάνω σ'ένα τραγούδι και πατήσεις παρατεταμένα (όχι όταν παίζει) στο βάζει σε καινούρια playlist. :) Ανάλογα αν πας στο επόμενο στο βάζει δεύτερο και τα λοιπά.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To iPod mini (και το κανονικό iPod) σε καλύπτει στα πρώτα 4. Διαγραφή on-the-go δεν κάνει, ούτε μετακίνηση. Επίσης δεν παίζει ogg. Για τους υπόλοιπoυς players δεν ξέρω τίποτα..

Ευχαριστώ καταρχάς για τις απαντήσεις! Πάντως σε ένα γρήγορο browsing που έκανε είδα το iPod mini φορτίζει μόνο από το craddle και έχει extra φορτιστή για πρίζα? αυτό ισχύει?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ καταρχάς για τις απαντήσεις! Πάντως σε ένα γρήγορο browsing που έκανε είδα το iPod mini φορτίζει μόνο από το craddle και έχει extra φορτιστή για πρίζα? αυτό ισχύει?
Υπάρχει ως ξεχωριστό αξεσουάρ φορτιστής ρεύματος ,κάνει 41,90 και δεν περιλαμβάνεται στο πακέτο.Κατά τ'άλλα φορτίζει μέσω usb :)
Link to comment
Share on other sites

εκανα edit πιο πα΄νω για το samsung, sorry το χει και ο κοτσόβ... :)

 

και γω προτιμώ full την flash.. :)

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιααααα... :cry:

Εβαλα την εκδοση iTunes 5.0 και οταν παω να ακουσω καποιο Mp3 μεσα απο το προγραμα το τραγουδι τριζει και δεν παιζει σωστα. :wacko:

Το εχει κανει σε κανεναν αυτο? :(

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το Ipod με τα 20gb θα σταματησει να βγαινει? Επισης εχω αλλη μια ερώτηση: Αυτο το Dock connector τι ακριβως ειναι? Δεν το δινει μαζι με ολα τα μοντελα? Ειναι απαραιτητο σε κατι?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιααααα... :cry:

Εβαλα την εκδοση iTunes 5.0 και οταν παω να ακουσω καποιο Mp3 μεσα απο το προγραμα το τραγουδι τριζει και δεν παιζει σωστα. :wacko:

Το εχει κανει σε κανεναν αυτο? :(

 

Όχι. Πολύ περίεργο... Στο κάνει και στα ΑΑC? Μήπως να το ξαναεγκαταστήσεις; :blink:

 

Παιδια το Ipod με τα 20gb θα σταματησει να βγαινει? Επισης εχω αλλη μια ερώτηση: Αυτο το Dock connector τι ακριβως ειναι? Δεν το δινει μαζι με ολα τα μοντελα? Ειναι απαραιτητο σε κατι?

 

Όχι, βγαίνει ακόμα και θα βγαίνει για καιρό. Τώρα μάντης δεν είμαι, κάποια στιγμή στο όχι άμεσο μέλλον θα καταργηθεί όπως καταργήθηκαν στο παρελθόν τα 5GB, 10GB & 15GB...

 

To dock connector δεν είναι κάτι απαραίτητο. Απλά το έχεις μόνιμα στο γραφείο σου για να φορτίζεις και να ενημερώνεις το iPod πολύ εύκολα απλά ακουμπώντας το πάνω του, χωρίς να βάζεις-βγάζεις πρίζες. Ομολογώ ότι αν δεν έχει το PC μπροστινές USB θύρες βολεύει αρκετά, αλλά απαραίτητο δεν είναι. Παλιά (3η γενιά) ηταν, γι' αυτό και το έδιναν μαζί.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Α, και κάτι αλλο! Αυτή τη στιγμή τα ipod βρίσκονται στην 5η γενια με έχρωμη οθόνη? Τα 4ης γενιάς έχουν ασπρόμαυρη? Το ρωτάω γιατι είδα αυτό:

http://www.expansys.com.gr/product.asp?code=124063 (5G)

και αυτό http://www.expansys.com.gr/product.asp?code=IPOD_20GB_4G (4G)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιααααα... :cry:

Εβαλα την εκδοση iTunes 5.0 και οταν παω να ακουσω καποιο Mp3 μεσα απο το προγραμα το τραγουδι τριζει και δεν παιζει σωστα. :wacko:

Το εχει κανει σε κανεναν αυτο? :(

Mου το κάνει κι εμένα αλλά μόνο όταν έχω ανοιχτό και το Limewire,και όχι συνέχεια για λίγο και το τραγούδι μετά ξαναπαίζει.
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα daewoo mp3 player 128 mb (mpa-317f) αλλα δε βρισκω ΠΟΥΘΕΝΑ στο internet καποιο σχετικο site!Ψαχνω για νεοτερα firmwares!

