Jump to content

Microsoft Lumia 950


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ούτε τρόπος να τις κόψουμε χωρίς εφαρμογή πχ με κάποιο φλασάρισμα τπτ?

 

Στο Browsing θα έχει extensions ο Edge (στο PC έχει ήδη) από το καλοκαίρι και μετά. Εκεί ίσως βολευτείς.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο Browsing θα έχει extensions ο Edge (στο PC έχει ήδη) από το καλοκαίρι και μετά. Εκεί ίσως βολευτείς.

 

το browsing είναι ένα κακό στις εφαρμογές και παιχνίδια ? θα υπάρχει κάποια λύση?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι. Δεν υπάρχει «φλασάρισμα» στα Windows....

 

ούτε 3rd party apps δεν δέχεται μονό από το store τις MS ?:cry:

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Εμείς με τα 950(ΧL)(DS), έχουμε βγάλει κάποια άκρη με τις τελευταίες αναβαθμίσεις όπως Gestures etc, που για κάποιο λόγο (ενώ κατέβηκε και εγκαταστάθηκε) δεν εμφανίζονται καν (για να λειτουργούν, ούτε λόγος)?

 

Στην αντίστοιχη "σελίδα" των επιλογών, εγώ βλέπω μόνο το "Δόνηση όταν πατάω τα πλήκτρα εφαρμογής" και κάτω δεξιά, 3 μικρά τετράγωνα (κίτρινο, γαλάζιο, κόκκινο) τα οποία δεν επιλέγονται/πατώνται αλλά περιστρέφονται κανονικά με την οθόνη.

 

950, single.

 

Υγ: Τί έρωτας είναι αυτός με την κάμερα...Ακόμα και σε full auto, βγάζει αριστουργήματα είτε φωτό, είτε video. Ειδικά σε χαμηλό φως/βράδυ, δεν το πιστεύω αυτό που βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Στο ίδιο κινητό δεν μου τα έβγαζε, όπως δεν έβγαζε και τη δόνηση όταν απαντάει ο άλλος την κλήση μου. Με την technical preview που έβαλα σήμερα, υπάρχει η επιλογή για δόνηση, αλλά το flip to silence , ακόμη λείπει.

 

 

Η κάμερα πραγματικά είναι ότι καλύτερο είχα ποτέ σε κινητό. Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Η

Link to comment
Share on other sites

ούτε 3rd party apps δεν δέχεται μονό από το store τις MS ?:cry:

 

Η μόνη λύση για να μην έχεις ads σε εφαρμογές και παιχνίδια είναι πριν ανοίξεις την εφαρμογή/παιχνίδι να κλείσεις το WiFi ή δεδομένα/data αν έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Μια ερωτηση θα ηθελα την γνωμη σας.Εχω το lg g4 dual.ειναι ενα τελειο κινητο με καμερα κατσε καλα,φοβερη ..στο μονο που δεν ειμαι ευχαριστημενος ειναι η μπαταρια....σκεφτομαι να το βγαλω για ανταλλαγη με lumia 950 dual .εχει καποιος αποψη αν θα κανω καλα ή να ψαξω να βρω ανταλλαγη με 950 xl dual παντα.

Επειδη πηρα το galaxy s7 dual θελω κατι με διαφορετικο λειτουργικο...

 

Στο θέμα κάμερας νομίζω πως θα αναβαθμιστείς. Όσο για την μπαταρία, είναι μια χαρά. Ανάλογα με την χρήση πάντα. Με πολύ σκληρή θα σου βάλει άνετα μια μέρα. Με ηπιότερη τουλάχιστον θα διπλασιαστεί ο χρόνος.

Το xl είναι λίγο πιο δυνατό. Αν δεν σε ενοχλεί το μέγεθος τότε πάρε το xl.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει το κατέβασμα δεδομένων όταν χρησιμοποιείτε και τις δυο sim σε preview fast build;

 

Γιατί εμένα δεν κατεβάζει.Μονο αν βγάλω την μια.

 

Ρωτάω γιατί Έχω ξένη ρομ.Αν δουλεύει η ελληνική να την βάλω

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχουμε εκδόσεις Preview καλύτερα να απευθυνομαστε στο κατάλληλο θέμα για να μην δημιουργούνται προβλήματα:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6751008

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω το εξής πρόβλημα. Στις φωτογραφίες που βγάζω και αποθηκεύονται σε μια KINGSTON SDCA3/32GB 32GB MICRO SDHC UHS-I U3 κάρτα μνήμης , μετά απο μέρες που μπαίνω στις φωτο μου τις έχει γκριζαρισμενες και παω να τις ανοίξω και λεει δεν μπορει να ανοίξει το αρχείο δοκιμάστε αργότερα. Μάλλον φταίει η κάρτα μνήμης???

