Jump to content

Microsoft Surface Pro 4


kek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πήρα απο cosmodata. Αρχικά πήρα Ms Hellas για το πενάκι μου ειπαν δεν αναλαμβάνει αυτη γτ λεει δεν το πήρα απο κατάστημα τους. Με παρέπεμψαν σε UK... Δεν μίληςα. Έπειτα πήρα την κοσμοντατα και τους το στειλα... Edited by befos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 958
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πήρα απο cosmodata. Αρχικά πήρα Ms Hellas για το πενάκι μου ειπαν δεν αναλαμβάνει αυτη γτ λεει δεν το πήρα απο κατάστημα τους. Με παρέπεμψαν σε UK... Δεν μίληςα. Έπειτα πήρα την κοσμοντατα και τους το στειλα...

 

1-2 φορές που χρειάστηκα να επιστρέψω προϊόν απο το συγκεκριμενο μαγαζί ηταν απόλυτα συνεργάσιμοι και με εξυπηρέτησαν άμεσα.

 

Αφου ήδη τους έστειλες τη γραφίδα άρα καλύτερα στείλε τους και το tablet.

 

Αλλιώς μιλάς με ms store uk με chat και κανονίζεις μαζί τους να έρθει κούριερ να παραλάβει και να περιμένεις να σου στείλουν εξίσου με κούριερ την αντικατάσταση.

https://www.microsoftstore.com/store/msuk/en_GB/home

Στα δεξιά της σελίδας θα σου βγάλει πίνακα για chat μαζί τους.

 

Δωρεάν ειναι τα μεταφορικά απο ms.

 

Απλα θα πάρει κανα 2 εβδομάδες εκτος αν στο στείλουν την αντικατάσταση πριν καν παραλάβουν το δικο σου και έτσι παραλάβεις πιο γρήγορα μιας και καινούργιο λίγων ημερών η συσκευη σου.

 

Δες πρώτα με το κατάστημα αγοράς μήπως γίνει η διαδικασία πιο γρήγορα.

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

ok, ευχαριστω θα το στείλω αύριο cosmodata.

 

Για καλό και για κακό, κοίτα το προσεκτικά γύρω γύρω για κανένα χτυπηματάκι. Εγώ , όλο και κάτι ψιλά εύρισκα. πχ, στο κάτω μέρος του stand, πάνω στις γρύλιες κλπ κλπ...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειχε...λιγο bleeding έκανε..αλλα πιο εύκολα πιάνεις αριθμούς στο joker παρα ενα να βρεις χωρίς :lol:

 

Καλα, αμα το φερεις σε εμενα, κατι θα σου βρω. :lol:

Για το bleeding, εχει δικιο, αν ειναι λιφο, μη δινεις σημασια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με τον ssd το είδα και εγώ (SP4/i5/4GB/128SSD)

 

Με microsoft drivers:

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=65636&stc=1&d=1467752596

 

Με samsung drivers:

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=65637&stc=1&d=1467752596

 

βέβαια αναφέρει η microsoft εδώ:

https://www.microsoft.com/surface/en-us/support/install-update-activate/surface-pro-4-update-history

Surface NVM Express Controller - v10.0.4.0 improves stability of NVMe Storage.[/Quote]

εάν θα έχω θέματα stability θα δείξει ο χρόνος ...

 

έχει κάποιος άποψη επιώ του θέματος???

Link to comment
Share on other sites

Το εχω αφαιρέσει το συγκεκριμενο update για τον SSD controller και εχω βάλει τον αρχικό Samsung που τον είχα απο την αρχη.

Πίσω ανέφερα τα βήματα για να μην εγκατασταθεί μέσω Windows update απο μόνο του.

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το εχω αφαιρέσει το συγκεκριμενο update για τον SSD controller και εχω βάλει τον αρχικό Samsung που τον είχα απο την αρχη.

Πίσω ανέφερα τα βήματα για να μην εγκατασταθεί μέσω Windows update απο μόνο του.

 

 

Sent from my iPad Air 2

 

εγω δεν εκανα απεγκατασταση του παλαιου driver εκανα install τον νεο απο επανω,

το windows update εως τωρα δεν μου εχει ξαναπερασει τον δικο του.

 

alex εκανα εγκατασταση τον driver απο εδω:

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=65639&stc=1&d=1467785094

 

σωστα???

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν εκανα απεγκατασταση του παλαιου driver εκανα install τον νεο απο επανω,

 

το windows update εως τωρα δεν μου εχει ξαναπερασει τον δικο του.

