Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

άλλο να το 'φορτώσεις', άλλο να το φορτίσεις!

 

ειδικά στο nano το firewire δεν 'φορτώνει' τραγούδια από τον υπολογιστή.

Αλλά μέσω firewire φορτίζει η μπαταρία του. Αφου σου λέω μου δουλεύει κανονικά με τον παλιό φορτιστή μου (από πρίζα δίνει ρεύμα σε firewire καλώδιο iPod).

Ναι αλλά γιατί ο άλλος να πάει να αγοράσει το φορτιστή με την firewire υποδοχή για να αγοράζει ΚΑΙ καλώδιο με firewire υποδοχή και μετά να κουβαλάει 2 καλώδια μαζί του?Καλύτερα να πάρει τον φορτιστή με την Usb σύνδεση και να κάνει και τις δύο δουλειές με το καλώδιο που παρέχει ήδη η συσκευασία μέσα(που είναι Usb). :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι αλλά γιατί ο άλλος να πάει να αγοράσει το φορτιστή με την firewire υποδοχή για να αγοράζει ΚΑΙ καλώδιο με firewire υποδοχή και μετά να κουβαλάει 2 καλώδια μαζί του?Καλύτερα να πάρει τον φορτιστή με την Usb σύνδεση και να κάνει και τις δύο δουλειές με το καλώδιο που παρέχει ήδη η συσκευασία μέσα(που είναι Usb). :)

 

Πολύ σωστά!!!

 

(Εκτός αν είσαι μια μειονότητα που έχεις ήδη φορτιστή firewire από παλαιότερο iPod που πούλησες μεταχειρισμένο :) )

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει δοκιμάσει κάποιος το MORESTAR MP-301 512MB Blue που έχει το πλαίσιο στα 59€?

Τί ηχητική ποιότητα έχει σε σχέση με κάποιο i-river ή i-pod?

Στα χαρακτηριστικά αναφέρει "Audio Layer 1, 2, 3 decoder". Αυτό σημαίνει

ID3 TAG ή είναι κάτι άλλο?

Και κάτι ακόμα: μου φαίνεται μικρή η αυτονομία του (10 ώρες)... :(

Link to comment
Share on other sites

Thelo na paro ena mp3 player kai

Ta standar mou einai ta exeis....

Orio ta 300 euro kai para polla einai... (vasika mexri 260 einai mia xara)

Proteraiotita exei i kali apodosi ixou i axiopisteia kai i aftonomia!

Episis thelo OLOS o apothikeftikos tou xoros na xrisimopoieitai kai san exoterikos skliros (se orismena mp3 players den ekmetalevesai olo to xoro)...

Telos exo katalixei se afta edo alla akoma den einai tpt xekatharo sto ti tha paro pou simainei pos dexomai oles tis protaseis...

APPLE iPod nano 2GB Black

IRIVER H10 FM 6GB

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει δοκιμάσει κάποιος το MORESTAR MP-301 512MB Blue που έχει το πλαίσιο στα 59€?

Τί ηχητική ποιότητα έχει σε σχέση με κάποιο i-river ή i-pod?

Στα χαρακτηριστικά αναφέρει "Audio Layer 1, 2, 3 decoder". Αυτό σημαίνει

ID3 TAG ή είναι κάτι άλλο?

Και κάτι ακόμα: μου φαίνεται μικρή η αυτονομία του (10 ώρες)... :(

 

εάν έχεις κάποιες απαιτήσεις στον ήχο τότε κοίτα αυτό

iriver T10

53 ώρες αυτονομία & το πιο cool look!

Link to comment
Share on other sites

εάν έχεις κάποιες απαιτήσεις στον ήχο τότε κοίτα αυτό

iriver T10

53 ώρες αυτονομία & το πιο cool look!

 

Όντως, είναι εντυπωσιακό και με πολύ καλή αυτονομία, αλλά δεν έχει ραδιόφωνο... :!:

Link to comment
Share on other sites

http://gopod.free-go.net/#

 

gopod remove volume limit for iPod nano.. :)

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις τι παιζει με το IRIVER T10?εχει ραδιοφωνο ι οχι???στα ξενα σαιτ και στις αντιπροσωπειας λενε οτι εχει,,αλλα στα ελληνικα οτι δεν υπαρχει!..τι ισχυει?...το εχει αγορασει κανεις?
http://www.myphone.gr/gallery/uploads/5309/2.jpg Βελιγραδι VOLIM TE UVEK! 13/2/97
Link to comment
Share on other sites

το ειδα το είδα απίστευτα μικρό.. (iPod nano in white) και 4άρι..

