Jump to content

Blackview BV5000


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από vickmall 35$ μου στείλανε οθόνη μπήκε και ήτανε ελαττωματική **** τις γκαντεμιες...έφυγε τελικά για Κίνα για επισκευή.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 340
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι σε μαγαζί και μάλιστα το καλύτερο της Λάρισας το labexperts https://www.lab-experts.gr

 

ποσο σε πηραν?

καλή σας ημέρα...
Link to comment
Share on other sites

Κοιτά φιλέ σχετικό ειναι.. Δλδ ο φίλος που το είχε το έριχνε σε λάσπες του έπεσε από τρακτέρ το έπλενε κάτω από βρύση και αλλά πολλά..μια μέρα έπεσε από κομοδινο και έσπασε..βγάλε τώρα ακρη
Link to comment
Share on other sites

Το κοκκινο αριστερα ειναι τελικα proximity sensor...

 

Να ρωτησω αν δοκιμασε κανεις να φορτισει αλλη συσκευη με το otg καλωδιο? Προσπαθησα σε samsung αλλα τιποτα..

 

Ποσο διαρκει η μπαταρια σε εσας κατα μεσο ορο?

 

Γενικες εντυπωσεις για τον επεξεργαστη του παντως ειναι πολυ καλες , το εχω σε φουλ χρηση κ δε μου εχει κολλησει ουτε μια φορα ουτε καν λιγο..

 

Για το OTG, κόψε το USB του OTG καλωδίου περιμετρικά με μια φαλτσετα περίπου 2 χιλιοστά μπροστά εκεί που τελειώνει το πλαστικό και εμφανίζεται το μέταλλο .... δεν κάνει επαφή το USB όπως είναι γι αυτό δεν φορτίζει άλλη συσκευή. Το έκανα και είναι οκ πλέον, φορτίζει τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτά φιλέ σχετικό ειναι.. Δλδ ο φίλος που το είχε το έριχνε σε λάσπες του έπεσε από τρακτέρ το έπλενε κάτω από βρύση και αλλά πολλά..μια μέρα έπεσε από κομοδινο και έσπασε..βγάλε τώρα ακρη

 

και εμενα εφαγε πολυ ζορι και δεν επαθε τιποτα τελικα απο κομοδινο την επαθε ..... αρα μην το αφηνετε σε κομοδινο δεν αντεχουν

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, να μην το κουράζουμε.

Από σύμπτωση τις προάλλες, βρέθηκε στα χέρια μου και το περιεργάστηκα λίγο.

Η αίσθηση που μου έδωσε είναι ότι αν πέσει στο έδαφος, λόγω βάρους και τρόπου κατασκευής των άκρων της οθόνης, μάλλον είναι καθαρά θέμα τύχης να γλιτώσει τη θραύση του digitizer (έστω και τοπικά).

Τόσο ογκώδη και βαριά κινητά, δεν θα έπρεπε να έχουν ανάγκη έξτρα προστασίας και προσοχής. Ή είναι "heavy duty" ή όχι.

Το ότι είχαν ήδη κάποιοι από εμάς θέματα με τις άκρες της οθόνης και (έστω υπό συνθήκες) ραγίζει σε πτώσεις, είναι κάτι που προσωπικά με απέτρεψε από την αγορά αυτής της συσκευής.

Καλύτερα να μείνω με νορμάλ συσκευή και θηκούλα σιλικόνης (ή flipcase) κι ας μην είναι water resist, παρά να δώσω 130€ για έξτρα αντοχή που σε κάποιες -όχι extreme- φάσεις να μην μου εξασφαλίζονται.

 

Ταπεινή μου γνώμη, ελπίζω το επόμενο μοντέλο να είναι βελτιωμένο σ'αυτήν τη -σημαντική για μένα- λεπτομέρεια...

