Jump to content

Microsoft Lumia 950 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι ναι άμα δεν βρει ότι είναι ο γρήγορος φορτιστής που συχνά δεν το βρίσκει και έχει κλείσει από μπαταρία γράφει 5:50 για να φτάσει 100% με όλα υπάρχουν προβλήματα απλά στα άλλα τα κρύβουν καλά οι φαν και τα media, το iPhone με τα 9 έκανε restart συνέχεια.. Νομίζω τώρα με το 9.2 το έφτιαξαν

 

Να το πας στο service ως ελλατωματική συσκευή το σκέφτηκες; Εδώ παρακαλάς για το 950 εκφράζοντας παράπονα για το ελαττωματικό S6 και ο άλλος παραπάνω έγραψε για force close και restarts και λες οτι τα κρύβουν οι fans και τα media. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Να το πας στο service ως ελλατωματική συσκευή το σκέφτηκες; Εδώ παρακαλάς για το 950 εκφράζοντας παράπονα για το ελαττωματικό S6 και ο άλλος παραπάνω έγραψε για force close και restarts και λες οτι τα κρύβουν οι fans και τα media. :lol:

Το έχουν πολύ αυτό αλλά σε site δεν το έχω διαβάσει αυτό λέω όπως και για το ios αλλά και αυτό να μην ήταν το έχω μετανιώσει.. Μην ξεφύγουμε άλλο όμως από το θέμα..

Ναι ναι άμα δεν βρει ότι είναι ο γρήγορος φορτιστής που συχνά δεν το βρίσκει και έχει κλείσει από μπαταρία γράφει 5:50 για να φτάσει 100% με όλα υπάρχουν προβλήματα απλά στα άλλα τα κρύβουν καλά οι φαν και τα media, το iPhone με τα 9 έκανε restart συνέχεια.. Νομίζω τώρα με το 9.2 το έφτιαξαν

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Το έχουν πολύ αυτό αλλά σε site δεν το έχω διαβάσει αυτό λέω όπως και για το ios αλλά και αυτό να μην ήταν το έχω μετανιώσει.. Μην ξεφύγουμε άλλο όμως από το θέμα..

 

Αν είσαι τόσο μετανιωμένος όσο δείχνεις, βάλε μια αγγελία όσο ειναι καινούριο και μετά πάρε το 950 που σου αρέσει και σε βολεύει. Απλά πράγματα......;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είχα πάρει και εγώ το 950 αντί το edge plus τουλάχιστον παίρνει συνέχεια update μου λείπουν πολλά καλά από τα Windows Phone και εδώ χωρίς προβλήματα η μπαταρία είναι χάλια η γρήγορη φόρτιση δουλεύει σπάνια και άμα είναι άδειο και δεν δουλεύει θέλει 6 ώρες να φορτισει

 

Φιλε εχεις ελαττωματικη συσκευη, πηγαινε τη για αλλαγη. Επισης δεν κανει να αφηνεις την μπαταρια να πηγαινει 0%.

Αν επαιρνες το 950XL θα επιανες μια συσκευη που το πισω καπακι θα ετριζε χειροτερα και απο Galaxy S3, στο καθημερινο μενου θα ειχες 1 κρασαρισμα στανταρ, δε θα ειχες καποιες βασικες εφαρμογες (π.χ. app τραπεζας Πειραιως).

Αυτη η συσκευη οχι μονο 740 ευρω δεν αξιζει, αλλα θα επρεπε να τη δινει η MS δωρεαν στους beta testers.

Μοναδικη οαση η καμερα και η αψογη εμφανιση του λειτουργικου που κανει τα υπολοιπα λειτουργικα να μοιαζουν μια 10ετια πισω.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Το έχουν πολύ αυτό αλλά σε site δεν το έχω διαβάσει αυτό λέω όπως και για το ios αλλά και αυτό να μην ήταν το έχω μετανιώσει.. Μην ξεφύγουμε άλλο όμως από το θέμα..

Δεν υπαρχουν αυτα στο s6 σαν κανονας bug.

Εχεις ελλατωματικη συσκευη η τσεκαρε τον φορτιστη η το καλωδιο.

