Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά εγώ ήμουν κάτοχος Nexus 5 και ήμουν ανάμεσα σε αυτό και στο 6p. Τελικά πήρα το 5x και είμαι απογοητευμένος μέχρις στιγμής. Ούτε στο μικρό του δαχτυλάκι φτάνει το Nexus 5. Και για να γίνω πιο σαφής ΝΑΙ μεγαλύτερη και ομορφότερη οθόνη, ΝΑΙ καλύτερη μπαταρία, ΝΑΙ αναγνώστης δαχτυλικών αποτυπωμάτων, ΝΑΙ καμεράρα ΑΛΛΑ παιδιά το κινητό ΔΕΝ είναι smooth Λαγκάρει, εμείς η φαν των nexus δεν θέλουμε φρου φρου και αρώματα τα αγοράζουμε γτ λειτουργούν απροβλημάτιστα smooth και χωρίς ίχνος lag, αν ήθελα τέτοια ας έπαιρνα κανένα lagsung με full bloatware...Σε σύγκριση με το Nexus 5 αν και του ρίχνει 2 χρόνια είναι πιο αργό και λαγκάρει ενώ το 5 δεν είχε ίχνος lag ακόμα και σήμερα. Κάπου διάβασα ότι είναι θέμα encryption. Έχει κανείς άλλος κάτοχος Nexus 5x θέματα με lagging? Αν ναι πως μπορεί να βελτιωθεί; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αγαπητε edy220! Και εγω απο το Nexus 5 πηγα στο 5X και ειδα το ιδιο πραγμα. Αλλα γενικα θα σου πω οτι εγω ειδα σχετικα οτι λαγκαρει σε οτι χρησιμοποιουσε κυριως το ιντερνετ και σε μερικες συσκευες. Αυτο που εκανα εγω ηταν να το στειλω για service στην LGE και λογο οτι ηταν απο αλλη χωρα της ευρωπης δεν καναν αντικατασταση αλλα αλλαγη πλακετας μεσα στην εγγηυση εννοειται! Το κινητο ακομα το περιμενω το εχω στειλει 15 μερες περιπου. Μεσα στις μερες το περιμενω. Παντως αν βλεπεις μεγαλο κολλημα καλο ειναι να το στειλεις για εναν ελεγχο στην LG. Και κανε μου αν μπορεις μια χαρη να τους ρωτησεις αν τους εχουν βγαλει και αλλα τηλεφωνα κολληματα γιατι οταν τους πηρα εγω μου ειπαν οτι δεν εχουν ξανακουσει τιποτα και ειναι η πρωτη φορα :P

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

http://www.phonearena.com/news/Nexus-5X-seems-to-have-some-serious-lag-issues-have-you-experienced-any_id76150

 

Φίλε μου αν κρίνω από το από πάνω thread, μάλλον δεν φταίνε τα chipsets, ίσως φταίει η google, καλό το encryption καλό το fingerprint καλή και η τρομερή κάμερα, αλλά θες κα ιτο ανίστοιχο hardware να τα υποστηρίξεις (βλέπε 6p με 810 και 1 giga ram παραπάνω). Για να δούμε τι θα πει κανένας άλλος...

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειδα και θεμα με το WIFI και το δικτυο! Με την ιδια καρτα ακριβως στο ιδιο σημειο του σπιτιου ενω με το Nexus 5 ειχα LTE με το 5X ειχα edge. και ενω με το WIFI το ενα πηγαινε σφαιρα το αλλο σερνοταν! Δεν ξερω τι να πω παντως περιμενω να δω τι συμβαινει. Και βεβαια περιμενω και το καλωδιο για να του περασω custom rom για να ξηλωσω την κρυπτογραφηση! :p

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είναι υποχρεωτική η κρυπτογράφηση στο κινητό?
lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Είναι υποχρεωτική η κρυπτογράφηση στο κινητό?

 

Δυστηχώς μόνο με root μπορείς να την παρακάμψεις...

Link to comment
Share on other sites

Ναι το σκέφτομαι. Περιμένω να πέσει λίγο η τιμή του.
lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω κανένα παράπονο από το κινητό. Όλα τα κάνει γρήγορα. Είχα 3 Nexus 5 και το Nexus 6. Σε καμία περίπτωση να το πούμε αργό ή να λαγκαρει. Όποιος είναι από Θεσσαλονίκη, πολύ ευχαρίστως να πιούμε καφέ και να το δει!
:D
Link to comment
Share on other sites

Δλδ πηγαίνει το ίδιο γρήγορα με το προηγούμενο σου Nexus 5; Γενικά ακούγεται πάντως ότι υποφέρει με κολληματακια...Ίσως το έχω γεμίσει εφαρμογές έχω παρά πολλές αλλά τις ίδια είχα και στο Nexus 5
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Το ίδιο όμορφα και γρήγορα όπως όλα τα Nexus. Κόλλημα δεν έχω δει πουθενά. Δεν έχω λόγο να πω ψέματα. Όπως είπα και πριν, κανένα παράπονο. Έχω βάλει και cataclysm και είμαι Οκ.
:D
Link to comment
Share on other sites

Ε ίσως να κάνει αυτό όμως την μεγάλη διαφορά... Μπορεί πχ η Ρομ π έχεις να μην παίζει με encryption

Οι custom roms σίγουρα παίζουν χωρίς encryption.