Sent from my Ericsson 198.
Link to comment
Share on other sites

Μολις εκλεισε μηνα και αρχισε να τριζει το πισω ηχειο... Τι αλλο θα μας βρει Θεε μου!
καλή σας ημέρα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Το εχω το κινητο απο τις 18 δεκεμβρη, δεν εχω κανενα προβλημα ειλικρινα. Και μακαρι να συνεχισει ετσι. Αγορασμενο απο το vickmall. Παρακολουθω καποια παραπονα απο μερικα παιδια εδω μεσα και μου κανει εντυπωση. Το δικο μου εχει πεσει πανβ απο 10 φορες, απο λιγα εκατοστα υψος, εως και απο 2 μετρα περιπου, δεν εχει παθει κατι. Βεβαια με βαση τις πιθανοτητες αν φαει πολλες τουμπες καποια στιγμη θα σπασει, ειναι λογικο αυτο, σε ολα τα πραγματα συμβαινει. Οσο αφορα το led που λετε καποιοι, αν χασεις κληση τοτε εχω δει οτι αριστερα οπως κοιτας το κινητο στο πανω μερος, αναβοσβηνει ενα κοκκινο φωτακι.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να το αγοράσω, τελικά ισχύει πως αυτά που αγοράζονται απο έξω δεν ειναι γνήσια; Σκέφτομαι να το πάρω απο μαγαζί που εισάγει επίσημα στην Θεσσαλονίκη.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να το αγοράσω, τελικά ισχύει πως αυτά που αγοράζονται απο έξω δεν ειναι γνήσια; Σκέφτομαι να το πάρω απο μαγαζί που εισάγει επίσημα στην Θεσσαλονίκη.

 

Τι εννοεις δεν ειναι γνησια?

Αυτος στη Θεσσαλονικη τα φτιαχνει μονος του? Δεν τα φερνει απο εξω?

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις δεν ειναι γνησια?

Αυτος στη Θεσσαλονικη τα φτιαχνει μονος του? Δεν τα φερνει απο εξω?

 

Μη βαράτε ρε παιδιά, κάτι τέτοιο ειπώθηκε πιο πίσω. Όταν μιλούσαν για τις οθόνες που σπάνε εύκολα. Κάποιος είπε πως του είπαν απο το σέρβις για μη γνήσια μοντέλα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μη βαράτε ρε παιδιά, κάτι τέτοιο ειπώθηκε πιο πίσω. Όταν μιλούσαν για τις οθόνες που σπάνε εύκολα. Κάποιος είπε πως του είπαν απο το σέρβις για μη γνήσια μοντέλα.

 

Οχι φιλε μου, προς Θεου! Χιουμορ πηγα να κανω.:)

Τωρα αυτα περι ... αθραυστου, εγω δεν τα πολυεμπιστευομαι. Εξαρταται το πεσιμο και τις δυναμεις που εξασκουνται την συγκεκριμενη στιγμη, την γωνια κλπ. Δηλαδη οπως λενε και στο χωριο μου, ειναι να μην σου τυχει.

Το συγκεκριμενο τηλεφωνο ομως εκτος της αντοχης του, αξιζει και για πολλους αλλους λογους, οπως μπαταρια, καμερα οθονη κλπ.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Ευάγγελε οκ φίλε μου, κάτι άλλο τώρα....από αναβαθμίσεις πως πάει η Blackview; Δίνει αναβαθμίσεις στο τηλέφωνο; Θα πάρει αναβάθμιση σε 6.0 ή εκεί που είναι θα μείνει.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ευάγγελε οκ φίλε μου, κάτι άλλο τώρα....από αναβαθμίσεις πως πάει η Blackview; Δίνει αναβαθμίσεις στο τηλέφωνο; Θα πάρει αναβάθμιση σε 6.0 ή εκεί που είναι θα μείνει.

 

Αν θα παρει 6 δεν το γνωριζω. Προσωπικα δεν με απασχολει. Αυτο που με νοιαζει ειναι το λειτουργικο του να εχει <πεσει> καλα επανω στη συσκευη, απο αποψη διαχειρισης μνημης, μπαταριας, θερμοκρασιας. Οσο για την εμφανιση, με τοσους Lounchers που κυκλοφορουν, ολο και καποιος θα σου ταιριαξει σε λειτουργικοτητα και αισθητικη.