 

Μπορει να με βοηθησει καποιος;

Link to comment
Share on other sites

Mου το κάνει κι εμένα αλλά μόνο όταν έχω ανοιχτό και το Limewire,και όχι συνέχεια για λίγο και το τραγούδι μετά ξαναπαίζει.

 

Limewire ? Τι ειναι αυτο? :D

Link to comment
Share on other sites

Limewire ? Τι ειναι αυτο? :D
Είναι πρόγραμμα p2p αλλά επειδή βασίζεται σε java όποτε το τρέχω μου τρώει πολύ μνήμη και πολλές φορές μου κολλάει το Tunes.Μήπως λέω μήπως έχεις ανοιχτά κι άλλα βαριά προγράμματα όταν το χρησιμοποιείς και γι'αυτό το κάνει;Εμένα πάντως τσεκαρισμένα το κάνει μόνο τότε :)
Link to comment
Share on other sites

Είναι πρόγραμμα p2p αλλά επειδή βασίζεται σε java όποτε το τρέχω μου τρώει πολύ μνήμη και πολλές φορές μου κολλάει το Tunes.Μήπως λέω μήπως έχεις ανοιχτά κι άλλα βαριά προγράμματα όταν το χρησιμοποιείς και γι'αυτό το κάνει;Εμένα πάντως τσεκαρισμένα το κάνει μόνο τότε :)

@valeria iPod,limewire...κάτοχος mac? αν ναι τότε κοίτα το amule για P2P program :)

Link to comment
Share on other sites

@valeria iPod,limewire...κάτοχος mac? αν ναι τότε κοίτα το amule για P2P program :)
Δυστυχώς δεν είμαι κάτοχος mac,αλλά ευελπιστώ πολύ σύντομα να είμαι! :cool: Thanks πάντως θα το έχω υπ'όψιν! :)
Link to comment
Share on other sites

Πρώτες μου εντυπώσεις από δοκιμή (όχι απόκτηση) ipod nano:

 

-όντως απίστευτα λεπτό

-wheel πολύ εύχρηστο, μου φάνηκε να ανταποκρίνεται περισσότερο από του Mini

-οθόνη αρκετά φωτεινή

-για απεικόνηση φωτό δεν κάνει, είναι όπως στα παλαίοτερα κινητά.

-δίνει την αίσθηση πολύ ευαίσθητης συσκεύης, οποσδήποτε θα χρειάζεται θήκη.

 

 

Δεν το άκουσα με ακουστικά γιατί το είχαν και έπαιζε μέσω ηχείων.

 

Για μένα πάντως δεν έφτασε η ώρα να αποχωριστώ τo muvo micro μου ;)

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες μου εντυπώσεις από δοκιμή (όχι απόκτηση) ipod nano:

 

-όντως απίστευτα λεπτό

-wheel πολύ εύχρηστο, μου φάνηκε να ανταποκρίνεται περισσότερο από του Mini

-οθόνη αρκετά φωτεινή

-για απεικόνηση φωτό δεν κάνει, είναι όπως στα παλαίοτερα κινητά.

-δίνει την αίσθηση πολύ ευαίσθητης συσκεύης, οποσδήποτε θα χρειάζεται θήκη.

 

 

Δεν το άκουσα με ακουστικά γιατί το είχαν και έπαιζε μέσω ηχείων.

