Jump to content

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρησιμοποιώ το XODO για pdf viewer που είναι ένα εκπληκτικό πρόγραμμα. Είναι εκνευριστικό όμως κάθε φορά που ανοίγω ένα pdf αρχείο να με ρωτάει αν θέλω να το ανοίξω με το XODO ή με τον EDGE. Δεν υπάρχει η δυνατότητα όπως στα desktop windows να ορίσεις προκαθορισμένο πρόγραμμα για κάποιον τύπο αρχείων και να μην εμφανίζεται αυτή η εκνευριστική ερώτηση;;;;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θέλω να προτείνω σε έναν γνωστό (μεγάλης ηλικίας αλλά με εξοικείωση στα smartphones) το 640XL γιατί θέλει μεγάλη οθόνη όπως μου είπε. (και πολύ φθηνό :rolleyes: )

Μoυ ζήτησε όμως και σαν απαραίτητη προϋπόθεση να πέζουν οι Skype / Viber / WhatsApp.

 

Εγώ δεν τα χρησιμοποιώ να πώ την αλήθεια οπότε για πέστε μου, έχουν τίποτε θέματα ;;;

Από όσο θυμάμαι π.χ. το Viber δεν δείχνει ειδοποιήσεις αν έχεις μνμ. (κάνω λάθος ;;; )

 

Skype /Viber είναι οκ. WhatsApp δεν χρησιμοποιώ για να σου πω σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

viber, για να εχεις & εικονα, πρεπει να πας στα 10 (αναβαθμιση δωρεαν από σελιδα MS).

Skype no problem.

Whats up δεν ξερω λεπτομερειεσ αν και υπαρχει σαν εφαρμογή στο store.

Link to comment
Share on other sites

WhatsApp χρησιμοποιώ πολύ συχνά, κανένα πρόβλημα. Skype και Viber πιο αραιά, επίσης χωρίς προβλήματα, σπάνια στο παρελθόν στο Viber δε μου είχαν έρθει ειδοποιήσεις σε κάνα δυο μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Το WhatsApp μάλιστα αναβαθμίζεται αρκετά συχνά και γενικά λειτουργεί άψογα και με όλα τα features.

 

Sent from mTalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Swell Love https://www.microsoft.com/store/apps/9nblgggz096r

Ένα πρόγραμμα δωρεάν για σήμερα, που σας δείχνει πολλές πληροφορίες καιρού για την περιοχή που βρίσκεστε.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ενημερώθηκε και το Skype με επιπλέον δυνατότητες, όπως το SMS Skype και άλλα! ;)

 

Edit:Μάλλον δεν είναι και τόσο νέα. Η 11.33.133.0 είναι, αυτη που περιμέναμε ορισμένοι δηλαδή!!!

 

Swell Love https://www.microsoft.com/store/apps/9nblgggz096r

Ένα πρόγραμμα δωρεάν για σήμερα, που σας δείχνει πολλές πληροφορίες καιρού για την περιοχή που βρίσκεστε.

Μόνο μέσα στην Ελλάδα όμως. Αν θες να δεις σε πόλη άλλης χώρας, δεν σε βγάζει τίποτα εκτός του χάρτη! :(

Επίσης είναι μόνο στα αγγλικά! :(

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχω ρυθμίσει κανονικά το Caller ID μου, στα SMS στο Skype δεν με εμφανίζει ως αποστολέα. Το έχει δοκιμάσει κανείς άλλος; Πάντως καιρός ήταν να έρθει διότι από τότε που το έχω γυρίσει σε καρτοκινητό τα αποφεύγω. Μέσω Skype είναι μισή τιμή, από €0.19 σε €0.10.
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχω ρυθμίσει κανονικά το Caller ID μου, στα SMS στο Skype δεν με εμφανίζει ως αποστολέα. Το έχει δοκιμάσει κανείς άλλος; Πάντως καιρός ήταν να έρθει διότι από τότε που το έχω γυρίσει σε καρτοκινητό τα αποφεύγω. Μέσω Skype είναι μισή τιμή, από €0.19 σε €0.10.

 

Stewe θα πρέπει να περιμένεις 24 ώρες. Αν δεις λέει κάπου πως "γίνεται εντός 24 ωρών". Μετά ειναι όλα καλά. Θα σου έρθει SMS για να ξέρεις ότι έγινε

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να προτείνω σε έναν γνωστό (μεγάλης ηλικίας αλλά με εξοικείωση στα smartphones) το 640XL γιατί θέλει μεγάλη οθόνη όπως μου είπε. (και πολύ φθηνό :rolleyes: )

 

Μoυ ζήτησε όμως και σαν απαραίτητη προϋπόθεση να πέζουν οι Skype / Viber / WhatsApp.

