Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ατυχία και κάνει και 3 εβδομάδες να ερθει

 

10 μέρες έκανε να μου έρθει. Πάντα τόσο κάνει. Όσες φορές έχω πάρει.

:D
Link to comment
Share on other sites

Το άλλο το περίεργο χρώμα υπάρχει πουθενά ;

http://www.expansys.com.gr/google-nexus-5x-16gb-ice-blue-284141/

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

 

ΣΕ ευχαριστώ :).

Να ηταν και το 32αρι στην τιμη αυτη θα ηταν σουπερ

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γυρισε το τηλεφωνο πισω. Βλεπω οτι ο επεξεργαστης που ηταν πεσμενος εχει στρωσει τωρα. Το μονο που παρατηρησα ειναι οτι με cellurar data το κινητο δουλευει ρολοι! Αλλα με το που παιρνω σημα απο Wifi το κινητο σερνεται στο θεμα των δεδομενων. Κουλο! :p Θελω να του περασω την Cataclysm το σαββατοκυριακο να βρω την υγεια μου! Που λογικα θα την βρω! :blink:

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο σκρουτζ εχει πέσει 306 το κινητο μεσα σε λιγες μερες.

Δικαιολογημένα, αλλά κάτι λέει κι αυτο!

If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

λεει οτι ειναι ενα δευτεροκλασατο κινητο , ασχημη πλαστικατζουρα με μετρια οθονη 2 γιγα ραμ, 16 γιγα ρομ χωρις επεκταση και βανιλα αντροιντ. Ποσο να το πουλησει ? εδω το φλεξ κανει 245 και ειναι 1 κλαση επανω.
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

λεει οτι ειναι ενα δευτεροκλασατο κινητο , ασχημη πλαστικατζουρα με μετρια οθονη 2 γιγα ραμ, 16 γιγα ρομ χωρις επεκταση και βανιλα αντροιντ. Ποσο να το πουλησει ? εδω το φλεξ κανει 245 και ειναι 1 κλαση επανω.

Σωστά εχει και μεγάλη υποστήριξη το Flex...

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

λεει οτι ειναι ενα δευτεροκλασατο κινητο , ασχημη πλαστικατζουρα με μετρια οθονη 2 γιγα ραμ, 16 γιγα ρομ χωρις επεκταση και βανιλα αντροιντ. Ποσο να το πουλησει ? εδω το φλεξ κανει 245 και ειναι 1 κλαση επανω.

Το flex που από 700 πήγε 250 και ούτε τώρα δεν πουλάει ,σε λίγο θα το βάζουν δώρο στα happy meal αν πάρεις χαρμπουγκερ με κόκα κόλα

Edited by Stef08
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Το flex που από 700 πήγε 250 και ούτε τώρα δεν πουλάει ,σε λίγο θα το βάζουν δώρο στα happy meal αν πάρεις χαρμπουγκερ με κόκα κόλα

 

:lol: καλο, μακαρι να ηταν αληθεια παντως θα ημουν ακομα πιο χαρουμενος :cool:

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Οποίος θέλει ναυαρχίδα πληρώνει για ναυαρχίδα. Επειδή το φέρανε εδώ στην αρχή με 500 ευρώ όταν είχε 400 άλλου δεν φταίει ή συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερο το flex από το Μότο Γιώργο;

 

οχι, εκτος και αν θελεις πανω απο 16 γιγα αποθηκευτικο.

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ στο ice blue. Πολύ ωραίο τηλέφωνο αλλά αργεί να φορτισει. Έσβησε από Μπαταρία και έκανε 4 ώρες να φορτισει. Αυτό είναι το γρήγορο του type C? Κατά τα άλλα μια χαρά είναι σφαιρα παντού χωρίς κολλήματα
Link to comment
Share on other sites

ε μάλλον κάτι εχει εμενα. Η οθόνη είναι άψογη αλλα η μπαταρία αργεί πολύ να φορτιστει
Link to comment
Share on other sites

ε μάλλον κάτι εχει εμενα. Η οθόνη είναι άψογη αλλα η μπαταρία αργεί πολύ να φορτιστει

 

Έλεγξε φορτιστή και πρίζα. Χρησιμοποιείς τον φορτιστή του κινητού ή άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Τον δικό του εννοείται. Το έχω δοκιμάσει σε διαφορετικές πρίζες αλλά αργεί πολύ. Από την αλλη ή οθόνη του εμένα είναι τέλεια χωρίς κίτρινα σημάδια κτλ
Link to comment
Share on other sites

Μερες των δοκιμών τωρα...

