Jump to content

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για αποθήκευση βίντεο και φωτογραφίες και για βιντεοκλήση, εγώ χρησιμοποιώ το LINE.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

είμαι σε σοκ

και μην γελάσετε

μόλις ανακάλυψα οτι δεν έχει ράδιο το 950xl μου

δηλαδή O M G

από το store βρήκα διάφορα τί προτείνετε;

υ.γ

τραγική η αφαίρεση, δηλαδή τζίζας τί θα αφαιρεθεί μετά; η αριθμομηχανή;

Link to comment
Share on other sites

είμαι σε σοκ

και μην γελάσετε

μόλις ανακάλυψα οτι δεν έχει ράδιο το 950xl μου

δηλαδή O M G

από το store βρήκα διάφορα τί προτείνετε;

υ.γ

τραγική η αφαίρεση, δηλαδή τζίζας τί θα αφαιρεθεί μετά; η αριθμομηχανή;

....κι όχι μόνο το δικό σου!

Μετά την anniversary δεν έχει ράδιο κανένα Lumia!!!! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

είμαι σε σοκ

και μην γελάσετε

μόλις ανακάλυψα οτι δεν έχει ράδιο το 950xl μου

δηλαδή O M G

από το store βρήκα διάφορα τί προτείνετε;

υ.γ

τραγική η αφαίρεση, δηλαδή τζίζας τί θα αφαιρεθεί μετά; η αριθμομηχανή;

 

Κατέβασε την Ελληνική εφαρμογή ράδιο,πολύ καλή και ο τύπος που το έχει φτιάξει έχει και οδηγίες μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Στο viber με ποιά ρύθμιση όταν σου έρχεται φωτογραφία την αποθηκεύει αυτόματα; Το είχα απενεργοποιήσει αυτό & τώρα δε μπορώ να το αλλάξω!

Ευχαριστώ!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

είμαι σε σοκ

και μην γελάσετε

μόλις ανακάλυψα οτι δεν έχει ράδιο το 950xl μου

δηλαδή O M G

από το store βρήκα διάφορα τί προτείνετε;

υ.γ

τραγική η αφαίρεση, δηλαδή τζίζας τί θα αφαιρεθεί μετά; η αριθμομηχανή;

 

Να γελάσουμε με το post, μπορούμε; :p Ειδικά στο "τζίζας" έλιωσα λίγο..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Τους εχω στειλει email γι' αυτο το πραγμα, και μου απαντησαν οτι η αποθηκευση βιντεο στα WP δεν υποστηριζεται.. :(

ευχαριστω για την απαντηση. Ρε θα μας τρελανουνε πως γινεται να παιζει βιντεο και να μην μπορει να το αποθηκευσει στο τηλ :lol::lol::lol: Viber ειναι για κλωτσιες στα wp. bill971 πηγαινε στις 3 τελειες κατω δεξια μετα more-> settings->media

Link to comment
Share on other sites

Αν δείτε και εδώ στο gsmarena, ενώ τόσο το HP Elite X3, όσο και το Alcatel Pixi 3 (8), δεν αναφέρουν πως έχουν ράδιο, το Acer Liquid γράφει πως έχει ράδιο.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε πότε θα έρθει αναβάθμιση για το messenger που να περιλαμβάνει κλήση και βιντεοκλήση? γιατί υπάρχουν τα εικονίδια κλήσης αλλά είναι ανενεργά τώρα?
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε πότε θα έρθει αναβάθμιση για το messenger που να περιλαμβάνει κλήση και βιντεοκλήση? γιατί υπάρχουν τα εικονίδια κλήσης αλλά είναι ανενεργά τώρα?

Αν και πρόσφατα υποστηρίχθηκε επιτυχώς κλήση/βιοντεοκλήση στο app για x86 Windows 10, φοβάμαι ότι στο Mobile θα αργήσει παρά πολύ.

 

Το app είναι απλά ένα port (εξού και το απενεργοποιημένο εικονίδια), αλλά στο mobile είναι δυσλειτουργικό είτε μιλάμε για το facebook είτε για το messenger. Δεν είναι απλά cross-platform, αλλά ένα κακό port που περισσότερο μοιάζει με emulator. Δεν έκαναν τον κόπο ούτε καν να αφαιρέσουν τα εικονίδια, όταν αυτά δεν υποστηρίζονται. Το μόνο που φρόντισαν είναι να προσθέσουν (προτεινόμενη) απαίτηση τα 2GB [link], τα οποία στο κόσμο των Windows 10 Mobile είναι η εξαίρεση, ακόμη και σήμερα.