 

 

 

alex εκανα εγκατασταση τον driver απο εδω:

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=65639&stc=1&d=1467785094

 

 

 

σωστα???

 

 

Δεν φαίνεται η εικόνα.

Uninstall εκανα το surface απο διαχείρηση συσκευων.

Μετα επανεκκίνηση και εκ νεου εγκατάσταση του Samsung.

Και απενεργοποίηση του συγκεκριμένου update να μην μπει απο μόνο του οπως το εκανε μια φορά.

http://www.samsung.com/semiconductor/minisite/ssd/download/tools.html

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν φαίνεται η εικόνα.

Uninstall εκανα το surface απο διαχείρηση συσκευων.

Μετα επανεκκίνηση και εκ νεου εγκατάσταση του Samsung.

Και απενεργοποίηση του συγκεκριμένου update να μην μπει απο μόνο του οπως το εκανε μια φορά.

http://www.samsung.com/semiconductor/minisite/ssd/download/tools.html

 

 

Sent from my iPad Air 2

 

τωρα...???

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=65642&stc=1&d=1467800681

Link to comment
Share on other sites

surface pro 4 i5/4gb ram/128 gb ssd,

 

999στο πλαισιο με τισ εκπτωσεις

 

Μια χαρά η τιμη για ελληνικά δεδομένα(που συνήθως βάζουν το γνωστό καπέλο)αν και εγώ το πρόλαβα αρχές Απριλίου στην ίδια τιμη και δώρο το type cover 4 απο ms store Γερμανίας.

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και νέο firmware update μόλις βγήκε διαθέσιμο.

Details about the July system updates for Surface Pro 4 and Surface Book

http://mspoweruser.com/change-log-july-system-updates-surface-pro-4-surface-book/

 

Εδω αναλυτικά οι βελτιώσεις/προσθήκες.

 

Surface Pro 4:

 

-Intel® CSI2 Host Controller (v30.10586.7076.2424) improves the stability of Windows Hello after an upgrade to Windows 10 Anniversary Update.

-Surface System Aggregator Firmware (v103.1226.256.0) improves the stability of the keyboard when the device resumes from hibernation or connected standby mode.

-Surface Touch (v51.250.106.239) increases overall stability and addresses issues in touch, pen ink, and barrel button eraser scenarios.

-Intel® HD Graphics 520 (v20.19.15.4463) improves system performance in some applications.

-Surface Pen Settings (v12.0.303.1) improves the stability of the pen settings and prepares for the Windows 10 Anniversary Update.

-Intel® Smart Sound Technology (Intel® SST) Audio Controller (v8.20.0.931) improves audio stability.

-Intel® Smart Sound Technology (Intel® SST) OED (v8.20.0.931) improves audio stability.

-Surface Button (v1.1.662.0) improves device usability while the device is in tablet mode.

-Surface Touch Servicing ML (v1.0.207.0) increases overall stability and addresses issues in touch, pen ink, and barrel button eraser scenarios.

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να παρω ενα 4 pro αρχες φθινοπωρου.

 

Αξίζει το την διαφορά το Μ3 σε σχέση με τον i5 ;; δεν θα κάνω βαριές εργασίες. Κυρίως ιντερνετ, εγγραφα, coding και latex.

 

Γενικά αξίζει η αγορά του, σε σχέση του πότε θα βγουν νέα μοντέλα.;;

 

Έχω το ASUS t100 και ενα DELL Latitude E6420 και αν με ικανοποιησει πληρως θα παρουν πόδι και τα δυο.

 

Υπάρχει τρόπος να το πάρω με φοιτητική έκπτωση απ' έξω ;;;; αν δεν εχει τραγικά μεγάλες διαφορές με έξω..

στο πλαίσιο πχ το έχει 999 το i5 μοντέλο και στο you 1039 το Μ3 μαζί με keyboard. οπου μπορώ να το παρω με δόσεις πιστωτικής.

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Οι τελευταίες φήμες πάντως έκαναν λόγο πως θα δούμε τα επόμενα Surface (SP4 και SB2) στις αρχές του 2017...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να παρω ενα 4 pro αρχες φθινοπωρου.

 

Αξίζει το την διαφορά το Μ3 σε σχέση με τον i5 ;; δεν θα κάνω βαριές εργασίες. Κυρίως ιντερνετ, εγγραφα, coding και latex.

 

Γενικά αξίζει η αγορά του, σε σχέση του πότε θα βγουν νέα μοντέλα.;;

 

Έχω το ASUS t100 και ενα DELL Latitude E6420 και αν με ικανοποιησει πληρως θα παρουν πόδι και τα δυο.

