Jump to content

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Sorry γι αυτό, το πέρασα το Soundhound για Soundcloud. Σε εμενα πάντως to shazam λειτουργεί κανονικά.

 

Sent from mTalk

 

Τί sorry, αλίμονο. Να βοηθήσεις ήθελες.

 

Καταρχάς ..Η ανοιχτή ακρόαση σου δουλεύει;

 

Ναι, και ομιλία και ακρόαση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καταρχάς ..Η ανοιχτή ακρόαση σου δουλεύει;

 

Δεν είναι θέμα μικροφώνου. Το έχω κι εγώ το θέμα και νομίζω πως είναι θέμα των συσκευών που ήρθαν με 10ρια.

Στην αρχή είχα πρόβλημα μόνο με το shazam αλλά δούλευε καλά το Soundhound. Μετά σταμάτησε κι αυτό.

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Από χθες, λόγω γιορτής, πολλές φορές προσπάθησα να καλέσω αριθμούς είτε μέσω της προεγκατεστημένης εφαρμογής είτε μέσω της εφαρμογής που έχω εγκαταστήσει από το store, μου βγάζει ότι η κλήση δεν μπορεί να πραγματοποιηθεί λόγω σφάλματος sim, μόνο επείγουσες κλήσεις. Απομνημονεύω τον αριθμό και τον πληκτρολογώ και μου βγάζει σε ποια επαφή ανήκει και η κλήση πραγματοποιείται. Τι μπορεί να συμβαίνει; Φταίνε τα 10;
Link to comment
Share on other sites

Viber beta για win10 desktop.

Επιτέλους. Απλά εγώ είμαι beta tester και στο κινητό, οπότε δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορούν να την κατεβάσουν όλοι.

Α και έχει βιντεοκλήση κανονικά από υπολογιστή, απλά δεν έχω κάμερα εδώ για να την τεστάρω. Το απόγευμα από το σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς το Telegram?

 

Γενικά αστέρι είναι, αλλά χτες μου έστειλαν από Android ένα txt (σε secret chat) και ούτε να το ανοίξω μπορώ, ούτε να το βρω κάπου.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς το Telegram?

 

 

 

 

 

Γενικά αστέρι είναι, αλλά χτες μου έστειλαν από Android ένα txt (σε secret chat) και ούτε να το ανοίξω μπορώ, ούτε να το βρω κάπου.

 

 

 

Χρησιμοποιώ εγω φίλε.

 

Κοίτα για τεχτ δεν ξέρω αλλά εικόνα ας πούμε δεν μπορείς να κατεβάσεις μόνο να την δεις στο secret chat.

 

Σε κανονική συνομιλία γίνεται να κατεβάσεις οτι θες.

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό που διάβασα ότι ή microsoft επεξεργάζεται emulator για να τρέχουν android apps τα windows 10 το εχει ψάξει κανείς? Project Astoria λέγεται. Αν γίνει αυτό τότε θα τα σπάει.......γιατί οι εφαρμογές του store είναι τραγικές ή απλά δεν υπάρχουν καν
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό που διάβασα ότι ή microsoft επεξεργάζεται emulator για να τρέχουν android apps τα windows 10 το εχει ψάξει κανείς? Project Astoria λέγεται. Αν γίνει αυτό τότε θα τα σπάει.......γιατί οι εφαρμογές του store είναι τραγικές ή απλά δεν υπάρχουν καν

 

 

 

 

 

Δεν υπάρχει πια ... Υπήρχε στην Insider Build 10536 που βγήκε το Σεπτέμβρη μήνα αλλά μετά η Microsoft το έβγαλε στα επόμενα builds...

 

Sent from mTalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πια ... Υπήρχε στην Insider Build 10536 που βγήκε το Σεπτέμβρη μήνα αλλά μετά η Microsoft το έβγαλε στα επόμενα builds...

 

Sent from mTalk

Καταλαβα...........μια σωστή κίνηση πήγαν να κάνουν και την πήραν πισω...ας φτιάξουν το store

τους να μην ψάχνουμε για λυσεις.......

Link to comment
Share on other sites

Επίσης τώρα είδα ότι εγκατέλειψε το Astoria και έχει στραφεί στο να προσομοιωσει τις ios εφαρμογές ios bridge το λεει to windows phone......έστω αλλά ΠΟΤΕΕΕΕ?
Link to comment
Share on other sites

Επίσης τώρα είδα ότι εγκατέλειψε το Astoria και έχει στραφεί στο να προσομοιωσει τις ios εφαρμογές ios bridge το λεει to windows phone......έστω αλλά ΠΟΤΕΕΕΕ?

