Jump to content

Microsoft Lumia 950 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξεκίνησαν οι προ-παραγγελίες στον Κωτσόβολο. Στα 739 ευρώ το dual sim, χάθηκε να δώσουν και κανα dock, οι τσίπιδες :p

 

http://www.kotsovolos.gr/site/collections.jsp?dcolid=24712&utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_content=telecoms_LUMIA_950XL&utm_campaign=nlweek30_Lumia950_151124

Τωρα θα το ποσταρα. Πολυ υψηλη τιμη και χωρις το dock.....μετα θελουν να ψωνιζουμε απο Ελλαδα....

Link to comment
Share on other sites

Τωρα θα το ποσταρα. Πολυ υψηλη τιμη και χωρις το dock.....μετα θελουν να ψωνιζουμε απο Ελλαδα....

Πάντως φθηνότερο απο ένα iPhone 6 που δεν είναι dual SIM και 4G μαζί και δεν έχει επέκταση μνήμης και δεν έχει οθόνη 5,7" και δεν ειναι 8πυρινο και δεν έχει κάμερα 20mp και pure view μαζί!!!! ;) Θέλεις κι αλλα;;;;.... :)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πάντως φθηνότερο απο ένα iPhone 6 που δεν είναι dual SIM και 4G μαζί και δεν έχει επέκταση μνήμης και δεν έχει οθόνη 5,7" και δεν ειναι 8πυρινο και δεν έχει κάμερα 20mp και pure view μαζί!!!! ;) Θέλεις κι αλλα;;;;.... :)

 

Ναι αλλα από την άλλη παιρνεις ένα Z5 premium,με 4κ και όλα τα αλλα τα καλούδια.....

Ας δουμε με βαση αυτά που προσφερει τι αξιζει,και όχι εν συγκρισει με το ταδε....:):)

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το phonearena στo review το ψιλό θάβει όσο και από πλευράς οθόνης που λέει ότι έχει χαμηλή φωτεινότητα οθόνης βρίσκει την κάμερα καλή όχι κάτι το παραπάνω και φυσικα υποστηρίζει ότι δεν υπάρχουν πολλά apps που έχουν διαμορφωθεί στα Windows 10 αν κατάλαβα καλά ,δεν ξέρω αλλά άρχισε να με απογοητεύει λίγο η αγορά του :!::!:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το phonearena στo review το ψιλό θάβει όσο και από πλευράς οθόνης που λέει ότι έχει χαμηλή φωτεινότητα οθόνης βρίσκει την κάμερα καλή όχι κάτι το παραπάνω και φυσικα υποστηρίζει ότι δεν υπάρχουν πολλά apps που έχουν διαμορφωθεί στα Windows 10 αν κατάλαβα καλά ,δεν ξέρω αλλά άρχισε να με απογοητεύει λίγο η αγορά του :!::!:

 

Το Z5 που έχει χάλια κάμερα βρίσκεται παντού πρώτο. Το 950, που έχει την καλύτερη αυτη τη στιγμή δεν είναι πουθενά. Μη δινεις σημασία σε review.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Μην τρελαίνεστε με τις προπαραγγελίες.. Εκεί χτυπάνε την τιμή γιατί όταν έρθει δεν θα μπορούν... Αν θέλετε να το παραγγείλετε σήμερα διαλέξτε το πιο φθηνό Microsoft Store από τα Ευρωπαικά και πάρτε το...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το phonearena στo review το ψιλό θάβει όσο και από πλευράς οθόνης που λέει ότι έχει χαμηλή φωτεινότητα οθόνης βρίσκει την κάμερα καλή όχι κάτι το παραπάνω και φυσικα υποστηρίζει ότι δεν υπάρχουν πολλά apps που έχουν διαμορφωθεί στα Windows 10 αν κατάλαβα καλά ,δεν ξέρω αλλά άρχισε να με απογοητεύει λίγο η αγορά του :!::!:

 

Το SamsungLGArena θες να πεις για να λέμε τα πράγματα οπως ειναι.:lol:

Βλέπω το εχεις κανει Αθήνα-Κολιάτσου να σχολιάζεις πριν δούμε πιο ακριβή αξιολόγηση.:rolleyes:

Θα περιμένουμε πιο πολυ πιο έγκυρα και αξιόπιστα review οπως του Anandtech και Notebookcheck και ας αφήσουμε τους ερασιτέχνες,μπακαλιδες στυλ phonearena και gsmarena να λένε ιστορίες για άγριους ;)

 

Κανει μπαμ η προκατάληψη τους οταν μου βάζουν στο αυτόματο την μέγιστη φωτεινοτητα του s6 ενω στο 950 στο manual οταν αγνοούν οτι με την χρηση Clear Black φίλτρα που βάζουν τα Lumia η τιμές φωτεινότητας απογειώνονται.

