Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά με επεισες θα το ρουταρω προτού βγει από το κουτί
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλά με επεισες θα το ρουταρω προτού βγει από το κουτί

αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα:lol::lol::lol:

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το θεμα με την οθονη στη φορτιση παραμενει; Βρηκα σε skroutzoμαγαζα τη 32αρα εκδοση αρκετα φτηνα και το σκεφτομαι. Ειμαι αναμεσα σε αυτο, το nexus 6 και το Xperia X3... Τι να κανω;
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να διορθωθηκε με την δευτερη φουρνια λογικα με τον φορτιστη! Εγω δεν ειχα θεμα με αυτο καθολου!

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια λογική εξήγηση γιατί έπεσε η τιμή 100 ευρώ μέσα σε τρεις μέρες; Όταν λέτε για πρόβλημα με την οθονη στη φόρτιση, τι εννοείτε; Η φόρτιση προκαλεί το γνωστό πρόβλημα με το κιτρίνισμα στην οθόνη;
Link to comment
Share on other sites

300 και 330 τα 16 και 32gb αντίστοιχα...

Για τέτοια τιμή θα το σκεφτόμουν λόγω των προβλημάτων που έχει βγάλει.

(ακόμα και σε κατάστημα είχαν πάει για σέρβις το μοντέλο που είναι για να το βλέπουν οι πελάτες)

If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια λογική εξήγηση γιατί έπεσε η τιμή 100 ευρώ μέσα σε τρεις μέρες; Όταν λέτε για πρόβλημα με την οθονη στη φόρτιση, τι εννοείτε; Η φόρτιση προκαλεί το γνωστό πρόβλημα με το κιτρίνισμα στην οθόνη;

 

Ναι, υπάρχει.

http://www.engadget.com/2016/01/26/google-drops-nexus-5x-price-again/

Παραθέτω:

"..The Google Store listing reveals this is part of a Valentines Day promotion.."

 

 

Αμφιβάλλω αν θα μείνει για πάντα τόσο η τιμή του, γι'αυτό και έχω ψηθεί αρκετά να το αγοράσω τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Αρπακολα ειναι για τη τιμη του οταν είναι το G4 τόσο κοντά. Ναι ειναι Nexus μεν, αλλα αυτο δε δικαιολογεί το κόστος του. Κρίμα γιατί παλιότερα ειχα καλυτερες εντυπωσεις και βλέψεις για τα Nexus.
Link to comment
Share on other sites

Αρπακολα ειναι για τη τιμη του οταν είναι το G4 τόσο κοντά. Ναι ειναι Nexus μεν, αλλα αυτο δε δικαιολογεί το κόστος του. Κρίμα γιατί παλιότερα ειχα καλύτερες εντυπώσεις και βλέψεις για τα Nexus.

Το τηλέφωνο φίλε Νικο ειναι μια χαρά όπως και η τιμή που πωλείτε τώρα , και για να κλείνουμε με το θέμα τιμής μονο το 4 και 5 ηταν φτηνά κανένα άλλο Nexus δεν ηταν φτηνό ,αν το g4 κανει οσο κανει και θέλεις g4 πάρε g4... όσοι αγοράζουμε Nexus αγοράζουμε γιατί γουστάρουμε την σειρά Nexus με τα προτερήματα και τα όποια μειονεκτήματα.

Και το (αρπακολλα) είναι για την τιμή του καλο είναι να γράφεις οτι είναι προσωπική σου άποψη και οχι να την παγιώνεις... δεν έχουμε όλοι την ιδια άποψη με εσένα.

Όποιος θέλει τηλ με 150 και 200 ευρώ μπορεί να πάρει κάποιο πολύ καλό Κινέζικο τηλέφωνο που θα έχει και καλύτερα σπεκ απ το Nexus... οι υπόλοιποι γουστάρουμε Nexus...