Για μενα, προχωρατο! :)

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Και για μενα, προχωρησε στην αγορα. Μια χαρα κινητο ειναι και παει και σφαιρα. Οσο αφορα την εκδοση 6.0 δεν νομιζω να γινει κατι, στο νετ δεν εχω διαβασει τιποτα σχετικο. Το μονο αρνητικο ειναι αυτη η δονηση που κανει στο ξεκουδουνο οταν μιλας, που και που κανει δονηση, δεν εχω καταλαβει γιατι. Καλυτερο site για αγορα για μενα το vickmall. Τελος οσο αφορα τις πτωσεις, ειναι να μην σου τυχει, εμενα μοθ εχει πεσει οπως ειχα πει παλαιοτερα αρκετες φορες και ολα ειναι καλα, τωρα τι να πω? Αν πεφτει συνεχεια καποια στιγμη θα σπασει. Υ.Γ: υπαρχουν και θηκες αν θες να νιωθεις πιο σιγουρος, τοτε αυτο το κινητο μαλλον δεν θα σπασει ποτε :) Καλες αγορες....
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει το βίντεο; Γιατί εδώ δείχνει πραγματικά τέρας. Καρφώνει καρφιά και η οθόνη δεν έχει ούτε σημάδι. Πρώτη φορά βλέπω κάτι τέτοιο.

 

Το τηλέφωνο είναι 4G και στις δυο SIM; Και αν όχι σε ποια είναι;

 

Έχει και ξεχωριστή card slot για κάρτα μνήμης;

 

Η εγγύηση απο ελληνικό κατάστημα είναι για ένα χρόνο, έτσι τουλάχιστον διάβασα. Από έξω πόσο δίνουν;

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος είπε πως του είπαν απο το σέρβις για μη γνήσια μοντέλα.

 

Ναι, έμενα μου το ειπαν.

ειχα παρει να ρωτησω για την αξια της οθονης και τον εκανα παραπονα για την ανθεκτικοτητα της.

μου ειπε οτι αυτα που αγοραζουμε απο εξω σε φθηνοτερη τιμη ειναι κατι σαν "δευτερης διαλογης".

εγω μετα απο μεγαλη πιεση που ασκησα στον πωλητη, μου ειπε να του το επιστρεψω και ή θα γινει αντικατασταση ή επιστροφη χρηματων, αντε να δουμε.

ωριστε οι εικονες με την σπασμενη οθονη του κινητου και τα κενα που ειχε και στις 4 γωνιες του

 

http://s21.postimg.org/49qt7wabr/DSCN1130.jpg

http://s9.postimg.org/3rb66duzj/DSCN1146.jpg

Edited by raptorok
καλή σας ημέρα...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα κενά πρώτη φορά το βλέπω.....πως έγινε και άνοιξε έτσι;

Ωπα τώρα κατάλαβα, εσύ μιλούσες για την γνησιότητα της οθόνης! Ενώ εγώ κατάλαβα για την γνησιότητα του τηλεφώνου.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

ηταν λιγο απο την αρχη αλλα μεσα στον μηνα ανοιξε ετσι και στις 4 γωνιες...

φαντασου να επεφτε σε νερρο τι θα γινοταν?

 

απ'οτι βλεπω εισαι απο Δραμα και εσυ...

να ξερεις οτι το εχει σε μαγαζι στη Δραμα με 165ευρω (δες στα χυμα στο car.gr). εγω οταν το ειδα ειχα κανει ηδη την παραγγελια απο εξω.

καλή σας ημέρα...
Link to comment
Share on other sites

Τόσο το παράγγειλα κι εγώ περίπου σε πορτοκαλάκι χρώμα, το περιμένω Τετάρτη. Ελπίζω να μην ασχοληθώ άλλο με τηλέφωνα. Τα έχω βαρεθεί πραγματικά, εύχομαι να μείνω ευχαριστημένος από αυτή την αγορά.

Το έχω ρωτήσει ξανά, αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει παρακαλώ:

 

Το τηλέφωνο είναι 4G και στις δυο SIM; Και αν όχι σε ποια είναι;

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...