Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτή τη στιγμή έχω ένα iPod mini. Δεν έχω ακούσει κάποιο άλλο mp3 player από iPod. Είχα και το iPod 15GB παλαιότερα και το mini που έχω τώρα. Και τα δύο θεωρώ ότι είχαν κορυφαία ποιότητα ήχου και πολύ δυνατή ένταση κατά τη γνώμη μου. Τελοσπάντων συγκεκριμένα ποτέ δεν με προβλημάτισαν ότι θα μπορούσε ο ήχος να ήταν καλύτερος ή να μην μου φτάνει η ένταση. Ποτέ δεν τα δούλεψα στο τέρμα τέρμα την ένταση τα iPod που είχα. Άρα τί στο καλό, τα θεωρώ πολύ δυνατά...

 

Το iPod nano ακόμα το περιμένω. Έχει φύγει από γερμανία και το αναμένω σπίτι μου Δευτέρα ή Τρίτη ή Τετάρτη.

 

Παρήγγειλα το άσπρο, αυτό θεωρώ πιο όμορφο προσωπικά. Το μαύρο κάνει δαχτυλιές και είναι χρώμα περισσότερο για 'μαγκιά' και λιγότερο για κανονική χρήση. Όποιος το πάρει σε μαύρο θα με θυμηθεί. Δε λέω, όμορφο είναι, απλά το κλασικό χρώμα του iPod που το έκανε διάσημο, το άσπρο, το θεωρώ ομορφότερο...

 

Είδα ότι το έφεραν πιά και στο technikdirekt.de 198 ευρώ και 248 ευρώ αντίστοιχα (το οποίο δέχεται και πιστωτική κάρτα και έχει κορυφαίες τιμές, το έχω χρησιμοποιήσει και είναι καλό, απλά δεν αναγράφει τη διαθεσιμότητα).

Link to comment
Share on other sites

iPod review: http://palminsider.com/ :)

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Kαλά στην pixmania λέγανε για Δευτέρα ότι θα φέρουν το ipod nano και τώρα το πήγανε 28 του μήνα...'Αντε να δούμε πότε θα έρθει επιτέλους!

ma kala afou to exoun edo stin elada, kai malista ftinotero apo tin pixmania

papasotiriou Τελική τιμή (με ΦΠΑ): €289,99

Link to comment
Share on other sites

http://www.papasotiriou.gr/

 

http://www.papasotiriou.gr/results.asp?cat=0&mode=0&ty=0&av=IPOd+nano&Go.x=0&Go.y=0

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

http://www.papasotiriou.gr/

 

http://www.papasotiriou.gr/results.asp?cat=0&mode=0&ty=0&av=IPOd+nano&Go.x=0&Go.y=0

Τhanks για την ταχύτατη απάντηση!:)Να φανταστείς ότι το είδα το αποτέλεσμα αυτό στο google,αλλά το προσπέρασα γιατί νόμιζα ότι ήταν μόνο βιβλιοπωλείο με τον τίτλο που μου έβγαλε!
Link to comment
Share on other sites

Έτυχε να περάσω σήμερα το πρωί από τον Παπασωτηρίου (Πατησίων & Στουρνάρη) και προς μεγάλη μου έκπληξη είδα το nano στη βιτρίνα. Είναι πραγματικά πάρα πολύ μικρό, κάτι σαν δύο shuffle δίπλα-δίπλα.

Πάντως διάβασα ότι η οθόνη του είναι υπερβολικά ευαίσθητη. Το πήρε κανείς να μας πει εντυπώσεις από πρώτο χέρι;

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι κάποιος πραγματικά χρειάζεται 4 gb για να ακούει μουσική...

2 είναι υπεραρκετά... δεν προλαβαίνεις να ακούσεις 4gb σε μία μέρα!!!

Επειδή έχω το Shuffle 1gb... ξέρω τι λέω... Δεν υπήρξε μέρα που να πρόλαβα να ακούσω όλα τα mp3...

Τώρα για το Nano.. έχω ακούσει πολλά για την οθόνη του... αλλά αν πάρεισ μια προστατευτική θήκη, είσαι Οκ!! Είναι πολλά τα λεφτά ΑΡΗ... για να έχεις απροστάτευτο :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι κάποιος πραγματικά χρειάζεται 4 gb για να ακούει μουσική...