 

Για μέα πάντως δεν έφτασε η ώρα να αποχωριστώ τo muvo micro μου ;)

Πω πω σε ζηλεύω που το δοκίμασες! :O Εγώ έχω παραγγείλει από shop21.gr και περιμένω 1ο δεκαήμερο του Οκτώβρη να μου έρθει...Aν γνωρίζεις η οθόνη είναι πιο φωτεινή από τα αντίστοιχα ipod των 20 και 60 Gb;Μήπως τέσταρες την μπαταρία;
Link to comment
Share on other sites

Είναι πρόγραμμα p2p αλλά επειδή βασίζεται σε java όποτε το τρέχω μου τρώει πολύ μνήμη και πολλές φορές μου κολλάει το Tunes.Μήπως λέω μήπως έχεις ανοιχτά κι άλλα βαριά προγράμματα όταν το χρησιμοποιείς και γι'αυτό το κάνει;Εμένα πάντως τσεκαρισμένα το κάνει μόνο τότε :)

 

Νομιζω οτι δεν ετρεχα τιποτα εκεινη την ωρα. Επισης το iTunes 5 εγκαθηστα και το service "bonjour" το οποιο τρεχει συνεχεια. Το εκανα disable και ηρεμισα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Πω πω σε ζηλεύω που το δοκίμασες! :O Εγώ έχω παραγγείλει από shop21.gr και περιμένω 1ο δεκαήμερο του Οκτώβρη να μου έρθει...Aν γνωρίζεις η οθόνη είναι πιο φωτεινή από τα αντίστοιχα ipod των 20 και 60 Gb;Μήπως τέσταρες την μπαταρία;

 

Για μπαταρία δεν έχω καμία εντύπωση, ασχολήθηκα μαζί του μόνο δέκα λεπτά.

Ρώτησα όμως τους πωλητές αν το δοκίμασαν και δεν ήξεραν τίποτα γιατί μόλις το ειχαν βγάλει από το κουτί. (επίσημα κυκλοφορεί αύριο,20 Σεπτ.)

 

Για την οθόνη επισης δεν μπορώ να σου πω,γιατί πολύ απλά δεν θμάμαι αυτή των άλλων ipod, εχουμε και κάποια ηλικία :p

Επαναλαμβάνω όμως, μην περιμένεις τη φοβερή απεικόνιση γιατί θα απογοητευτείς.

 

Αλλά αφού το προπαρήγγειλες, γιατί ρωτάς????

Το έγκλημα έγινε, τώρα είναι πολύ αργά :cool:

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για μπαταρία δεν έχω καμία εντύπωση, ασχολήθηκα μαζί του μόνο δέκα λεπτά.

Ρώτησα όμως τους πωλητές αν το δοκίμασαν και δεν ήξεραν τίποτα γιατί μόλις το ειχαν βγάλει από το κουτί. (επίσημα κυκλοφορεί αύριο,20 Σεπτ.)

 

Για την οθόνη επισης δεν μπορώ να σου πω,γιατί πολύ απλά δεν θμάμαι αυτή των άλλων ipod, εχουμε και κάποια ηλικία :p

Επαναλαμβάνω όμως, μην περιμένεις τη φοβερή απεικόνιση γιατί θα απογοητευτείς.

 

Αλλά αφού το προπαρήγγειλες, γιατί ρωτάς????

Το έγκλημα έγινε, τώρα είναι πολύ αργά :cool:

Σε ποιά χώρα κυκλοφορεί σήμερα επίσημα? :p

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιά χώρα κυκλοφορεί σήμερα επίσημα? :p

 

Για κοίτα τι γράφει κάτω από το nickname μου :)

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για κοίτα τι γράφει κάτω από το nickname μου :)

Το είδα για αυτό και ρώτησα,ήταν φύση αδύνατον να γίνει τέτοιο πράγμα στην Ελλάδα :D εδώ σε κανα μήνα και βλέπουμε,χμμ Γαλλία μήπως θα έχεις και νέα απο την Apple EXPO?

Link to comment
Share on other sites

Το είδα για αυτό και ρώτησα,ήταν φύση αδύνατον να γίνει τέτοιο πράγμα στην Ελλάδα :D εδώ σε κανα μήνα και βλέπουμε,χμμ Γαλλία μήπως θα έχεις και νέα απο την Apple EXPO?

 

Apple :confused:

Tι είναι αυτό???

 

Θεωρείς φρόνιμο να σκάσω εκεί με ένα pocket pc, ένα hanheld pc και mp3 player Creative :ninja: . Μάλλον θα με χάσετε...

 

Αλλά ποτε δεν ξέρεις ;)

 

Let's stay on topic!

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...