Το s6 με το note 5 ειναι οι τοπ android συσκευες.

Εκτος και αν σου πουλησε κανεις καποιο κινεζικο κλονο..

Εγω το κρατησα 2 μερες αν και microsoft whore.

Πολλα τα λεφτα θα κανω το beta testing στο lumia 730 που εχω

Και θα εχω το ματακι ανοιχτο στο surface phone με intel για full windows 10 continuum.

Edited by TheWizard
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ειδικό θέμα για το Galaxy S6, δεν είναι εδώ το θέμα για να συζητηθεί

 

Παρακαλώ να μην συνεχιστεί η συζήτηση :!:

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ειδικό θέμα για το Galaxy S6, δεν είναι εδώ το θέμα για να συζητηθεί

 

Παρακαλώ να μην συνεχιστεί η συζήτηση :!:

 

Ξέχασες να αναφέρεις για τον χριστουγεννιάτικο τσελεμεντέ......:lol: :lol: :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και καλές γιορτές θα ήθελα να ρωτήσω Double Tap έχει η συσκευή για να ξεκλειδώνεις την συσκευή? και στον ήχο Dolby Digital και Virtual Surround υποστηρίζει όπως το 930?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και καλές γιορτές θα ήθελα να ρωτήσω Double Tap έχει η συσκευή για να ξεκλειδώνεις την συσκευή? και στον ήχο Dolby Digital και Virtual Surround υποστηρίζει όπως το 930?

 

1.οχι ακομα ...θα ερθει συντομα.

2.ναι...τσεκαρε ενα βιντεακι που τραβηξα να παρεισ μια γευση απο ηχο

https://www.youtube.com/watch?v=7sde4Y8nhm8

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασες να αναφέρεις για τον χριστουγεννιάτικο τσελεμεντέ......:lol: :lol: :lol:

 

Χαχαχαχαχαχαχ...... Πρωτοχρονιάτικο τσελεμεντέ θα έχουμε Alex;; Χαχαχαχαχα....

 

Τώρα στο θέμα μας, λογικά όταν θα βγουν επίσημα τα 10ρια, θα δοθούν ενημερώσεις και στις εφαρμογές των ρυθμίσεων, όπως στην αφή για το double tap.

Link to comment
Share on other sites

1.οχι ακομα ...θα ερθει συντομα.

2.ναι...τσεκαρε ενα βιντεακι που τραβηξα να παρεισ μια γευση απο ηχο

https://www.youtube.com/watch?v=7sde4Y8nhm8

Μια χαρά το video σχετική ρύθμιση υπάρχει όμως στο πρόγραμμα τις κάμερας όπως στο lumia 930?

Για το δεύτερο δεν μου είπες φιλε στην εφαρμογή ήχος στις ρυθμίσεις υπάρχει όταν συνδέσω ακουστικά το Virtual Surround? και αν γυρίσω το κινητό ανάποδα όταν με καλούν γίνετε αθόρυβο?

Αυτά προστοπαρών θέλω να το πάρω μόλις πέσει από skroutz έχω αρχίσει και μαζεύω λεφτά κατά το πάσχα λέω

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά το video σχετική ρύθμιση υπάρχει όμως στο πρόγραμμα τις κάμερας όπως στο lumia 930?

Για το δεύτερο δεν μου είπες φιλε στην εφαρμογή ήχος στις ρυθμίσεις υπάρχει όταν συνδέσω ακουστικά το Virtual Surround? και αν γυρίσω το κινητό ανάποδα όταν με καλούν γίνετε αθόρυβο?

