Jump to content

Paypal - Capital Controls [ONLY]


evi32
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για όποιος θέλει υπάρχει τηλέφωνο επικοινωνίας με την revolut: +44 203 725 75 83 με την ανάλογη χρέωση για κλήση στο εξωτερικό.

Δεν πιστευω να μιλανε και ελληνικα;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν πιστευω να μιλανε και ελληνικα;

 

Μπα δεν νομίζω...Αν και δεν έχω καλέσει.Όποιος καλέσει ας μας πει αν μιλάνε ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μίλησα Πριν από τις γιορτές με μια κοπέλα στα αγγλικά.

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μίλησα Πριν από τις γιορτές με μια κοπέλα στα αγγλικά.

 

Καλη ; :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Καλη ; :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

χα,χα,χα ! Της μίλησα ρε φίλε,δεν την είδα, στην επικοινωνία πάντως πολύ καλή !!!!

Χρόνια πολλά, καλή χρονιά !

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Απο το site του PayPal:

 

"On January 1st, 2016, PayPal Instant Top Up service in Greece will no longer be provided by TrustPay (not on December 18th, 2015, as earlier communicated). Should you decide you do not wish to use PayPal anymore you can close your account immediately without incurring any additional charges by following these steps:

 

Log into your PayPal account at http://www.paypal.com

Click Profile near the top of the page

Select My Settings

In the “Account Type” section, click “Close account” and follow the instructions"

 

Απ οτι καταλαβαίνω όποιος πρόλαβε πρόλαβε.... ?? :(

Link to comment
Share on other sites

Απο το site του PayPal:

 

"On January 1st, 2016, PayPal Instant Top Up service in Greece will no longer be provided by TrustPay (not on December 18th, 2015, as earlier communicated). Should you decide you do not wish to use PayPal anymore you can close your account immediately without incurring any additional charges by following these steps:

 

Log into your PayPal account at http://www.paypal.com

Click Profile near the top of the page

Select My Settings

In the “Account Type” section, click “Close account” and follow the instructions"

 

Απ οτι καταλαβαίνω όποιος πρόλαβε πρόλαβε.... ?? :(

 

Δηλαδη; .....

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη; .....

Μάλλον δεν μπορείς πλέον να κανεις request απο άλλο λογαριασμό για να ανεβάσεις στο balance για αγορές.

Αν το δοκίμασε κάποιος άς μας πεί.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν μπορείς πλέον να κανεις request απο άλλο λογαριασμό για να ανεβάσεις στο balance για αγορές.

Αν το δοκίμασε κάποιος άς μας πεί.

Μπορείς να στείλεις χρήματα όμως με το send money βάζεις for goods or service για να μην χρεωθείς.

Εγώ μόνο έτσι το κάνω.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να στείλεις χρήματα όμως με το send money βάζεις for goods or service για να μην χρεωθείς.

Εγώ μόνο έτσι το κάνω.

Ναι αλλά αυτό δεν έχει 21 καθυστέρηση? Εγώ στις 26/12 έστειλα 370$ από τον έναν λογαριασμό μου στον άλλον, με την ανάλογη προμήθεια, και πήγαν επιτόπου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά αυτό δεν έχει 21 καθυστέρηση? Εγώ στις 26/12 έστειλα 370$ από τον έναν λογαριασμό μου στον άλλον, με την ανάλογη προμήθεια, και πήγαν επιτόπου.

Όχι δεν έχει καθόλου. Στέλνεις από το ένα λογαριασμό σου στον άλλον. Δεν σου λέω να κάνεις εμβάσματα μέσω τραπεζικού σου λογαριασμού (εάν έχεις στο PayPal )που κάνει 1 μέρα εργάσιμη συνήθως και 1 ευρώ χρέωση.

Εγώ με το send money( ως goods or service) , έτσι αγόρασα το κινητό μου με την προμήθεια 3,4% συν 0.35 ευρώ.

33d9e3ac5435e1b08d1ef0f70d3e7946.jpg

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Παιδες κατεβασα και γω την εφαρμογη της revolut στο κινητο και μετα την αποστολη κωδικου στο κινητο το επομενο βημα ειναι το ονοματεπωνυμο και η ημερομηνια γεννησης. Σε αυτα τα πεδια βαζουμε τα πληρη στοιχεια μας και οχι πχ ενα nickname? Γινεται καποια διασταυρωση στοιχειων δηλαδη?

Σας ευχαριστω πολυ και περιμενω την απαντηση σας για να συνεχισω στην εξαιρετικη οπως γραφετε εφαρμογη περα του send-request στο paypal.

Link to comment
Share on other sites

και βέβαια γίνεται διασταύρωση,....