Edited by ampelift
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Και να προσθέσω σε αυτά που γράφει ο @ampelift και βέβαια η τιμή είναι ένας πολύ σημαντικός παράγοντας για να επιλέξουμε συσκευή αλλά δεν θα πρέπει να είναι και ο μοναδικός και 100 € να είχε ή συσκευή απλά θα ήταν 100 πεταμενα ευρώ για εσένα αφού μόνο και μόνο ή σύγκριση που κανείς με το g4 φανερώνει ότι τα νεξους δεν είναι για εσένα
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο φίλε Νικο ειναι μια χαρά όπως και η τιμή που πωλείτε τώρα , και για να κλείνουμε με το θέμα τιμής μονο το 4 και 5 ηταν φτηνά κανένα άλλο Nexus δεν ηταν φτηνό ,αν το g4 κανει οσο κανει και θέλεις g4 πάρε g4... όσοι αγοράζουμε Nexus αγοράζουμε γιατί γουστάρουμε την σειρά Nexus με τα προτερήματα και τα όποια μειονεκτήματα.

Και το (αρπακολλα) είναι για την τιμή του καλο είναι να γράφεις οτι είναι προσωπική σου άποψη και οχι να την παγιώνεις... δεν έχουμε όλοι την ιδια άποψη με εσένα.

Όποιος θέλει τηλ με 150 και 200 ευρώ μπορεί να πάρει κάποιο πολύ καλό Κινέζικο τηλέφωνο που θα έχει και καλύτερα σπεκ απ το Nexus... οι υπόλοιποι γουστάρουμε Nexus...

Φιλε μου αυτό ππυ έγραψα είναι προφανώς προσωπική άποψη και δε παγιωνω κατι, αφου είμαι ακριβώς το αντίθετο του τυπου που κατακρινει οτιδηποτε εξω απο την αντιληψη του η τις προτιμήσεις του. Απλα φανηκε ισως περίεργο ετσι οπως το πα στο συγκεκριμένο ποστ διοτι δε ξεκαθαρισα ότι είναι προσωπική μου αποψη. Όποιος εχει δει απόψεις μου σε αλλα threads θα καταλαβει :)

Αμεσως πεσατε να με φατε, δε σας εθιξα τιποτα η κάποιον, συζητηση τεχνολογιας κανουμε και λόγω γραπτού λογου παρεξηγηθηκε κατι.

 

Προσωπικά είχα Nexus 5 και το καταευχαριστηθηκα ενώ έχοντας και το αντίστοιχο LG G2 της εποχής, μπορω να πω πως απο αποψη λογισμικού/bugs λειτουργουσε καλυτερα κιολας απο το G2. Ειχε 300 ευρώ το Nexus 5 και 270 το G2. Το N5 ομως είχε snapdragon 800 με 2gb ram που ηταν για την εποχή top ενώ τα ιδια ειχε και το G2 με λιγο καλυτερη καμερα πιο μεγαλη οθονη και καλύτερη μπαταρία με καπως buggy ομως τοτε λογισμικό.

 

Ο λογος που προειπα αυτα που ειδατε, ειναι οτι θεωρω πως ασχέτως σταθμισματος τυχον προτιμήσεων, μειονεκτηματων η πλεονεκτηματων, το κόστος του Nexus 5X θα ηταν ευλογο για το καταναλωτή να ειναι μικρότερο απο αυτο του LG G4 λογω τεχνικών χαρακτηριστικων, οθόνης κτλ και ίσως, χωρίς να ειμαι σίγουρος γιαυτο, επειδή δεν εχει μπει στο παιχνιδι custom ui της LG (καλό η κακό, δε παιζει ρολο). Προφανώς ομως παίζουν και αλλα πράγματα ρόλο σε ενα προϊόν που διατίθεται στην αγορα, γιαυτό βλεπουμε και τη τιμή που βλεπουμε. Δε δινει ομως για μενα σαν πακετο την αίσθηση ναυαρχιδας με την έννοια της συσκευής με πολυ καλες επιδόσεις και χαρακτηριστικά στα περισσοτερα βασικα σημεια. Θες τα παραπάνω; θες η κατασκευή; ολα αυτα. Οποτε θεωρω πως οτιδηποτε εστιάζει μονο σε συγκεκριμένους τομείς θα πρέπει να εχει και το αντίστοιχο κοστος.

Με απογοητεύει αυτη τη στιγμή να δίνω αυτα τα 300 ευρώ και να παιρνω πχ 16gb εσωτερικό χώρο με 2gb ram εν ετει 2015, οθόνη οχι τοσο top, κατασκευή πλαστική χωρις ιδιαιτερα premium αισθηση, ενώ το στοκ Android εχει βαρυνει σε ενα βαθμο με τα custom ui τα γνωστα να βελτιώνονται συνεχως.

