Jump to content

Microsoft Surface Pro 4


kek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο τα 8 και έπειτα πέταξα στα σκουπίδια third party antivirus app.

Μια χαρά άψογα κάνει τη δουλειά του το defender.

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 958
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το Αγγλικό Αμαζον έχει βγάλει σε πολύ καλές τιμές τα Surface pro 4....

 

Στα 1100€ το i5/8GB RAM/256

820€ το i5/4GB RAM/128

Edited by alex_gate_7
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το Αγγλικό Αμαζον έχει βγάλει σε πολύ καλές τιμές τα Surface pro 4....

 

 

 

Στα 1100€ το i5/8GB RAM/256

 

820€ το i5/4GB RAM/128

 

Πολυ καλές τιμες όντως.

Αν δεν είχα ήδη θα το χτύπηγα το 8/256:p

 

Νομίζω η πρώτη φορά που έπεσαν σε τέτοια επίπεδα σε προσφορά εως τώρα.

 

Πάντως απο το ίδιο το αγγλικο amazon ως πωλητή οι τιμη ειναι πιο υψηλή για το 8/256 (η 4η χαμηλότερη)

Αντίθετα για το 4/128 απο το ίδιο το αγγλικο amazon που η τιμη ειναι η χαμηλότερη.

 

https://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/B017UANA5Y/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&condition=new

699 λίρες το 4/128

989 λίρες το 8/256.

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Στο καινούργιο μου μασινι εγκαινιασα και την καινούργια μου συνδρομή στο Netflix!!

 

send from my cave using smoke signals

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο καιρό διάβαζα σε κάποιο αμερικάνικο site ότι τα Surface έχουν αρχίσει να «εμφανίζονται πολύ συχνά στα Starbucks» (μονάδα μέτρησης των Αμερικάνων για το πόσο cool είναι η συσκευή λογικά :p ) ενώ σήμερα παρατήρησα ότι το Surface Pro 4 έκανε την εμφάνιση του στην σειρά Suits (μία από τις πλέον διάσημες σειρές στην Αμερική)...

 

Και οκ δεν λέω θετικό αυτό για την πορεία της σειράς που για μένα το αξίζει, αλλά από την άλλη φοβάμαι ότι η MS όταν βρει πάτημα θα αυξήσει κι άλλο τις τιμές στα Surface... Ελπίζω να με βγάλουν ψεύτη και να μην δούμε τιμές-macbook στο μέλλον...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Πολύ Surface επίσης, στην νέα ταινία : Now you see me 2

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Δε μετανιωσα ουτε ενα 1 απο τα 1400ευρω που εδωσα για το i5/8gb/256gb ssd.

Το μηχανημα μπορει να μεταλλαχθει απο ενα ταμπλετ με γραφιδα, σε απολυτο laptop.

Μπραβο MS!

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Δε μετανιωσα ουτε ενα 1 απο τα 1400ευρω που εδωσα για το i5/8gb/256gb ssd.

Το μηχανημα μπορει να μεταλλαχθει απο ενα ταμπλετ με γραφιδα, σε απολυτο laptop.

Μπραβο MS!

 

παρομοιως, τα 1129 που εδωσα εγω πιασανε τοπο....

Υπερ ευχαριστημενος

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανένας αν παίζει καμιά προσφορά Αμερική αυτή τη περίοδο;

 

Τρέχει τώρα σε amazon.

https://www.amazon.com/Microsoft-Surface-Pro-Intel-Core/dp/B01606IDL0/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1472892355&sr=8-2&keywords=surface+pro+4

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστώ Αλεξ.

Για το θέμα της εγγύησης,η οποία φαντάζομαι δεν είναι global, γίνεται να πάρεις extended(από Ευρώπη) που θα ισχύει κανονικά εδώ;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ Αλεξ.

Για το θέμα της εγγύησης,η οποία φαντάζομαι δεν είναι global, γίνεται να πάρεις extended(από Ευρώπη) που θα ισχύει κανονικά εδώ;

Κοιτα εγγυηση εχεις κανονικα 1 ετος και σε καλυπτει κανονικα η MS.

Απλα η οποια υποστηριξη βασιζεται σε επικοινωνια με UK support οπου αναλαμβανουν να σε καλυψουν όπως γινεται σε χρηστες που αγορασαν τη συσκευή από Αμερικη.