 

Δεν ξέρω τι εφαρμογές ψάχνεις, αφού δεν έχω προσέξει να έχεις ρωτήσει για κάποια, ωστόσο έχουν δημιουργηθεί εφαρμογές με το ios bridge, όπως το instagram και το Facebook (και οι δυο με το ιδιο εργαλειο σε pc από τους προγραμματιστές του Facebook ομως), αλλά και ένα παιχνίδι (δεν θυμάμαι ποιο).

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι εφαρμογές ψάχνεις, αφού δεν έχω προσέξει να έχεις ρωτήσει για κάποια, ωστόσο έχουν δημιουργηθεί εφαρμογές με το ios bridge, όπως το instagram και το Facebook (και οι δυο με το ιδιο εργαλειο σε pc από τους προγραμματιστές του Facebook ομως), αλλά και ένα παιχνίδι (δεν θυμάμαι ποιο).

Μόνο αυτά πήρανε απ' το iOS μέχρι τώρα;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αυτά πήρανε απ' το iOS μέχρι τώρα;

 

Και καλά είμαστε να λες.

Το fb το εχουν πάρει,αλλά βλέπεις να έρχεται;Δεν είχαμε καμιά ενημέρωση στην υπάρχουσα εφαρμογή και η universal ακόμα έρχεται.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι εφαρμογές ψάχνεις, αφού δεν έχω προσέξει να έχεις ρωτήσει για κάποια, ωστόσο έχουν δημιουργηθεί εφαρμογές με το ios bridge, όπως το instagram και το Facebook (και οι δυο με το ιδιο εργαλειο σε pc από τους προγραμματιστές του Facebook ομως), αλλά και ένα παιχνίδι (δεν θυμάμαι ποιο).

Απο που να αρχίσω και πού να τελειωσω....Εκτός από facebook που δεν την είδαμε ακόμη την ios και messenger (ούτε κλήση ούτε βίντεο κλήση) που είναι τραγικές είναι πάρα πολλές. Πχ το tapatalk είναι για κλάματα, τα ελληνικά apps (Εθνική τράπεζα ή εφαρμογή 2 χρονια πίσω από android- ειδησεογραφικά - αθλητικά- e shop - διοδια κλπ) το paypal σε κάνει login οπότε γουσταρει, το twitter κλάσεις κατώτερο από το android το youtube που δεν υπάρχει καν κλπ κλπ.............

Edited by matsilas
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από facebook που δεν την είδαμε ακόμη την ios και messenger (ούτε κλήση ούτε βίντεο κλήση) που είναι τραγικές είναι πάρα πολλές. Πχ το tapatalk είναι για κλάματα, τα ελληνικά apps (Εθνική τράπεζα - ειδησεογραφικά - αθλητικά- e shop κλπ) το paypal σε κάνει login οπότε γουσταρει, το twitter κλάσεις κατώτερο από το android το youtube που δεν υπάρχει καν κλπ κλπ.............

 

social media μην περιμένεις να βρεις τις καλύτερες υλοποιήσεις στα windows.

 

Youtube υπάρχουν καμια ντουζίνα apps μερικά καλύτερα από το επίσημο youtube app του android πολλά από τα οποία αφήνουν να κάνεις ακόμα και download το βίντεο. To twitter στο android από ποια άποψη είναι καλύτερο?

 

Τα ειδησεογραφικά εξαρτάται τι εννοείς, πχ το msn money είναι το καλύτερο μακράν δωρεάν app που υπάρχει σε όλες τις πλατφόρμες με αγοραστά από την ms οικονομικά στοιχεία δεκαετίας από έναν από τους μεγαλύτερους παρόχους οικονομικών δεδομένων την Morningstar. Και μόνο αυτό το app αξίζει τα λεφτά της συσκευής για κάποιον που το χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

social media μην περιμένεις να βρεις τις καλύτερες υλοποιήσεις στα windows.

 

Youtube υπάρχουν καμια ντουζίνα apps μερικά καλύτερα από το επίσημο youtube app του android πολλά από τα οποία αφήνουν να κάνεις ακόμα και download το βίντεο. To twitter στο android από ποια άποψη είναι καλύτερο?