 

Στα χαρτιά και το 930 εχει μέτριες τιμές φωτεινότητας(manual) οταν όμως έβγαινες στον ήλιο εχει απο τις καλύτερες ευκρίνειες και πολυ ευδιάκριτη απεικόνιση του panel.

 

Είχα το 930(Amoled φοράει)και εχω το s6 edge τωρα και πουθενά δεν υπερτερεί το edge στην ευκρίνεια και φωτεινοτητα σε εξωτερικές συνθήκες.

 

Η Nokia/MS έβγαζε εξαιρετικα Amoled(εδω και μια 5ετια)panel οπου με κατάλληλη τεχνογνωσία και επεξεργασία οπως τα Clear Black φίλτρα που μείωναν αντανακλάσεις και αύξησαν κατα πολυ τιμές φωτεινότητας,η Samsung έπρεπε να φτάσει μόλις το καλοκαίρι του 14 με το s5 να προσφέρει αναλογη ποιότητα panel διοτι πριν ήταν μαύρο χαλι οι οθόνες των Κορεατών.

 

Για να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τα mucrosoft store στέλνουν Ελλάδα; Και έχει δει κανείς πιο είναι πιο φθηνό αλλά και σε ποιες χώρες υπάρχουν;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Τα mucrosoft store στέλνουν Ελλάδα; Και έχει δει κανείς πιο είναι πιο φθηνό αλλά και σε ποιες χώρες υπάρχουν;

Με εξαίρεση το αγγλικό,όλα τα αλλα στελνουν(γερμανικο,γαλλικό, ιταλικό,ιρλανδικό) που ξέρω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω και το Αγγλικό στέλνει Άλεξ... Αλλά δεν συμφέρει βέβαια λόγω της λίρας (έχει φτάσει στο θεό :p ) αλλά και ότι έχουν διαφορετικό αντάπτορα πρίζας :)
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω και το Αγγλικό στέλνει Άλεξ... Αλλά δεν συμφέρει βέβαια λόγω της λίρας (έχει φτάσει στο θεό :p ) αλλά και ότι έχουν διαφορετικό αντάπτορα πρίζας :)

Μου φαινεται όχι,αλλα και να έστελνε με λίρες.....μακρυά :lol:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

"Βλέπω οτι το εχεις κανει Αθήνα-Κολιάτσου να σχολιάζεις πριν δούμε "

 

Δεν μπορώ να καταλάβω την επιθετικότητα διάβασα κάτι και έγραψα μια άποψη δεν την θεωρώ και απόλυτα τα review, στο μόνο που με προβλημάτισε ήταν ότι δεν έχουν τα apps ολοκληρωμενα στα Windows 10.Παντως είμαι 88% έτοιμος να το αγοράσω το μόνο που έχω σαν πρόβλημα είναι το 950 η το 950xl και μάλλον θα γράψω το οριστικό review για την συσκευή, και αυτό θα είναι γρήγορο

Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα των apps μπορεί να μην πέφτει τόσο έξω(δεν έχω εμπειρία για να είμαι "απόλυτος"). Πάντα σε σύγκριση με τα άλλα 2 λειτουργικά.

Στην ουσία, κατά πολλούς, είναι το μεγαλύτερο μείον των wm.

Απλά η MS έχει το εξής πρόβλημα. Θέλει περισσότερα apps. Όμως οι dev για να ασχοληθούν θέλουν μεγαλύτερα ποσοστά χρηστών wp. Οπότε δημιουργείται ένα φαύλος κύκλος. Χωρίς apps δεν πουλιούνται εύκολα τα wp. Χωρίς wp δεν φτιάχνονται apps!

Βέβαια υπάρχει και το γεγονός ότι λίγο έως πολύ κάποιοι dev και κάποιες εταιρείες σνομπάρουν τα wm.

Και φυσικά υπάρχει ένα παράπονο που έχω διαβάσει κατά καιρούς από χρήστες wm ότι υπάρχουν εφαρμογές ακόμα και της MS που δουλεύουν καλύτερα στα άλλα λειτουργικά.

Τέλος πάντων επειδή όλα αυτά είναι off topic κατ' εμέ οι συγκεκριμένες συσκευές από πλευράς hardware δεν έχουν τίποτα να ζηλέψουν από τις άλλες αντίστοιχες ναυαρχίδες άλλων εταιρειών. Ίσα ίσα που σε θέματα κάμερας και τα σχετικά λογικά είναι καλύτερα. Και απ' ότι έχει δείξει μέχρι τώρα από πλευράς υποστήριξης είναι πολύ πιο μπροστά από οποιοδήποτε Android κινητό που μετά από κανά χρόνο official υποστήριξη σχεδόν δεν υφίσταται.

Οπότε οι φίλοι της MS θα τα προτιμήσουν. Οι υπόλοιποι εφόσον δεν τους λείπουν τα χρήματα τότε μάλλον είναι μία καλή επιλογή.