 

οταν στείλεις το εμβασμα πρεπει να ειναι απο λογαριασμό δικο σου....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

και βέβαια γίνεται διασταύρωση,....

 

οταν στείλεις το εμβασμα πρεπει να ειναι απο λογαριασμό δικο σου....

 

Σ' ευχαριστώ πολύ φιλε μου ήδη την προχωρησα και έβαλα και ένα μικροποσό από eurobank έτσι για να δω ποτέ θα εμφανιστούν.Εξάλλου για μικρόαγορές ενδιαφέρομαι περισσοτερο οπότε μπορεί και να βολεψει.Ούτε το άγχος θα έχω ποτέ θα φανούν και θα φανεί ποσο άξιοι εμπιστοσύνης είναι..

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ φιλε μου ήδη την προχωρησα και έβαλα και ένα μικροποσό από eurobank έτσι για να δω ποτέ θα εμφανιστούν.Εξάλλου για μικρόαγορές ενδιαφέρομαι περισσοτερο οπότε μπορεί και να βολεψει.Ούτε το άγχος θα έχω ποτέ θα φανούν και θα φανεί ποσο άξιοι εμπιστοσύνης είναι..

Καλά έκανες και έβαλες τα κανονικά στοιχεία. Αλλιώς θα περνούσα είχες θέμα. Θα σε βολέψει πολύ η Revolut φίλε μου. Εγώ σκέφτομαι όταν με το καλό ανοίξουν οι αγορές να παραμείνω σε αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα ή αλήθεια είναι ότι δισταζω να βάλω μεγάλα ποσα προς το παρόν όμως για μικρόαγορές πιστεύω ότι θα βολεψει.Να δούμε με αυτές τις αγορές τι θα γίνει ως και οι κινέζοι μας έμαθαν με τα capital controls :cry:
Link to comment
Share on other sites

μεγάλα πόσα και βέβαια να μην βάλεις....

άλλωστε διαδικτυακή υπηρεσία είναι χωρίς φυσική παρουσία....

 

αύριο μπορεί να γίνει καπνός :P

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μετά από σχεδόν ένα μήνα (14/12) η revolut μου επέστρεψε τα χρήματα που είχα στείλει στο λογαριασμό με λάθος στοιχεία. Όπως και να έχει είχαν πέσει πολλές αργίες και το θέμα καθυστέρησε πολύ. Επίσης με χρέωσε και 4 ευρώ. Το λάθος μου το πλήρωσα 5 ευρώ συνολικά. Τέλος πάντων, άνοιξα ένα καινούργιο revolut με τα κανονικά στοιχεία για να κάνω την δουλειά μου. Ελπίζω από εδώ και πέρα να μην έχω αλλά προβληματα.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν μπορείς πλέον να κανεις request απο άλλο λογαριασμό για να ανεβάσεις στο balance για αγορές.

Αν το δοκίμασε κάποιος άς μας πεί.

 

καλησπέρα θέλω να αγοράσω κάτι και εγώ μέσω pay pall balance αλλά διάβασα αυτό παραπάνω ότι θα δεν θα δουλεύει στην Ελλάδα και φρίκαρα! δεν θα μπορέσω να γεμίσω την κάρτα για αγορές μέσω pay pall balance? επίσης γιατί γράφει να διαγράψουμε το λογαριασμό μας? δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς είναι αυτή η ανακοίνωση . εντάξει δεν μπορούμε κάνουμε μεταφορά χρημάτων σε iban του pay pall αλλά το pay pall balance δεν αναγράφεται ξεκάθαρα? επίσης η διαγραφή του λογαριασμού με έστειλε τελείως! δηλαδή όλοι οι χρήστες στην Ελλάδα θα πρέπει να διαγράψουν τον λογαριασμό τους ? . έκανε κανένας συναλλαγή μέσω pay pall balance από εχτές? να δούμε τι ακριβώς γίνεται? επίσης άμα δεν μπορέσουμε , διάβασα ότι μπορούμε να βγάλουμε American express κάρτα χρεωστική και οι αγορές γίνονται κανονικά από την Ελλάδα αυτό αληθεύει? ή θέλει σύνδεση με το pay pall πάλι? με σκέτη χρεωστική κάρτα visa και MasterCard δεν γίνονται οι συναλλαγές στην Ελλάδα και μόνο με κάρτα American express ? ισχύει αυτό?

