Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το δοκιμασα πριν απο λίγο και δούλεψε κανονικά. Τσεκαρε τα permissions απο το μενού της εφαρμογής η απο τις ρυθμίσεις του τηλ.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

Καλημέρα

Τα permissions απο το μενού της εφαρμογής τα τσέκαρα χθες και είναι οκ. σήμερα το πρωί πάλι δεν χτύπησε κανονικά. τι άλλο μπορεί να φταίει ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα

Τα permissions απο το μενού της εφαρμογής τα τσέκαρα χθες και είναι οκ. σήμερα το πρωί πάλι δεν χτύπησε κανονικά. τι άλλο μπορεί να φταίει ?

 

Είναι γνωστό πρόβλημα στην ΜΜ, δεν είναι πρόβλημα μόνο στο 5x.

Αν η εφαρμογή που χρησιμοποιείς δεν έχει αναβαθμιστεί πρόσφατα ώστε να δουλεύει με την ΜΜ, τότε δεν πρόκειται να χτυπάει όταν η συσκευή πέφτει σε deep sleep και ενεργοποιείται το doze.

Η μία λύση είναι να το έχεις στην πρίζα το βράδυ, η άλλη να αλλάξεις εφαρμογή. Εγώ είχα το Alarm Clock Xtreme και είχα το ίδιο πρόβλημα στο 6p. Το έβγαλα και γύρισα στο stock ξυπνητήρι και όλα δουλεύουν σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις καποιες απο τις εφαρμογες greenify amplify και γενικά κατι σε fy ? Αν ναι απενεργοποιησετες

 

Sent from my Mate 8

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξέρει κανείς γιατί έχει εξαφανιστεί τελείως το 32αρι από τα μαγαζιά και έχει μόνο εξωφρενικές τιμές σε 3-4 μαγαζιά; Ελεγα να το πάρω τώρα το Πασχα αλλά τα βλέπω δύσκολα τα πράγματα με αυτή την τιμή.
-20€ σε αξεσουάρ https://oneplus.net/gr/invite#V2TJ7NRWZH2XQZA
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξέρει κανείς γιατί έχει εξαφανιστεί τελείως το 32αρι από τα μαγαζιά και έχει μόνο εξωφρενικές τιμές σε 3-4 μαγαζιά; Ελεγα να το πάρω τώρα το Πασχα αλλά τα βλέπω δύσκολα τα πράγματα με αυτή την τιμή.

 

http://www.bestprice.gr/item/2154674848/lg-nexus-5x-32gb.html

Link to comment
Share on other sites

Δε λέει κάτι λογικό το bestprice που το αναφέρουν όλοι. Όλα είναι από 350 και πάνω.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά,νεος κάτοχος του κινητού εδώ κ μια ημερα,πολύ καλες οι πρωτες εντυπώσεις...

Χαζη απορία:έχω βάλει να ξεκλειδωνει το κινητο με το αποτυπωμα,αλλά όταν το κανω,μου ζητάει πρωτα το πιν κ μετα ξεκλειδωνει,κάτι το οποίο είναι σπαστικο.Πως μπορω να το κάνω να ξεκλειδωνει μονο με το αποτύπωμα;Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά,νεος κάτοχος του κινητού εδώ κ μια ημερα,πολύ καλες οι πρωτες εντυπώσεις...

Χαζη απορία:έχω βάλει να ξεκλειδωνει το κινητο με το αποτυπωμα,αλλά όταν το κανω,μου ζητάει πρωτα το πιν κ μετα ξεκλειδωνει,κάτι το οποίο είναι σπαστικο.Πως μπορω να το κάνω να ξεκλειδωνει μονο με το αποτύπωμα;Ευχαριστω

Αυτό γίνεται μόνο μετά από Reboot για μια φορά. Στο κάνει συνέχεια από εκεί και μετά;

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Αν κλειδωνεις τη συσκευή από άλλη εφαρμογή και όχι από το πλήκτρο, τότε θα στο ζητάει πάντα. Μόνο με ρουτ διορθώνεται.

