Jump to content

Paypal - Capital Controls [ONLY]


evi32
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το κολπο με το request money δεν δουλευει?

μου λεει πως δεν γινεται να πληρωσω με καρτα που υπαρχει στο paypal η με email που ειναι συνδεμενο. δοκιμασα με αλλο mail αλλα τιποτα

μου ζηταει να κανω login

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το κολπο με το request money δεν δουλευει?

μου λεει πως δεν γινεται να πληρωσω με καρτα που υπαρχει στο paypal η με email που ειναι συνδεμενο. δοκιμασα με αλλο mail αλλα τιποτα

μου ζηταει να κανω login

Διάβασε προηγούμενα ποστ. Εγώ χρησιμοποιώ Send money και όλα μια χαρά.

Για πιο μεγάλα ποσά αν δεν το ξέρεις δες για revolut.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Moυ έκανε το banggood refund ένα ποσό, το paypal με ενημέρωσε γιαυτό και μου είπε ότι θα τα δω στη revolut, απ'οπου βγήκαν.

Η ερώτηση είναι αν ξέρετε πότε περίπου θα τα δω στην κάρτα μου?

Link to comment
Share on other sites

Moυ έκανε το banggood refund ένα ποσό, το paypal με ενημέρωσε γιαυτό και μου είπε ότι θα τα δω στη revolut, απ'οπου βγήκαν.

Η ερώτηση είναι αν ξέρετε πότε περίπου θα τα δω στην κάρτα μου?

 

12-48 ώρες (περίπου)

Link to comment
Share on other sites

το κολπο με το request money δεν δουλευει?

μου λεει πως δεν γινεται να πληρωσω με καρτα που υπαρχει στο paypal η με email που ειναι συνδεμενο. δοκιμασα με αλλο mail αλλα τιποτα

μου ζηταει να κανω login

 

Θα γινω κακος! Επιτελους σας μπλοκαραν ή μαλλον σας πηραν χαμπαρι, ευχομαι να μην σας επιβαλουν και κυρωσεις για την απατεωνια που κανατε τοσο καιρο (οχι εσυ, αλλα ενα σκασμο αλλοι), οταν ελεγα οτι μονο το send money ειναι σωστο καποιοι με εβρισαν, δικαιωση λοιπον!

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στη Revolut λέει αν στείλεις ένα λινκ σε έναν φίλο σου και βγάλει την κάρτα παίρνει ο καθένας 5 λίρες Αγγλίας. Πως γίνεται αυτό ακριβώς;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στη Revolut λέει αν στείλεις ένα λινκ σε έναν φίλο σου και βγάλει την κάρτα παίρνει ο καθένας 5 λίρες Αγγλίας. Πως γίνεται αυτό ακριβώς;

Βασικά μετακομιζεις στο εξωτερικό και κάνεις λογαριασμο με τα στοιχεια της νέας σου χώρας :D δεν πιάνει πλέον σε Ελλάδα γιατί μαζευτηκαμε πολλοί

Link to comment
Share on other sites

Θα γινω κακος! Επιτελους σας μπλοκαραν ή μαλλον σας πηραν χαμπαρι, ευχομαι να μην σας επιβαλουν και κυρωσεις για την απατεωνια που κανατε τοσο καιρο (οχι εσυ, αλλα ενα σκασμο αλλοι), οταν ελεγα οτι μονο το send money ειναι σωστο καποιοι με εβρισαν, δικαιωση λοιπον!

Το είχα αναφέρει και εγώ πολλές φορές. Μέχρι πριν 1 εβδομάδα με send money όλα λειτουργούσαν μια χαρά.

Άλλη πολύ καλή λύση είπαμε η revolut!

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Βασικά μετακομιζεις στο εξωτερικό και κάνεις λογαριασμο με τα στοιχεια της νέας σου χώρας :D δεν πιάνει πλέον σε Ελλάδα γιατί μαζευτηκαμε πολλοί

Καλά πλάκα κάνεις; για 5 λίρες;;; εφυγααααα!!!

Link to comment
Share on other sites

το κολπο με το request money δεν δουλευει?

