Jump to content

Microsoft Lumia 950


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κουφών συνέχεια.......με ποσοστο20% μπαταριας έκλεισε η συσκευή και δεν άνοιγε αν δεν συνδέονταν στο ρεύμα,το είχα εκ των προτέρων ρυθμισει το battery save στο 20% αλλα για να κάνει οικονομία όχι να μου κλείσει την συσκευή,αρχίζω να αναπολώ το mio a 701 με τα υποτυπώδη windows

 

Περίεργα πράγματα συμβαίνουν στη συσκευή σου. Αυτό είναι αλήθεια..! Εμενα (930) αν δεν πάει 4% δεν σβήνει, και πάλι αν το αφήσω 3 ώρες το ανοίγω και είναι στο 11%.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

 

Εξαρτάται. Δεν αναφέρει αριθμούς. Αν είχε 50.000 συσκευές δεν το λες "great start". Απλά δεν είχαν βγάλει αρκετές συσκευές.

Λεπτομέρειες φυσικά καθώς δική τους πολιτική είναι. Καλύτερη από το να βγάζουν 2 τρισεκατομμύρια σαβουροκινητά όπως άλλοι που μένουν στο ράφι.

 

Αποχωρώ και αφήνω να συνεχιστεί η on-topic συζήτηση! :D

Link to comment
Share on other sites

ψόφησε το συγκεκριμένο νήμα τελείως...

σε 2 εβδομάδες δεν μπορεί ούτε μια σελίδα σχολίων να γεμίσει....

με κινητό που μόλις κυκλοφόρησε....

δεν το περίμενα. :blink:

macbook pro, ipad 9.7, oneplus 7t pro
Link to comment
Share on other sites

ψόφησε το συγκεκριμένο νήμα τελείως...

σε 2 εβδομάδες δεν μπορεί ούτε μια σελίδα σχολίων να γεμίσει....

με κινητό που μόλις κυκλοφόρησε....

δεν το περίμενα. :blink:

Δεν μου κανει εντυπωση να σου πω την αληθεια. Δεν προωθουνται ετσι και αλλιως τα WP απο τους πωλητες λιανικης, βαλε και την υψηλη τιμη που πωλουνται σε σχεση με Android high end και δενει το γλυκο αμεσως. Αν δεν ριξουν την τιμη αμεσα θα τα εχουν εκει και θα τα κοιτανε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω ότι είναι μόνο θέμα προώθησης. Αυτός που έχει πχ κινητό διετίας 930, 830 ακόμα και 730 τρέχει νεράκι το σοφτγουερ και έχει και η συσκευή του πολύ καλά κατασκευαστικά χαρακτηριστικά (κάμερες - αντοχή στο χρόνο κτλ) οπότε δεν του δημιουργείται και επείγουσα ανάγκη να αλλάξει hardware. Δεν είναι όπως το σούπερ ντούπερ φου-μαν-τσου 2 των 2 γιγα ραμ με τον οκταπύρηνο επεξεργαστή και την κάμερα των 13 μεγαπιξελ που βγάζει φωτογραφίες για 5αρα που ψοφάει ο τζίτζικας στο πεντάμηνο και τρέχει μετά ο κάτοχος να αγοράσει το φου-μαν-τσου 3.
Link to comment
Share on other sites

ψόφησε το συγκεκριμένο νήμα τελείως...

σε 2 εβδομάδες δεν μπορεί ούτε μια σελίδα σχολίων να γεμίσει....

με κινητό που μόλις κυκλοφόρησε....

δεν το περίμενα. :blink:

 

Δεν έχει πουλήσει ακόμα στην Ελλάδα, όπως στο εξωτερικό. Εξάλλου η σελίδα θα γεμίσει είτε με παράπονα, είτε με προτάσεις, αφού όποιος ενδιαφέρεται θα πάει κυρίως στα άλλα νήματα να δεί το λειτουργικό πως είναι, γιατί σαν συσκευή είναι τούμπανο. Όταν το έχουν 4-5 μετρημένοι πως να γεμίσει. Χαχαχαχα..