 

Υπάρχει τρόπος να το πάρω με φοιτητική έκπτωση απ' έξω ;;;; αν δεν εχει τραγικά μεγάλες διαφορές με έξω..

στο πλαίσιο πχ το έχει 999 το i5 μοντέλο και στο you 1039 το Μ3 μαζί με keyboard. οπου μπορώ να το παρω με δόσεις πιστωτικής.

 

 

Αν θες αυστηρά με δόσεις τότε μόνο ελληνικά καταστήματα.

Η φοιτητική έκπτωση ισχύει μόνο στα ευρωπαϊκα ms store και ισχύει κανονικά.

Δόσεις δεν εχει όμως.

Τώρα όσον αφορα την έκδοση δεν συνιστώ το m3.

Το i5/4/128 ειναι πιο χρυσή τομή σε αυτονομία,επιδόσεις future proof,μεταπωλητική αξία.

 

Τώρα για τους διαδόχους μάλλον αρχές του 17 αναμένονται(ανοιξη) σύμφωνα με τις τελευταίες πληροφορίες.

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ ολους για τις πληροφορίες!

 

Σε ποια ευρωπαικά store να κοιτάξω για φοιτητική έκπτωση ;;;

 

επίσης κατα καιρους βγαινουν προσφορές μαζί με το πληκτρολογιο απ οτι ειδα σε παλαιότερα μηνύματα εδώ..;

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα ευρωπαϊκα προσφέρουν.

Επικοινώνησε με MS Hellas για να σου πουν τι διαδικασίες απαιτούνται.

https://www.microsoftstore.com/store/mseea/el_GR/DisplayHelpContactUsPage//

 

Προσφορές ναι παρέχουν κατα καιρούς τα MS Store διαφόρων χωρών πχ γερμανικο η γαλλικό η και άλλων εξίσου.

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

Από σήμερα και εγώ κάτοχος του Surface.

Μετά από συμβίωση με MacBook Pro, επέστρεψα σε Windows και οι πρώτες εντυπώσεις είναι εξαιρετικές!!

Οθόνη , ταχύτητα και η δυνατότητα χρήσης 2 σε 1 (laptop και tablet) τα βασικά πλεονεκτήματα.

iMac 27 - MacBook Pro - iPad Pro 12.9 - Iphone 11 pro max
Link to comment
Share on other sites

Κολοδουλευτο το νέο εργαλείο!!

Πιστεύω ευχαριστημένος θα μείνεις.

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτομαι και εγω αλλα φοβάμαι την μπαταρία και τα 4gb μνήμη. Πάντως καλή προσφορά απο το πλαίσιο.
Link to comment
Share on other sites

Αν νομιζεις οτι τα 4gb ειναι λιγα, παρε το μοντελο με τα 8gb. Για τη δε μπαταρια του, και σ αυτο το νημα αλλα και σε αλλα φορουμ δεν εχουν διατυπωθει παραπονα.

Η μονη ανησυχια σου πρεπει να ειναι η ποιοτητα κατασκευης που διαφερει απο κομματισε κομματι.

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτομαι και εγω αλλα φοβάμαι την μπαταρία και τα 4gb μνήμη. Πάντως καλή προσφορά απο το πλαίσιο.

 

Αν εχεις αυξημένες απαιτήσεις απο την μπαταρία δεν θα σε καλύψει.

Δεν ειναι απο τα δυνατά σημεία του.

Υπολόγιζε γύρω στο 5ωρο μια μέση χρήση.

 

Απο όλες τις προτάσεις νέας σοδειάς τελη 15 και εντός 16 στο χώρο των 2 σε 1 στις 12-12.5 ίντσες η μοναδική που που ξεχωρίζει στο τομέα αυτονομία ειναι η πρόταση της Samsung το Tab Pro S(που όμως εχει αλλα τρωτά)

 

Όλοι οι άλλοι στο ίδιο καζάνι με το surface βράζουν(Lenovo,Dell,HP,Acer)

 

Ουτε οι νεες προτάσεις της Asus που θα κυκλοφορήσουν τελη καλοκαιριού αρχές φθινοπώρου προβλέπω να διακρίνονται σε αυτο το τομέα.

 

Απο την μια η υπερυψηλής αναλύσεις οθόνης που βάζουν και απο την άλλη η μέτρια χωρητικότητα μπαταριών δεν βοηθάνε στο τομέα αυτονομία.

 

Το μόνο που αμβλύνει την μέτρια αυτονομία τους ειναι η γρήγορη φόρτιση τους πχ 2-2.5 ώρες.

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Surface Pro 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...