Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι εννοείς καλύτερη εργονομία στο χέρι;

Το S6 φαίνεται να είναι πιο βολικό λόγω μεγέθους.

Βασικά το μέγεθος, πχ να γραψω μνμ με ένα χέρι και η λιιγο καλύτερη κάμερα του S6 είναι που με κάνουν να μη παίρνω το Νεξους...

If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι εννοείς καλύτερη εργονομία στο χέρι;

Το S6 φαίνεται να είναι πιο βολικό λόγω μεγέθους.

Βασικά το μέγεθος, πχ να γραψω μνμ με ένα χέρι και η λιιγο καλύτερη κάμερα του S6 είναι που με κάνουν να μη παίρνω το Νεξους...

 

Το υλικο του εχει καλυτερο grip στο χερι,πολυ καλυτερο και γι αυτο που φαινεται πιο ευχρηστο.

Για μενα καθεται καλυτερα στο χερι το Ν5Χ και το χρησιμοποιεις πιο ανετα ,δεν φοβασαι μην σου πεσει.

 

βεβαια σε καθε ατομο αυτο αλλαζει,το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να τα δεις απο κοντα και τα δυο.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Και να πάρεις αυτό που σου αρεσει περισσότερο χωρις να αγχωνεσαι για τα υπόλοιπα. Και τα 2 τρέχουν νερό. Το μόνο που θα έλεγα εγώ σε κάποιον στην θέση σου να λάβει υπόψη αν τον ενδιαφέρει η τουλάχιστον 18μηνη υποστήριξη και η ταχύτητα στα updates. Αλλά στην τελική αν δεν σου αρεσει αυτό που κρατας στο χέρι και θα προτιμούσες να είναι ένα s6 ή δεν ξέρω εγώ τι τι νοημα έχει;

 

Για μένα το είπα και πιο πριν. Θεωρώ το support και την ταχύτητα στα updates σημαντικά και δύσκολα θα έπαιρνα κάτι μη nexus

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Σκέφτομαι την αγορά του κινητού και θέλω να ρωτήσω, πως τα πάει από θέμα κλήσεων. Διαβάζω διάφορα για μικρές παρεμβολές. Και γενικά το ηχείο του αν είναι καλό για την καθημερινή χρήση.

 

Πάντα ήμουν φαν των nexus συσκευών και μιας που το 6p είναι αρκετά ακριβό, σκέφτομαι το 5χ.

 

Ευχαριστώ!

:D
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο φυσαει αλλα εγω παρατηρησα το εξης θεμα. Το οποιο το στηριζω στο θεμα κρυπτογραφησης κυριως.

Οταν ανοιγω εφαρμογες(π.χ. Youtube, Istagram) και στα δυο Nexus 5 & 5x βλεπω οτι το 5 τα ανοιγει σφαιρα. Ισως καποιοι με το Motorola Nexus 6 να μα πουν αν ειχαν το ιδιο θεμα που ερχοταν encrypted out of the box!

 

Για την μπαταρια εχω να πω οτι ειναι παρα πολυ καλη για δεδομενα nexus και οτι ο φορτιστης μεσα σε 45 λεπτα περιπου παει 90% απο το 5%!

 

Σε αντίστοιχα test στο internet λένε ότι φταίει η κρυπτογράφηση. Το ίδιο είχε παρατηρηθεί και στο nexus 6 vs nexus 5.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα κάπου ότι κολλάει λέει όταν είναι στη φόρτιση και το χρησιμοποιούν... Λίγο λαγκ.

Και ότι λύνεται. Με ανταπτορα που κάνει το καλώδιο τύπου Α (από τύπου C).

Ισχυει;

If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

Γενικά καλό είναι όταν φορτίζει το κινητό,να μην χρησιμοποιείται,κακό για την μπαταρία,περίσσιες θερμοκρασίες,κίνδυνος για την οθόνη.

Από κει και πέρα,αν και ήμαστε στο λάθος topic,το s6 ανώτερό του nexus 5x,σε όλα.το μόνο ίσως θετικό είναι οι αναβαθμίσεις,μικρό το κακό όμως.είναι απλά ένα midge range κινητό το 5x,το άλλο είναι σαφώς high end.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον η δικια μου συσκευη μαλλον βγηκε ελλατωματικη! Ειναι procordia τωρα και μετα που ενημερωθηκα χθες παει για αλλαγη πλακετας! Αν τα κρυπτογραφημενα ειναι αργα το δικο μου ηταν διπλα αργο! :P

 

Στις πρωτες παρτιδες 509(Σεπτεμβριος) εχουν θεμα με το καλωδιο και τον ιδιο τον φορτιστη κατα τα γνωστα του ιντερνετ. Η παρτιδα που ειχα εγω 510(Οκτωμβριος) δεν ειχα κανενα θεμα με lag κατα την φορτιση! Το κινητο πηγαινε νερακι! Αν εξαιρεσεις τα αλλα θεματα που ειχε!

 

Για USB θα βρεις σιγουρα σε ebay και τετοια μαγαζια. Πηρα ενα ανταπτορα απο usb-c σε type-a αλλα δεν μου επαιξε στα Windows 10 και περιμενω να ερθει το καλωδιο και το κινητο να δω αν παιξει!