2 είναι υπεραρκετά... δεν προλαβαίνεις να ακούσεις 4gb σε μία μέρα!!!

Επειδή έχω το Shuffle 1gb... ξέρω τι λέω... Δεν υπήρξε μέρα που να πρόλαβα να ακούσω όλα τα mp3...

Τώρα για το Nano.. έχω ακούσει πολλά για την οθόνη του... αλλά αν πάρεισ μια προστατευτική θήκη, είσαι Οκ!! Είναι πολλά τα λεφτά ΑΡΗ... για να έχεις απροστάτευτο :)

Και τι γίνεται όταν το θες για διακοπές που θες παραπάνω κομμάτια;Η σε κανένα πολύωρο ταξίδι;Εγώ στο mini μου με τα 4 gb με το ζόρι την έβγαλα το καλοκαίρι!Δεν το θέλω μόνο για καθημερινές:)
Link to comment
Share on other sites

...Εννοείτε πως στις διακοπές έχεις μαζί σου και το laptop... :D

Έχεις και τις foto από την ψηφιακή να αποθηκεύσεις!!! :p

Link to comment
Share on other sites

...Εννοείτε πως στις διακοπές έχεις μαζί σου και το laptop... :D

Έχεις και τις foto από την ψηφιακή να αποθηκεύσεις!!! :p

Δεν έχω laptop καρντιά μου!lol,οπότε τα 4gb και βάλε είναι μονόδρομος!:)
Link to comment
Share on other sites

Πρώτες μου εντυπώσεις από δοκιμή (όχι απόκτηση) ipod nano:

 

-όντως απίστευτα λεπτό

-wheel πολύ εύχρηστο, μου φάνηκε να ανταποκρίνεται περισσότερο από του Mini

-οθόνη αρκετά φωτεινή

-για απεικόνηση φωτό δεν κάνει, είναι όπως στα παλαίοτερα κινητά.

-δίνει την αίσθηση πολύ ευαίσθητης συσκεύης, οποσδήποτε θα χρειάζεται θήκη.

 

 

Δεν το άκουσα με ακουστικά γιατί το είχαν και έπαιζε μέσω ηχείων.

 

Για μένα πάντως δεν έφτασε η ώρα να αποχωριστώ τo muvo micro μου ;)

 

 

Διαβάζει κανείς τα ποστ μου? :geek:

 

 

'Oσον αφορά στην αντοχή

Οποσδήποτε θήκη.

 

και για όσους κι όσες έχουν ipod mini,

η στιβαρότητά του δεν έχει καμία σχέση μ'αυτή του νάνου.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζει κανείς τα ποστ μου? :geek:

 

 

'Oσον αφορά στην αντοχή

Οποσδήποτε θήκη.

 

και για όσους κι όσες έχουν ipod mini,

η στιβαρότητά του δεν έχει καμία σχέση μ'αυτή του νάνου.

Αυτές οι θήκες σιλικόνης οι γνήσιες,λένε τίποτα για προστασία;Είναι μόνιμες κι όχι μπάσε-βγάλε :)
Link to comment
Share on other sites

Αυτές η θήκες σιλικόνης οι γνήσιες,λένε τίποτα για προστασία;Είναι μόνιμες κι όχι μπάσε-βγάλε :)

 

pas mal.

 

Aν δεν το μπασο-βγάζεις :p δεν θα έχεις πρόβλημα.

Και δεν κόβουν πολύ από την ομορφιά του.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

pas mal.

 

Aν δεν το μπασο-βγάζεις :p δεν θα έχεις πρόβλημα.

Και δεν κόβουν πολύ από την ομορφιά του.

Ναι αυτό έχω σκοπό να κάνω,εννοείται σιγά μην τις βγάζω συνέχεια!Thanks! :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήρθαν τα νανο!!!! Είναι απίστευτα!

Συνιστώ ανεπιφύλακτα! Πάω να φτιάξω λίστες!

Είναι και τα μενού όλα ελληνικά! Και η γραμματοσειρά που χρησιμοποιείται στα κομμάτια είναι καταπληκτική!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...