Jump to content

Microsoft Lumia 950 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίζει άψογα fm radio.

Ευχαριστώ :) Αυτό είναι καλό νέο.

Για μένα το ραδιόφωνο είναι παραπάνω από χρήσιμο, κάποιες φορές :D

Έχει μια αμεσότητα....

Δεν θα αγόραζα κινητό χωρίς ραδιόφωνο.

Στο μικρο 950 υπάρχουν θέματα ;)

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρήκα μια πολύ καλή προσφορά για μένα και πήρα το Edge plus

Έχω να πω ότι σε σύγκριση με το 1520 με 10586.29 ο edge browser στα περισσότερα site είναι πιο γρήγορος και σε κάποιες εφαρμογές βέβαια σε κάποιες άλλες όπως what's app viber messenger το Samsung είναι τρομερά πιο γρήγορο φαντάζομαι το 950xl θα τα πηγαίνει καλύτερα αν και ακόμα beta

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,σήμερα κάπου διάβασα πως το 950 xl δεν έχει διπλό κλικ για ξεκλείδωμα..Λοιπόν δεν την καταλαβαίνω την Microsoft,όταν βγάζεις ένα τηλέφωνο ναυαρχίδα υποτίθεται,βάλε πάνω ότι έχεις και δεν έχεις για να γουστάρει ο κόσμος..Είχα το 930 δεν είχε glance screen,τώρα που θέλω να το πάρω το 950 δεν έχει διπλό κλικ..Έχετε ακούσει,διαβάσει αν θα πάρει στο μέλλον και για πιο λόγο δεν του έχουν βάλει ήδη..
Link to comment
Share on other sites

Το λογισμικό που φοράει από το εργοστάσιο, το οποίο είναι κατ' ουσίαν δοκιμαστική έκδοση, δεν έχει την εφαρμογή touch που καθορίζει το douple tap για ξεκλείδωμα. Παρ' όλα αυτά η αναβάθμιση (.29) που διατίθεται ήδη περιλαμβάνει όλες τις touch λειτουργίες που ξέραμε στα 8.1.

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Το λογισμικό που φοράει από το εργοστάσιο, το οποίο είναι κατ' ουσίαν δοκιμαστική έκδοση, δεν έχει την εφαρμογή touch που καθορίζει το douple tap για ξεκλείδωμα. Παρ' όλα αυτά η αναβάθμιση (.29) που διατίθεται ήδη περιλαμβάνει όλες τις touch λειτουργίες που ξέραμε στα 8.1.

 

Ουτε στην .29 υπαρχει double tap...θα προστεθει σε καποιο firmware update.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Το ειδα σημερα και το δουλεψα για καννα δεκαλεπτο. Σαν μεγεθος μου φανηκε οριακο για τα δικα μου γουστα. Ακομα δεν ειμαι σιγουρος οτι θα μπορουσα σε καθημερινη βαση να δουλευω με τετοιο μεγεθος.

Η καμερα απο ταχυτητα ειναι ακαριαια, ειδικα στην ληψη φωτογραφιας. Οταν πας να δεις μια φωτο που μολις τραβηξες παιρνει λιγο παραπανω χρονο απο οτι θα επρεπε η επεξεργασια για προςθηκη των τελευταιων πινελιων, οπως γραφει χαρακτηροστικα. Αλλα οχι κατι τραγικο.

Η ποιοτητα κατασκευης ειναι εξαιρετικη. Αλλα το πλαστικο σε σχεση με γυαλι και μεταλλο υστερει. Εγω προτιμω το πλαστικο.

 

Δουλεψα λιγο τον edge. Γρηγορος αλλα οχι ακαριαιος οπως θα περιμενα. Βεβαια μπορει να φταιει και το τοπικο wifi αλλα παρατηρησα οτι ενω η σελιδα ηταν φορτωμενη, το scrolling πανω κατω εμφανιζει τις χαρακτηριστικες λευκες περιοχες

μεχρι δειξει την σελιδα. Δεν θα επρεπε να υπαρχουν τεροια θεματα.

Μετα να ανοιξα την MSFT εφαρμογη των ειδησεων και ο χρονος πουεκανε να παει απο ενα αρθρο πισω στην κεντρικη σελιδα ηταν αρκετος για να μου θυμησει το 830 μου. Και σε αυτα πρεπε να υπαρξει βελτιωση.

