Jump to content

OnePlus X


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν, έφτασε και εμένα, ορίστε και ένα βίντεο unbox-ψιλοριβιου

 

Έχω βέβαια θεματάκι. Δεν αναγνωρίζει την κάρτα SD. Απο File Explorer φαίνεται κανονικά, αλλα απο τις ρυθμίσεις συστήματος, όχι. Δίαβασα οτι είναι γενικό το θέμα https://forums.oneplus.net/threads/sd-card-problem-in-one-x.398225. Έκανα και αναβάθμιση σε 2.1.3 αλλα τζίφος.

 

Κρίμα :( αναμένω..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια "χαζή" ερώτηση:

 

πως θα καταλάβω αν συνδέομαι σε 4G; Το εικονιδιάκι πάνω μου βγάζει είτε το H είτε το 3G... ανάλογα με το σήμα...

 

στα default settings του κινητού είναι στο LTE, επίσης έχω και τις ρυθμίσεις αυτόματα από την cosmote.

In the flat field :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις vodafone η cosmote, δεν θα εχεις θεμα με το 4G στην 800αρα μπαντα. Το προβλημα με την 800αρα, το εχουν ΜΟΝΟ οσοι εχουν, wind.

 

Eίσαι σίγουρος ότι η wind χρησιμοποιεί την 800 και όχι την 1800;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eίσαι σίγουρος ότι η wind χρησιμοποιεί την 800 και όχι την 1800;

 

Δεν εγραψα πουθενα οτι η wind χρησιμοποιει την 800αρα και δεν θα εχεις θεμα. Αντιθετος, λογω μη υποστηριξης της 800αρας μπαντας, θα εχεις "προβλημα" στο 4G. Αντιθετα με την cosmote και vodafone που υποστηριζουν κανονικα την 800αρα μπαντα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Η κάμερα όντως έχει θέματα ή έχει φτιάξει το πράγμα με κάποιο update?

όντως η κάμερα δεν είναι και ότι καλύτερο. Ειδικά το βιντεό του δεν έχει και πολύ ομαλή κίνηση. Η κάμερα είναι μέτρια και νομίζω οτι είναι το μείον του κινητού...

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους η παραγγελια αναφερεται ως complete! Αντε να δουμε ποτε θα το εχω στα χερια μου. Σε σας απο τη στιγμη που αλλαξε ποσο καιρο εκανε;
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους η παραγγελια αναφερεται ως complete! Αντε να δουμε ποτε θα το εχω στα χερια μου. Σε σας απο τη στιγμη που αλλαξε ποσο καιρο εκανε;

Έκανε 10 ημέρες...

Link to comment
Share on other sites

Invite oneplus X :

 

EUF8-F142-0959-EF96

 

Εγώ το αγόρασα την τρίτη χώρις πρόσκλιση και σήμερα είναι Σαλόνικα αυριο θα το έχω στα χέρια μου.

IQ tab 3g rooted

Samsung Galaxy S3 neo GT-I9301I rooted

Oneplus X

Link to comment
Share on other sites

Δεν εγραψα πουθενα οτι η wind χρησιμοποιει την 800αρα και δεν θα εχεις θεμα. Αντιθετος, λογω μη υποστηριξης της 800αρας μπαντας, θα εχεις "προβλημα" στο 4G. Αντιθετα με την cosmote και vodafone που υποστηριζουν κανονικα την 800αρα μπαντα.

 

Θεωρητικά δηλαδή δεν θα χει καλή απόδοση το 4G, όχι ότι δεν θα μπορεί να έχει γενικά 4G wind, σωστά;

Πρακτικά βέβαια η wind δεν έχει καλά καλά 3G δίκτυο...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Στο κινεζικό 4G με VODAFONE CU δε βλέπω πάντως. Δεν ξέρω αν φταιει ή συσκευή ή η vodafone

 

Αρχικα, θα πρεπει εκει που εισαι να πιανεις 4G. Στην συνεχεια, να εχεις ενεργοποιημενη την επιλογη 4G απο την συσκευη σου και τελος, να υπαρχει και η υπηρεσια 4G ενεργοποιημενη στον αριθμο σου.