το θέλω το θέλω (να δούμε αν και πως τρέχει σε 98SE.. ) :cry: :cry:

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

το ειδα το είδα απίστευτα μικρό.. (iPod nano in white) και 4άρι..

το θέλω το θέλω (να δούμε αν και πως τρέχει σε 98SE.. ) :cry: :cry:

Φίλε πρωτού το αγοράσεις θα πρέπει να ξέρεις οτι το ipod nano υποστηρίζεται μόνο απο το νέο itunes 5 ,που και αυτό υποστηρίζει μόνο windows 2000 και XP οπότε σκέψου το καλά πρίν το αγοράσεις.

Link to comment
Share on other sites

το ξέρω το ξέρω,

γι' αυτό ψάχνω για software πχ. Αnapod Explorer..

 

στην Infosystem το 'δα στο περίπτερο της Elite (mac).. :)

αυτό μόνο άξιζε και πολλά μοντέλα (έμψυχα).. :D :D

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Μία παράκληση:Αν κάποιος αντιληφθεί την άφιξη του nano σε οποιοδήποτε ελληνικό κατάστημα εκτός Παπασωτηρίου-γιατί δεν έχει το white των 4 gb-ας κάνει pls ένα κόπο να ενημερώσει εδώ! :O
Link to comment
Share on other sites

τελικα το iriver t-10 δεν ερχεται στην ευρωπη με ραδιοφωνο!!ενω στην αμερικη ισχυει το αντιστροφο!!Και το πιο κουφο ειναι οτι εδω εχει την ιδια τιμη!!!!τι να πει κανεις.....Εχει κανεις μηπως το IFP-899? να με ενημερωνε με εντυπωσεις..
http://www.myphone.gr/gallery/uploads/5309/2.jpg Βελιγραδι VOLIM TE UVEK! 13/2/97
Link to comment
Share on other sites

Από σημερινό δημοσίευμα στη LyonPlus:

 

Η Αpple δέχεται παράπονα από τους αγοραστές του Nano σχετικά με το ότι η οθόνη του είναι πολύ ευαίσθητη στα ραγίσματα. Ορισμένα ραγίσματα μάλιστα μπορούν να αποβούν καθοριστικά για τη λειτουργία της οθόνης.

Η Apple δεσμέυτηκε να το συμπεριλάβει στην εγγύηση και να αντικαταστήσει τις συσκευές.

 

Το παρόν γράφεται με κάθε επιφύλαξη αφού αποτελεί "μετάφραση" από γαλλικό έντυπο κι όχι ανακοίνωση της εταιρείας. Επίσης δεν αναφέρεται αν θα έχει παγκόσμια ισχύ.

 

Κρατάμε όμως ότι σίγουρα η οθόνη του Nano θέλει πολύ προσοχή, αφού πέρα από την καλαισθησία, μπορεί εύκολα να τεθεί κι εκτός λειτουργίας.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Kαι όποιος θέλει ας διαβάσει και ένα σχετικό άρθρο εδώ :) στο οποίο η Apple δικαιολογείται λέγοντας ότι πρόκειται μόνο για συγκεκριμένη παρτίδα.Επίσης απολογητικά πάντα υποστηρίζει ότι δεν άλλαξε τπτ στο υλικό που χρησιμοποιήθηκε σε σχέση με τα 4ης γενιάς Ipod.
Link to comment
Share on other sites

pou mporo na vro photo tou nano{ektos apo to site tis apple}?

 

 

ig opoios endiaferete gia ipod mini as koitaksi tin ipografi mou

Link to comment
Share on other sites

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

to sigekrimeno review to exo diavasi :p !kati san photo album na exete vri pouthena

Link to comment
Share on other sites

Μία παράκληση:Αν κάποιος αντιληφθεί την άφιξη του nano σε οποιοδήποτε ελληνικό κατάστημα εκτός Παπασωτηρίου-γιατί δεν έχει το white των 4 gb-ας κάνει pls ένα κόπο να ενημερώσει εδώ! :O

εδώ είδες: http://www.applestore.gr/cgi-bin/WebObjects/RWApp.woa/4/wo/3NfKIa3vuSRgvTcbu2eAgw/3.0.5.17.5.9.0.1.0.0.0.0.0.13

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

to sigekrimeno review to exo diavasi :p !kati san photo album na exete vri pouthena

εδώ και με τα Ελληνικά: http://www.helmug.gr/modules.php?op=modload&name=phpBB_14&file=index&action=viewtopic&topic=7626&17

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...