Αυτά προστοπαρών θέλω να το πάρω μόλις πέσει από skroutz έχω αρχίσει και μαζεύω λεφτά κατά το πάσχα λέω

Τότε θα έχουν στρώσει όλα.... ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Το είδα σήμερα στα public στα Ιωάννινα, αλλά δυστυχώς ήταν κλειστό γιατί μου είπαν ότι πολλοί άλλαζαν τον κωδικό με την ίριδα και δε μπορούσαν να το ανοίξουν. Πρώτη εντύπωση ότι το πλαστικό είναι εξαιρετικό και σου δίνει την αίσθηση ότι είναι unibody (απίστευτη κατασκευή πραγματικά). Δεν το περίμενα πραγματικά. Εξαιρετική αίσθηση και φοβερό κράτημα. Πιο ποιοτικό από το 930 δεν είναι, αλλά σε καμμία περίπτωση όπως περιγράφεται σε sites και reviews. Δεν πιστεύω πως το G4 είναι πιο ποιοτικό (η έκδοση με το πλαστικό). Το XL μοντέλο, είναι βολικό στο χέρι, και δεν φαίνεται να είναι θηρίο. Επίσης, μου είπαν από το public, ότι έχει την αρχική έκδοση και δεν έχει πάρει ούτε μια αναβάθμιση, και όταν του είπα ότι έχουν βγεί δύο, μου είπε ότι δεν υπάρχει περίπτωση. Επέμενε ότι δεν έχει αναβάθμιση, και του έδειξα το δικό μου το .36 για να πειστεί.

 

Υγ. Έκανα το τεστ κάτω χαμηλά για το τρίξιμο και δεν παρατήρησα τίποτα. Βέβαια δεν μπορούσα να το πατήσω πολύ γιατί με κοιτούσε ο πωλητής με μισό μάτι.. :p :p :p

 

Μόλις πέσει λίγο η τιμή του (στα 350-400 ευρώ) θα το αποκτήσω..!

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Το είδα σήμερα στα public στα Ιωάννινα, αλλά δυστυχώς ήταν κλειστό γιατί μου είπαν ότι πολλοί άλλαζαν τον κωδικό με την ίριδα και δε μπορούσαν να το ανοίξουν. Πρώτη εντύπωση ότι το πλαστικό είναι εξαιρετικό και σου δίνει την αίσθηση ότι είναι unibody (απίστευτη κατασκευή πραγματικά). Δεν το περίμενα πραγματικά. Εξαιρετική αίσθηση και φοβερό κράτημα. Πιο ποιοτικό από το 930 δεν είναι, αλλά σε καμμία περίπτωση όπως περιγράφεται σε sites και reviews. Δεν πιστεύω πως το G4 είναι πιο ποιοτικό (η έκδοση με το πλαστικό). Το XL μοντέλο, είναι βολικό στο χέρι, και δεν φαίνεται να είναι θηρίο. Επίσης, μου είπαν από το public, ότι έχει την αρχική έκδοση και δεν έχει πάρει ούτε μια αναβάθμιση, και όταν του είπα ότι έχουν βγεί δύο, μου είπε ότι δεν υπάρχει περίπτωση. Επέμενε ότι δεν έχει αναβάθμιση, και του έδειξα το δικό μου το .36 για να πειστεί.

 

Υγ. Έκανα το τεστ κάτω χαμηλά για το τρίξιμο και δεν παρατήρησα τίποτα. Βέβαια δεν μπορούσα να το πατήσω πολύ γιατί με κοιτούσε ο πωλητής με μισό μάτι.. :p :p :p

 

Μόλις πέσει λίγο η τιμή του (στα 350-400 ευρώ) θα το αποκτήσω..!

Εγώ τα είδα και τα δύο live και ανοιχτά στη Θεσσαλονίκη! Ειναι πραγματικα ποιοτικά και τα δυο, αλλά το XL ειναι καλύτερο στην υφή, ενώ το μικρό θυμίζει 640 με μαύρο καπάκι!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Το είδα σήμερα στα public στα Ιωάννινα, αλλά δυστυχώς ήταν κλειστό γιατί μου είπαν ότι πολλοί άλλαζαν τον κωδικό με την ίριδα και δε μπορούσαν να το ανοίξουν. Πρώτη εντύπωση ότι το πλαστικό είναι εξαιρετικό και σου δίνει την αίσθηση ότι είναι unibody (απίστευτη κατασκευή πραγματικά). Δεν το περίμενα πραγματικά. Εξαιρετική αίσθηση και φοβερό κράτημα. Πιο ποιοτικό από το 930 δεν είναι, αλλά σε καμμία περίπτωση όπως περιγράφεται σε sites και reviews. Δεν πιστεύω πως το G4 είναι πιο ποιοτικό (η έκδοση με το πλαστικό). Το XL μοντέλο, είναι βολικό στο χέρι, και δεν φαίνεται να είναι θηρίο. Επίσης, μου είπαν από το public, ότι έχει την αρχική έκδοση και δεν έχει πάρει ούτε μια αναβάθμιση, και όταν του είπα ότι έχουν βγεί δύο, μου είπε ότι δεν υπάρχει περίπτωση. Επέμενε ότι δεν έχει αναβάθμιση, και του έδειξα το δικό μου το .36 για να πειστεί.

