Jump to content

Paypal - Capital Controls [ONLY]


evi32
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερωτηση . Πως μπορουμε να επικοινωνήσουμε με το support της revolut; Μεσω της εφαρμογης απο εκει που λεει support; Εβαλα χρηματα με εμβασμα απο τις 8/12 και δεν τα εχω δει ακομη στο balance της καρτας .... Αργουνε τοσο;

εισαι σιγουρος οτι εχεις βαλει σωστα το reference?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα έκαναν 5 μέρες να τα περάσουν, 3-5 μέρες θέλουν. Μην αγχώνεσαι.
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Τα εχω κανει σωστα αυτα που λες. Αποδειξη ειναι οτι την εμφανιζει σαν primary. Δηλαδη στις αλλες καρτες εχει επιλογη Make primary, σε αυτην δεν εχει απο την στιγμη που την εκανα. Αλλα στις αγορες παντα προτεινει την mastercard της Alpha

 

Το ίδιο μου κάνει και εμένα την έχω κάνει primary αλλά πάντα μου προτείνει τη visa της eurobank

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις να συνδεσεις λογαριασμο στο PayPal πλεον; Μου βγαζει: You can't add a bank account at this time.

 

μπορεις, τους στελνεις ενα email εξηγωντας τους οτι δεν σ αφηνει το site να προσθεσεις λογαριασμο, θα σου ζητησουν να στειλεις ενα επισημο εγγραφο οπως ταυτοτητα-διαβατηριο-διπλωμα οδηγησης και ενα statement του λογαριασμου που θελεις να συνδεσεις, πανω στο statement πρεπει να φαινεται οτι τα στοιχεια με την ταυτοτητα σου ταιριαζουν φυσικα, σε 3-4 μερες θα εχεις συνδεδεμενο λογαριασμο για να κανεις top-up μεσω εμβασματος ή withdraw αν εισαι πωλητης.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

μπορεις, τους στελνεις ενα email εξηγωντας τους οτι δεν σ αφηνει το site να προσθεσεις λογαριασμο, θα σου ζητησουν να στειλεις ενα επισημο εγγραφο οπως ταυτοτητα-διαβατηριο-διπλωμα οδηγησης και ενα statement του λογαριασμου που θελεις να συνδεσεις, πανω στο statement πρεπει να φαινεται οτι τα στοιχεια με την ταυτοτητα σου ταιριαζουν φυσικα, σε 3-4 μερες θα εχεις συνδεδεμενο λογαριασμο για να κανεις top-up μεσω εμβασματος ή withdraw αν εισαι πωλητης.

 

Εγινε, ευχαριστω πολυ :)

Link to comment
Share on other sites

μπορεις, τους στελνεις ενα email εξηγωντας τους οτι δεν σ αφηνει το site να προσθεσεις λογαριασμο, θα σου ζητησουν να στειλεις ενα επισημο εγγραφο οπως ταυτοτητα-διαβατηριο-διπλωμα οδηγησης και ενα statement του λογαριασμου που θελεις να συνδεσεις, πανω στο statement πρεπει να φαινεται οτι τα στοιχεια με την ταυτοτητα σου ταιριαζουν φυσικα, σε 3-4 μερες θα εχεις συνδεδεμενο λογαριασμο για να κανεις top-up μεσω εμβασματος ή withdraw αν εισαι πωλητης.

 

Αν κανεις αυτη τη διαδικασια το top up θα εινμαι στιγμιαίο ή θα γινεται σε λιγες μερες;

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ίδιο μου κάνει και εμένα την έχω κάνει primary αλλά πάντα μου προτείνει τη visa της eurobank

Αυτό ακριβως λεω κι εγω ...

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Αν κανεις αυτη τη διαδικασια το top up θα εινμαι στιγμιαίο ή θα γινεται σε λιγες μερες;

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό ακριβως λεω κι εγω ...

 

το top up μεσω εμβασματος θελει 2 μερες, το πολυ 3, εξαρταται απο την τραπεζα σου, η eurobank εκτελει την επομενη μερα, η εθνικη δινει valeur 2 μερες.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

το top up μεσω εμβασματος θελει 2 μερες, το πολυ 3, εξαρταται απο την τραπεζα σου, η eurobank εκτελει την επομενη μερα, η εθνικη δινει valeur 2 μερες.

