Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποια ρομ η οποία να έχει καλή μπαταρία?? Ακόμη και το moto g first gen που έχω stock βγάζει 4 ώρες οθόνη. Με resurrection remix και elemental kernel και δεν βγάζω πάνω από 3.20 ώρες οθόνη και αυτό χωρίς κάρτα μέσα με airplane mode και μόνο Wi-Fi και sync ανοιχτά

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βάλε κάποια στοκ προτείνω krexus να υποστηρίξουμε και τον πατριώτη μας αλλά την δουλειά στην μπαταρία την κάνουν οι κερνελ

 

Sent from my Mate 8

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Βάλε κάποια στοκ προτείνω krexus να υποστηρίξουμε και τον πατριώτη μας αλλά την δουλειά στην μπαταρία την κάνουν οι κερνελ

 

Sent from my Mate 8

Κάποιο kernel συμβατό με ressurection?

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποια ρομ η οποία να έχει καλή μπαταρία?? Ακόμη και το moto g first gen που έχω stock βγάζει 4 ώρες οθόνη. Με resurrection remix και elemental kernel και δεν βγάζω πάνω από 3.20 ώρες οθόνη και αυτό χωρίς κάρτα μέσα με airplane mode και μόνο Wi-Fi και sync ανοιχτά

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

Βάλε κάποια στοκ προτείνω krexus να υποστηρίξουμε και τον πατριώτη μας αλλά την δουλειά στην μπαταρία την κάνουν οι κερνελ

 

Sent from my Mate 8

Συμφωνώ. Και επίσης τι έχουμε ανοιχτό και ποιες εφαρμογές χρησιμοποιούμε. Δεν υπάρχει μαγικός συνδυασμός δυστυχώς.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται σε όλους! Κάτοχος της συσκευής από σήμερα τα 32gb μέχρι στιγμής όλα άψογα! Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει εύκολη διαδικασία χωρίς unlock κλπ για να το κάνω μόνο root..

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται σε όλους! Κάτοχος της συσκευής από σήμερα τα 32gb μέχρι στιγμής όλα άψογα! Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει εύκολη διαδικασία χωρίς unlock κλπ για να το κάνω μόνο root..

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι δεν γίνεται. Θες PC και unlock για root.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

Θέλω να πάρω ένα 5X από amazon αμερικής.

Πέρα από το θέμα της εγγύησης υπάρχει πρόβλημα συμβατότητας με τα ελληνικά δίκτυα;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Η τίμη του 5χ είναι πλέον πολύ δελεαστική (245)... Είχα σκοπό να πάρω το Moto X play (270) και τώρα μπήκα σε δίλημμα. Νομίζω ότι είναι και τα δύο πολύ καλο value for money για pure (ή σχεδον pure) android experience.

Κάποιος που έχει συγκριτική γνώμη και για τα δύο; Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Η τίμη του 5χ είναι πλέον πολύ δελεαστική (245)... Είχα σκοπό να πάρω το Moto X play (270) και τώρα μπήκα σε δίλημμα. Νομίζω ότι είναι και τα δύο πολύ καλο value for money για pure (ή σχεδον pure) android experience.

Κάποιος που έχει συγκριτική γνώμη και για τα δύο; Ευχαριστώ!

 

βλέποντας τον επεξεργαστή του moto δεν υπάρχει δίλημμα

Link to comment
Share on other sites

βλέποντας τον επεξεργαστή του moto δεν υπάρχει δίλημμα

 

Χμμμ... Δηλαδή; Καλύτερος ο snapdragon 808 του Moto? (Ευχαριστώ)

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ... Δηλαδή; Καλύτερος ο snapdragon 808 του Moto? (Ευχαριστώ)

 

το x play φοράει τον 615 που είναι πολύ χειρότερος του 808

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε αναβάθμιση στην N την έκανα... Αλλά το τηλέφωνο κολλάει λιγάκι...

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε αναβάθμιση στην N την έκανα... Αλλά το τηλέφωνο κολλάει λιγάκι...

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει λύση. Το λέει και η google. Αν θες το αφήνεις ελπίζοντας στο επόμενο Update τον άλλο μήνα. Αλλιώς επιστρέφεις πίσω.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολη διαδικασία;; δεν παλεύεται έτσι το τηλέφωνο..

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απλα κανεις unenroll το τηλέφωνο σου απο τον beta account και σου έρχεται update με την τρέχουσα 6.0.1

 

Sent from my Mate 8

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά

έχω πρόβλημα με το ξυπνητήρι χρησιμοποιώ το Allarm droid σε αρκετές συσκευές μου αλλά με το Nexus δεν χτυπάει στην ώρα του. Μόλις περάσει η ώρα που το όρισα και πατήσω το power button τότε αρχίζει να χτυπάει, αυτό συμβαίνει συνήθως τα πρωινά. το βραδύ το βάζω σε airplane mode. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά

έχω πρόβλημα με το ξυπνητήρι χρησιμοποιώ το Allarm droid σε αρκετές συσκευές μου αλλά με το Nexus δεν χτυπάει στην ώρα του. Μόλις περάσει η ώρα που το όρισα και πατήσω το power button τότε αρχίζει να χτυπάει, αυτό συμβαίνει συνήθως τα πρωινά. το βραδύ το βάζω σε airplane mode. Ευχαριστώ

Το δοκιμασα πριν απο λίγο και δούλεψε κανονικά. Τσεκαρε τα permissions απο το μενού της εφαρμογής η απο τις ρυθμίσεις του τηλ.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επιστρέφω το lumia 950 και λέω να παω στο 5Χ.. Επειδή δεν θέλω να ταλαιπωρηθώ άλλο με αυτό το θέμα του κινητού να την κάνω τη μετάβαση; Από κάμερα θα δω μεγάλη διαφορά λέτε.. είναι σχεδόν το μόνο που με φοβίζει..
Link to comment
Share on other sites

Κεκροπα, δεν είχα ποτέ lumia κ νομίζω έχουν πολύ καλές κάμερες. Αλλά το 5x έχει σίγουρα παρά πολύ κάμερα. Για μένα οι κάμερες κρίνονται στο χαμηλό φωτισμό πλέον, γιατί στο φως όλες καλές είναι, κ το 5χ τα πάει πολύ καλά! Και με την έκδοση 3.2 Google camera περιμένουμε κ νέα features στο 5x! Βέβαια αφού έχεις πολύ συγκεκριμενη απορία, πήγαινε σε ένα κατάστημα που έχει tester κ δες κ μόνος!
Link to comment
Share on other sites

Βασικά το μόνο που χτυπάει είναι η έλλειψη stabilize ειδικά στο βίντεο..

Κατά τα άλλα θέλω μπαταρία μια μέρα και απροβλημάτιστη lag free εμπειρία χρήσης

 

Δυστυχώς επαρχία πολύ δύσκολα να βρω κομμάτι δοκιμαστικό!

Link to comment
Share on other sites

Lag free εννοείται! Μίλαμε για Nexus άλλωστε. Μπαταρία εμενα μου βγάζει γύρω στις 3-4 ώρες sot όλη μέρα έξω με 4g. Ενώ σε μία μέρα με wifi σπιτι-δουλεια βγάζω 5-6 ωρες sot άνετα. Αυτά όλα stock ακόμα. Δεν εχω rootαρει.

Δες στο XDA έχει τα πάντα γύρω από κινητό κ μπορεί να βρεις κ πληροφορίες που ψαχνεις. http://forum.xda-developers.com/nexus-5x

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...