Σημαντικο να αναφερω οτι ΔΕΝ ειχε την .29 εκδοση

Link to comment
Share on other sites

Για τους χρήστες της συσκευής, επομένως και των Windows 10 Mobile, διαθέσιμα από σήμερα τα θέματα εφαρμογών και του λειτουργικού:

 

 

 

:!: Υπενθυμίζω ότι τυχόν προβλήματα λειτουργικού ή εφαρμογών σε Technical Preview εκδόσεις, παρακαλώ οι χρήστες Windows Insiders να απευθύνονται αποκλειστικά και μόνο στο αντίστοιχο θέμα Windows 10 technical preview (Insider Program) ώστε να μην υπάρχει σύγχυση με τους υπόλοιπους χρήστες :!:

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αποφάσισα να αγοράσω την συσκευή από Plaisio, μια ερώτηση όσον αφορά την έκδοση του λογισμικού(rom) στο κινητό. Όταν είχα πάρει το Samsung Galaxy SII η Rom ήταν πειραγμένη από cosmote, έχουμε τέτοια θέματα και σε windows phones; Θέλω να είναι απείραχτη τελείως, ας απαντήσει κάποιος κάτοχος αν γίνεται και αν το έχει πάρει από Plaisio ακόμα καλύτερα. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αποφάσισα να αγοράσω την συσκευή από Plaisio, μια ερώτηση όσον αφορά την έκδοση του λογισμικού(rom) στο κινητό. Όταν είχα πάρει το Samsung Galaxy SII η Rom ήταν πειραγμένη από cosmote, έχουμε τέτοια θέματα και σε windows phones; Θέλω να είναι απείραχτη τελείως, ας απαντήσει κάποιος κάτοχος αν γίνεται και αν το έχει πάρει από Plaisio ακόμα καλύτερα. Ευχαριστώ.

Το πλαίσιο δεν είναι Γερμανός οπότε πρέπει να σου είναι τελείως καθαρή αλλά αλλιώς μάλλον μόνο το logo θα είχες η και κάνα πρόγραμμα που θα το έσβεινες όχι αυτά τα κουλά που έχει το αντροόιντ που σου αλλάζουν όλο το κινητό

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Θα σε παρακαλούσα όταν το πάρεις να δεις εάν το πίσω καπάκι στο κάτω μέρος και στα άκρα της συσκευής έαν κάνει θόρυβο πιέζοντας το.Διότι εμένα το κάνει και είναι ντροπή από την Microsoft να δίνεις τόσα λεφτά για ένα κινητό της κι να έχεις τέτοιου είδους πράγματα.Το πίσω καπάκι είναι χειρότερο και από coolpad(κινεζικά).Ντρέπομαι να το δείχνω σε άλλους.

Όταν το πάρεις ενημέρωσε εάν το έχεις και συ εάν όχι να κάνω επιστροφή την συσκευή

Iphone 6s Plus-MS Surface Pro 3

Ipad Pro 9,7-ZTE Axon 7

Link to comment
Share on other sites

Θα σε παρακαλούσα όταν το πάρεις να δεις εάν το πίσω καπάκι στο κάτω μέρος και στα άκρα της συσκευής έαν κάνει θόρυβο πιέζοντας το.Διότι εμένα το κάνει και είναι ντροπή από την Microsoft να δίνεις τόσα λεφτά για ένα κινητό της κι να έχεις τέτοιου είδους πράγματα.Το πίσω καπάκι είναι χειρότερο και από coolpad(κινεζικά).Ντρέπομαι να το δείχνω σε άλλους.

Όταν το πάρεις ενημέρωσε εάν το έχεις και συ εάν όχι να κάνω επιστροφή την συσκευή

 

Θα ενημερώσω όταν το πάρω. Δεν κουμπώνει καλά και κάνει θόρυβο;