 

 

 

Εγώ δεν τα χρησιμοποιώ να πώ την αλήθεια οπότε για πέστε μου, έχουν τίποτε θέματα ;;;

 

Από όσο θυμάμαι π.χ. το Viber δεν δείχνει ειδοποιήσεις αν έχεις μνμ. (κάνω λάθος ;;; )

 

Το skype μέχρι και σήμερα στο 735 που έχω δε μου μεταφέρει την εικόνα του άλλου συνομιλητή.

 

Τι Viber έχει αρκετά θέματα με κυριότερο ότι σε πολλές φάσεις (και κυρίως αν πρόκειται για εικόνα), όταν ανοίγεις την εφαρμογή το μήνυμα που σου έχει στείλει ο άλλος ειναι εξαφανισμένο. Συν τοις αλλοις, όταν απαντάς απο τη γραμμή ειδοποιησεων με τη συντομη απάντηση, ή τα μηνύματα σου, ή τα αλλα που δέχεσαι, δεν υπάρχουν μετά μέσα στη συνομιλία. Επίσης η βιντεοκληση στο Viber ειναι πολύ κακή.

 

Για μένα ειναι σοβαρά αυτά και πιστεύω πως σε ιδια χρήματα υπάρχουν πιο αξιοπιστες λύσεις στο Android για τις ίδιες απλες δουλειες..

 

Και πέστε να με φάτε :D :D :D

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν πέφτει κάνεις να σε φάει. Αν δεν σου αρέσει κάτι φεύγεις και πας αλλού, λογικό είναι. Αλλά αυτό που γίνεται με μερικούς με το συνεχές τρολαρισμα του λειτουργικού δεν γίνεται τίποτα και είναι λογικό να εκνευρίζει όσους από εμάς μας ευχαριστεί.

 

Μακάρι να ακολουθήσουν κι άλλοι το παράδειγμά σου και να μείνει το thread όσο πιο "καθαρό" γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Εχει πρόβλημα το τηλεφωνο και φταιει το skype?

Μάλλον έπρεπε όλοι να έχουμε από ένα 950/XL για να μην έχουμε τόσα προβλήματα! ;)

Ή αλλιώς υπομονή μέχρι την Creator...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έπρεπε όλοι να έχουμε από ένα 950/XL για να μην έχουμε τόσα προβλήματα! ;)

Ή αλλιώς υπομονή μέχρι την Creator...

 

Δεν ειπα ότι εχω πρόβλημα.

Αυτό που εγραψα είναι για καποιον ποιο πισω που δοκιμασε το skype σε 3-4 συσκευες οι τρεις δουλευαν η μια όχι και φταιει η εφαρμογή και όχι το κινητο

Edited by st1313
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα ότι εχω πρόβλημα.

Αυτό που εγραψα είναι για καποιον ποιο πισω που δοκιμασε το skype σε 3-4 συσκευες οι τρεις δουλευαν η μια όχι και φταιει η εφαρμογή και όχι το κινητο

Δεν το είπα για σένα! Γενικά απάντησα!

Σ' αυτό έχεις δίκιο!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το skype μέχρι και σήμερα στο 735 που έχω δε μου μεταφέρει την εικόνα του άλλου συνομιλητή.

 

Τι Viber έχει αρκετά θέματα με κυριότερο ότι σε πολλές φάσεις (και κυρίως αν πρόκειται για εικόνα), όταν ανοίγεις την εφαρμογή το μήνυμα που σου έχει στείλει ο άλλος ειναι εξαφανισμένο. Συν τοις αλλοις, όταν απαντάς απο τη γραμμή ειδοποιησεων με τη συντομη απάντηση, ή τα μηνύματα σου, ή τα αλλα που δέχεσαι, δεν υπάρχουν μετά μέσα στη συνομιλία. Επίσης η βιντεοκληση στο Viber ειναι πολύ κακή.

 

Για μένα ειναι σοβαρά αυτά και πιστεύω πως σε ιδια χρήματα υπάρχουν πιο αξιοπιστες λύσεις στο Android για τις ίδιες απλες δουλειες..

 

Και πέστε να με φάτε :D :D :D

 

Sent from mTalk

 

Είδα Ι όμως σίγουρο ότι είναι θέμα λειτουργικού και όχι της συγκεκριμένης συσκευής? Γιατί θυμάμαι ότι ανέφερες πως λειτουργούσε σώστε σε άλλο lumia (535 νομιζω).

Κάνε μια παλικαριά και κάνε ένα Hard reset χωρίς επαναφορά αλλά στήσιμο από την αρχή και πες μας αν διορθώθηκε. Έτσι, για να εξαντλησουμε κι αυτή την πιθανότητα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι με το 950xl δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα με καμία από τις skype/viber/whatsapp. Λειτουργούν καλά και οι 3, με κάποιες ελλείψεις σε features λόγω λειτουργικού. Το viber νομίζω γενικά δεν το έχει με την βιντεοκληση, και σε δύο συσκευές μου πριν (android both) η ποιότητα ήταν μέτρια.

