Jump to content

Microsoft Lumia 950


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρε παιδια απο μπαταρια ειστε ευχαριστημενοι? Εγω το εχω 2 μηνες κι εχω απογοητευτει τοσο που γλυκοκοιταζω το HTC 10, αν και χρονια στα Windows και τα αγαπω. Τη βρισκω χειροτερη κι απο του 930 που ειχα πριν. Πιθανον να εχω ελλατωματικη συσκευη. Παραγγηλα μια εξτρα μπαταρια μηπως εχει η συγκεκριμενη προβλημα.. Μακαρι. :(

Η αυτοματη φωτεινοτητα ξοδευει παραπανω μπαταρια επειδη χρησιμοποιει τους αισθητηρες;

Edited by yianniCrete
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βρε παιδια απο μπαταρια ειστε ευχαριστημενοι? Εγω το εχω 2 μηνες κι εχω απογοητευτει τοσο που γλυκοκοιταζω το HTC 10, αν και χρονια στα Windows και τα αγαπω. Τη βρισκω χειροτερη κι απο του 930 που ειχα πριν. Πιθανον να εχω ελλατωματικη συσκευη. Παραγγηλα μια εξτρα μπαταρια μηπως εχει η συγκεκριμενη προβλημα.. Μακαρι. :(

Η αυτοματη φωτεινοτητα ξοδευει παραπανω μπαταρια επειδη χρησιμοποιει τους αισθητηρες;

 

Όχι βρε Γιάννη, καμία σχέση με το 930. Η μπαταρία είναι μια χαρά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κανε τον παραπανω τροπο

 

Ούτε έτσι δούλεψε...

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε Γιάννη, καμία σχέση με το 930. Η μπαταρία είναι μια χαρά.

 

E σιγουρα εχω ελλατωματικο κομματι. Αλλωστε απο το βρωμομαγαζο που το πηρα, μαλον ηταν ανοιγμενο.. Αλλη μια ερωτηση, στους χαρτες η πυξιδα δουλευει; Αναλογα με το προς τα που στρεφεσαι να γυρναει κι ο χαρτης στην αναλογη κατευθυνση; Στο δικο μου οχι, ενας ακομα λογος που με κανει να πιστευω οτι δεν παει καλα το συγκεκριμενο. :cry:

Edited by Alex_tz
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν το πας σε κάποιο σερβις να το κοιτάξουν/? Για να είσαι και σίγουρος τι συμβαίνει...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Να είμαι πάλι εδώ ...αφου μετά από απειλές παρέλαβα σήμερα καινούργια συσκευή.αλλα τη έκπληξη τα ίδια παντελακη τα ίδια παντελή ....η λύση ....κατεβασμα της ταχυτητας από 4g σε 3g.......δεν κατάλαβα τι σχέση μπορεί να έχει αφού τα data είναι απενεργοποιημένα αλλα δουλεύει, άλλο τι θα δούμε!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ενδιαφερομαι να αγορασω το 950 θα ηθελα να με ενημερωσετε αν εχει προβλημα υπερθερμανσης...εχω διαβασει σε σχολια στον "τσιγκουνη" οτι ζεσταινεται αρκετα και θα ηθελα να μαθω αν αληθευει. Αυτη την στιγμη εχω lg 3s αλλα θελω να παρω για πρωτη φορα windows phone. Αξιζει να δωσω 360 € για το 950 ή να παω για το 650 ? Αυτο που με προβληματιζει με το 650 ειναι το 1 gb ram και φοβαμαι με τα update που ερχονται μηπως σερνεται σε λιγους μηνες. Η χρηση που κανω ειναι απλη, λιγο browsing , social apps και κανενα ελαφρυ παιχνιδι. Τι θα με συμβουλευατε ?
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να το έχω το 950 ( έχω το 535, που έχει και αυτό 1 gb ram όπως το 650) θα σου έλεγα ότι θα είσαι μια χαρά το 650 για τη χρήση που το θέλεις και μην ανησυχείς με τα μελλοντικά updates, δεν έχουν πρόβλημα τα windows phone όσα updates και να πάρουν.... Εκτός και αν θέλεις το 950 για την κάμερα, continuum ή για κάποιο άλλο χαρακτηριστικό που λείπει από το 650 και το χρειάζεσαι...
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ενδιαφερομαι να αγορασω το 950 θα ηθελα να με ενημερωσετε αν εχει προβλημα υπερθερμανσης...εχω διαβασει σε σχολια στον "τσιγκουνη" οτι ζεσταινεται αρκετα και θα ηθελα να μαθω αν αληθευει. Αυτη την στιγμη εχω lg 3s αλλα θελω να παρω για πρωτη φορα windows phone. Αξιζει να δωσω 360 € για το 950 ή να παω για το 650 ? Αυτο που με προβληματιζει με το 650 ειναι το 1 gb ram και φοβαμαι με τα update που ερχονται μηπως σερνεται σε λιγους μηνες. Η χρηση που κανω ειναι απλη, λιγο browsing , social apps και κανενα ελαφρυ παιχνιδι. Τι θα με συμβουλευατε ?