μου λεει πως δεν γινεται να πληρωσω με καρτα που υπαρχει στο paypal η με email που ειναι συνδεμενο. δοκιμασα με αλλο mail αλλα τιποτα

μου ζηταει να κανω login

 

Θα γινω κακος! Επιτελους σας μπλοκαραν ή μαλλον σας πηραν χαμπαρι, ευχομαι να μην σας επιβαλουν και κυρωσεις για την απατεωνια που κανατε τοσο καιρο (οχι εσυ, αλλα ενα σκασμο αλλοι), οταν ελεγα οτι μονο το send money ειναι σωστο καποιοι με εβρισαν, δικαιωση λοιπον!

 

Γιατί δεν δουλεύει; Εγώ μέχρι προχθές μετέφερα κανονικά στο balance χρήματα με το Request money

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

το κολπο με το request money δεν δουλευει?

μου λεει πως δεν γινεται να πληρωσω με καρτα που υπαρχει στο paypal η με email που ειναι συνδεμενο. δοκιμασα με αλλο mail αλλα τιποτα

μου ζηταει να κανω login

 

Απο την αρχή το request δεν δούλευε με κάρτες που είναι ήδη συνδεμενες σε κάποιο λογαριασμό του paypal. Δεν έγινε τώρα αυτό. Και το request δουλεύει μια χαρά αλλά επειδή υπάρχει κίνδυνος να σας δεσμευουν τα χρήματα για 21 μέρες γι αυτό λέμε να χρησιμοποιητε το send money. Ο κάθε ένας επιλέγει ότι θέλει. Επισεις το paypal ξέρει πολύ καλά τι κάνουμε εμείς και δεν είναι χαζό να το σταματήσει η να διακόψει το request/send money γιατί έχει τεράστιο κέρδος από όλο αυτό που δεν είναι άλλο από το 3.4% (κλέφτο προμήθεια θα το έλεγα) που κρατάει! Όποιος δεν θέλει να κάνει το paypal ακόμα πιο πλούσιο υπάρχουν και εναλλακτικές (revolut)

Edited by P_papadis
Link to comment
Share on other sites

ναι ρε παιδια αλλα το send money τα στελνει σε άλλο λογαριασμό. Έτσι δεν είναι? Εγω θέλω στον δικό μου που έχω ήδη 40 ευρώ να βάλω άλλα τόσα.
Link to comment
Share on other sites

...Και το request δουλεύει μια χαρά αλλά επειδή υπάρχει κίνδυνος να σας δεσμεύουν τα χρήματα για 21 μέρες ...

 

Συγγνώμη αν έχω χάσει κάτι, αλλά αυτό από πού προκύπτει;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε παιδια αλλα το send money τα στελνει σε άλλο λογαριασμό. Έτσι δεν είναι? Εγω θέλω στον δικό μου που έχω ήδη 40 ευρώ να βάλω άλλα τόσα.

Αυτο λεμε. Ανοιξε ενα δευτερο account στο πειπαλ κ στειλε με send money τα λεφτά που θες στον κύριο λογαριασμο σου (αυτον με τα 40 €).

 

Παλι ξαναεστειλα σημερα σε εμενα κ η μεταφορα έγινε σε κλάσματα δευτερολεπτου. . Με send money παντα

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Φίλος μου έστειλε χρήματα από Πειραιώς σε κάρτα Revolut σε κάποιον γνωστό του και μετά συνειδητοποιησε ότι δεν γίνεται αυτό. Έχασε τα λεφτά του; μπορεί να τα πάρει πίσω; και αν ναι γνωρίζουμε το πώς;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Φίλος μου έστειλε χρήματα από Πειραιώς σε κάρτα Revolut σε κάποιον γνωστό του και μετά συνειδητοποιησε ότι δεν γίνεται αυτό. Έχασε τα λεφτά του; μπορεί να τα πάρει πίσω; και αν ναι γνωρίζουμε το πώς;

 

Ευχαριστώ!