 

Τα ειδησεογραφικά εξαρτάται τι εννοείς, πχ το msn money είναι το καλύτερο μακράν δωρεάν app που υπάρχει σε όλες τις πλατφόρμες με αγοραστά από την ms οικονομικά στοιχεία δεκαετίας από έναν από τους μεγαλύτερους παρόχους οικονομικών δεδομένων την Morningstar. Και μόνο αυτό το app αξίζει τα λεφτά της συσκευής για κάποιον που το χρειάζεται.

Το Τwitter είναι πολύ πιο γρήγορο, έχει περισσότερες επιλογες (ειδοποιήσεις ανανεώνει τα σχόλια στα hastag ποοοολυυυυ αργααααα) και σχεδιασμό γενικά. Γενικά τα windows και ειδικά οι έλληνες τα εχουν παρατημένα αφού και οι εφαρμογές που υπαρχουν τρέχουν πολύ χειροτερα και με λιγότερες επιλογές (βλέπε Σκαι- sport24-fuel.gr κλπ) από τις αντίστοιχες android

Edited by matsilas
Link to comment
Share on other sites

οι εφαρμογές που τρέχουν χειρότερα,ευθύνονται κυρίως οι ίδιες.

Λειψές και χωρίς ενημερώσεις,δεν φταίνε οι συσκευές.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

οι εφαρμογές που τρέχουν χειρότερα,ευθύνονται κυρίως οι ίδιες.

Λειψές και χωρίς ενημερώσεις,δεν φταίνε οι συσκευές.

Σύμφωνω μαζί σου αλλά τι κάνει ή microsoft για να βελτιώσει τις ναυαρχίδες των εφαρμογών;;; Το μέλλον και παρόν της τεχνολογίας είναι τα social media . Μόνη ευχάριστη έκπληξη το instagram.

Πρέπει ένα microsoft κινητό με κορυφαία κάμερα - επεξεργαστή - οθόνη κλπ να υστερεί σε apps από ένα noname κινέζικο?????

Έχει και ή microsoft ευθύνη και έχει χροοοονια αυτή ή κουβέντα αλλά φως δεν βλέπουμε. Και τον emulator τον ανεστειλε

ΥΓ αυτή τη στιγμή γράφω από android κινητό γιατί το tapatalk δεν δουλεύει σωστά στα windows και πρέπει να μπαίνω στο κάθε φόρουμ ξεχωριστά από τον edge και σέρνεται.

Edited by matsilas
Link to comment
Share on other sites

η microsoft το μόνο που μπορεί να κάνει είναι να πιέσει ή να δώσει κίνητρα σε developers.

Μόνη της δεν μπορεί να φτιάξει εφαρμογή για τα πάντα.

ο κινέζος τρέχει android,άρα δε παίζει ρόλο αν είναι κινέζος.

όσο για το tapatalk,εγώ μπαίνω κανονικά από το κινητό.Προφανώς δεν είναι καλή εφαρμογή,αλλά λειτουργεί.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

η microsoft το μόνο που μπορεί να κάνει είναι να πιέσει ή να δώσει κίνητρα σε developers.

Μόνη της δεν μπορεί να φτιάξει εφαρμογή για τα πάντα.

όσο για το tapatalk,εγώ μπαίνω κανονικά από το κινητό.Προφανώς δεν είναι καλή εφαρμογή,αλλά λειτουργεί.

Δηλαδη ολόκληρη microsoft δεν μπορεί να χρηματοδοτήσει developers (που σίγουρα έχει στον στολο της) ή τις εταιριες ώστε να βελτιώσουν ή κατασκευασουν εφαρμογές γιαυτην???Αφού το έκανε ή apple ας το κάνει έστω και αργά ή microsoft.

Είναι πολύ απλό για να μην το κανει τόσα χρόνια....

Το tapatalk δεν συνεργάζεται σωστά στα windows με όλα τα φόρουμ που παρακολουθώ.........δυστυχώς.......και γιαυτη τη δουλειά φτιάχτηκε.....