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο αυτά παιδιά, από ότι έχω παρατηρήσει δυο θέματα συντρέχουν για να δουλέψει ένα νήμα, ένα το πόσο προβληματική είναι η συσκευή και δεύτερο η αλλαγή ROM για να πούνε εντυπώσεις. Στην πρώτη περίπτωση, φαίνεται η συσκευή να μην έχει προβλήματα, στη δεύτερη ξέρετε πως αλλαγή custom ROM δεν υφίσταται στα WP, οπότε δεν υπάρχει περίπτωση Έλληνας να καθίσει να μοιραστεί με τους άλλους τις ικανότητες μιας συσκευής. Τα μειονεκτήματα ΝΑΙ για να κράξει όλους όσους του "φταίνε " για τα τσάμπα λεφτά που πέταξε.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Το ίδιο ρώτησα και στο νήμα του xl.Μπορείτε να μου πείτε πως ρολλάρει το κινητό μετά από τον καιρό που το έχετε στην κατοχή σας; Τα βιντεάκια που βλέπω μάλλον δεν ενθουσιάζουν...Επειδή πολύ θα ήθελα να το δοκιμάσω όταν πέσει λίγο η τιμή του. Ευχαριστώ.
When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Το ίδιο ρώτησα και στο νήμα του xl.Μπορείτε να μου πείτε πως ρολλάρει το κινητό μετά από τον καιρό που το έχετε στην κατοχή σας; Τα βιντεάκια που βλέπω μάλλον δεν ενθουσιάζουν...Επειδή πολύ θα ήθελα να το δοκιμάσω όταν πέσει λίγο η τιμή του. Ευχαριστώ.

 

Κοίταξε να δείς. Όταν πρωτοβγήκε είχε θέματα. Έχει πάρει ήδη τρία update, και ένα firmware σε 1,5 μήνα. Πιστέυω πως ρολάρει εξαιρετικά, αν και σίγουρα ένα δύο κολληματάκια θα υπάρχουν όπως σε όλες τις συσκευές.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο αυτά παιδιά, από ότι έχω παρατηρήσει δυο θέματα συντρέχουν για να δουλέψει ένα νήμα, ένα το πόσο προβληματική είναι η συσκευή και δεύτερο η αλλαγή ROM για να πούνε εντυπώσεις. Στην πρώτη περίπτωση, φαίνεται η συσκευή να μην έχει προβλήματα, στη δεύτερη ξέρετε πως αλλαγή custom ROM δεν υφίσταται στα WP, οπότε δεν υπάρχει περίπτωση Έλληνας να καθίσει να μοιραστεί με τους άλλους τις ικανότητες μιας συσκευής. Τα μειονεκτήματα ΝΑΙ για να κράξει όλους όσους του "φταίνε " για τα τσάμπα λεφτά που πέταξε.

 

Βάλε κι ότι οποιοσδήποτε ξέρει πέντε αγγλικά θα πάει στα ξένα forums, blogs και στο reddit, και ποιοι μένουν τελικά εδώ; Όσοι δεν το έχουν αγοράσει ακόμη και θέλουν να ενημερωθούν για το τι παίζει στην ελληνική αγορά και όσοι δεν ξέρουν αγγλικά. Α, και καναδυό που έχουν πρόβλημα με τη συσκευή τους ή που νομίζουν ότι έχουν.

