Jump to content

Blackview BV5000


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για θέμα εγγύησης από Vivkmall δε ξέρω αλλά ότι αφορά το GearBest μετά από καθημερινή αλληλογραφία διάρκειας δύο εβδομάδων, δέχτηκαν να μου στείλουν δωρεάν ανταλλακτικό (οθόνη, γυαλί και touch).

Από όπου και να το αγοράσεις να προσέχεις μη τυχόν και σου πέσει υπό γωνία, γιατί όπως θα δεις σε φωτογραφίες το γυαλί εξέχει αρκετά από την συσκευή και στις γωνίες είναι πολύ ευαίσθητο στα χτυπήματα. Στα υπόλοιπα σημεία ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΘΕΜΑ αλλά στις γωνίες της οθόνης θέλει πολλή προσοχή δυστυχώς.

Όπως έχω γράψει και νωρίτερα σε άλλη απάντηση σε επικοινωνία που είχα με την Ελληνική αντιπροσωπεία που βρίσκεται στη Θεσσαλονίκη, έχουν ξεκινήσει διαδικασία να αποσύρουν για τον παραπάνω λόγω το συγκεκριμένο μοντέλο από την Ελληνική αγορά, γιατί ακόμα και το εργοστάσιο σταματά να τους καλύπτει σε οθόνες σε θέματα εγγυησης.

Μακάρι να βγάλουν ένα άλλο μοντέλο με τα ίδια τεχνικά χαρακτηριστικά, ΑΛΛΑ ενισχυμένο και προστατευμένο στις γωνίες οι οποίες αποδείχτηκαν η αχίλλειος πτέρνα του συγκεκριμένο τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 340
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κανα νεο για την αναβαθμιση σε android 6, υπαρχει? Μεσα απριλιου ειχαν πει. Ξεκινησε η αναβαθμιση σε κανεναν?

Εγώ το βάζω και ψάχνει κάθε μέρα, τίποτα ακόμα.....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να βγάλουν ένα άλλο μοντέλο με τα ίδια τεχνικά χαρακτηριστικά, ΑΛΛΑ ενισχυμένο και προστατευμένο στις γωνίες οι οποίες αποδείχτηκαν η αχίλλειος πτέρνα του συγκεκριμένο τηλεφώνου.

 

Είδα αυτό και μάλλον το έχουν καταλάβει το λάθος τους με τις γωνίες.

 

Ας γράψω και την δική μου εμπειρία.

Το αγόρασα πριν 15 μέρες από Ελλάδα στα 163 ευρώ.

Βαρύ αλλά το συνηθίζεις.

Μπαταρία τέρας! Μου κράτησε 46 ώρες με φουλ χρήση (σαν καινούργιο του άλλαξα τα φώτα :) )

Σε μερικά "βαριά" παιχνίδια μετά από 15'-20' ζεσταίνονταν αρκετά αλλά χωρίς κάποιο θέμα.

Όμως.... μου ήρθε με ένα πρόβλημα. Οι 3 από τις 4 γωνίες του κινητού ( στο κάλυμμα τις οθόνης) είχαν ένα μικρό κενό. Σαν να μην είχε κουμπώσει καλά. Μετά από 4 μέρες μου εμφάνισε ένα ακόμα πρόβλημα. Το κουμπί ON/OFF ''χαλάρωσε''. Όταν το πατούσες έμπαινε μέσα και για να βγει έπρεπε να κουνήσεις το κινητό.

Μίλησα με το τεχνικό τμήμα της εταιρίας. Μου είπαν να το στείλω σε αυτούς.

Αποτέλεσμα: έπεσα σε προβληματική συσκευή και θα έχω αντικατάσταση ή τα λεφτά μου πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις οτι " οι 3 απο τις 4 γωνιες ειχαν ενα μικρο κενο"? Προφανως και επεσες σε ελαττωματικη συσκευη. Το εχω κανα 4-5μηνες αν θυμαμαι καλα με απειρες τουμπες και δουλευει ρολοι. Αγορα απο vickmall.
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο το έχω εδώ και ένα μήνα, το έχω με το προστατευτικο οθόνης αν το βγάλω η οθόνη θα έχει πρόβλημα από γρατσουνιες ή είναι ανθεκτική; την έχει βγάλει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις οτι " οι 3 απο τις 4 γωνιες ειχαν ενα μικρο κενο"? Προφανως και επεσες σε ελαττωματικη συσκευη. Το εχω κανα 4-5μηνες αν θυμαμαι καλα με απειρες τουμπες και δουλευει ρολοι. Αγορα απο vickmall.

