Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.Κάπου πήρε το μάτι μου στο xda ότι μπορείς να ενεργοποιήσεις στην camera το EIS που δουλεύει σαν σταθεροποιητής.Το έχει δοκιμάσει κάποιος;Στην κάμερα του nexus 6p που είναι ίδια υπάρχει...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα.Κάπου πήρε το μάτι μου στο xda ότι μπορείς να ενεργοποιήσεις στην camera το EIS που δουλεύει σαν σταθεροποιητής.Το έχει δοκιμάσει κάποιος;Στην κάμερα του nexus 6p που είναι ίδια υπάρχει...

 

Αν είναι rooταρισμενο το τηλέφωνο σου, μπαίνεις στο /system/build.prop και βάζεις αυτό

persist.camera.eis.enable=1 και μετά το αποθηκεύεις και κάνεις επανεκκίνηση...

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

σημερα το κινητο μου εκανε 100 λεπτα για να φορτιστει πληρως απο το 17% στο 100% αλλα με πηραν και ενα τηλεφωνο αλλα το εκλεισα δεν το σηκωσα,μηπως ειναι πολυ ωρα η και σε εσας τοσο κανει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Κάπου πήρε το μάτι μου στο xda ότι μπορείς να ενεργοποιήσεις στην camera το EIS που δουλεύει σαν σταθεροποιητής.Το έχει δοκιμάσει κάποιος;Στην κάμερα του nexus 6p που είναι ίδια υπάρχει...

 

Αν σου φαίνεται λίγο δύσκολο, μπες στο

http://forum.xda-developers.com/nexus-5x/themes-apps/enable-eis-electronic-image-t3276260/page7 και στο post #67 κατέβασε το zip αρχείο για να το εγκαταστήσεις μέσω TWRP

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Πες της να βγάλει το διαχείριση led από το store μετά θα δουλέψει

Και για το update ρυθμίσεις, σχετικά με το τηλέφωνο μετά να πατήσει τον αριθμό έκδοσης 5-6 φορές μετά να πάει πίσω, επιλογές για προγραμματιστές-αυτόματες ενημερώσεις συστήματος

Και θα ρθει!

 

σε nougat για να λειτουργήσει τι διαδικασία ακολουθώ ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Κάπου πήρε το μάτι μου στο xda ότι μπορείς να ενεργοποιήσεις στην camera το EIS που δουλεύει σαν σταθεροποιητής.Το έχει δοκιμάσει κάποιος;Στην κάμερα του nexus 6p που είναι ίδια υπάρχει...

 

Ναι το έχω εγώ. Λόγω hardware δεν το έχουν ενεργοποιημένο στο 5x. Απλά να ξέρεις δεν θα μπορείς να βγάλεις 4k video.

Link to comment
Share on other sites

http://www.digitallife.gr/afta-ine-ta-apoklistika-software-features-ton-pixel-phones-pou-den-tha-echoun-ta-nexus-me-android-7-1-61768

 

Να τι δεν θα υποστηρίζουν τα Nexus στην έκδοση Android 7.1... Καλά που θα υπάρχει και το XDA να δίνει αυτά (κάποια από αυτα)..

 

Ναι και τι εμεινε να παρουν τα nexus, αυτο δε μας λεει:lol:

Οτι καλυτερο χαρακτηριστικο με λιγα λογια των pixel δε θα το παρουμε.

Fighting solves everything
Link to comment
Share on other sites

Εκεί στοχεύει ή google να σε αναγκάσει αν θες όλα τα καινούρια χαρακτηριστικά να πάρεις το pixel...
Link to comment
Share on other sites

Μιας και βλεπω οτι δεν εχει επιλογη για μετρητη εισερχομενων μηνυματων στα εικονιδια (πχ viber), ποιο launcher προτεινετε; Δεν με ενδιαφερει να χει κατι το ιδιαιτερο, οσο το δυνατον πιο απλο και ελαφρυ που απλα να προσφερει μετρητες.
Link to comment
Share on other sites

Μιας και βλεπω οτι δεν εχει επιλογη για μετρητη εισερχομενων μηνυματων στα εικονιδια (πχ viber), ποιο launcher προτεινετε; Δεν με ενδιαφερει να χει κατι το ιδιαιτερο, οσο το δυνατον πιο απλο και ελαφρυ που απλα να προσφερει μετρητες.

nova launcher

Link to comment
Share on other sites

Μου εκανε σημερα μια ενημερωση η nougat που φτιαχνει καποια bugs λεει καπου στα 46 mb

 

Μήπως είναι η ενημέρωση Οκτωβρίου;;

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζουμε τι διορθωσεις περιεχει;

 

Changelog:

 

http://source.android.com/security/bulletin/2016-10-01.html

 

69 ώρες uptime κανένα reboot

φαίνεται να το διόρθωσαν το πρόβλημα

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχες ακόμα προβλήματα με reboot? screenshot πως τραβάω;

Με του Σεπτεμβρίου υπήρχε θέμα.