 

Σε ένα x86 workstation υπάρχουν οι πόροι ώστε μια τόσο φθηνή υλοποίηση να είναι φαινομενικά λειτουργική, αλλά στο mobile ήταν αναμενόμενο να αποτύχει το εγχείρημα. Αν η βιντεοκλήση υποστηριχθεί σύντομα στο Mobile, βάζω στοίχημα ότι θα είναι σε πραγματικά επιλεκτικές συσκευές.

 

Για μια σωστή mobile υποστήριξη, θα πρέπει πρώτα να μαζέψουν να ασυμμάζευτα και με τόσο μικρό ποσοστό κανένας manager δεν θα δώσει την έγκριση για ένα τέτοιο project. Μάλλον κακώς η Microsoft απέσυρε τις δικές της εφαρμογές για facebook.

Link to comment
Share on other sites

στην εφαρμογη του φεισμπουκ, μπορουμε να απενεργοποιησουμε τις διαφημισεις? μου χει σπασει τα νευρα. κιας μου δειχνει συνεχεια διαφημισεις απο iron maiden
Link to comment
Share on other sites

Αν και πρόσφατα υποστηρίχθηκε επιτυχώς κλήση/βιοντεοκλήση στο app για x86 Windows 10, φοβάμαι ότι στο Mobile θα αργήσει παρά πολύ.

 

Το app είναι απλά ένα port (εξού και το απενεργοποιημένο εικονίδια), αλλά στο mobile είναι δυσλειτουργικό είτε μιλάμε για το facebook είτε για το messenger. Δεν είναι απλά cross-platform, αλλά ένα κακό port που περισσότερο μοιάζει με emulator. Δεν έκαναν τον κόπο ούτε καν να αφαιρέσουν τα εικονίδια, όταν αυτά δεν υποστηρίζονται. Το μόνο που φρόντισαν είναι να προσθέσουν (προτεινόμενη) απαίτηση τα 2GB [link], τα οποία στο κόσμο των Windows 10 Mobile είναι η εξαίρεση, ακόμη και σήμερα.

 

Σε ένα x86 workstation υπάρχουν οι πόροι ώστε μια τόσο φθηνή υλοποίηση να είναι φαινομενικά λειτουργική, αλλά στο mobile ήταν αναμενόμενο να αποτύχει το εγχείρημα. Αν η βιντεοκλήση υποστηριχθεί σύντομα στο Mobile, βάζω στοίχημα ότι θα είναι σε πραγματικά επιλεκτικές συσκευές.

 

Για μια σωστή mobile υποστήριξη, θα πρέπει πρώτα να μαζέψουν να ασυμμάζευτα και με τόσο μικρό ποσοστό κανένας manager δεν θα δώσει την έγκριση για ένα τέτοιο project. Μάλλον κακώς η Microsoft απέσυρε τις δικές της εφαρμογές για facebook.

Ευχαριστώ για τη λεπτομερή απάντηση, δεν μας αφήνουν πολλές επιλογές οι άτιμοι...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Εδώ και λίγες μέρες πήρα το 950xl μετά από ένα διάλειμμα με android,από την μέρα που το πήρα δεν μπορώ να βρω την εφαρμογή του πλοηγού με φωνητική καθοδήγηση που είχα και στο 730 και στο 630 και στο android το here drive ξέρει κανείς να με κατατοπίσει?Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Εδώ και λίγες μέρες πήρα το 950xl μετά από ένα διάλειμμα με android,από την μέρα που το πήρα δεν μπορώ να βρω την εφαρμογή του πλοηγού με φωνητική καθοδήγηση που είχα και στο 730 και στο 630 και στο android το here drive ξέρει κανείς να με κατατοπίσει?Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Toυς "Χάρτες/Maps" εννοείς?