Link to comment
Share on other sites

επιτελους σημερα καταφερα να κανω την παραγγελια για το free continuum dock. αφου μιλησα με την τηλεφωνικη εξυπηρετηση της εδω microsoft και μου εξηγησαν οτι εφοσον ενεργοποιησα το τηλεφωνο με ελληνικη sim γι αυτο δεν μου εβγαζε την προσφορα η εφαρμογη στη συσκευη (το τηλεφωνο ειναι αγορασμενο απο το γερμανικο microsoft store που τρεχει η προσφορα και γι αυτο χρειαζοταν να ενεργοποιηθει με γερμανικη sim) καναμε τηλεφωνικα την παραγγελια και συντομα θα παραλαβω και γω το δωρεαν dock. τελος καλο ολα καλα.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε κι εγώ το έκανα από το ελληνικό Microsoft γιατί δεν μπορούσα από την εφαρμογή. Αγορασμένο από το Microsoft Γερμανίας αλλά μου γράφει παραγγελία εκτός αποθέματος. Στο γράφει κι εσένα αυτό?
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο γραφει, αποθεμα θα εχουν μσλλον απο την αλλη βδομαδα και παραλαβη μαλλον απο το νεο ετος....
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο γραφει, αποθεμα θα εχουν μσλλον απο την αλλη βδομαδα και παραλαβη μαλλον απο το νεο ετος....

Φιλε ακομα σε ελλειψη.ποτε θα υπαρξει παλι αποθεμα?σου ηρθε καμια ειδοποιηση?

Link to comment
Share on other sites

Πηρα κι εγω χτες το 950XL απο αλυσιδα καταστηματων και ειναι μαλιστα και δικαρτο...

Πρωτες εντυπωσεις, αρκετα καλες, πηρε το .029 update και αλλο ενα σημερα το πρωι νωρις.

Με μια πρωτη ματια η καμερα ειναι απιστευτη.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με χάλασε το μέγεθος. Απαγορευτικό για τα γούστα μου. Μάλλον θα πάω για το "μικρό".

Η απουσία capacitive buttons με χαλάει αρκετά. Ίσως είναι και θέμα συνήθειας βέβαια.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με χάλασε το μέγεθος. Απαγορευτικό για τα γούστα μου. Μάλλον θα πάω για το "μικρό".

Η απουσία capacitive buttons με χαλάει αρκετά. Ίσως είναι και θέμα συνήθειας βέβαια.

Και εγω για το μικρο ελεγα να παω αλλα η ελλειψη ραδιοφωνου ειναι απαγορευτικη....

Και ακομα δεν εχω μαθει αν τελικα θα μπει το ραδιο στο 950....οταν μαθω θα ενημερωσω στο νημα του 950.

Παντως το XL δεν το λες και παντοφλα. Ειναι στα ορια. Και αν σκεφτεις οτι δεν χρειαζεται να βαλεις και θηκη (προσωπικη εκτιμηση λογω του πλαστικου καπακίου) τοτε ειναι ανεκτο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο XL υπαρχει κανονικα εφαρμογη ραδιοφωνου, δεν την εχω χρησιμοποιησει βεβαια γιατι δε με ενδιαφερει.

Στην πραξη δεν εχουν μεγαλη διαφορά στο μεγεθος. Τα ειδα χτες πλαι-πλαι και τελικα διαλεξα το XL.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο XL υπαρχει κανονικα εφαρμογη ραδιοφωνου, δεν την εχω χρησιμοποιησει βεβαια γιατι δε με ενδιαφερει.

Στην πραξη δεν εχουν μεγαλη διαφορά στο μεγεθος. Τα ειδα χτες πλαι-πλαι και τελικα διαλεξα το XL.

Ναι στο XL υπαρχει, σοτ απλο ειναι το προβλημα.....Εμαθα κατι, θα γραψω στο νημα του 950.

Link to comment
Share on other sites

Κι ένα "κακό" review, από έναν fan (αυτό έχω καταλάβει, παρακολουθώντας τα βίντεο του συγκεκριμένου) των WP/WxM...

 

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με χάλασε το μέγεθος. Απαγορευτικό για τα γούστα μου. Μάλλον θα πάω για το "μικρό".

Η απουσία capacitive buttons με χαλάει αρκετά. Ίσως είναι και θέμα συνήθειας βέβαια.

 

Κι εγώ που το έπιασα στα χ'έρια μου αν και πολύ λεπτό και ελαφρύ ξεπερνάει τα όρια μου οπότε πάω για το μικρό.

Όσο για να capacitive μόνο και μόνο που θα γλυτώσω τα κατα λάθος πατήματα το προτιμώ να φύγουν. Ωραία μεν αλλά με κούρασαν...

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...