 

Δεν έχει θέματα θέρμανσης. Μόνο όταν φορτίζει ζεσταίνεται. Ίσως επειδή φορτίζει αστραπιαία......;)

Αν δεν έχεις θέμα χρημάτων, Πάρε το 950 που έχει την καλύτερη κάμερα σε smartphone και όλα τα καλούδια.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις. Διαβασα σε ενα forum οτι αν παρεις συσκευη απο σκρουτζομαγαζο η οποια προοριζεται για αλλη ευρωπαϊκη χωρα (EU) και ειναι ελαττωματικη δεν μπορουν να στην αλλαξουν στο service , παρα μονο στην χωρα για την οποια προοριζοταν. Εδω σου παρεχουν μονο sevice. Ισχυει κατι τετοιο ?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ,θελω τα φωτα σας . ερωτιση 950 η 950xl ? εκτος απο την οθονη και τον επεξεργαστη εχει αλλες διαφορες ??εχω το ativs με 8.1 και ψηνομαι να παρω 950 κατα κυριο λογο για την καμερα και αν εχουν βελτιοθει οι εφαρμογες σε σχεση με το 8,1...ευχαριστω εκ τον προτερον
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις. Διαβασα σε ενα forum οτι αν παρεις συσκευη απο σκρουτζομαγαζο η οποια προοριζεται για αλλη ευρωπαϊκη χωρα (EU) και ειναι ελαττωματικη δεν μπορουν να στην αλλαξουν στο service , παρα μονο στην χωρα για την οποια προοριζοταν. Εδω σου παρεχουν μονο sevice. Ισχυει κατι τετοιο ?

 

Εφόσον το service κρίνει ότι η συσκευή χρήζει αντικατάστασης θα γίνει κανονικά η αντικατάσταση! Απλά πρώτα θα σταλεί η συσκευή σε service center της MS στο εξωτερικό (νομίζω Πολωνία τα στέλνουν) για τον απαραίτητο έλεγχο.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον το service κρίνει ότι η συσκευή χρήζει αντικατάστασης θα γίνει κανονικά η αντικατάσταση! Απλά πρώτα θα σταλεί η συσκευή σε service center της MS στο εξωτερικό (νομίζω Πολωνία τα στέλνουν) για τον απαραίτητο έλεγχο.

 

Όχι υπάρχει σέρβις στην αθηνα.......παθων και μαθών... τετρακις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ,θελω τα φωτα σας . ερωτιση 950 η 950xl ? εκτος απο την οθονη και τον επεξεργαστη εχει αλλες διαφορες ??εχω το ativs με 8.1 και ψηνομαι να παρω 950 κατα κυριο λογο για την καμερα και αν εχουν βελτιοθει οι εφαρμογες σε σχεση με το 8,1...ευχαριστω εκ τον προτερον

 

Σε αυτό μόνο ο εαυτό σου μπορεί να σου απαντήσει......

Προσωπικά δεν με βολεύει το μέγεθος του xl. Αν όμως με βόλευε τότε θα έπαιρνα αυτό.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όχι υπάρχει σέρβις στην αθηνα.......παθων και μαθών... τετρακις

 

Τι εννοεις ? Μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμενος ? Εχει σχεση με το σεναριο που προανεφερα ?

