Jump to content

Microsoft Lumia 950


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά έχει λυθεί σε κανέναν το θέμα με το shazam? Όλες οι τελευταίες ενημερώσεις δε το διόρθωσαν και δεν έχω διάθεση για hard reset έχω μήνες να το κάνω..

 

Όχι δεν έφτιαξε. Σήμερα το πρωί βρήκε για πρώτη φόρα ένα τραγούδι και τέλος. Κοιμήθηκε πάλι...

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς έφτιαξε το Soundhound, καιρό τώρα.

 

Και ξαναχαλασε

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έφτιαξε. Σήμερα το πρωί βρήκε για πρώτη φόρα ένα τραγούδι και τέλος. Κοιμήθηκε πάλι...

Ωχ μη μου λέτε τέτοια και το χρησιμοποιώ συχνά! :( Στα 8.1 λειτουργεί και τα βρίσκει όλα σχεδόν! :)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Βρε λέτε να μην έχουμε ποτέ shazam? Μιλάμε έχω σαλτάρει με το ζήτημα!

 

Σβήσιμο άνοιγμα της οθόνης και λειτουργεί. Ρίξτε του όμως καμία κακή αξιολόγηση για να το φτιάξουν

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σβήσιμο άνοιγμα της οθόνης και λειτουργεί. Ρίξτε του όμως καμία κακή αξιολόγηση για να το φτιάξουν

 

Δε πιάνει πάντα γιατί μόλις κλείνεις την οθόνη τις περισσότερες φορές κλεινει η εφαρμογή. Τραγικό.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Εσείς που έχετε το δίκαρτο Microsoft Lumia 950, μπορείτε να μπαίνετε στο ίντερνετ, ( αφού προηγουμένως επιλέξετε πια) και με τις δύο κάρτες;;

Σκέπτομαι να το πάρω και θα ήθελα να ξέρω αν γίνεται.

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που έχετε το δίκαρτο Microsoft Lumia 950, μπορείτε να μπαίνετε στο ίντερνετ, ( αφού προηγουμένως επιλέξετε πια) και με τις δύο κάρτες;;

 

Σκέπτομαι να το πάρω και θα ήθελα να ξέρω αν γίνεται.

 

Αν και έχω το 640 dual , όπου μπορείς και επιλέγεις πια κάρτα θα έχει δεδομένα, νομίζω το ίδιο γίνεται σε ολα τα dual sim wp, όποτε δεν θα έχεις πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Στα δίκαρτα smartphone επιλέγεις από ποια κάρτα να παίρνει internet η συσκευή... Κλήσεις δέχεσαι και από τις δύο αλλά δεδομένα πρέπει να επιλέξεις μία από τις δύο...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αν και έχω το 640 dual , όπου μπορείς και επιλέγεις πια κάρτα θα έχει δεδομένα, νομίζω το ίδιο γίνεται σε ολα τα dual sim wp, όποτε δεν θα έχεις πρόβλημα

 

Σε ευχαριστώ.:)

Αυτό σημαίνει ( αν κατάλαβα καλά) πως αν έχεις πχ και στις δύο κάρτες 1GB, επιλέγεις κάθε φορά από πια κάρτα θα μπεις στο ίντερνετ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στα δίκαρτα smartphone επιλέγεις από ποια κάρτα να παίρνει internet η συσκευή... Κλήσεις δέχεσαι και από τις δύο αλλά δεδομένα πρέπει να επιλέξεις μία από τις δύο...

 

Σε ευχαριστώ.:)

Αυτό σημαίνει ( αν κατάλαβα καλά) πως αν έχεις πχ και στις δύο κάρτες 1GB, επιλέγεις κάθε φορά από πια κάρτα θα μπεις στο ίντερνετ.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Δεν είχα ποτέ δίκαρτο δεν χρειάστηκε. Αλλά με τα χρόνια έχω βαρεθεί να κουβαλάω δύο τηλέφωνα και το σκέπτομαι σοβαρά πλέον

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ.:)

Αυτό σημαίνει ( αν κατάλαβα καλά) πως αν έχεις πχ και στις δύο κάρτες 1GB, επιλέγεις κάθε φορά από πια κάρτα θα μπεις στο ίντερνετ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ.