 

Για το MS complete που παρεχει 2 ετη εγγυηση και παρεχει καλυψη σε περιπτώσεις πτωσεως και σπασιματος εως 2 συσκευες αντικατασταση δωρεαν πρεπει να μιλησεις με το ελληνικο τμημα να σε καθοδηγησουν διοτι δεν γνωρίζω τι παιζει.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εγγυηση εχεις κανονικα 1 ετος και σε καλυπτει κανονικα η MS.

Απλα η οποια υποστηριξη βασιζεται σε επικοινωνια με UK support οπου αναλαμβανουν να σε καλυψουν όπως γινεται σε χρηστες που αγορασαν τη συσκευή από Αμερικη.

 

Για το MS complete που παρεχει 2 ετη εγγυηση και παρεχει καλυψη σε περιπτώσεις πτωσεως και σπασιματος εως 2 συσκευες αντικατασταση δωρεαν πρεπει να μιλησεις με το ελληνικο τμημα να σε καθοδηγησουν διοτι δεν γνωρίζω τι παιζει.

 

Σε ευχαριστώ..θα το ψάξω με την πρώτη ευκαιρία.

 

 

 

Ναι αλλα με το τελωνειο τι γινεται? δεν θα περασει?

 

μιλάω για άμεση αγορά από Αμερική..θα μαι τον άλλο μήνα και ψάχνω να δω αν συμφέρει η αγορά.

 

αγορά αμερικάνικου από εδώ..σαφώς και θα περάσει τελωνεία κτλ..

Edited by rizla7
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειναι το αμερικανικο μοντελο αλλα το ειχα αγορασει απο ebay.co.uk.

Λογικα αν παθει κατι στπ 2ο χρονο θα το καλυψει ο Αγγλος...

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειναι το αμερικανικο μοντελο αλλα το ειχα αγορασει απο ebay.co.uk.

Λογικα αν παθει κατι στπ 2ο χρονο θα το καλυψει ο Αγγλος...

Γιατι? Σου ειπε ο πωλητης οτι εχει 2 χρονια?

1 χρονο δινουν στην Αγγλια εγγυηση.

(κραξε ελευθερα τωρα :p )

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

2 χρόνια δεν είναι η εγγύηση? ?:worry:

Γιατί εμένα το Pro 3 δύο έχει :O

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

2 χρόνια δεν είναι η εγγύηση? ?:worry:

Γιατί εμένα το Pro 3 δύο έχει :O

Νομιζω τα αγορασμενα απο UK εχουν 1 χρονο. Ας μας πει ο Σωτηρης τι γνωριζει. :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα του φόρουμ! Επειδή έχω ένα λάπτοπ το οποίο πραγματικά σέρνεται (βρέθηκα αναγκαστικά με την επιλογή του αδερφού μου που είχε πάρει ένα χαμηλών specs laptop λόγω αλλαγής πόλης και λόγω φορητότητας που το χρειάζομαι στη δουλειά μου), αποφάσισα να προβώ σε αγορά είτε τάμπλετ είτε κάποιου υβριδικού. Το Surface φαίνεται να είναι πολύ δυνατή επιλογή, αλλά ταυτόχρονα και πολύ ακριβή. Θα ήθελα να σας ρωτήσω λοιπόν κατά πόσο αξίζει να προβώ στην εν λόγω αγορά. Οι δικές μου ανάγκες δεν είναι πολύ απαιτητικές, θέλω να έχω κάτι σφαιράτο (κι ενννοώ να υπάρχει η έννοια του multitasking έχοντας δυο τρεις καρτέλες στο μοτζίλα ανοιχτές και παράλληλα να έχω Skype και vlc), παιχνίδια δε παίζω οπότε δε με απασχολεί αυτό και τέλος να μπορώ να δω μια ταινία σε 720p χωρίς να έχω κολλήματα. Πιστεύετε ότι θα μείνω καλυμμένος από τη συγκεκριμένη επιλογή, ή θα ήταν καλύτερα να στραφώ στην αγορρά ενός καλού λαπτοπ; Όπως το βλέπω χωρίς να το έχω, νομίζω είναι απο τις πιο ιδανικές επιλογες, αφου θα μπορώ να αράξω πχ στον καναπέ και να δω μια σειρά, να χρησιμοποιήσω το πενάκι για γρήγορες δουλειές και σε βαριές περιπτώσεις που έχω να κάνω δουλειά στο σπίτι να ανοίξω το office και να τρέξει κανονικά. Και κυρίως, η φορητότητα που έχει και η αυτονομία. Με βάση αυτά που σας περιέγραψα λοιπόν, πιστεύετε θα είμαι εντάξει με την αγορά του και να μείνω με αυτό για δυο χρόνια, ίσως και παραπάνω (θα το πάρω με δόσεις, οπότε το μίνιμουμ θα είναι δυο χρόνια)