[sIGPIC][/sIGPIC]

207 Sport

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω το εξής πρόβλημα. Στις φωτογραφίες που βγάζω και αποθηκεύονται σε μια KINGSTON SDCA3/32GB 32GB MICRO SDHC UHS-I U3 κάρτα μνήμης , μετά απο μέρες που μπαίνω στις φωτο μου τις έχει γκριζαρισμενες και παω να τις ανοίξω και λεει δεν μπορει να ανοίξει το αρχείο δοκιμάστε αργότερα. Μάλλον φταίει η κάρτα μνήμης???

 

Προφανώς.

Προτείνω να τις αποθηκεύεις στη συσκευή για ακόμη καλύτερη ταχύτητα λήψης.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει πόσο sar έχει το τηλέφωνο?Γιατί στο ίντερνετ βρίσκω διαφορετικά στοιχεία.

 

http://www.phonearena.com/phones/Microsoft-Lumia-950-XL_id9545/fullspecs

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξαφνικά δε μου χτυπάει το ξυπνητήρι. Εμφανίζεται μια ειδοποίηση μόνο στο notification center.

Soft reset δε βοήθησε..

Λέτε να φταίει η @#$εφαρμογή του vider που τη βάλαμε για καλύτερη και είναι άθλία;

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξαφνικά δε μου χτυπάει το ξυπνητήρι. Εμφανίζεται μια ειδοποίηση μόνο στο notification center.

Soft reset δε βοήθησε..

Λέτε να φταίει η @#$εφαρμογή του vider που τη βάλαμε για καλύτερη και είναι άθλία;

 

Πηγαινε ρυθμισεις-συστημα-ειδοποιησεις και ενεργειες ειναι ολα τσεκαρισμενα?

Μετα ρυθμισεις-εξατομικευση-ηχοι-ειδοποιησεις συστηματος και απο κατω διαχειριση ηχων εφαρμογων αφυπνισεις και ρολοι και αλλαζεις και ηχο αν θες.

εκδοση 338

Edited by st1313
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε ρυθμισεις-συστημα-ειδοποιησεις και ενεργειες ειναι ολα τσεκαρισμενα?

Μετα ρυθμισεις-εξατομικευση-ηχοι-ειδοποιησεις συστηματος και απο κατω διαχειριση ηχων εφαρμογων αφυπνισεις και ρολοι και αλλαζεις και ηχο αν θες.

εκδοση 338

 

 

 

Να σαι καλά το βρήκα. Ηταν απενεργοποιημένη η ρύθμιση να χτυπάει η αφυπνιση οτν το τηλεφωνο ειναι κλειδωμένο.. Ένας θεός ξέρει γιατι υπάρχει και άλλος ένας γιατι απενεργοποιήθηκε..

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Όταν αποσυνδέεται το ακουστικό Bluetooth από τη συσκευή,μετά μπαίνει στο αθόρυβο; Δηλαδή αν έχετε εισερχόμενη κλήση δεν ακούγεται ο ήχος;

Γενικά έχει κάποια θέματα με το Bluetooth;

Το έχω ρωτήσει & στο 950xl.

Ευχαριστώ!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Όταν αποσυνδέεται το ακουστικό Bluetooth από τη συσκευή,μετά μπαίνει στο αθόρυβο; Δηλαδή αν έχετε εισερχόμενη κλήση δεν ακούγεται ο ήχος;

Γενικά έχει κάποια θέματα με το Bluetooth;

Το έχω ρωτήσει & στο 950xl.

Ευχαριστώ!

 

Κανένα θέμα. Το χρησιμοποιώ με το bluetooth Του αυτοκινήτου. Απροβλημάτιστο.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Χθες πήρα ενημέρωση,ξέρουμε τι διορθώσαν?

 

Δε ξέρω τι διόρθωσαν εμένα μου χάλασαν το HDR βγάζει σφάλμα στη επεξεργασια.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω τι διόρθωσαν εμένα μου χάλασαν το HDR βγάζει σφάλμα στη επεξεργασια.

 

Κάνε σοφτ ρισετ θα διορθωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω τι διόρθωσαν εμένα μου χάλασαν το HDR βγάζει σφάλμα στη επεξεργασια.

 

Δεν έχω πρόβλημα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω τι διόρθωσαν εμένα μου χάλασαν το HDR βγάζει σφάλμα στη επεξεργασια.

 

Το ίδιο εδώ και στο 640 μου. Ελληνικό είναι, αν βοηθάει.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει λυθεί σε κανέναν το θέμα με το shazam? Όλες οι τελευταίες ενημερώσεις δε το διόρθωσαν και δεν έχω διάθεση για hard reset έχω μήνες να το κάνω..
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει λυθεί σε κανέναν το θέμα με το shazam? Όλες οι τελευταίες ενημερώσεις δε το διόρθωσαν και δεν έχω διάθεση για hard reset έχω μήνες να το κάνω..

έχω την εντυπωση ότι ποτέ δεν έπαιζε.

Κολπο με κλείσιμο - ανοιγμα και έβρισκε.

αλλα δεν το πετυχαινω πάντα

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...