Edited by matsilas
Link to comment
Share on other sites

Το Τwitter είναι πολύ πιο γρήγορο, έχει περισσότερες επιλογες (ειδοποιήσεις ανανεώνει τα σχόλια στα hastag ποοοολυυυυ αργααααα) και σχεδιασμό γενικά. Γενικά τα windows και ειδικά οι έλληνες τα εχουν παρατημένα αφού και οι εφαρμογές που υπαρχουν τρέχουν πολύ χειροτερα και με λιγότερες επιλογές (βλέπε Σκαι- sport24-fuel.gr κλπ) από τις αντίστοιχες android

 

δωσε 1-2 ευρω βρε φιλε και παρε μια από τις τοσες καλες εφαρμογες που υπαρχουν για twitter αν σε χαλαει τοσο η επισημη. Το tweet it είναι ηπολυ καλητερο από αυτό στο αντροιντ. τσεκαρετο.

Link to comment
Share on other sites

δωσε 1-2 ευρω βρε φιλε και παρε μια από τις τοσες καλες εφαρμογες που υπαρχουν για twitter αν σε χαλαει τοσο η επισημη. Το tweet it είναι ηπολυ καλητερο από αυτό στο αντροιντ. τσεκαρετο.

Οκ θα το τσεκαρω.Αν ήταν μόνο το twitter ή τα 2 ευρώ καλά θα ήταν. Το twitter ας μη δούλευε και να δούλευαν τα υπολοιπα.....Το δάσος είναι το θέμα όχι το δέντρο..........αν εσάς δεν σε χαλάει εμένα με χάλασε και δεν είναι τίποτε τυχαίο ούτε το ότι δεν πουλάνε οι συσκευές ούτε το ότι το σνομπαρουν οι ξένοι (και οι Έλληνες developers)..................

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα το τσεκαρω.Αν ήταν μόνο το twitter ή τα 2 ευρώ καλά θα ήταν. Το twitter ας μη δούλευε και να δούλευαν τα υπολοιπα.....Το δάσος είναι το θέμα όχι το δέντρο..........αν εσάς δεν σε χαλάει εμένα με χάλασε και δεν είναι τίποτε τυχαίο ούτε το ότι δεν πουλάνε οι συσκευές ούτε το ότι το σνομπαρουν οι ξένοι (και οι Έλληνες developers)..................

 

Αν θες να πληρώσει η εταιρεία για να βγάλουν οι developers εφαρμογές "όπως τόσα χρόνια η Apple" είσαι σε λάθος οικοσύστημα. Εμένα προσωπικά με καλύπτει και με αυτές τις λίγες εφαρμογές, γιατί βιντεοκλήση με το messenger δεν κάνω, έχω Skype όπως και όλοι στον κύκλο μου (με iOS και Android οι υπόλοιποι). Επίσης, το Facebook δεν με ενοχλεί που δεν έχει reactions, αφού ένα Like είναι αρκετό πιστεύω. Στο twitter μπαίνω, τσεκάρω τους λογαριασμούς που κάνω follow και βγαίνω (μου έρχονται πολύ καλά οι ειδοποιήσεις). Ποτέ δεν με ενδιέφερε ποιο είναι το no1 παγκοσμίως σε hashtag για να το ελέγξω. Το tapatalk, που στο forum του G4 που παρακολουθώ, όποτε θέλει δουλεύει όποτε θέλει όχι (πρόβλημα developer προφανώς)? Είχαμε δοκιμάσει εφαρμογές από το Android, και μας κράσατε κάθε λίγο και λιγάκι το τηλέφωνο στα καλά καθούμενα (συγκεκριμένα δοκίμασα το quizdom). Όσο για το youtube σου απάντησε και ο georgeb, οι εφαρμογές που έχουμε είναι μακράν καλύτερες από ένα unroot android τηλέφωνο, πόσο μάλλον από το iOS. Όταν η Google ενηλικιωθεί, και σταματήσει να φοβάται τα Windows, τότε θα δούμε τις υπηρεσίες της. Για ειδησεογραφικά, δοκίμασε να βάλει το MSN Sport, ή το MSN Ειδήσεις και θα καταλάβεις αν χρειάζεσαι άλλη εφαρμογή (γιατί να έχουμε περιττές εφαρμογές όταν αυτές καλύπτουν τα πάντα?).