Δεν είχα ποτέ δίκαρτο δεν χρειάστηκε. Αλλά με τα χρόνια έχω βαρεθεί να κουβαλάω δύο τηλέφωνα και το σκέπτομαι σοβαρά πλέον

 

Ορίζεις από ποια κάρτα θα μπαίνεις. Μέχρι να αλλάξεις επιλογή θα μπαίνεις με αυτή. Δεν την επιλέγεις κάθε φορά.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ πολύ.

Δεν είχα ποτέ δίκαρτο δεν χρειάστηκε. Αλλά με τα χρόνια έχω βαρεθεί να κουβαλάω δύο τηλέφωνα και το σκέπτομαι σοβαρά πλέον

 

Πάρε ένα τηλέφωνο δίκαρτο ,έτσι ήμουν και βρήκα την υγεία μου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω ψαχνω για 2η συσκευη για την δουλεια μου να περνω εχω ως 1η βασικη 6s plus δεν θελω να το περνω μαζι μου κ θελω να εχω ενα σε μικροτερο κοστος να το εχω μαζι μου ειμαι μεταξυ το 650,950 το 950 ειδικα τωρα με αυτην την τιμη υπαρχει καποιος που μπορει να μου πει τι παιζει?λεω κ θελω να δοκιμασω κ τα windows phone απο updates τι παιζει?

μου αρεσει παρα πολλη η δυνατοτητα φορτησης με usb type c μεγαλη υποθεση προσωπικα εαν τυχον ξεχασω να το φορτησω πληρως να το αφησω 15-20 λεπτα κ να παρω ενα 75-80% φορτησης

εαν ειναι ευχαριστημενος γιατι εχω διαβασει για πολλα bugs στην εκδοσεις το windows store δεν με πειραζει καθολου μα καθολου που δεν εχει κ πολλες εφαρμογες το μονο που θα ηθελα να εχει ειναι ενα καλο χαρτι πλοηγησης

Ευχαριστω

Edited by alexbest99
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω ψαχνω για 2η συσκευη για την δουλεια μου να περνω εχω ως 1η βασικη 6s plus δεν θελω να το περνω μαζι μου κ θελω να εχω ενα σε μικροτερο κοστος να το εχω μαζι μου ειμαι μεταξυ το 650,950 το 950 ειδικα τωρα με αυτην την τιμη υπαρχει καποιος που μπορει να μου πει τι παιζει?λεω κ θελω να δοκιμασω κ τα windows phone απο updates τι παιζει?

μου αρεσει παρα πολλη η δυνατοτητα φορτησης με usb type c μεγαλη υποθεση προσωπικα εαν τυχον ξεχασω να το φορτησω πληρως να το αφησω 15-20 λεπτα κ να παρω ενα 75-80% φορτησης

εαν ειναι ευχαριστημενος γιατι εχω διαβασει για πολλα bugs στην εκδοσεις το windows store δεν με πειραζει καθολου μα καθολου που δεν εχει κ πολλες εφαρμογες το μονο που θα ηθελα να εχει ειναι ενα καλο χαρτι πλοηγησης

Ευχαριστω

 

Μου φέρνεται υπερβολή το 950 ως δεύτερο άλλα αν μπορείς να διαθέσεις το ποσό (όντως σούπερ τιμή) τότε Παρ' το με κλειστά μάτια. Δεν αποκλείω να "καταντήσει" πρώτη σου συσκευή.....☺

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κάντε update!!!! Έρχεται double tap!!!

 

Ήρθε το double tap μοντογιααααααααααααααααα ξύπνααααα :dance:

:shoot:

 

 

New firmware with the build 01078.00053.16236.35xxx is now live

 

New features include the return of double tap to wake to modern Windows 10 Mobile devices like the Lumia 950 and Lumia 950 XL and the fix for recurring Wi-Fi disconnections. Here is the full changelog posted by Microsoft:

 

 

Wi-Fi connectivity improvements, including fixes for Wi-Fi connection dropping randomly and Wi-Fi scan occasionally not returning any results.

Support for double tap to wake enabled.

Bluetooth connectivity improvements.

Stability and reliability improvements.

Camera improvements, including improved image and video quality, improved Auto-focus and fix for a problem that was causing slow motion capture to skip frames for some users.

Cellular connectivity improvements, including fix for a problem that caused occasional network loss for some users.