 

Κωστα, Μητσο, Γιάννη, Αντώνη γουσταρετε Nexus 5X και αυτο που προσφερει σας ειναι οκ για τη τιμη του; Τοτε για εσας αξιζουν τσ χρήματα τους και τελειώνει εκει. Προφανώς και θα βρειτε διαφορετική αποψη παραπερα, προφανώς και θα έχετε ταυτιστει καπως με την επιλογή σας και δε θα σας αρεσει αν καποιος αγνωστος χαρακτηρισει ως "αρπακολλα" τη συσκευή.

Edited by Nikos751
Link to comment
Share on other sites

offtopic, λες οτι το G2 ειχε buggy λειτουργικο, τι εννοεις? ασχημο ναι, προβληματικο με τπτ. Πετουσε και ακομα πεταει.
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Στη Γερμανία που μένω το 32αρι έχει πέσει στα 369! Έρχεται η ώρα που θα είναι στα χέρια μου! Περήφανος κάτοχος ενός αθανατου Nexus 4!!! Ελπίζω να είναι τίμιος αντικαταστατης του! Αν και η αλήθεια είναι ότι το μόνο που με προβληματιζει είναι η RAM. Όλα τα άλλα διορθωνονται! Nexus είσαι!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμενα μετά το τελευταίο update πάντως επιτέλους δουλεύει σαν Nexus!! Πάει βούτυρο πραγματικά πολύ γρήγορο...
Link to comment
Share on other sites

Στη Γερμανία που μένω το 32αρι έχει πέσει στα 369! Έρχεται η ώρα που θα είναι στα χέρια μου! Περήφανος κάτοχος ενός αθανατου Nexus 4!!! Ελπίζω να είναι τίμιος αντικαταστατης του! Αν και η αλήθεια είναι ότι το μόνο που με προβληματιζει είναι η RAM. Όλα τα άλλα διορθωνονται! Nexus είσαι!

Από νεξους 4 πήγα σε 5χ και εγω. Απόλυτα ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Από νεξους 4 πήγα σε 5χ και εγω. Απόλυτα ευχαριστημένος.

 

Μπαταρία σε σχέση με το 4? Σημαντική βελτίωση?

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω εχει 329€ το 32αρι. Δεν ειναι το πιο φθηνο,αλλα ποια συσκευη ερχεται με τον snap 808 σ αυτη την τιμη, με εγγυηση αντιπροσωπειας.

Το πλεονεκτημα ειναι απλο: οταν ολοι θα γκρινιαζουν ποτε θα ερθει η αναβαθμιση, αυτο θα την εχει παρει ηδη. Μακαρι να βελτιωνεται με τον καιρο και να γινει κλασικο σαν τον προκατοχο.

Link to comment
Share on other sites

Αδικαιολογητα κολληματα, καθυστερήσεις η lag βλεπει κανείς; Λέγονται πολλα για αυτο και για το οτι το default encryption που εχει χειροτερευει τα πράγματα.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και εγώ το 5x να κάνει παρέα στο 6p, δεν μπορώ να έχω άποψη ακόμη μιας και το μόνο που προλαβα ήταν να ξεκλειδωσω bootloader και να ρουταρω μέχρι το βράδυ πιστευω θα έχω μια πρώτη άποψη
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω εχει 329€ το 32αρι. Δεν ειναι το πιο φθηνο,αλλα ποια συσκευη ερχεται με τον snap 808 σ αυτη την τιμη, με εγγυηση αντιπροσωπειας.

Το πλεονεκτημα ειναι απλο: οταν ολοι θα γκρινιαζουν ποτε θα ερθει η αναβαθμιση, αυτο θα την εχει παρει ηδη. Μακαρι να βελτιωνεται με τον καιρο και να γινει κλασικο σαν τον προκατοχο.

 

με αλλα 20 ευρω παιρνεις το g4, με 80 λιγοτερα παιρνεις το φλεξ με τον 810 :lol:

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Οντως ,σοβαρός ανταγωνιστης το g4. Δυστυχώς, θα παρει αλλη μια αναβαθμιση και τέλος, επίσης αποκλειεται να εχει τις customs του nexus.

Τωρα,ο 810 δεν ξερω αν ειναι όντως πλεονεκτημα,γενικοτερα το flex ειναι για "περιπετειωδεις" αγοραστες...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...