 

Δεν μου έπεσε όσο το είχα. Απλά το είδα όταν άνοιξα την συσκευασία και το είπα αμέσως στην αντιπροσωπεία.

Το καπάκι της οθόνης είχε ένα μικρό κενό στις 3/4 γωνίες (χωρούσε μύτη από μικρό κατσαβίδι).

Η αντιπροσωπία είπε αυτό που έγραψες ''ελαττωματική συσκευή''.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον η αναβαθμιση σε 6.0 χαθηκε στο δρομο, δεν διαβαζω κανενα νεο. Αντι αυτου ειδα οτι θα βγαλουν νεο μοντελο το blackview bv6000 που θα φοραει android 6.0 και φοβαμαι στο τελος μην δεν παρουμε την αναβαθμιση. Εδω εικονα απο το blackview bv6000 -->http://www.blackview.hk/blackview-137/
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον η αναβαθμιση σε 6.0 χαθηκε στο δρομο, δεν διαβαζω κανενα νεο. Αντι αυτου ειδα οτι θα βγαλουν νεο μοντελο το blackview bv6000 που θα φοραει android 6.0 και φοβαμαι στο τελος μην δεν παρουμε την αναβαθμιση. Εδω εικονα απο το blackview bv6000 -->http://www.blackview.hk/blackview-137/

 

Για εμένα ίσως είναι και καλύτερα έτσι, τώρα μια χαρά ρολάρει το κινητό με την 5.1. Με την 6.0 ποιος ξέρει τι προβλήματα θα βγάλει.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν λεω οχι, απλα επειδη το ειχαν ανακοινωσει για αυτο και μονο. Θα περιμενουμε να δουμε. Παντως το bv6000 φαινεται πιο ομορφο :)!
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι έτσι να κοιτάξουν να διορθώσουν τον x launcher που χωρίς να είναι επιλεγμένος συνέχεια βγάζει μήνυμα ότι δεν ανταποκρινεται και χρειάζεται επανεκκίνηση. Πώς μπορούμε να βγάλουμε αυτό από το κινητο;
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι έτσι να κοιτάξουν να διορθώσουν τον x launcher που χωρίς να είναι επιλεγμένος συνέχεια βγάζει μήνυμα ότι δεν ανταποκρινεται και χρειάζεται επανεκκίνηση. Πώς μπορούμε να βγάλουμε αυτό από το κινητο;

 

Εύκολα, πέρασε ένα άλλο Launcher και επέλεξε αυτόν να είναι προεπιλεγμένος. Όπως είχα γράψει και μερικές σελίδες πιο πριν, στην τελευταία αναβάθμιση που έκανα μου κράσαρε ο X- Launcher και αν δεν είχα λίγες γνώσεις και μερικά προγραμματάκια που με βοήθησαν να το επαναφέρω, θα είχα μεγάλο πρόβλημα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους εχω το κινητο 1 μηνα κ παειμια χαρα σε συγκριση με το 4s που ειχα.το μονο θεμα που εχω ειναι οτι δεν μου ρχονται οι ειδοποιησεις αν δεν ανοιξω τις εφαρμογες κ ειδικα το viber. οποιος μπορει ας βοηθησει.επισης το gearbest ενψ λεει πως στελνει σε 6-9 μερες εκανε 1 μηνα
Link to comment
Share on other sites

Εύκολα, πέρασε ένα άλλο Launcher και επέλεξε αυτόν να είναι προεπιλεγμένος. Όπως είχα γράψει και μερικές σελίδες πιο πριν, στην τελευταία αναβάθμιση που έκανα μου κράσαρε ο X- Launcher και αν δεν είχα λίγες γνώσεις και μερικά προγραμματάκια που με βοήθησαν να το επαναφέρω, θα είχα μεγάλο πρόβλημα.