 

Περιμένουμε κανά review για να δούμε αν άξιζε η "καθυστέρηση" από πλευράς MS. :)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έγινε παραγγελία από Microsoftstore Ireland το lumia 950 XL black μαζί με το display dock στα 699.Περιμένω παραλαβή σε περίπου 3 εργάσιμες μέρες μέσω UPS.

Iphone 6s Plus-MS Surface Pro 3

Ipad Pro 9,7-ZTE Axon 7

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έγινε παραγγελία από Microsoftstore Ireland το lumia 950 XL black μαζί με το display dock στα 699.Περιμένω παραλαβή σε περίπου 3 εργάσιμες μέρες μέσω UPS.

 

Καλορίζικο! Περιμένουμε εντυπώσεις!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έγινε παραγγελία από Microsoftstore Ireland το lumia 950 XL black μαζί με το display dock στα 699.Περιμένω παραλαβή σε περίπου 3 εργάσιμες μέρες μέσω UPS.

 

 

 

Με γεια και από μένα..

 

Μεταφορικά ποσο ήταν;

 

Στην σελίδα λέει ότι για να πάρεις το dock πρέπει να το παραγγείλεις από την εφαρμογή Lumia offers εγω δεν έχω τέτοια και ούτε την βρισκω.. Μιπως δεν κατάλαβα κάτι καλά;

 

Edit

Στο windowsphonecentral λέει ότι υπάρχει ή εφαρ!ογη μέσα στο κινητό που παίρνεις κλπ

Edited by b16b

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν μεταφορικά από microsoftstore εφόσον γνωρίζω.Όσες φορές έχω πάρει από microsoftsote ireland δεν είχα μεταφορικά άλλωστε το λέει και στο site free shipping free return.Τώρα για το display dock που είναι δωρεάν είναι έτσι όπως το είπες στο τέλος. Μόλις πάρω το lumiaκωδικό έχει μέσα ένα app που θα σου δώσει ένα code.Επίσης στο email που θα μου έρθει όταν παραλάβω θα έχει ένα link όπου απο κει θα μπορείς να κάνεις order το dock δίνοντας το code που έκανε generate το app

 

Επίσης μία διόρθωση το πήρα σε white και όχι σε black

Iphone 6s Plus-MS Surface Pro 3

Ipad Pro 9,7-ZTE Axon 7

Link to comment
Share on other sites

Μεγειες :drool::drool:

 

Mε απλή "αργή" αποστολή δεν χρεώνουν τα microsoft stores. Κι εγώ το 640 από Γαλλία με free μεταφορικά το πήρα.

Link to comment
Share on other sites

Μεγειες :drool::drool:

 

Mε απλή "αργή" αποστολή δεν χρεώνουν τα microsoft stores. Κι εγώ το 640 από Γαλλία με free μεταφορικά το πήρα.

 

Σωστο...σε 3 μερες αμα θελεις πληρωνεις 13 ευρω μεταφορικα

Link to comment
Share on other sites

Ρε τι προσφορα βγάλαν για τους windows insider της Γαλλίας κρίμα που δεν είναι για όλους

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε mail απο το γερμανικο store οτι το δεμα μου σταλθηκε στη ups.....και η αναμονη ξεκινα!
Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε mail απο το γερμανικο store οτι το δεμα μου σταλθηκε στη ups.....και η αναμονη ξεκινα!

 

 

 

Με γεια και σύντομη αναμονή..

 

Παίζεις και στα δυο στρατόπεδα από ότι βλέπω s6

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε παιδιά το κινητό φαίνεται πολύ καλό αλλά γράφονται διάφορα ότι το λειτουργικό Windows 10 έχει πολλά προβλήματα τάχα δεν λειτουργούν οι υπάρχουσες εφαρμογές από το store κ.α δεν ξέρω αν ισχύουν αλλά αν συμβαίνει δε ξέρω τι προσπαθεί να κάνει η Microsoft :mad:

Οταν φυγεις απο τα wp8.1/windows 8.1 και πας σε windows 10(mobile&desktop),θα προσεξεις τα εξης:

1.Οτι καποιες εφαρμογες δεν ειναι οπως ηταν στα 8.1,αλλα εχουν διαφορετικο UI.Αυτες ειναι τα νεα Universal apps.

2.Οτι καποιες εφαρμογες ειναι οι ιδιες με τα 8.1.Δλδ δεν εχουν γινει Universal apps,για τα Windows 10 και θα αργησουν αρκετα να γινουν,αν θα γινουν.

3.Οτι καποιες εφαρμογες που ειχες στα 8.1,δεν ειναι πλεον διαθεσιμες.Αυτο σημαινει,οτι ο developer ετοιμαζει Universal app,αλλα δεν ειναι ετοιμη ακομη και δε θελει να κατεβασεις αυτη που ειχες στην 8.1,αλλα να περιμενεις να σου δωσει αυτη που ειναι για τα windows 10,οταν θα ειναι ετοιμη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...