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε να δείς. Όταν πρωτοβγήκε είχε θέματα. Έχει πάρει ήδη τρία update, και ένα firmware σε 1,5 μήνα. Πιστέυω πως ρολάρει εξαιρετικά, αν και σίγουρα ένα δύο κολληματάκια θα υπάρχουν όπως σε όλες τις συσκευές.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.:)

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Στα συν οθόνη ορατη με αρκετη ηλιοφανεια, πλοήγηση χωρίς άλλη εφαρμογη πολύ καλή, σήμα Gps,ηχείο λίγο ψόφιο αλλα με μονταρισμένο ringtone όλα καλά ,συνομιλίες πολύ καθαρές,σήμα WiFi σαν να βλέπω βελτίωση,κολλήματα σπάνια άλλωστε με ένα φτωχό μαρκετ δεν υπάρχουν τόσες επιλογές για καλογραμμενες εφαρμογές.......μαλλον όσο γραφει χιλιόμετρα τόσο στρώνει.και δεν τα γράφω επειδή το έχω βγάλει για πούλημα ,μόλις κλείδωσα την αγγελία.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα μανισια ringtone είναι χάλια οποτε παίρνεις κάποιο δικό σου το επεξεργαζεσε σε κάποια σελίδα στο net...βαζεις τερμα την ένταση και έτσι έχεις έναν ήχο που θα ΑΚΟΥΓΕΤΕ..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στα συν οθόνη ορατη με αρκετη ηλιοφανεια, πλοήγηση χωρίς άλλη εφαρμογη πολύ καλή, σήμα Gps,ηχείο λίγο ψόφιο αλλα με μονταρισμένο ringtone όλα καλά ,συνομιλίες πολύ καθαρές,σήμα WiFi σαν να βλέπω βελτίωση,κολλήματα σπάνια άλλωστε με ένα φτωχό μαρκετ δεν υπάρχουν τόσες επιλογές για καλογραμμενες εφαρμογές.......μαλλον όσο γραφει χιλιόμετρα τόσο στρώνει.και δεν τα γράφω επειδή το έχω βγάλει για πούλημα ,μόλις κλείδωσα την αγγελία.

 

 

 

Εχει μια χαρα apps,ειχα Android.Απο apps που ειχα κατεβασει απο το play ηταν τα εξης.

 

E-Radio

 

Spotify

 

Facebook

 

Messsenger

 

Viber

 

Ask.fm

 

Kik messsenger

 

Tapatalk

 

Instagram

 

Adobe Photoshop Express

 

Twitch

 

MyF2G

 

MyQ

 

Shazam

 

Speedtest.net

 

Πληροφοριες Ο.Α.Σ.Θ.

 

Youtube

 

Τα apps που στο Android που τα δουλευω απο τον explorer στα site τους ειναι τα εξης:ask.fm,myQ.

 

3rd Party Apps και apps που ειναι αντιστοιχα ή τα ιδια με οτι ειχα στο Android που χρησιμοποιω ειναι για:

 

Instagram με 6tag

 

Τα Messenger,spotify,Shazam,speedtest.net,viber,Adobe Photoshop Express,Tapatalk,kik messenger,e-radio,myf2g υπαρχουν κανονικα

 

Το πληροφοριες Ο.Α.Σ.Θ. το αντικατεστημα με το επισημο app του Ο.Α.Σ.Θ.

 

Youtube με το Perfect Tube

 

Το twitch με το 8stream.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλη σας ημερα..

Για να κινηθει και το νημα,πριν απο 10 μερες περιπου πηγα στο public στο κεντρο της Σαλονικης, ειχαν και τα δυο 950ρια..

Δεν προλαβα να δω τι εκδοση φορουσαν αλλα ηταν ταχυτατα στα μενου τους οπως και

στην ληψη και αποθηκευση των φωτογραφιων.

Το XL δεν ηταν ζεστο.

Lumia640 DS..WM10:D

FLICKR jon jon (mobile pics)..BUSY

 

GuruShots:https://gurushots.com/jonjon347657/photos

εχει την πλακα του...

Link to comment
Share on other sites

Καλη σας ημερα..

Για να κινηθει και το νημα,πριν απο 10 μερες περιπου πηγα στο public στο κεντρο της Σαλονικης, ειχαν και τα δυο 950ρια..

Δεν προλαβα να δω τι εκδοση φορουσαν αλλα ηταν ταχυτατα στα μενου τους οπως και

στην ληψη και αποθηκευση των φωτογραφιων.