 

Αυτο δεν μπορει να σταλει και απο οποιονδηποτε λογαριασμο που να μην ειναι δηλωμενος στο paypal ?

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν μπορει να σταλει και απο οποιονδηποτε λογαριασμο που να μην ειναι δηλωμενος στο paypal ?

 

νομιζω πως οχι, αλλα δεν εχω ασχοληθει με τετοιες αλχημειες, ξεκινα ενα chat μαζι τους στο message center και ρωτα τους, πρωτα πρεπει να σου καταχωρησουν λογαριασμο ελληνικης τραπεζας , αλλιως δεν παιρνεις δικο σου iban απο deutche bank για να κανεις εμβασμα, αρα αντιο top up.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως οχι, αλλα δεν εχω ασχοληθει με τετοιες αλχημειες, ξεκινα ενα chat μαζι τους στο message center και ρωτα τους, πρωτα πρεπει να σου καταχωρησουν λογαριασμο ελληνικης τραπεζας , αλλιως δεν παιρνεις δικο σου iban απο deutche bank για να κανεις εμβασμα, αρα αντιο top up.

 

Εγω εχω δηλαμενο λογαριασμο της Πειραιως και εστειλα εμβασμα απο Alpha και πηγε κανονικα

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω δηλαμενο λογαριασμο της Πειραιως και εστειλα εμβασμα απο Alpha και πηγε κανονικα

τοτε τι με ρωτας? :dizzy: απλα ανακοινωσε το εδω να στελνουν και οι αλλοι εφοσον γινεται.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

τοτε τι με ρωτας? :dizzy: απλα ανακοινωσε το εδω να στελνουν και οι αλλοι εφοσον γινεται.

Ρωτησα αν στελνοντας απο τον προδηλωμενο, με τον τροπο που προτεινες να τον δηλωσουμε, πατυχαινουμε αμεση μεταφορα ή οχι

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,

για να κανεις αγορες μεσω paypal θα πρεπει να εκδοσεις καρτα skrill με συνδρομη 10ε το χρονο? καθως εγω αυτην την καρτα δεν την χρειαζομαι για αγορες απο φυσικα καταστηματα οπως διαβαζω στο φορουμ.

Ευχαριστω για το χρονο σας.

Ναι για την skrill αυτο ειναι απαραιτητο

Στην revolut δεν χρειαζεται να πληρωσεις 10 €

την στελνουν δωρεαν

Αλλα μετα καθε εμβασμα εχει προμηθεια.

Ενω η skrill εχει λογαριασμο στην Alpha bank και απο την Alpha στελνεις δωρεαν

 

@kreppas για να μπορεσω να σου απαντησω με πμ πρεπει να το επιτρεπεις. Εσυ το εχεις απαγορεψει .....:!:

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: - στο paypal για τι ποσα μιλαμε, στην εχει απορριψει ποτε τωρα τελευταια (?)

εγω αγοραζω συνηθως μικρό πράγματα....με debit μαυρη αλφα μπανκ εως 50 ευρω....

 

φίλοι ομως με amex αλφα πιστωτική αγοράζουν κινητα πάνω απο 200 ευρώ... παιχνίδια βιβλια και αλλα πολλα.....

 

απόρριψη δεν είχαμε.....

 

---------------------

 

 

και απο μενα....... :cool:

@kreppas για να μπορεσω να σου απαντησω με πμ πρεπει να το επιτρεπεις. Εσυ το εχεις απαγορεψει .....:!:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Εγινε, ευχαριστω πολυ :)

Τίποτα από όλα αυτά, την Παρασκευή συνδεσα λογαριασμό μετά από τηλ επικοινωνία με το PayPal σε 2` χωρίς ουσιαστικά επιβεβαίωση, το mail που έχω συνδεδεμένη στο PayPal μου ζήτησαν και το iban που θέλω να προσθέσω

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα από όλα αυτά, την Παρασκευή συνδεσα λογαριασμό μετά από τηλ επικοινωνία με το PayPal σε 2` χωρίς ουσιαστικά επιβεβαίωση, το mail που έχω συνδεδεμένη στο PayPal μου ζήτησαν και το iban που θέλω να προσθέσω

 

Εγω θα το επαναλλαβω

Δεν εχω καταλαβει τη διαφορα που εχει ο συνδεμενος λογαριασμός στο paypal με τον μη συνδεμενο, στην αποστολη εμβασματος.