Audio quality improvements, including fix for a problem that caused voice call audio to get scrambled for some users.

Edited by niotheros
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το double tap μοντογιααααααααααααααααα ξύπνααααα :dance:

:shoot:.

 

Πλάκα μου κάνεις. Ίσως είμαι ο πρώτος παγκοσμίως που το πήρε. Ανά 5λεπτο έκανα τσεκ για νέο update από τη στιγμή που έμαθα ότι έρχεται.....

 

Εγώ δεν είμαι αισιόδοξος παιδιά. Πιστεύω οτι δε θα το δώσουν ποτέ..

 

Παραλίγο να σε πιστέψω και να δώσω την συσκευή.......

Γκαντεμόσαυρα......

 

Υ.Γ. Ηρθεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω την αίσθηση πως η αυτονομία της συσκευής (950XL) βελτιώθηκε. Ίσως γίνεται καλύτερη διαχείρηση της ενέργειας. Κάποιος άλλος χρήστης με την ίδια εικόνα;;;;
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα μου κάνεις. Ίσως είμαι ο πρώτος παγκοσμίως που το πήρε. Ανά 5λεπτο έκανα τσεκ για νέο update από τη στιγμή που έμαθα ότι έρχεται.....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Παραλίγο να σε πιστέψω και να δώσω την συσκευή.......

 

 

Γκαντεμόσαυρα......

 

 

 

 

 

Υ.Γ. Ηρθεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!

 

 

 

Χαχαχαχα δε τη δίνω με τιποτα πλεον! Πραγματικά το πάει καλά η ms. Δε τα παρατάει με τιποτα!

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω την αίσθηση πως η αυτονομία της συσκευής (950XL) βελτιώθηκε. Ίσως γίνεται καλύτερη διαχείρηση της ενέργειας. Κάποιος άλλος χρήστης με την ίδια εικόνα;;;;

 

Το XL έχει ξεχωριστό θέμα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=423687

 

Δεν έχει νόημα να γίνεται αυτή η συζήτηση στο παρόν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κανένα νέο με shazam και soundhound δε βλέπω... Αρνούμαι να κάνω Hard reset θεωρώ οτι είναι εντελώς γελοίο... Είτε νέο firmware είτε build εξακολουθούν και έχουν θέμα. Και δε βλέπω και να αναβαθμίζονται οι εφαρμογές τους... Παράξενο αυτό..
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτές οι ονομασίες Gorilla Glass 3 είναι για τα μάτια του κόσμου. Σήμερα βρήκα μια μικρή γρατζουνιά στην οθόνη. Είναι πολύ ελαφριά ίσα που αχνοφαίνεται όταν έχω κλειστή την οθόνη όταν το κοιτάζω από τα πλάγια. Αν και είναι πολύ λεπτή γρατζουνιά και δύσκολα διακρίνεται, όσο να 'ναι είναι ξενέρωμα. Είχα παραγγείλει tempered glass από το εξωτερικό αλλά ακόμα να ρθει.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτές οι ονομασίες Gorilla Glass 3 είναι για τα μάτια του κόσμου. Σήμερα βρήκα μια μικρή γρατζουνιά στην οθόνη. Είναι πολύ ελαφριά ίσα που αχνοφαίνεται όταν έχω κλειστή την οθόνη όταν το κοιτάζω από τα πλάγια. Αν και είναι πολύ λεπτή γρατζουνιά και δύσκολα διακρίνεται, όσο να 'ναι είναι ξενέρωμα. Είχα παραγγείλει tempered glass από το εξωτερικό αλλά ακόμα να ρθει.

 

Κρίμα βρε navi. Γι' αυτό παραγγέλνουμε tempered glass πριν την αγορά του κινητού ή αλλιώς το αγοράζουμε άμεσα από Ελλάδα κι ας πληρώσουμε 5€ παραπάνω.

Δεν πειράζει, μη το δίνεις σημασία. Θα ξεχαστεί. Σίγα μη καταφέρει μια ασήμαντη γρατσουνιά να σου χαλάσει το γλέντι με αυτή την τέλεια συσκευή.....;)

 

Πάντως το double tap δουλεύει πολύ καλύτερα από το 1020. Άχαστο.

 

Βρήκες την σωστότερη λέξη......;)

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...