Το XL δεν ηταν ζεστο.

Είχαν την .29!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Είχαν την .29!

 

Τα συγκεκριμενα παντως πολυ ευχαριστα θα τα αγοραζα εαν μπορουσα..

Lumia640 DS..WM10:D

FLICKR jon jon (mobile pics)..BUSY

 

GuruShots:https://gurushots.com/jonjon347657/photos

εχει την πλακα του...

Link to comment
Share on other sites

Γενικά γράψτε κάτι οι κάτοχοι ρε παιδιά!

Τι σας αρέσει, τι δεν σας αρέσει (εκτός του πλαστικού που έχω βαρεθεί να διαβάζω); Ρίξτε καμία φωτό να δούμε. Ήμαρτον πια!

Μην είστε μονοφαγάδες!

3>4
Link to comment
Share on other sites

Έκανα σκριν μιρορινγκ σε σαμσουνγκ τβ ,δεν μου άρεσε που η οθόνη του κινητού μεσο αφης γίνεται ας πούμε ποντίκι για να κινηθεί ο κέρσορας στην οθόνη της τηλεόρασης,χωρια που πρέπει να έχεις σταθερό χέρι πρέπει να έχεις και καλό σημάδι,θα προτιμούσα οι διεργασίες να γίνονται στην συσκευή και να προβάλλονται στην οθόνη της τηλεόρασης Edited by milena03
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μα το θέμα είναι όταν το συνδέεις στην τηλεόραση να βλέπεις εκεί και όχι στο κινητό. Τώρα στο να έχεις καλό σημάδι δεν το πολυκατάλαβα. Δεν λειτουργεί καλά; Δεν είναι όπως η αφή στα laptops;
Link to comment
Share on other sites

Έκανα σκριν μιρορινγκ σε σαμσουνγκ τβ ,δεν μου άρεσε που η οθόνη του κινητού μεσο αφης γίνεται ας πούμε ποντίκι για να κινηθεί ο κέρσορας στην οθόνη της τηλεόρασης,χωρια που πρέπει να έχεις σταθερό χέρι πρέπει να έχεις και καλό σημάδι,θα προτιμούσα οι διεργασίες να γίνονται στην συσκευή και να προβάλλονται στην οθόνη της τηλεόρασης

μα είχαν δείξει στην παρουσίαση πως στο continuum είναι κατ' επιλογή του χρήστη η ενεργοποίηση της χρήσης της οθόνης του κινητού για touchpad του κέρσορα στο screen mirroring

Link to comment
Share on other sites

μα είχαν δείξει στην παρουσίαση πως στο continuum είναι κατ' επιλογή του χρήστη η ενεργοποίηση της χρήσης της οθόνης του κινητού για touchpad του κέρσορα στο screen mirroring

 

κάτι θα μου ξεφεύγει γιατί δεν βρήκα άλλο τρόπο εκτος από αυτόν....εκτος αν αυτό το κατεπιλογη ισχύει μόνο με την χρήση του continuum (εγώ δεν έχω continuum)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κάτι θα μου ξεφεύγει γιατί δεν βρήκα άλλο τρόπο εκτος από αυτόν....εκτος αν αυτό το κατεπιλογη ισχύει μόνο με την χρήση του continuum (εγώ δεν έχω continuum)

 

Νομίζω δε χρειάζεται το dock για το continuum, άσχετα αν το χαρακτηρίζει σαν απαραίτητο η Microsoft.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω προβλημα αν και ξερω την απαντηση... εχω ενα lumia 625 που δεν το ειχα συγχρονισει με καποιον λογαριασμο microsoft.. ειχα αποθηκευσει ολες τις επαφες μου στην συσκευη μεχρι που σημερα εβαλα τον λογαριασμο μου που εχω στο outlook και διαγραφτηκαν ολες.. γιατι εγινε αυτο?? υπαρχει καποιος τροπος να τις βρω???
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...