Σήμερα πήρα και εγω ενα 5x να κάνει παρέα στο Nexus 6 , η διαδικασία ειχε ως εξεις ... unboxing - root - και πέρασμα Pure Nexus +ElementalX και καπάκι στήσιμο της συσκευής .

Και απ οσο βλέπω η συσκευουλα πετάει....

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Εχεις link και οδηγό να μας δωσεις?

Κατέβασε αυτο το toolkit - http://www.wugfresh.com/nrt/ ειναι απλό εύκολο και τα κανει σχεδόν ολα μόνο του (unlock bootloader ,root+flash custom recovery) .

Να υποθέσω πως εχουν περαστεί οι drivers του κινητού στον υπολογιστή σου ? στο εχει αναγνωρίσει ,αν και το tool εχει full driver installation σε περίπτωση που δεν τους εχεις περάσει.

Κανε την διαδικασία του toolkit για να ξεκληδωσεις bootloader να έχεις root και custom recovery και θα σου πω μετα για την διαδικασία του να περάσεις μια custom rom .

Υπόψιν οτι πριν το root κάνουμε πρώτα unlock bootloader , και επίσης στην εντολή που έχει για Root να τικαρεις και το κουτάκι που λεει custom recovery.

Kαι κατι ακομα σε περίπτωση που δεν το ξερεις... οταν ξεκληδωσεις bootloader το κινητό κάνει factory reset διαγράφει τα παντα και πρέπει να το ξαναστησεις ,ούτως η αλλος θα χρειαστεί αν περάσεις κάποια custom rom.

Edited by ampelift
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρε παιδιά το λυπάμαι το κινητό να του βάλω Ρομ. Θεωρητικά από την στιγμή που είναι stock Android θα έπρεπε να φυσαγε.... Δεν είναι κανένα σαμσουνγκ πχ π είναι μέσα στο bloatware. Εκεί ναι θα το έκανα άνετα...αλλά έχω ξενερωσει με τα κολληματακια του....
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα όλο το νήμα βρε παιδιά και έφτασα στο τέλος του για να δω κάποιον @ampelift @vaggelis_grg να μιλάει για root και custom , αφού νόμιζα ότι είχα μπεί στο νήμα κάποιας Samsung συσκευής ,μιλάμε για nexus που σε ένα λεπτό μέσω Ρουτ έχετε την δυνατότητα να εξαλειψετε μικρό λαγκακια θερμές ψυχρές και αναποδες οθόνες και ότι αλλο δεν σας αρέσει στην συσκευή ,μέχρι τέλους της εβδομάδας λέω να το παρω και εγώ να κάνει παρέα στο 6p και θα τα λέμε Edited by Stef08
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα όλο το νήμα βρε παιδιά και έφτασα στο τέλος του για να δω κάποιον @ampelift @vaggelis_grg να μιλάει για root και custom , αφού νόμιζα ότι είχα μπεί στο νήμα κάποιας Samsung συσκευής ,μιλάμε για nexus που σε ένα λεπτό μέσω Ρουτ έχετε την δυνατότητα να εξαλειψετε μικρό λαγκακια θερμές ψυχρές και αναποδες οθόνες και ότι αλλο δεν σας αρέσει στην συσκευή ,μέχρι τέλους της εβδομάδας λέω να το παρω και εγώ να κάνει παρέα στο 6p και θα τα λέμε

Πεστα ρε Στεφο εχει μαλιαση η γλώσσα μου να λεω... Nexus είναι παιδιά φερθείτε του οπως του πρέπει να γουστάρει το τηλεφωνακι....

Στεφανε το τηλ ειναι πολυ καλό σήμερα πραγματικά του έλιωσα ολη μερα στην δουλειά λογο οτι ειμαι οδηγός το ειχα συνέχεια με το gps +data και χρηση φουλ τηλέφωνα συνέχεια κλπ κλπ , δεν έκανε κιχ ούτε λαγκ ούτε λουγκ... και επίσης πολύ καλή φωτεινότητα δεν ειχα θεμα παρόλο τον έντονο ήλιο .

Edited by ampelift
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Πεστα ρε Στεφο εχει μαλιαση η γλώσσα μου να λεω... Nexus είναι παιδιά φερθείτε του οπως του πρέπει να γουστάρει το τηλεφωνακι....

Στεφανε το τηλ ειναι πολυ καλό σήμερα πραγματικά του έλιωσα ολη μερα στην δουλειά λογο οτι ειμαι οδηγός το ειχα συνέχεια με το gps +data και χρηση φουλ τηλέφωνα συνέχεια κλπ κλπ , δεν έκανε κιχ ούτε λαγκ ούτε λουγκ... και επίσης πολύ καλή φωτεινότητα δεν ειχα θεμα παρόλο τον έντονο ήλιο .

Ποιό χρώμα πήρες Χάρη; λέω για το άσπρο του πάγου

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Ποιό χρώμα πήρες Χάρη; λέω για το άσπρο του πάγου

Στέφανε πήρα το μαύρο απο expansys γιατι με τσάντισε η διαφορά τιμής με το λευκό που το έχουν ποιο ακριβό .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Ε μια dbrand θα μπει οσο να ναι

 

Και η χαρά μου κράτησε για λίγο. Μου στείλαν για το 6p. Έλεος! Τους έστειλα μήνυμα.

:D
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...