Δεν χάνονται τα χρήματα εφόσον η μεταφορά γίνεται μέσω τράπεζας. Ή θα μπούνε στο λογαριασμό που τα έστειλε ή θα επιστρέψουν πίσω. Απλώς για να επιστρέψουν πρέπει να θεωρηθεί άκυρο το έμβασμα και νομίζω αυτό γίνεται όταν περάσουν 15-20 μέρες γι' αυτό σε τέτοιες περιπτώσεις το καλύτερο είναι να πάρει τηλ στην Πειραιώς και να πει ότι το τάδε έμβασμα να θεωρηθεί άκυρο αμέσως ώστε να επιστραφούν τα χρήματα όσο πιο άμεσα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνονται τα χρήματα εφόσον η μεταφορά γίνεται μέσω τράπεζας. Ή θα μπούνε στο λογαριασμό που τα έστειλε ή θα επιστρέψουν πίσω. Απλώς για να επιστρέψουν πρέπει να θεωρηθεί άκυρο το έμβασμα και νομίζω αυτό γίνεται όταν περάσουν 15-20 μέρες γι' αυτό σε τέτοιες περιπτώσεις το καλύτερο είναι να πάρει τηλ στην Πειραιώς και να πει ότι το τάδε έμβασμα να θεωρηθεί άκυρο αμέσως ώστε να επιστραφούν τα χρήματα όσο πιο άμεσα.

Ευχαριστώ πολύ. Ήσουν αναλυτικότατος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Αγόρασα μέσω revolut ένα προϊόν. Δεν μου το έστειλαν και ο πωλητής μου έκανε refund και τα λεφτά φαίνονται στο PayPal.

Πότε μπαίνουν στο revolut? Έχει περάσει βδομάδα από το refund, ρώτησα το revolut αλλά απάντηση καμία! :wacko:

Διαβασα και εδώ αλλά είναι... Πολλές οι σελίδες και δεν βρήκα τίποτε :

Παρακαλώ τα φώτα σας

XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Αγόρασα μέσω revolut ένα προϊόν. Δεν μου το έστειλαν και ο πωλητής μου έκανε refund και τα λεφτά φαίνονται στο PayPal.

Πότε μπαίνουν στο revolut? Έχει περάσει βδομάδα από το refund, ρώτησα το revolut αλλά απάντηση καμία! :wacko:

Διαβασα και εδώ αλλά είναι... Πολλές οι σελίδες και δεν βρήκα τίποτε :

Παρακαλώ τα φώτα σας

 

αν τα λεφτά φαίνονται στο paypal (αν εννοείς στο balance) τότε δεν θα πάνε ποτέ στην revolut (αν κατάλαβα τι λες) , τα έχεις πάρει τα λεφτά , στο paypal

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Αγόρασα μέσω revolut ένα προϊόν. Δεν μου το έστειλαν και ο πωλητής μου έκανε refund και τα λεφτά φαίνονται στο PayPal.

Πότε μπαίνουν στο revolut? Έχει περάσει βδομάδα από το refund, ρώτησα το revolut αλλά απάντηση καμία! :wacko:

Διαβασα και εδώ αλλά είναι... Πολλές οι σελίδες και δεν βρήκα τίποτε :

Παρακαλώ τα φώτα σας

Από 26/1 που με ενημέρωσε το PayPal ότι το μαγαζί μου έκανε refund, τα χρήματα μπήκαν 1/2 στη Revolut. Δηλαδή μια βδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Από 26/1 που με ενημέρωσε το PayPal ότι το μαγαζί μου έκανε refund, τα χρήματα μπήκαν 1/2 στη Revolut. Δηλαδή μια βδομάδα.

 

Παιδιά κατ΄αρχάς ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας. Στο paypal στο balance μου λέει 0,00 usd available ( οπότε υποθέτω δεν μπήκαν εκεί,) ενώ δίπλα μου λέει completed jan 29 refund 4,99 GPB.

Είμαι και λίγο άσχετος σε αυτά..:wacko:

XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα καταθέσω την θετική μου εμπειρία με τη revolut. Χθες έκανα top up μέσω πειραιώς winbank και σήμερα μπήκαν κανονικά στη revolut! :)
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Έχουνε πει τίποτα για χαλάρωση μέχρι τον Μάρτιο;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...