 

Υγ. Έκανα το τεστ κάτω χαμηλά για το τρίξιμο και δεν παρατήρησα τίποτα. Βέβαια δεν μπορούσα να το πατήσω πολύ γιατί με κοιτούσε ο πωλητής με μισό μάτι.. :p :p :p

 

Μόλις πέσει λίγο η τιμή του (στα 350-400 ευρώ) θα το αποκτήσω..!

 

Ειχα και το G4 για 2 μηνες, εχω και αυτο τωρα. Η συναρμολογηση (=το κουμπωμα) του πισω καπακιου στο G4 ειναι κλασεις ανωτερη του 950.

5 φορες εβγαλα στο 950 το πισω καπακι για να τραμπαρω τη sim μου στο Note 5 και να κανω τα συγκριτικα μου και το πισω μερος αρχιζε να εχει αρκετο τζογο στις ακρες. γυρω γυρω. Και ειναι κριμα γιατι η αισθηση του πλαστικου ειναι αριστη στο χερι.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Ειχα και το G4 για 2 μηνες, εχω και αυτο τωρα. Η συναρμολογηση (=το κουμπωμα) του πισω καπακιου στο G4 ειναι κλασεις ανωτερη του 950.

5 φορες εβγαλα στο 950 το πισω καπακι για να τραμπαρω τη sim μου στο Note 5 και να κανω τα συγκριτικα μου και το πισω μερος αρχιζε να εχει αρκετο τζογο στις ακρες. γυρω γυρω. Και ειναι κριμα γιατι η αισθηση του πλαστικου ειναι αριστη στο χερι.

 

Τσέκαρες κάποια άλλη συσκευή αν έχει το ίδιο θέμα? Εννοείται πως δεν σε αμφισβητώ αλλά σκέφτομαι πως πάντα υπάρχει το ενδεχόμενο ελαττωματικής συσκευής.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρες κάποια άλλη συσκευή αν έχει το ίδιο θέμα? Εννοείται πως δεν σε αμφισβητώ αλλά σκέφτομαι πως πάντα υπάρχει το ενδεχόμενο ελαττωματικής συσκευής.

 

Αν ηταν ελαττωματικη θα ετριζε απο το πρωτο πιασιμο και οχι μετα απο 5-6 βαλε-βγαλε! Αν η συσκευη εκανε 300ευρω δε θα το συζητουσα καν, αλλα τωρα με 740€ ειναι λιγο... καπως! Προς το παρον επεστρεψα στο Note μεχρι να βγαλει κι αλλα updates η MS και στρωσει παραπανω το κινητο! Κατα τα αλλα τα νεα windows 10 mobile μου αρεσαν παρα πολυ εμφανισιακα!

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Αν ηταν ελαττωματικη θα ετριζε απο το πρωτο πιασιμο και οχι μετα απο 5-6 βαλε-βγαλε! Αν η συσκευη εκανε 300ευρω δε θα το συζητουσα καν, αλλα τωρα με 740€ ειναι λιγο... καπως! Προς το παρον επεστρεψα στο Note μεχρι να βγαλει κι αλλα updates η MS και στρωσει παραπανω το κινητο! Κατα τα αλλα τα νεα windows 10 mobile μου αρεσαν παρα πολυ εμφανισιακα!