Link to comment
Share on other sites

Toυς "Χάρτες/Maps" εννοείς?
Ναι έχεις δίκιο το here maps,βρήκα εφαρμογή με χάρτες αλλά όχι με φωνητική καθοδήγηση και το περιβάλλον χρήσης είναι διαφορετικό από αυτό που χρησιμοποιούσα στο 630 με wp8 βέβαια.
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο το here maps,βρήκα εφαρμογή με χάρτες αλλά όχι με φωνητική καθοδήγηση και το περιβάλλον χρήσης είναι διαφορετικό από αυτό που χρησιμοποιούσα στο 630 με wp8 βέβαια.

 

Οι Here δεν υπάρχουν πλέον στα 10ρια.

 

Οι μαμά "Χάρτες/Maps" έχουν άριστη φωνητική καθοδήγηση, αν και σαφώς υστερούν σε κάποια άλλα θέματα.

Link to comment
Share on other sites

Οι Here δεν υπάρχουν πλέον στα 10ρια.

 

Οι μαμά "Χάρτες/Maps" έχουν άριστη φωνητική καθοδήγηση, αν και σαφώς υστερούν σε κάποια άλλα θέματα.

Αυτή την άριστη φωνητική καθοδήγηση πρέπει κάπως να την ενεργοποιήσω?γιατί δεν λειτουργεί στην συσκευή μου.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την άριστη φωνητική καθοδήγηση πρέπει κάπως να την ενεργοποιήσω?γιατί δεν λειτουργεί στην συσκευή μου.

 

Όχι.

 

Βάζεις προορισμό, πατάς να ξεκινήσει η πλοήγηση και μόλις κλειδώσει το GPS και ξεκινήσεις να κινείσαι, ξεκινά και η γκόμενα την πάρλα.

 

Υποθέτω πως έχεις ανοικτό το GPS, πως σε βρίσκει που είσαι στο χάρτη αν πατήσεις την κουκίδα (λειτουργεί σωστά δηλαδή) κλπ.

 

Για περισσότερες πληροφορίες, δεν στο σχετικό νήμα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι.

 

Βάζεις προορισμό, πατάς να ξεκινήσει η πλοήγηση και μόλις κλειδώσει το GPS και ξεκινήσεις να κινείσαι, ξεκινά και η γκόμενα την πάρλα.

 

Υποθέτω πως έχεις ανοικτό το GPS, πως σε βρίσκει που είσαι στο χάρτη αν πατήσεις την κουκίδα (λειτουργεί σωστά δηλαδή) κλπ.

 

Για περισσότερες πληροφορίες, δεν στο σχετικό νήμα.

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια,θα το δοκιμάσω αύριο σε πραγματικές συνθήκες.

Link to comment
Share on other sites

Α, σπίτι σου το πάλευες, σαν δοκιμή?

 

Δεν μιλάει η βλαμμένη έτσι!

 

Θέλει να δει ότι κινείσαι, βαριέται αλλιώς.

 

Το πιο σημαντικό ξέχασα: Στο Ρυθμίσεις-Σύστημα-Χάρτες εκτός σύνδεσης, κατεβάζεις τους χάρτες της Ελλάδας και όποιους άλλους θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Α, σπίτι σου το πάλευες, σαν δοκιμή?

 

Δεν μιλάει η βλαμμένη έτσι!

 

Θέλει να δει ότι κινείσαι, βαριέται αλλιώς.

 

Το πιο σημαντικό ξέχασα: Στο Ρυθμίσεις-Σύστημα-Χάρτες εκτός σύνδεσης, κατεβάζεις τους χάρτες της Ελλάδας και όποιους άλλους θέλεις.

 

Και στο σπίτι μιλάει, δεν ντρέπεται......:lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και στο σπίτι μιλάει, δεν ντρέπεται......:lol:

Τους έχω κατεβάσει τους off line χάρτες,απλά ξέρω ότι μιλάει μόλις ορίσεις διαδρομή,τουλάχιστον έτσι έκανε σε όλα τα προηγούμενα μου τηλέφωνα!!!

Edited by niotheros
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω καταλάβει εγώ, είναι πως εκτός του ότι πρέπει να ορίσεις μια διαδρομή, για να μιλήσει πρέπει να έχει κλειδώσει σήμα. Ακόμη και μέσα στο σπίτι, αν επιλέξεις τότε την οδήγηση, θα σου πει τον πρώτο ελιγμό.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...