 

Για ενεργοποιηση, καλεσε στο 1285.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Φώτη.

 

Μόλις μου ήρθε update για το oxygenos. Το έκανα και τώρα μου εμφανίζει την sd στο storage και μπορώ και μεταφέρω μέσα και τα apps.

 

Ενεργοποιήθηκε και το 4G, VODAFONE, ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ. Δουλεύει κανονικα.

Edited by Budah
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα ή συσκευή. 5η ημέρα αφού την έστειλαν παρέλαβα.

Δεν έχει ακουστικά μέσα το κουτί ε;

Κάτι άλλο. Σαν να έχει θέμα το wifi ενώ είναι συσμδδεμενο μερικές φορές δεν φορτώνουν οι σελίδες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Tελικά το Χ εκτός από την εξωτερική εμφάνιση έχει να παρουσιάσει κάτι καλό?

 

Αξίζει τα χρήματα του?

 

Από όσο διαβάζω τελικά δεν..

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα ή συσκευή. 5η ημέρα αφού την έστειλαν παρέλαβα.

Δεν έχει ακουστικά μέσα το κουτί ε;

Κάτι άλλο. Σαν να έχει θέμα το wifi ενώ είναι συσμδδεμενο μερικές φορές δεν φορτώνουν οι σελίδες

Καλορίζικο, και εγώ σήμερα παρέλαβα, λίγο που το περιεργάστηκα δεν είχα κάποιο θέμα με το wifi.

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Tελικά το Χ εκτός από την εξωτερική εμφάνιση έχει να παρουσιάσει κάτι καλό?

 

Αξίζει τα χρήματα του?

 

Από όσο διαβάζω τελικά δεν..

 

Είναι μια καλή εναλλακτική για τα λεφτά της η συσκευή, χωρίς να αποτελεί super value4money πρόταση. Εγώ το πήρα για το design και το όνομα της oneplus, σε σχέση με κάποια οικονομικά κινέζικα που εβλεπα (cubot x16, ulefone Paris κτλ.).

 

Δεν έχω ενθουσιαστεί κιόλας, αλλά το θεωρώ μια καλή πρόταση μεταξύ των premium (iPhone, Galaxy S6 κτλ) και των πολύ οικονομικών κινέζικων. Στην ίδια κατηγορία θα εβαζα τα letv και τα zuk.

 

Μια εικονα για το κομματι μπαταρια: Με δεδομένα και WiFi always on, 30 λεπτα ομιλια, κάνα μισαωρο χαζολογημα στο ίντερνετ, full φωτεινοτητα (χωρις auto) και 15' λεπτά Skype, στις 14 ώρες έκλεισε από μπαταρία.

Edited by Budah
Link to comment
Share on other sites

Tελικά το Χ εκτός από την εξωτερική εμφάνιση έχει να παρουσιάσει κάτι καλό?

 

Αξίζει τα χρήματα του?

 

Από όσο διαβάζω τελικά δεν..

 

Σαν τι να παρουσιάζει;

Μια χαρά είναι ή συσκευή για τα χρήματα αυτά.

Όμορφη με μνήμη μεγάλη και χωρίς πολύ σαβουρα στο λειτουργικό.

Μην περιμένει κάποιος την τελευταία λέξη της τεχνολογίας.

Εγώ δεν το σύγκρινε με κάτι πολύ κινέζικα.

Είναι πλέον κάτι επώνυμο σε μέτρια τιμή.

 

Παρατηρώ κάτι παράξενο.

Στις ρυθμίσεις/μπαταρία βλέπω ότι πατώντας επάνω στην γραφική παράσταση ή κανονική λειτουργία είναι συνέχεια ανοιχτή ενώ ή οθόνη είναι κλειστή. Αυτό σημαίνει ότι όταν κλειδώνει ή οθόνη κάτι δεν αφηνειβτην συσκευή να μπει σε deep sleep με αποτέλεσμα να καίει μπαταρία.