 

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Όταν μιλάω με κάποιον ακουμπάει το αυτί μου την ένταση του ακουστικού και χαμηλώνει. Μπορεί να μου πει κάποιος αν μπορώ να κλειδωσω τις εντάσεις ώστε να μην αυξομειωνονται τυχαία.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται μόνο μετά από Reboot για μια φορά. Στο κάνει συνέχεια από εκεί και μετά;

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

Αν κλειδωνεις τη συσκευή από άλλη εφαρμογή και όχι από το πλήκτρο, τότε θα στο ζητάει πάντα. Μόνο με ρουτ διορθώνεται.

 

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

 

Οντως κλείδωνα την συσκευή με αλλη εφαρμογή ,την αφαίρεσα κ διορθώθηκε το θεμα,ευχαριστώ...

Απλως τώρα όταν ερθει ενα μήνυμα για παράδειγμα απο viber και πατήσω πανω του να το δω,θα ζητήσει πιν.Αν το ανοιξω με το αποτύπωμα,θα πρεπει να πατήσω την εφαρμογή για να το δω,κάτι το οποίο είναι κάπως μη πρακτικο.Ψύλλος στ άχυρα...:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..Ειμαι νεος κατοχος του κινητου!!Αυριο θα φλασαρω pure + elementalX..Μια απορια τι ειναι το Vendor Images?Χρειαζεται?Και αν ναι τι ακριβως ειναι και πως επιλεγω το σωστο?
To 10 το καλο!LG V10!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Βλέπω καινούργιο image στο google developer images mtc19t.

Τι είναι αυτό? Αντιστοιχεί στο security patch του Μαΐου? Ξεκίνησε το OTA?

lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Βλέπω καινούργιο image στο google developer images mtc19t.

Τι είναι αυτό? Αντιστοιχεί στο security patch του Μαΐου? Ξεκίνησε το OTA?

 

Ναι του Μαΐου είναι. Για ΟΤΑ θα περιμένεις μερικές μέρες.

:D
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα αυριο θα το εχω μεταχειρισμενο...ειχα και το nexus 5 και μ αρεσει πολυ η σειρα...μια ερωτηση...για την κρυπτογραφηση που λενε οτι εχει και ρχνει την αποδοση ισχυει στην πραξη? γινεται disable? με ποιο τροπο? θα υπαρχει διαφορα στην αποδοση γενικοτερα?
Link to comment
Share on other sites

Προερχομενος απο το Nexus 6, μπορει κανεις να μου πει αν θα νιωσω υποβαθμιση ή αναβαθμιση με το 5Χ? Δε μιλαω για ποιοτητα κατασκευης και εμφανηση που προφανως ειναι καλυτερο το 6, αλλα κυριως για την καθημερινη χρηση αφου με φοβιζουν λιγο τα 2gb ram (χαθηκε να δινουν το 32gb με 3gb ρε γμτ?)

 

Ποια ειναι τα + και - σε σχεση με το 6 στη χρηση?

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω κινητό και μάλλον καταληγω στο 5Χ. Μια απορία, όταν έχουμε ακουμπισμένο το κινητό με την πλάτη, η κάμερα ακουμπάει? Υπάρχει κίνδυνος να γρατζουνιστει? Η είναι πιο βαθειά?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό πάει σφαίρα! Ούτε καν φαίνονται τα 2GB όσες εφαρμογές και αν ανοίξεις.

Όσο για την κάμερα, προεξέχει σαφώς και καλό θα ήταν μία θήκη ή έστω ένα Tempered Glass που έχει και για την κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

To καπάκι πίσω αλλάζει αν γρατζουνιστεί ή μόνο αντιπροσωπεία;

 

Η μπαταρία είναι μη αποσπώμενη. Το καπάκι, απο ό,τι έχω δει σε βίντεο, έχει μερικά κλιψάκια που με προσοχή ανοίγουν, αλλά εγώ δε θα το έκανα εντός εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...