 

Ευχαρριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας :)

Link to comment
Share on other sites

Εισαι καλυμενος για αυτα που θες...κάλλιστα μπορεις να παρεις και φθηνοτερο Win tablet για τις απαιτησεις σου.

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφέρει η φορητότητα η χρήση αφής και γραφίδας άνετα θα σε καλύψει και με το παραπάνω μια 3ετια minimum.

 

Απο εκει και πέρα αυτο που εισπράττεις αγοράζοντας το surface πέρα απο τη κάλυψη των πάνω αναγκών ειναι και το κορυφαίο brand,μία απο τις καλύτερες οθόνες στον πλανήτη,κορυφαία ποιοτητα κατασκευής και βέβαια την υποστήριξη επι μικρό χρονικό διάστημα συν πλήθος αξεσουάρ που μπορείς να βρεις.

 

Αν σε ενδιαφέρουν και αυτά που ανέφερα τότε αξίζει το surface.

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφέρει η φορητότητα η χρήση αφής και γραφίδας άνετα θα σε καλύψει και με το παραπάνω μια 3ετια minimum.

 

Απο εκει και πέρα αυτο που εισπράττεις αγοράζοντας το surface πέρα απο τη κάλυψη των πάνω αναγκών ειναι και το κορυφαίο brand,μία απο τις καλύτερες οθόνες στον πλανήτη,κορυφαία ποιοτητα κατασκευής και βέβαια την υποστήριξη επι μικρό χρονικό διάστημα συν πλήθος αξεσουάρ που μπορείς να βρεις.

 

Αν σε ενδιαφέρουν και αυτά που ανέφερα τότε αξίζει το surface

 

Αρχικά να σε ευχαριστήσω για την άμεση απάντηση, κι εσένα και τον φίλο τον ΚΕK. Το γλυκοκοιτάζω πολύ η αλήθεια είναι, αν και αρχικά προσανατολιζόμουν προς το Ζ3 το μεγάλο το οποίο πρέπει να είναι κι εκείνο πολύ δυνατό, χωρίς να έχει όμως ποικιλία στο που μπορώ να το βρω. Σε συγκριση πάντως αυτά τα δύο, το surface φαίνεται να είναι πιο ολοκληρωμένη λύση για όλες τις δουλειές. Κάτι τελευταίο που ξέχασα να αναφέρω, το μόνο παιχνίδι που παίζω είναι το hearthstone, αλλά ούτε απαιτητικό είναι, και μπορεί να το σηκώσει το Ζ5c οπότε δε νομίζω να έχω πρόβλημα κι εκεί! (Εδώ σηκώνει photoshop απ όσο είδα σε βίντεο στο youtube). Από βδομάδα λογικά θα είμαι κάτοχος λογικά και θα σας πω κι εγώ τις εντυπώσεις μου :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχει δοκιμάσει κανείς να κανει dual boot με Linux?

 

Μπα εγώ όχι.

Εδώ βαβούρα είναι να εγκαταστάσεις τα 8.1 με έλλειψη επισήμων drivers(χρειάζεται να εγκαταστάσεις drivers από τρίτους κατασκευαστές για να δουλέψουν αρκετά πράγματα) και αφού τα καταφέρεις 2-3 πράγματα δεν δουλεύουν όπως πρέπει(power/volume button) η και καθόλου(windows hello και η εφαρμογή surface για παραμετροποίηση της γραφίδας) σε Linux θα είναι πολύ πολύ χειρότερα.

 

 

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Surface Pro 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...