 

Να μου πείς ότι λείπουν λειτουργίες σχετικά με τα group chatting στο messenger, ή ότι δεν έχει snapchat (ο οποίος εμμέσως πλην σαφώς εκβίασε την MS να τον πληρώσει για να κάνει εφαρμογή) ή ότι δεν έχει OTE TV ή NOVA να το καταλάβω. Όπως συμφωνώ και για τις ελληνικές εφαρμογές. Αλλά με τα επιχειρήματα σου δεν μπορώ να καταλάβω το δουλειά είχες εξαρχής με τα WinPh, χωρίς παρεξήγηση. Να το κοιτάξουμε το δέντρο, όπως και το κοιτάμε, και βλέπουμε ότι έχουμε πάρει αναβαθμίσεις σχεδόν στα πάντα εδώ και μερικούς μήνες. Εάν είσαι καινούργιος χρήστης και προέρχεσαι από κάποιο άλλο σύστημα προφανώς και σου φαίνονται παράξενα.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Αν θες να πληρώσει η εταιρεία για να βγάλουν οι developers εφαρμογές "όπως τόσα χρόνια η Apple" είσαι σε λάθος οικοσύστημα. Εμένα προσωπικά με καλύπτει και με αυτές τις λίγες εφαρμογές, γιατί βιντεοκλήση με το messenger δεν κάνω, έχω Skype όπως και όλοι στον κύκλο μου (με iOS και Android οι υπόλοιποι). Επίσης, το Facebook δεν με ενοχλεί που δεν έχει reactions, αφού ένα Like είναι αρκετό πιστεύω. Στο twitter μπαίνω, τσεκάρω τους λογαριασμούς που κάνω follow και βγαίνω (μου έρχονται πολύ καλά οι ειδοποιήσεις). Ποτέ δεν με ενδιέφερε ποιο είναι το no1 παγκοσμίως σε hashtag για να το ελέγξω. Το tapatalk, που στο forum του G4 που παρακολουθώ, όποτε θέλει δουλεύει όποτε θέλει όχι (πρόβλημα developer προφανώς)? Είχαμε δοκιμάσει εφαρμογές από το Android, και μας κράσατε κάθε λίγο και λιγάκι το τηλέφωνο στα καλά καθούμενα (συγκεκριμένα δοκίμασα το quizdom). Όσο για το youtube σου απάντησε και ο georgeb, οι εφαρμογές που έχουμε είναι μακράν καλύτερες από ένα unroot android τηλέφωνο, πόσο μάλλον από το iOS. Όταν η Google ενηλικιωθεί, και σταματήσει να φοβάται τα Windows, τότε θα δούμε τις υπηρεσίες της. Για ειδησεογραφικά, δοκίμασε να βάλει το MSN Sport, ή το MSN Ειδήσεις και θα καταλάβεις αν χρειάζεσαι άλλη εφαρμογή (γιατί να έχουμε περιττές εφαρμογές όταν αυτές καλύπτουν τα πάντα?).

 

Να μου πείς ότι λείπουν λειτουργίες σχετικά με τα group chatting στο messenger, ή ότι δεν έχει snapchat (ο οποίος εμμέσως πλην σαφώς εκβίασε την MS να τον πληρώσει για να κάνει εφαρμογή) ή ότι δεν έχει OTE TV ή NOVA να το καταλάβω. Όπως συμφωνώ και για τις ελληνικές εφαρμογές. Αλλά με τα επιχειρήματα σου δεν μπορώ να καταλάβω το δουλειά είχες εξαρχής με τα WinPh, χωρίς παρεξήγηση. Να το κοιτάξουμε το δέντρο, όπως και το κοιτάμε, και βλέπουμε ότι έχουμε πάρει αναβαθμίσεις σχεδόν στα πάντα εδώ και μερικούς μήνες. Εάν είσαι καινούργιος χρήστης και προέρχεσαι από κάποιο άλλο σύστημα προφανώς και σου φαίνονται παράξενα.

Έχω εδώ και ένα μήνα το 640χl και δεν έχω τίποτα εναντίον των wp. (Αν είχα δεν θα το αγοραζα). Αλλά δεν μπορώ να δεχτώ ότι ο ένας κολοσσός έχει το ios και τρέχει όλες τις app και ο άλλος κολοσσός έχει τόσο φτωχό store......απογοητεύτηκα. Και μία συμβουλή (χωρίς παρεξήγηση). Όταν ένα υλικό το οποίο έχουμε (είτε αυτοκίνητο είτε κινητό κλπ) έχει αδυναμίες δεν τις προσπερναμε ή την "λέμε" σε οποιον τις τονίζει.....αν δεν μιλήσουμε και επισημάνουμε τις αδυναμίες ποτέ δε θα διορθωθούν....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...