 

Sent from mTalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Βασικά sms δεν χρησιμοποιώ πότε, πλην των δωρεάν για υπόλοιπο χρόνου κλπ.

 

Sent from mTalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Stewe θα πρέπει να περιμένεις 24 ώρες. Αν δεις λέει κάπου πως "γίνεται εντός 24 ωρών". Μετά ειναι όλα καλά. Θα σου έρθει SMS για να ξέρεις ότι έγινε

 

Sent from mTalk

Το Caller ID το έχω ενεργοποιημένο πάρα πολλά χρόνια. Δεν το έκανα σήμερα.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι με το 950xl δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα με καμία από τις skype/viber/whatsapp. Λειτουργούν καλά και οι 3, με κάποιες ελλείψεις σε features λόγω λειτουργικού. Το viber νομίζω γενικά δεν το έχει με την βιντεοκληση, και σε δύο συσκευές μου πριν (android both) η ποιότητα ήταν μέτρια.

 

Sent from mTalk

Σε μένα το Viber δεν τα έχει καλά με τις ειδοποιήσεις! Μια έρχονται μια όχι. Πριν ερχόντουσαν πάντα!...

Ελπίζω να είναι απλά μόνο μια φήμη ότι το Viber δεν θα ξαναπάρει αναβαθμίσεις στα Windows!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το skype μέχρι και σήμερα στο 735 που έχω δε μου μεταφέρει την εικόνα του άλλου συνομιλητή.

 

Τι Viber έχει αρκετά θέματα με κυριότερο ότι σε πολλές φάσεις (και κυρίως αν πρόκειται για εικόνα), όταν ανοίγεις την εφαρμογή το μήνυμα που σου έχει στείλει ο άλλος ειναι εξαφανισμένο. Συν τοις αλλοις, όταν απαντάς απο τη γραμμή ειδοποιησεων με τη συντομη απάντηση, ή τα μηνύματα σου, ή τα αλλα που δέχεσαι, δεν υπάρχουν μετά μέσα στη συνομιλία. Επίσης η βιντεοκληση στο Viber ειναι πολύ κακή.

 

Για μένα ειναι σοβαρά αυτά και πιστεύω πως σε ιδια χρήματα υπάρχουν πιο αξιοπιστες λύσεις στο Android για τις ίδιες απλες δουλειες..

 

Και πέστε να με φάτε :D :D :D

 

Sent from mTalk

 

Δεν πεφτω να σε φαω:p αλλα τα περισσοτερα από αυτά που περιγραφεις δεν ισχυουν σε 640 -640xl -650 που εχουμε στην οικογενεια.

Το skype δουλευει αψογα ...το viber οντως δε εχει την ποιοτητα του skype αλλα και σε android που ειχα πριν παλι υολοιποταν αρκετα.

Link to comment
Share on other sites

Εχει πρόβλημα το τηλεφωνο και φταιει το skype?

 

Παρόλο που στο έχω γράψει 3 φορες, δε κατάλαβες ποιο έχει προβλημα. Δε θα μπω στον κόπο να το περιγράψω και πάλι, ο καθένας ας κρίνει μόνος του.

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που στο έχω γράψει 3 φορες, δε κατάλαβες ποιο έχει προβλημα. Δε θα μπω στον κόπο να το περιγράψω και πάλι, ο καθένας ας κρίνει μόνος του.

 

Sent from mTalk

 

Το skype μέχρι και σήμερα στο 735 που έχω δε μου μεταφέρει την εικόνα του άλλου συνομιλητή.

 

Δικα σου λογια είναι τα παραπανω. Αντι να ψαχτείς με το τηλεφωνο σου φταιει η εφαρμογή. Απο ολους που εγραψαν πρόβλημα με το skype εχεις εσυ και ακομα ενας (ο γνωστος που εχει παντα με κατι πρόβλημα)

Edited by st1313
Link to comment
Share on other sites

Το Caller ID το έχω ενεργοποιημένο πάρα πολλά χρόνια. Δεν το έκανα σήμερα.

 

Πήγαινε έλεγξε τις ρυθμίσεις του τότε γιατί υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο πεδίο και ίσως δε το έχεις επιλέξει..

 

Σε μένα δουλεύει μια χαρά πάντως

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε έλεγξε τις ρυθμίσεις του τότε γιατί υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο πεδίο και ίσως δε το έχεις επιλέξει..

 

Σε μένα δουλεύει μια χαρά πάντως

 

Sent from mTalk

Your SMS ID has been merged with your Caller ID.

 

Display this number when I call or text (SMS) mobiles and landlines from Skype -CHECKED

 

Τα έχω ενεργοποιημένα χρόνια αυτά. Απλά ποτέ δεν έστελνα μηνύματα. Τηλέφωνα παίρνω συχνά και δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το Called ID και μια χαρά μου εμφανίζει το νούμερό μου.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...