AOKP+Franco Kernel

26 ώρες αναμονή ,4ώρες οθόνη ,10% υπόλοιπο και μπήκε για φόρτιση . χρήση μικτή ,πολύ Facebook+messenger ,browsing,αρκετή ομιλία ,location στο υψηλή ακρίβεια ,3 λογαριασμοί email με τον έναν να έχει notification , φωτεινότητα οχι στο αυτόματο στο 60%.

Τώρα πέρασα και θα τεστάρω σήμερα και αύριο ολη μέρα την Pure Nexus+ElementalX .

Επίσης για όποιον θέλει να παίξει με τα χρώματα της οθόνης αυτο το προφίλ ειχε πολύ ωραίο αποτέλεσμα-

RED-220

GREEN-236

BLUE-247

Saturation-64

Value-135

Contrast-120

Hue-0

Με την εφαρμογή Kernel Auditor-https://play.google.com/store/apps/details?id=com.grarak.kerneladiutor

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μετα απο 2 μερες ελεγχο που εκανα εγω στην συσκευη μου μετα απο την επιστροφη απο το service πριν το ρουταρω και περασω αλλη ROΜ, νομιζοντας οτι κατι τρεχει με το κινητο ακομα ανακαλυψα ενα θεματακι με το VDSL ΖΤΕ ρουτερ! Το κινητο το κανει να σερνεται τρομερα και γιαυτο μου φαινοταν κουλο! Δοκιμαζοντας σε αλλο ρουτερ το κινητο πηγαινε νερακι!

Το κορυφαιο ηταν οτι στο μαγαζι που δουλευω και στο σπιτι εχουμε ακριβως το ιδιο ρουτερ! :lol:

Αρα τωρα που ειδα οτι το κινητο πλεον ειναι ετοιμο χωρις προβληματικη μοναδα ειναι ετοιμο για ρουταρισμα και αλλη ROM! Ολεεεεεε :p

Ξερουμε αν η Dirty Unicorn εχει ερθει για N5X;

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μετα απο 2 μερες ελεγχο που εκανα εγω στην συσκευη μου μετα απο την επιστροφη απο το service πριν το ρουταρω και περασω αλλη ROΜ, νομιζοντας οτι κατι τρεχει με το κινητο ακομα ανακαλυψα ενα θεματακι με το VDSL ΖΤΕ ρουτερ! Το κινητο το κανει να σερνεται τρομερα και γιαυτο μου φαινοταν κουλο! Δοκιμαζοντας σε αλλο ρουτερ το κινητο πηγαινε νερακι!

Το κορυφαιο ηταν οτι στο μαγαζι που δουλευω και στο σπιτι εχουμε ακριβως το ιδιο ρουτερ! :lol:

Αρα τωρα που ειδα οτι το κινητο πλεον ειναι ετοιμο χωρις προβληματικη μοναδα ειναι ετοιμο για ρουταρισμα και αλλη ROM! Ολεεεεεε :p

Ξερουμε αν η Dirty Unicorn εχει ερθει για N5X;

Ωραία νέα αυτά! Υπάρχει. Ψάξε στο Google+ θα την βρεις.

:D
Link to comment
Share on other sites

Αύριο παραλαμβανω και το δικό μου Χάρη @ampelift να το αφήσω κάνα μήνα στοκ;;;; :p
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μετα απο 2 μερες ελεγχο που εκανα εγω στην συσκευη μου μετα απο την επιστροφη απο το service πριν το ρουταρω και περασω αλλη ROΜ, νομιζοντας οτι κατι τρεχει με το κινητο ακομα ανακαλυψα ενα θεματακι με το VDSL ΖΤΕ ρουτερ! Το κινητο το κανει να σερνεται τρομερα και γιαυτο μου φαινοταν κουλο! Δοκιμαζοντας σε αλλο ρουτερ το κινητο πηγαινε νερακι!

Το κορυφαιο ηταν οτι στο μαγαζι που δουλευω και στο σπιτι εχουμε ακριβως το ιδιο ρουτερ! :lol:

Αρα τωρα που ειδα οτι το κινητο πλεον ειναι ετοιμο χωρις προβληματικη μοναδα ειναι ετοιμο για ρουταρισμα και αλλη ROM! Ολεεεεεε :p

Ξερουμε αν η Dirty Unicorn εχει ερθει για N5X;

http://download.dirtyunicorns.com/files/bullhead/Test/DU_bullhead_6.0.1_20160203-2032.v10.0-TEST.zip

http://download.dirtyunicorns.com/files/gapps/banks_gapps/

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αύριο παραλαμβανω και το δικό μου Χάρη @ampelift να το αφήσω κάνα μήνα στοκ;;;; :p

Δεν το λυπασε να το έχεις φυλακισμένο για ενα μηνα... κρίμας πράγματα....:lol::lol::lol:

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...