Καταλαβαινω οταν θελεις να παρεις λεφτα, αλλα οταν στειλνεις δεν το καταλαβαινω.

Νομιζα οτι απο τον συνδεσεμενο μπορεις να τραβηξεις αμεσως την ιδια στιγμη, αλλα αυτο δεν ισχυει

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Αυτήν που βλεπεις εδώ

 

:rolleyes: - ΟΚ ευχαριστω πολυ (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

περιμενω απο την πεμπτη refund απο αγορα απο ebay μεσω paypal συνδεδεμενης revolut καρτας , εχει γινει το refund κανονικα στο paypal ,εχω λαβει και σχετικο email , αλλα στη revolut δε φαινονται τα χρηματα ακομα ..... συμβαινει κατι ??
Link to comment
Share on other sites

περιμενω απο την πεμπτη refund απο αγορα απο ebay μεσω paypal συνδεδεμενης revolut καρτας , εχει γινει το refund κανονικα στο paypal ,εχω λαβει και σχετικο email , αλλα στη revolut δε φαινονται τα χρηματα ακομα ..... συμβαινει κατι ??
Νομίζω ότι στο refund μέχρι να φανούν τα λεφτά στην κάρτα θέλει κάνα 10ήμερο. Κάτι τέτοιο θυμάμαι από τη μια φορά που χρειάστηκε να μου γίνει refund.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έγινε η ανανέωση της συνδρομής μου στο spotify μέσω PayPal, όπου έχω συνδεδεμένες δύο κάρτες. Τη revolut που είναι primary και την Eurobank cosmote MasterCard. Προς έκπληξη μου είδα ότι παρόλο που primary ήταν η revolut, τα χρήματα τα τράβηξε από την κάρτα της Eurobank. Γιατί έγινε αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έγινε η ανανέωση της συνδρομής μου στο spotify μέσω PayPal, όπου έχω συνδεδεμένες δύο κάρτες. Τη revolut που είναι primary και την Eurobank cosmote MasterCard. Προς έκπληξη μου είδα ότι παρόλο που primary ήταν η revolut, τα χρήματα τα τράβηξε από την κάρτα της Eurobank. Γιατί έγινε αυτό;

 

Αυτο λεω κι εγω τοσο καιρο και δεν με πιστευει κανενας εδω μεσα. Οτι ενω εχω κανει primary την skrill οτα κανω πληρωμη παντα βγαζει πρωτη την καρτα της Alpha και πρεπει να το αλλαξω χειροκινητα.

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Αυτο λεω κι εγω τοσο καιρο και δεν με πιστευει κανενας εδω μεσα. Οτι ενω εχω κανει primary την skrill οτα κανω πληρωμη παντα βγαζει πρωτη την καρτα της Alpha και πρεπει να το αλλαξω χειροκινητα.

Όντως κουφό, αλλά δεν με χάλασε. Τη revolut την έβγαλα για τα capital controls. Αφού πέρασε της Eurobank που άλλες φορές έτρωγε άκυρο, όλα καλά

Link to comment
Share on other sites

συνδεσα την καρτα της revolut στο paypal και πατησα να ειναι primary . Μαλιστα μου εκανε και τη χρεωση ( νομιζω 0,90 λεπτα ) . Τωρα κανονικα δεν θα επρεπε στο PayPal balance να μου δειχνει το υπολοιπο που εχει η καρτα της revolut ;
Link to comment
Share on other sites

. Τωρα κανονικα δεν θα επρεπε στο PayPal balance να μου δειχνει το υπολοιπο που εχει η καρτα της revolut ;
Όχι, δεν δουλεύει έτσι το balance.

Θα έχει υπόλοιπο μόνο αν μεταφέρεις λεφτά απο τρ. λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...