Jump to content

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ήρθε ενημέρωση για την κάμερα αλλά timelapse δεν βλέπω.

Στις ρυθμίσεις ορίζεις αν το θες ανα Χ δευτερόλεπτα να τραβάει μια ή συνεχομενες φωτο. Δηλαδή η ιδια λειτουργία δουλεύει είτε ως χρονοκαθυστερηση είτε ως διάστημα μεταξύ ληψεων

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το awesome lock εχει γινει πλεον για τα σμπαρα. καθε τρεις και λιγο πρεπει να μπαινω στην εφαρμογη να πατω πως αποδεχομαι να ρυθμιζει την οθονη εναρξης. μεχρι να μπω δειχνει τη γουιντοουζ οθονη. εχουμε καποιο αλλο προγραμμα που να κανει παρομοια δουλεια και να δουλευει?σωστα?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα το update στην κάμερα.

Τime lapse στο 640xl,ούτε καν.

Στις ρυθμίσεις ορίζεις αν το θες ανα Χ δευτερόλεπτα να τραβάει μια ή συνεχομενες φωτο. Δηλαδή η ιδια λειτουργία δουλεύει είτε ως χρονοκαθυστερηση είτε ως διάστημα μεταξύ ληψεων

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα το update στην κάμερα.

Τime lapse στο 640xl,ούτε καν.

 

Μαζί πάμε...

Ούτε κι εδώ Τime lapse......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το χρονόμετρο δεξιά στο μενού, κάτω από το HDR δεν υπάρχει σε εσάς;
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις ορίζεις αν το θες ανα Χ δευτερόλεπτα να τραβάει μια ή συνεχομενες φωτο. Δηλαδή η ιδια λειτουργία δουλεύει είτε ως χρονοκαθυστερηση είτε ως διάστημα μεταξύ ληψεων

 

Όχι, δεν είναι το ίδιο. Το Τime lapse τραβάει πολλές φωτογραφίες ανα χρονικά διαστήματα που ορίζεις και στο τέλος σου δίνει ένα ολοκληρωμένο αποτέλεσμα των ενωμένων αυτών φωτογραφιών. Κάτι σαν βίντεο. Όχι ξεχωριστές φωτογραφίες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το χρονόμετρο δεξιά στο μενού, κάτω από το HDR δεν υπάρχει σε εσάς;

 

Αυτό το χρονόμετρο υπήρχε και πριν. Ήταν μέσα στις ρυθμίσεις ενώ τώρα το βγάλαν στην "εξωτερική" μπάρα ρυθμίσεων. Δεν είναι Τime lapse. Απλά ρυθμίζει να βγάλεις φωτογραφίες (μια ή περισσότερες) με χρονοκακαθηστερηση. Όχι όμως ενωμένες όπως το Τime lapse

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, δεν ξέρω πως γίνεται το βίντεο και είναι βλακεία τους που έχουν βάλει μισή λειτουργεία.
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, δεν ξέρω πως γίνεται το βίντεο και είναι βλακεία τους που έχουν βάλει μισή λειτουργεία.

 

Όπως είπα, υπήρχε από πριν αυτη η λειτουργία. Την έχω χρησιμοποιήσει για να προλαβαίνω να μπαίνω στο πλάνο.....:)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στις ρυθμίσεις υπάρχει μια παραμετρος που λέει συνεχίσει της λήψης φωτο όταν ειναι ενεργοποιημένος ο χρονοδιακόπτης,μήπως ειναι αυτό που ψάχνετε;
Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στις ρυθμίσεις υπάρχει μια παραμετρος που λέει συνεχίσει της λήψης φωτο όταν ειναι ενεργοποιημένος ο χρονοδιακόπτης,μήπως ειναι αυτό που ψάχνετε;

 

Όχι. Αυτό όπως είπα επαναλαμβάνει τις λείψεις αλλα δίνει ξεχωριστές φωτογραφίες.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Αυτό όπως είπα επαναλαμβάνει τις λείψεις αλλα δίνει ξεχωριστές φωτογραφίες.

 

Εγώ που το έχω στα αγγλικά βλέπω αυτό

 

http://i.imgur.com/ODepZnl.jpg

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η ρυθμίσει που έχει εδώ και καιρό για να βγάλεις φωτογραφίες συνεχόμενα ανά 5-10-20 κτλ δευτερόλεπτα δεν έχει καμία σχέση με την λειτουργία time-lapse. Το κανονικό time-lapse βγάζει της φωτογραφίες ανά κάποια δευτερόλεπτα κατά προτίμηση 30 είναι πολύ καλά και μετά από επιλογή fps συναρμολογεί της φωτογραφίες και το τελικό αποτέλεσμα είναι ένα όμορφο γρήγορο βίντεο όπως
Edited by sony76
Link to comment
Share on other sites

Για να σας εμφανιστεί η παραπάνω επιλογή, προϋποθέτει πως ήδη έχετε επιλέξει λειτουργία video.