 

Για μένα ούτε καν οι συσκευές την 300 δεν πρέπει να τρίζουν.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλώς σας βρήκα. Το πήρα χθες από Amazon Ιταλίας, 597€ με τα μεταφορικά (και με δώρο το dock). Οι δικοί μας ακόμη 740 ζητάνε; :lol:

Ένα μικρό άγχος με την κάρτα και τα capital controls του Αλέξη το είχα, αλλά την δέχτηκε χωρίς πρόβλημα. Ελπίζω αύριο που θα ανοίξουν οι τράπεζες να μην μου την απορρίψουν.

Edited by aphonos
Link to comment
Share on other sites

Ειχα και το G4 για 2 μηνες, εχω και αυτο τωρα. Η συναρμολογηση (=το κουμπωμα) του πισω καπακιου στο G4 ειναι κλασεις ανωτερη του 950.

5 φορες εβγαλα στο 950 το πισω καπακι για να τραμπαρω τη sim μου στο Note 5 και να κανω τα συγκριτικα μου και το πισω μερος αρχιζε να εχει αρκετο τζογο στις ακρες. γυρω γυρω. Και ειναι κριμα γιατι η αισθηση του πλαστικου ειναι αριστη στο χερι.

 

Ναι είναι λογικό αυτο που λες γιατί από ότι φαίνεται τα σημεία που κουμπώνει πρέπει να είναι ευαίσθητα (ίσως λόγω μεγέθους, σε περίπτωση που βάλανε ίδια εξαρτήματα με το 950) ή να έχουν ενα είδος μηχανικής απόσβεσης ώστε να μη σπάσει σε κάποιο πέσιμο και να απορροφάει την δύναμη. Για αυτό και με το βάλε βγάλε εμφανίζεται το τρίξιμο και δεν το άκουσα εγώ εκεί. Για το κούμπωμα συμφωνώ για το G4. Αναφερόμουν στην ποιότητα πλαστικού, για αυτό και είναι κρίμα που κάνει αυτό το θόρυβο.

 

Η αίσθηση είναι απίθανη στο χέρι. Και ειδικά που σου φαίνεται πως είναι unibody. Δεν το περίμενα έτσι.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλώς σας βρήκα. Το πήρα χθες από Amazon Ιταλίας, 597€ με τα μεταφορικά (και με δώρο το dock). Οι δικοί μας ακόμη 740 ζητάνε; :lol:

Ένα μικρό άγχος με την κάρτα και τα capital controls του Αλέξη το είχα, αλλά την δέχτηκε χωρίς πρόβλημα. Ελπίζω αύριο που θα ανοίξουν οι τράπεζες να μην μου την απορρίψουν.

 

Στα 597 συμπεριλαμβάνεται και ΦΠΑ ή όχι? Μήπως το πήρες με επαγγελματικό ΑΦΜ?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στα 597 συμπεριλαμβάνεται και ΦΠΑ ή όχι? Μήπως το πήρες με επαγγελματικό ΑΦΜ?

Φυσικά και συμπεριλαμβάνεται ΦΠΑ. Όλες οι τιμές στην ΕΕ είναι υποχρεωτικά με ΦΠΑ.

 

http://i.imgur.com/2RexysB.png

 

Και όπως βλέπω ο ΦΠΑ τους είναι ακριβώς όσο και ο δικός μας, 23%. Καμία δικαιολογία για τους Έλληνες κερδοσκόπους.

 

Και μόλις μου ήρθε mail ότι θα το έχω 4-7 Ιανουρίου, και όχι 11-13 όπως έγραφε αρχικά. :w00t:

Edited by niotheros
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλώς σας βρήκα. Το πήρα χθες από Amazon Ιταλίας, 597€ με τα μεταφορικά (και με δώρο το dock). Οι δικοί μας ακόμη 740 ζητάνε; :lol:

Ένα μικρό άγχος με την κάρτα και τα capital controls του Αλέξη το είχα, αλλά την δέχτηκε χωρίς πρόβλημα. Ελπίζω αύριο που θα ανοίξουν οι τράπεζες να μην μου την απορρίψουν.

 

Χρόνια Πολλά! Με το καλό να το παραλάβεις!! Το dock θα το παραλάβεις και αυτό μαζί με τη συσκευή ή θα το πάρεις αργότερα μέσω της εφαρμογής lumia offers;;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...