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις ? Μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμενος ? Εχει σχεση με το σεναριο που προανεφερα ?

 

Το δικό μου ήταν γερμανικό.το πήρα από το ισοπ.πηγε στο σέρβις 4φορες και αυτοί το στείλαν άλλες τόσες στο σέρβις της αντιπροσωπίας.στο τέλος το αλλαξαν

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό μόνο ο εαυτό σου μπορεί να σου απαντήσει......

Προσωπικά δεν με βολεύει το μέγεθος του xl. Αν όμως με βόλευε τότε θα έπαιρνα αυτό.

:up: ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι θα ήθελα να ρωτήσω κάτι,δεν μπορούμε να κλειδώσουμε το δίκτυο σε 3g η 4g στις συσκευές μας;είχα το θέμα με το 640 xl ds και τώρα πείρα το 950 και διαπιστώνω το ίδιο πράγμα.καμία ιδέα μπορεί να γίνει κάτι για να έχω ίντερνετ και να μην μου το γυρνάει αυτόματα στο gsm και σέρνετε;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι θα ήθελα να ρωτήσω κάτι,δεν μπορούμε να κλειδώσουμε το δίκτυο σε 3g η 4g στις συσκευές μας;είχα το θέμα με το 640 xl ds και τώρα πείρα το 950 και διαπιστώνω το ίδιο πράγμα.καμία ιδέα μπορεί να γίνει κάτι για να έχω ίντερνετ και να μην μου το γυρνάει αυτόματα στο gsm και σέρνετε;

 

Όταν γυρίζει σε gsm είναι γιατί εκείνη την στιγμή δεν υπάρχει 3g

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όταν γυρίζει σε gsm είναι γιατί εκείνη την στιγμή δεν υπάρχει 3g

 

Ναι αλλά αντίστοιχη συσκευή android επέτρεπε το κλείδωμα του δικτύου.Δηλαδή για να καταλάβω,τζάμπα άλλαξα το 640 που είχα πριν νομίζοντας ότι επειδη είναι δικαρτο δεν κλειδωνει το δίκτυο,έχασα και το double tap to wake..μ*****α.ευχαριστω πολύ πάντως για την άμεση απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά αντίστοιχη συσκευή android επέτρεπε το κλείδωμα του δικτύου.Δηλαδή για να καταλάβω,τζάμπα άλλαξα το 640 που είχα πριν νομίζοντας ότι επειδη είναι δικαρτο δεν κλειδωνει το δίκτυο,έχασα και το double tap to wake..μ*****α.ευχαριστω πολύ πάντως για την άμεση απαντηση.

 

Είναι θέμα λειτουργικού οπότε όταν έρθει άυτή η δυνατότητα, θε έρθει σε όλες τις συσκευές. Αλλά και πάλι δεν άλλαξες άδικα συσκευή μια και πήρες πολύ καλύτερη οθόνη, την κορυφαία κάμερα σε κινητό, continnum, ταχύτητα κλπ......

Υ.Γ. Ακόμη και στο android που κλειδώνει το 3g, όταν αυτό χάνεται, στο μεν android "μένει" από ιντερνετ (αν το έχει επιλέξει ΜΟΝΟ 3g) στο δεν lumia γυρίζει σε gsm. Δεν βλέπω κάποια διαφορά.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πιο παλιά σε insider είχε μπει η επιλογή να κλειδώνεις δίκτυο. Και την έβγαλαν :'( σε χώρους με οριακό 3G ήταν μεγάλη σωτηρία σε android που είχα και στο Lumia 830 που είχα τότε
Link to comment
Share on other sites

Πιο παλιά σε insider είχε μπει η επιλογή να κλειδώνεις δίκτυο. Και την έβγαλαν :'( σε χώρους με οριακό 3G ήταν μεγάλη σωτηρία σε android που είχα και στο Lumia 830 που είχα τότε

 

 

 

 

 

Θα ξανά μπει νομίζω στις εκδόσεις RS1 για το κλείδωμα του 3G.