 

Δεν εμφανίζεται από τις ρυθμίσεις της φωτό.

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις ορίζεις αν το θες ανα Χ δευτερόλεπτα να τραβάει μια ή συνεχομενες φωτο. Δηλαδή η ιδια λειτουργία δουλεύει είτε ως χρονοκαθυστερηση είτε ως διάστημα μεταξύ ληψεων

Ακριβώς!

Αλλά εμένα αρχησε πάλι να κυματίζει όταν τραβάω βίντεο με τον σταθεροποιητή, ενώ με την προηγούμενη έκδοση δεν είχα τέτοιο πρόβλημα! Στην αναπαραγωγή παίζει όμως μια χαρά!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ενημερώθηκε το Facebook beta που τώρα η έκδοση αρχίζει με 69 ενώ πριν ήταν 61.

Το περίεργο ήταν όταν την άνοιξα με έβαλε σε login ενώ δεν είχα αποσυνδεθεί από την προηγούμενη έκδοση!

Όσο για την κάμερα, τρέμει όταν τραβάω βίντεο, ενώ πριν δεν το έκανε! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μου ζήτησε κωδικό για το fb αυτό που παρατήρησα Εγώ ειναι ότι δεν κολλάει και να χρειαζόταν ρεσταρτ για να ξανά δουλέψει ,επίσης είδα ότι καίει και πολύ μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

Για να σας εμφανιστεί η παραπάνω επιλογή, προϋποθέτει πως ήδη έχετε επιλέξει λειτουργία video.

 

Δεν εμφανίζεται από τις ρυθμίσεις της φωτό.

 

Δεν ισχύει αυτό που λες. Έμένα δεν εμφανίζεται κάτι πέρα από το slow motion..

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μου ζήτησε κωδικό για το fb αυτό που παρατήρησα Εγώ ειναι ότι δεν κολλάει και να χρειαζόταν ρεσταρτ για να ξανά δουλέψει ,επίσης είδα ότι καίει και πολύ μπαταρία

Για το fb beta μιλάς;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό που λες. Έμένα δεν εμφανίζεται κάτι πέρα από το slow motion..

 

Για την επιλογή στις ρυθμίσεις, λέω.

 

Όχι για τα "κουμπιά" στην οθόνη.

 

Btw, το δοκίμασα από περιέργεια και τζίφος. Το βίντεο το τράβηξε κανονικά, αλλά φωτό οποιουδήποτε είδους δεν πήρε.

 

Είτε εγώ έκανα λάθος ή αυτοί έχουν μπερδέψει τα μπούτια τους στην εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλευει η μη αυτοματη ενημερωση εφαρμογών στο store.

Παω στις ρυθμισεις του store επιλεγω να μην ενημερώνονται αυτόματα και να μην εμφανίζονται προιοντα στο πλακιδιο.

Κλεινω την εφαρμογή .Μολις την ξαναανοιξω είναι επιλεγμενες μονες τους οι αυτόματες ενημερώσεις.

Η εφαρμογή δεν τρεχει στο παρασκηνιο.

Το εχει παρατηρησει κανεις άλλος?

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλευει η μη αυτοματη ενημερωση εφαρμογών στο store.

Παω στις ρυθμισεις του store επιλεγω να μην ενημερώνονται αυτόματα και να μην εμφανίζονται προιοντα στο πλακιδιο.

Κλεινω την εφαρμογή .Μολις την ξαναανοιξω είναι επιλεγμενες μονες τους οι αυτόματες ενημερώσεις.

Η εφαρμογή δεν τρεχει στο παρασκηνιο.

Το εχει παρατηρησει κανεις άλλος?

 

Εγώ manual τις έχω τις ενημερώσεις και δουλεύει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το Facebook Beta, και σε εμένα ζήτησε πάλι login, αλλά μόνο εγώ παρατήρησα ότι πάει μ@μιώντας; Έγινε ταχύτατο...
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το Facebook Beta, και σε εμένα ζήτησε πάλι login, αλλά μόνο εγώ παρατήρησα ότι πάει μ@μιώντας; Έγινε ταχύτατο...

 

Το ιδιο παρατήρησα και εγω έγινε πολυ πιο γρηγορο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...