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

Για USB θα βρεις σιγουρα σε ebay και τετοια μαγαζια. Πηρα ενα ανταπτορα απο usb-c σε type-a αλλα δεν μου επαιξε στα Windows 10 και περιμενω να ερθει το καλωδιο και το κινητο να δω αν παιξει!

 

Για πείτε εμπειρίες για σύνδεση του Nexus 5X με PC γιατί βλέπω υπάρχουν θέματα...

Edited by paixtaras2
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε μαγαζί να δοκιμάσω όλα τα υποψήφια, (Nexus 5x, Galaxy s6, Z5 και lumia 950) αλλά το έβγαλαν λέει γτ πήγε σέρβις... Όχι τόσο καλό σημάδι αυτό!

Από ότι έχω δει έχει ήδη λίγα προβλήματα

If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο vaggelis_grg! Για πες ποιανου μηνα κατασκευης εχεις; :)

 

moboy αν σε ξαναβγαλει ο δρομος μετα απο μερες ρωτησε τους τι προβλημα ειχε το τηλεφωνο για ξερουμε τι ειδος προβλημα εβγαλε να το εχουμε στα υποψιν :p

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο vaggelis_grg! Για πες ποιανου μηνα κατασκευης εχεις; :)

 

moboy αν σε ξαναβγαλει ο δρομος μετα απο μερες ρωτησε τους τι προβλημα ειχε το τηλεφωνο για ξερουμε τι ειδος προβλημα εβγαλε να το εχουμε στα υποψιν :p

Ευχαριστώ πολύ! 510 παρτίδα. Από το seven το πήρα. Πολλά τα λεφτά για το 6p...

:D
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ψοφιο το θέμα του 5Χ!

Για πείτε ρε παιδιά εντυπώσεις...

Έχει καμία καθυστέρηση το κινητό;

Η μπαταρία;

If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

Καθυστέρηση δεν θα το έλεγα. Έχω γράψει πιο πίσω την άποψη μου σχετικά με την ταχύτητα του κινητού. Όπου βλέπω καθυστέρηση εμπλέκεται το ίντερνετ.

 

Σχετικά με την μπαταρία αυτή την στιγμή είμαι με 20% και το κινητό το φορτισα 21/1 βράδυ. 3 ώρες sot. Σε κανονική χρήση βγάζει άνετα την ημέρα και πάνω από 4 ώρες sot. Επίσης όταν το αφήνεις στην ησυχία του από κατανάλωση ίσως καίει λιγότερο από κλειστό :-p Δεν είναι και μικρή η μπαταρία του και μέχρι να πάρουν marshmallow τα κινητά του ανταγωνισμού πιστεύω το Χ θα έχει καλύτερες επιδόσεις.

Edited by megawatt
Link to comment
Share on other sites

Καθυστέρηση δεν θα το έλεγα. Έχω γράψει πιο πίσω την άποψη μου σχετικά με την ταχύτητα του κινητού. Όπου βλέπω καθυστέρηση εμπλέκεται το ίντερνετ.

 

Σχετικά με την μπαταρία αυτή την στιγμή είμαι με 20% και το κινητό το φορτισα 19/1 βράδυ. 3 ώρες sot. Σε κανονική χρήση βγάζει άνετα την ημέρα και πάνω από 4 ώρες sot. Επίσης όταν το αφήνεις στην ησυχία του από κατανάλωση ίσως καίει λιγότερο από κλειστό :-p Δεν είναι και μικρή η μπαταρία του και μέχρι να πάρουν marshmallow τα κινητά του ανταγωνισμού πιστεύω το Χ θα έχει καλύτερες επιδόσεις.

 

Κάτσε, Τρίτη βράδυ; Και μόνο του να το αφηνες, πάλι καλά που κρατάει τόσο

If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ. Έγραψα λάθος ημερομηνία. Από πέμπτη βράδυ είναι. Αν το αφήσεις μόνο του πάντως να ξεφορτισει στο νετ λένε ότι περνάει την εβδομάδα. Αυτά λόγω του doze.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω από χθες το κινητό. Όλα δουλεύουν ρολόι. Δεν έχω δει καμία καθυστέρηση. Μπαταρία είναι νωρίς να πω ακόμα.

 

Έχω ένα πρόβλημα όμως. Το πήρα από τα seven και το κουτί απ' έξω δεν αναφέρει χώρα. Έχει ένα sws το οποίο δεν βρήκα πουθένα να σημαίνει κάτι. Μέσα βέβαια όλα ήταν σφαγισμένα χωρίς ίχνος μεταχείρησης. Και το βιβλίο της εγγύησης έχει διάφορες γλώσσσες μέσα. Όλες ευρωπαϊκές.

:D
Link to comment
Share on other sites

@vaggelis_grg από ποιο μαγαζί το πήρες;

Πες εντυπώσεις όταν το δεις γενικά το κινητό!

Edited by moboy
Συμπλήρωση
If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

@vaggelis_grg από ποιο μαγαζί το πήρες;

Πες εντυπώσεις όταν το δεις γενικά το κινητό!

 

Το πήρα από τα seven. Μόλις του πέρασα cataclysm και το σετάρω!

:D
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...