 

Sent from mTalk Lumia 640 XL DS 3G

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Χτες αγοράστηκε, φορτίστηκε, ενεργοποιήθηκε χωρίς SIM, προκειμένου να βάλω τις αναβαθμίσεις κλπ.

 

Ακόμα στήνω...πολύ πράμα...αλλά το αξίζει.

 

Σήμερα έβαλα και τη SIM και μέχρι τώρα δηλώνω πάρα πολύ ικανοποιημένος.

 

Σε σχέση με διάφορα προβλήματα που είδα στο θέμα, νομίζω πως έχει μεγάλη σημασία το τηλέφωνο να στήνεται "καθαρό", χωρίς προηγούμενες εγκαταστάσεις, backups κλπ.

 

Προφανώς για κάποιον που το έχει 3-4 μήνες είναι μεγάλο θέμα να πρέπει όλα να τα περνάει από την αρχή, και θέλει δουλειά σε αυτό το θέμα το λειτουργικό, αλλά είναι μια λύση "μονόδρομος".

 

Μερικές ερωτησούλες, για το συγκεκριμένο:

 

Ποιό μέγεθος γραμματοσειράς χρησιμοποιείτε οι περισσότεροι?

Αντίστοιχο μέγεθος/scaling προκειμένου να υπάρχουν 5 εικονίδια στη μπάρα (δεν μπορώ να το εντοπίσω)?

Για το συγκεκριμένο, πάντα, να μείνω αυστηρά με official ή να βάλω release (μέχρι εκεί, δεν θα το κάνω πειραματόζωο).

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Χτες αγοράστηκε, φορτίστηκε, ενεργοποιήθηκε χωρίς SIM, προκειμένου να βάλω τις αναβαθμίσεις κλπ.

 

Ακόμα στήνω...πολύ πράμα...αλλά το αξίζει.

 

Σήμερα έβαλα και τη SIM και μέχρι τώρα δηλώνω πάρα πολύ ικανοποιημένος.

 

Σε σχέση με διάφορα προβλήματα που είδα στο θέμα, νομίζω πως έχει μεγάλη σημασία το τηλέφωνο να στήνεται "καθαρό", χωρίς προηγούμενες εγκαταστάσεις, backups κλπ.

 

Προφανώς για κάποιον που το έχει 3-4 μήνες είναι μεγάλο θέμα να πρέπει όλα να τα περνάει από την αρχή, και θέλει δουλειά σε αυτό το θέμα το λειτουργικό, αλλά είναι μια λύση "μονόδρομος".

 

Μερικές ερωτησούλες, για το συγκεκριμένο:

 

Ποιό μέγεθος γραμματοσειράς χρησιμοποιείτε οι περισσότεροι?

Αντίστοιχο μέγεθος/scaling προκειμένου να υπάρχουν 5 εικονίδια στη μπάρα (δεν μπορώ να το εντοπίσω)?

Για το συγκεκριμένο, πάντα, να μείνω αυστηρά με official ή να βάλω release (μέχρι εκεί, δεν θα το κάνω πειραματόζωο).

 

Ευχαριστώ.

 

Ρυθμίσεις-σύστημα-ειδοποιήσεις και ενέργειες.

Προσωπικά μένω με Official.

Ναι, είναι τέλεια συσκευή.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις-σύστημα-ειδοποιήσεις και ενέργειες.

Προσωπικά μένω με Official.

Ναι, είναι τέλεια συσκευή.

 

Ευχαριστώ για τη διευκρίνιση, έχει πέσει στραβομάρα τις τελευταίες ημέρες.

 

Λίγο το live-tile των δεδομένων και η μέτρησή τους δεν ξέρω αν λειτουργεί σωστά.

 

Ενώ έχω βάλει επαναφορά στις 24 κάθε μήνα, αυτό επιμένει να μου δείχνει 23 (εκτός κι αν το μεταφράζει ως "ως και τις 23 μετράω, στις 24 θα στο μηδενίζω").

 

Επιπλέον, δεν έχει δείξει καθόλου κατανάλωση από χτες που το σέταρα.

Edited by Dekaohtoura
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...