 

Τελικά τον έκανα απεγκατάσταση με το titanium και απαλαχτηκα

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τον έκανα απεγκατάσταση με το titanium και απαλαχτηκα

Πήρε αναβάθμιση καινούρια,ο μαμά launcher είναι super πλέον. Σαν να πηγαίνει καλύτερα μου φαίνεται το κινητό.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μετά από πτώση σήμερα (δεύτερη μέρα χρήσης) ράγισε το τζάμι της οθόνης στο κάτω μέρος. Η φάση είναι ότι δεν έπεσε καν απευθείας στο πάτωμα αλλά πάνω σε χαλί. Τι να πεις τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Καησπέρα και χρόνια πόλλα,παιδία εχτές παρέλαβα το κινητό απο vickmail,μια ερώτηση αν ξέρει κανείς ,παρόλο που έχω τα δεδόμενα κινητής τηλ,απενεργοποιημένα το wi-fi κλειστό ,μου εμφανίζει πάνω δεξία το σήμα 4g η΄3g .Είναι φυσιολογικό ή υπάρχει πρόβλημα και θα μου σκάσουν τίποτα τρελές χρεώσεις άυριο μεθαύριο???
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μετά από πτώση σήμερα (δεύτερη μέρα χρήσης) ράγισε το τζάμι της οθόνης στο κάτω μέρος. Η φάση είναι ότι δεν έπεσε καν απευθείας στο πάτωμα αλλά πάνω σε χαλί. Τι να πεις τώρα.

 

Να ενημερώσω για το παραπάνω ότι το κατάστημα επειδή λέει έχει παράπονα και από άλλους πελάτες ότι σπάνε οι οθόνες εύκολα, έχει παραγγείλει μια παρτίδα για να έχει απόθεμα σε ανταλλακτικά. Υποστηρίζουν ότι ο βασικός λόγος για αυτό είναι ότι το τζάμι της οθόνης είναι εκτεθειμένο (υπερυψωμένο) σε σχέση με το υπόλοιπο πλαίσιο του κινητού με αποτέλεσμα να είναι το πρώτο που φθείρεται αν χτυπήσει σε κάποια επιφάνεια.

 

Δυστυχώς από ό,τι φαίνεται το τζάμι πάει πακέτο με την οθόνη ακόμα και αν η οθόνη η ίδια δεν έχει σπάσει, με αποτέλεσμα το κόστος να ανέρχεται στα 58 ευρώ τελική τιμή με το ΦΠΑ και άλλα 10 η τοποθέτηση.

Link to comment
Share on other sites

ManolisAEK. Αδερφε θα σου πω πρωτα αυτο : Παμε μωρη ΑΕΚαρα αρρωστιαααααααα και στην ερωτηση σου θα σου πω οτι ετσι το εμφανιζει, δεν θα χρεωθεις. Απλα σου δειχνει στο σημειο που εισαι καθε στιγμη τι σημα εχεις αν ενεργοποιησεις τα δεδομενα. Μην ανησυχεις, αν δεν τα ανοιξεις εσυ, δεν χρεωνεσαι.
Link to comment
Share on other sites

Καησπέρα και χρόνια πόλλα,παιδία εχτές παρέλαβα το κινητό απο vickmail,μια ερώτηση αν ξέρει κανείς ,παρόλο που έχω τα δεδόμενα κινητής τηλ,απενεργοποιημένα το wi-fi κλειστό ,μου εμφανίζει πάνω δεξία το σήμα 4g η΄3g .Είναι φυσιολογικό ή υπάρχει πρόβλημα και θα μου σκάσουν τίποτα τρελές χρεώσεις άυριο μεθαύριο???