Γνωρίζει κανείς κάτι πάνω σ αυτό;

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν θελει κάποιος πρόσκληση για το Χ:

http://onepl.us/EU5B-E272-F604-4771

 

Παρακαλώ αν τη χρησιμοποιήσει κάποιος ας ενημερώσει.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα ή συσκευή. 5η ημέρα αφού την έστειλαν παρέλαβα.

Δεν έχει ακουστικά μέσα το κουτί ε;

Κάτι άλλο. Σαν να έχει θέμα το wifi ενώ είναι συσμδδεμενο μερικές φορές δεν φορτώνουν οι σελίδες

Τσέκαρε το θέμα με το wifi... Μήπως είναι σε ρούτερ του ΟΤΕ;

(από τα καινούρια, δε θυμάμαι μάρκα - ειναι όρθιο, λευκό και τους κωδικούς τους έχει σε μια βάση περίεργη αολι κατω που πατάει το όλο πράγμα. Μπροστά τα λαμπάκια όπως το βλέπεις τα έχει το ένα κάτω από το άλλο σε ένα τετράγωνο κάπως πλαίσιο που είναι στη μέση περίπου του ρούτερ)

Ξέρω η περιγραφή μου δεν είναι ό,τι καλύτερο, αλλά έχε υπόψιν πως ήταν το μόνο ρούτερ που βρήκα (σε φίλο) που είχα πολύ μεγάλο θέμα με το WiFi του... (όχι μόνο εγώ, αλλά και ο υπολογιστής του) Πολύ αργό ping μέσω WiFi (ethernet δούλευε κανονικά)...

Γενικά δες μήπως φταίει το ρούτερ διότι γενικά δεν έχουν αναφερθεί θέματα με το WiFi του κινητού κι ούτε έχει αντιμετωπίσει κανείς μας εδώ σ'αυτό το φόρουμ ως τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε το θέμα με το wifi... Μήπως είναι σε ρούτερ του ΟΤΕ;

(από τα καινούρια, δε θυμάμαι μάρκα - ειναι όρθιο, λευκό και τους κωδικούς τους έχει σε μια βάση περίεργη αολι κατω που πατάει το όλο πράγμα. Μπροστά τα λαμπάκια όπως το βλέπεις τα έχει το ένα κάτω από το άλλο σε ένα τετράγωνο κάπως πλαίσιο που είναι στη μέση περίπου του ρούτερ)

Ξέρω η περιγραφή μου δεν είναι ό,τι καλύτερο, αλλά έχε υπόψιν πως ήταν το μόνο ρούτερ που βρήκα (σε φίλο) που είχα πολύ μεγάλο θέμα με το WiFi του... (όχι μόνο εγώ, αλλά και ο υπολογιστής του) Πολύ αργό ping μέσω WiFi (ethernet δούλευε κανονικά)...

Γενικά δες μήπως φταίει το ρούτερ διότι γενικά δεν έχουν αναφερθεί θέματα με το WiFi του κινητού κι ούτε έχει αντιμετωπίσει κανείς μας εδώ σ'αυτό το φόρουμ ως τώρα...

 

Όχι είναι εντάξει τώρα. Έχω Hol και απλά εκείνη την ημέρα είχε θέμα ή γραμμή.

Είναι εντάξει το τηλέφωνο σε όλα του.

Μόνο που γλιστράει πολύ. Το αφημω στο τραπέζι και φεύγει μόνο του

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Για android 6 γνωρίζει κανένας τίποτα ποτέ θα το περιμένουμε;

Πιστεύω αν κανει λιγο καλύτερη την αυτονομία θα γίνει σούπερ η συσκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Για android 6 γνωρίζει κανένας τίποτα ποτέ θα το περιμένουμε;

Πιστεύω αν κανει λιγο καλύτερη την αυτονομία θα γίνει σούπερ η συσκευή

 

Βαση μιας ενημερωσης που ειχα διαβασει, θα δωθει στο πρωτο 3μηνο του 2016.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...