Power button + vol. Down για screenshot

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκέφτομαι να πάρω την πρώτη μου nexus συσκευή και συγκερκιμένα το nexus 5x. το βρίσκω απο 220-240 σε σκρουτζομάγαζα. Αξίζει σήμερα να πάρεις αυτή τη συσκευή και σε αυτά τα λεφτά η να δω κάτι άλλο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκέφτομαι να πάρω την πρώτη μου nexus συσκευή και συγκερκιμένα το nexus 5x. το βρίσκω απο 220-240 σε σκρουτζομάγαζα. Αξίζει σήμερα να πάρεις αυτή τη συσκευή και σε αυτά τα λεφτά η να δω κάτι άλλο?

 

Η μονη αλλη συσκευη που να αξιζει σε αυτα τα λεφτα ειναι το p9 lite αλλα με διαφορετικα προτερηματα το καθενα (πχ το nexus 5x εχει καλυτερη καμερα και το p9 lite καλυτερη μπαταρια )

 

Κατα τα αλλα ναι, αξιζει τα λεφτα του. ;)

Link to comment
Share on other sites

Πολυ σχετικο αυτο που ρωτας, αναλογως τη χρηση και ποσο μεγαλο βαθος χρονου εννοεις.... αλλα αν εννοεις σε σχεση με αλλα ιδιου μεγεθους Ram, μονο καλυτερα μπορει να τα παει σε αυτο το τομεα. (καθαρο ελαφρυ android)
Link to comment
Share on other sites

ε να βγαλει κάνα δυο χρόνια χωρίς κολλήματα με τις βασικές εφαρμογές social media κλπ. Έρχομαι από iphone 5s το οποίο πήρα να δοκιμάσω και το ios που δεν με ενθουσίασε ούτε μου φάνηκε τοσο εξωπραγματικό όσο παρουσιάζουν τα iτηλέφωνα ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το μόνο που με κρατάει λίγο είναι το μέγεθος του που ενώ είναι 5.2 έχει λίγο μεγάλα μπέζελ πάνω κάτω.

Link to comment
Share on other sites

ε να βγαλει κάνα δυο χρόνια χωρίς κολλήματα με τις βασικές εφαρμογές social media κλπ. Έρχομαι από iphone 5s το οποίο πήρα να δοκιμάσω και το ios που δεν με ενθουσίασε ούτε μου φάνηκε τοσο εξωπραγματικό όσο παρουσιάζουν τα iτηλέφωνα ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το μόνο που με κρατάει λίγο είναι το μέγεθος του που ενώ είναι 5.2 έχει λίγο μεγάλα μπέζελ πάνω κάτω.

 

Για να παρεις ταχυτερο πρεπει να ανεβεις και σε χρηματα. Και αυτο παντα σε συνδιασμο αν σε νοιαζουν τα παιχνιδια (οποτε θες καλη gpu) ή οχι. Ειναι πολυ υποκειμενικο το αν μια συσκευη ειναι ικανοποιητικα γρηγορη. Ακομα και πιο φτηνες συσκευες οπως το p8 lite (που ειναι και μικροτερο αλλα κατωτερη οθονη, οχι fingerprint κλπ) μπορει να σου αρκουσε. Θεμα χρηματων και απαιτησεων ειναι ολα.

 

Βαλε σε μια προτεραιοτητα τις απαιτησεις σου (πχ ταχυτητα, καμερα, οθονη, μεγεθος, fingerprint, παιχνιδια, τιμη) και θα δεις ποια συσκευη ειναι καταλληλοτερη για σενα. Αλλιως σκασε ενα 700αρη για το pixie :P

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Χωρις tempered glass παθαινει ευκολα γρατζουνιες παιδια; Γιατι εχει gorilla glass 3 και οχι 4!

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα, σκέφτομαι να πάρω την πρώτη μου nexus συσκευή και συγκερκιμένα το nexus 5x. το βρίσκω απο 220-240 σε σκρουτζομάγαζα. Αξίζει σήμερα να πάρεις αυτή τη συσκευή και σε αυτά τα λεφτά η να δω κάτι άλλο?

 

Παρε τα 32 gb συμφερει παραπανω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...