 

Φυσιολογικό, και εμένα έτσι είναι.....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω για το παραπάνω ότι το κατάστημα επειδή λέει έχει παράπονα και από άλλους πελάτες ότι σπάνε οι οθόνες εύκολα, έχει παραγγείλει μια παρτίδα για να έχει απόθεμα σε ανταλλακτικά. Υποστηρίζουν ότι ο βασικός λόγος για αυτό είναι ότι το τζάμι της οθόνης είναι εκτεθειμένο (υπερυψωμένο) σε σχέση με το υπόλοιπο πλαίσιο του κινητού με αποτέλεσμα να είναι το πρώτο που φθείρεται αν χτυπήσει σε κάποια επιφάνεια.

 

Δυστυχώς από ό,τι φαίνεται το τζάμι πάει πακέτο με την οθόνη ακόμα και αν η οθόνη η ίδια δεν έχει σπάσει, με αποτέλεσμα το κόστος να ανέρχεται στα 58 ευρώ τελική τιμή με το ΦΠΑ και άλλα 10 η τοποθέτηση.

και το νεο bv6000 ετσι θα ειναι με το τζαμι (υπερυψωμενο);

Link to comment
Share on other sites

Καησπέρα και χρόνια πόλλα,παιδία εχτές παρέλαβα το κινητό απο vickmail,μια ερώτηση αν ξέρει κανείς ,παρόλο που έχω τα δεδόμενα κινητής τηλ,απενεργοποιημένα το wi-fi κλειστό ,μου εμφανίζει πάνω δεξία το σήμα 4g η΄3g .Είναι φυσιολογικό ή υπάρχει πρόβλημα και θα μου σκάσουν τίποτα τρελές χρεώσεις άυριο μεθαύριο???

μην ανησυχείς, απλά σου δείχνει ποια κάρτα έχει τη σύνδεση δεδομένων, όταν είναι ενεργοποιημενο σου βγάζει και άλλο 4G ή 3G από πάνω. Κατέβασε το Internet speed meter lite για να βλέπεις την ένδειξη kb/s οπότε όταν έχεις τη σύνδεση δεδομένων ανοιχτή θα έχεις πλήρη ενημέρωση με πίνακα καθημερινά

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να ενημερώσω για το παραπάνω ότι το κατάστημα επειδή λέει έχει παράπονα και από άλλους πελάτες ότι σπάνε οι οθόνες εύκολα, έχει παραγγείλει μια παρτίδα για να έχει απόθεμα σε ανταλλακτικά. Υποστηρίζουν ότι ο βασικός λόγος για αυτό είναι ότι το τζάμι της οθόνης είναι εκτεθειμένο (υπερυψωμένο) σε σχέση με το υπόλοιπο πλαίσιο του κινητού με αποτέλεσμα να είναι το πρώτο που φθείρεται αν χτυπήσει σε κάποια επιφάνεια.

 

Δυστυχώς από ό,τι φαίνεται το τζάμι πάει πακέτο με την οθόνη ακόμα και αν η οθόνη η ίδια δεν έχει σπάσει, με αποτέλεσμα το κόστος να ανέρχεται στα 58 ευρώ τελική τιμή με το ΦΠΑ και άλλα 10 η τοποθέτηση.

 

Καλημέρα

Σε εμένα έχει πέσει γερά τουλάχιστον 5 φορές, άλλες 3 το έχω ρίξει εγώ επίτηδες και δεν έχει κάνει κιχ! μόνο σε ένα πάρκινγκ το πέταξα στην άσφαλτο και έχει κάνει μια μικρή γραντζουνιά στη ζελατίνα όμως.

το μοναδικό παράπονο που έχω είναι η δόνηση κατά τη διάρκεια ομιλίας για την οποία κατέβασα το mobile uncle,βρήκα που είναι, το ξεκλικαρισα αλλά συνεχίζει να το κάνει γιατί δεν παίρνει την εντολή, μάλλον επειδή δεν είναι ρουταρισμενο το κινητό.. κατά τα άλλα όλα καλά. Επίσης έχω κατεβάσει τον hola launcher, δε χρησιμοποιώ τον δικό του και πάει σφαίρα αν εξαιρέσεις κάποια μικροκολληματα αν δεν κάνω τακτικά επανεκκίνηση, έχω όμως κατεβάσει 80 εφαρμογές, μέχρι και AutoCAD δουλεύω άνετα

Edited by Johnnyboom
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...