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Από όσο καταλαβαίνω λέει instant top up. Δηλαδή από την κάρτα σου κατευθείαν στο Balance. Με το έμβασμα δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, στην άμεση κατάθεση αναφέρεται. Εγώ έκανα πριν λίγες ημέρες έμβασμα, χωρίς πρόβλημα. Σε δυο ημέρες ήταν μέσα τα λεφτά.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα θέλω να αγοράσω κάτι και εγώ μέσω pay pall balance αλλά διάβασα αυτό παραπάνω ότι θα δεν θα δουλεύει στην Ελλάδα και φρίκαρα! δεν θα μπορέσω να γεμίσω την κάρτα για αγορές μέσω pay pall balance? επίσης γιατί γράφει να διαγράψουμε το λογαριασμό μας? δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς είναι αυτή η ανακοίνωση . εντάξει δεν μπορούμε κάνουμε μεταφορά χρημάτων σε iban του pay pall αλλά το pay pall balance δεν αναγράφεται ξεκάθαρα? επίσης η διαγραφή του λογαριασμού με έστειλε τελείως! δηλαδή όλοι οι χρήστες στην Ελλάδα θα πρέπει να διαγράψουν τον λογαριασμό τους ? . έκανε κανένας συναλλαγή μέσω pay pall balance από εχτές? να δούμε τι ακριβώς γίνεται? επίσης άμα δεν μπορέσουμε , διάβασα ότι μπορούμε να βγάλουμε American express κάρτα χρεωστική και οι αγορές γίνονται κανονικά από την Ελλάδα αυτό αληθεύει? ή θέλει σύνδεση με το pay pall πάλι? με σκέτη χρεωστική κάρτα visa και MasterCard δεν γίνονται οι συναλλαγές στην Ελλάδα και μόνο με κάρτα American express ? ισχύει αυτό?

 

 

Εγώ και το ανέφερα ξανά, έκανα και κάνω όπως πάντα send money από τον έναν λογαριασμό μου paypal στον άλλον. Μου χρεώνει κανονικά το 3,4% προμήθεια +0,35€. Έκανα πριν λίγο ένα μικρό ποσό και όλα μια χαρά. Δεν κάνεις request money αλλά send money στον λογαριασμό που θέλεις να μπουν. Για παράδειγμα στον Α' λογαριασμό έχω την prepaid που θέλω να στείλω τα χρήματα στον Β' λογαριασμό μέσω send money και μπαίνουν ως paypal balance στον β' λογαριασμό (εννοείται ότι δεν μπορείς να έχεις την ίδια κάρτα και στους 2 λογ/σμους) και τα στέλνεις ως goods or service.

 

http://i66.tinypic.com/4ub7er.png

 

 

Υ.Γ. Εάν έχεις μεγαλύτερο ποσό συμφέρει να στείλεις μέσω εμβάσματος που η χρέωση είναι 1 ευρώ και κάνει 2 εργάσιμες να τα δεις. Εφόσον έχεις κάνει link τον λογ/σμο τραπέζης σου.

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Εγώ και το ανέφερα ξανά, έκανα και κάνω όπως πάντα send money από τον έναν λογαριασμό μου paypal στον άλλον. Μου χρεώνει κανονικά το 3,4% προμήθεια +0,35€. Έκανα πριν λίγο ένα μικρό ποσό και όλα μια χαρά. Δεν κάνεις request money αλλά send money στον λογαριασμό που θέλεις να μπουν. Για παράδειγμα στον Α' λογαριασμό έχω την prepaid που θέλω να στείλω τα χρήματα στον Β' λογαριασμό μέσω send money και μπαίνουν ως paypal balance στον β' λογαριασμό (εννοείται ότι δεν μπορείς να έχεις την ίδια κάρτα και στους 2 λογ/σμους) και τα στέλνεις ως goods or service.

 

http://i66.tinypic.com/4ub7er.png

 

 

Υ.Γ. Εάν έχεις μεγαλύτερο ποσό συμφέρει να στείλεις μέσω εμβάσματος που η χρέωση είναι 1 ευρώ και κάνει 2 εργάσιμες να τα δεις. Εφόσον έχεις κάνει link τον λογ/σμο τραπέζης σου.

 

άρα για να καταλάβω τι ακριβώς είναι η παραπάνω ανακοίνωση ? άρα δεν σταματάει το pay pall balance με τον τρόπο που έγραψες προηγουμένως και με συμφέρει να στείλω εμβάσματα σε λογαριασμό στο pay pall? . ενδιαφέρομαι να βάλω γύρω στα 40 ευρώ Προμηθέια για εμβάσματα μόνο ένα ευρώ θα μου κρατήσει ? και θα μπει ολόκληρο το πόσο μέσα?

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο έκανα μια συναλλαγή με PayPal και πέρασε όπως τον παλιό καλό καιρό.

Από κατάστημα Γερμανίας (prepaid attika bank)

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...