Jump to content

Microsoft Lumia 950 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτο με προβληματιζει,δεν κανω και τρελα πραγματα με το κινητο,τα βασικα!Σοσιαλ,ναβι και φωτο για αυτο ρωταω αποψεις.Κατι κινησεις ντηζελ κανει το 640 οπως πχ δεν ανοιγει το φουμπου πριν την 4η προσπαθεια.Ευχαριστω για τις αποψεις

 

Με facebbok, messenger κτλ δεν θα έχεις θέμα πάντως. Σε μένα στο 950xl και ανοίγουν κανονικά και δεν έχουν κρασάρει. Και τελευταία που έχω αλλάξει μπαταρία δεν έχω αντιμετωπισει θέματα επανεκιννήσεων.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να δοκιμάσω το 950xl, κυρίωςογω κάμερας κι επειδή το βρίσκω φτηνά μεταχ/Νο.

 

Μπορώ να περάσω κάπως contacts από Android κινητό;

Έχει εφαρμογές της Google όπως το google photos, YouTube, Gmail κλπ;

Οι γνωστές εφαρμογές πχ Facebook, Instagram, κλπ υπάρχουν και τρεχουν καλά;

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να δοκιμάσω το 950xl, κυρίωςογω κάμερας κι επειδή το βρίσκω φτηνά μεταχ/Νο.

 

Μπορώ να περάσω κάπως contacts από Android κινητό;

Έχει εφαρμογές της Google όπως το google photos, YouTube, Gmail κλπ;

Οι γνωστές εφαρμογές πχ Facebook, Instagram, κλπ υπάρχουν και τρεχουν καλά;

 

Επαφές ναι μπορείς να περάσεις. μέσω bluetooth, απο αρχείο ή απλά συνδέοντας το gmail σου αν τις εχεις συνδέσει.

emails απο το Gmail σου θα λαμβάνεις κανονικά στον Outlook

Εφαμογες Facebook k Insragramm παιζουν μια χαρά, αν κ προσωπικά FB μπαινω απο τον edge

http://gfka-rc.blogspot.gr // RC Nitro Cars - RC Track
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να δοκιμάσω το 950xl, κυρίως λογω κάμερας μεταχ/Νο.

 

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

 

κ γω ξεχασα να αναφερω για μεταχειρισμενο συζηταω

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο το εχει ενας φιλος μου. 1χρονο. Λειτουργει αψογα. Επεσε και του ραγισε η οθονη.μπορει νσ το πουλησει? Ποσο?
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,κατοχος 640χλ κ ψαχνω για 950χλ.αξιζει ή να στρφω σε ανδροιδες?????

Επειδή πέρασαν και τα 2 από τα χέρια μου. Το 640 δεν το κράτησα ούτε μήνα. Το 950 xl το έχω, δεν το χρησιμοποιώ αλλά δεν μου πάει η καρδιά να το δώσω. Οθονάρα, κορυφαίο hardware, σχεδόν άριστη κάμερα. Και λέω σχεδόν γιατί το μόνο θέμα της (δεν ξέρω αν έχει λυθεί) είναι ότι δεν λειτουργούσε σωστά το auto white balance, κι αυτό μετά από update. O λόγος πουν δεν το χρησιμοποιώ είναι ότι δεν με βόλεψε το store, δυστυχώς. Αφού είσαι χρήστης ήδη, ζυγίζεις και αποφασίζεις.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο πρόβλημα είναι με τις μπαταρίες παιδιά. Δε ξέρω για το 950XL αλλα στο 950 πριν φύγω για Note 8 μεριά ετοιμάζομαι να αλλάξω και την τρίτη μέσα σε δύο χρόνια και αμβιβάλλω σε λίγο καιρό αν θα βρίσκουμε..
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο πρόβλημα είναι με τις μπαταρίες παιδιά. Δε ξέρω για το 950XL αλλα στο 950 πριν φύγω για Note 8 μεριά ετοιμάζομαι να αλλάξω και την τρίτη μέσα σε δύο χρόνια και αμβιβάλλω σε λίγο καιρό αν θα βρίσκουμε..

Εγώ θα το κρατήσω όσο πάει το xl μου. Μετά με βλέπω κι εμένα για αλλαγή, μια και η Microsoft δεν βλέπω να κάνει τίποτα πλέον πέρα των απλών ενημερώσεων. Με τα τωρινά δεδομένα βέβαια.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Γύρισα πριν λίγο καιρό το βρίσκω να κάνει update. Έχουμε τπτ καλό;;

 

Στάλθηκε από το XT1650 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 Δεκ 2017 βράδυ βγήκαν νέες εκδόσεις

15254.16 σε φαστ και

15254.124 σε επίσημη.

Μόνο μπαλώματα στις τρύπες είναι.

Bug fixes :D

Link to comment
Share on other sites

12 Δεκ 2017 βράδυ βγήκαν νέες εκδόσεις

15254.16 σε φαστ και

15254.124 σε επίσημη.

Μόνο μπαλώματα στις τρύπες είναι.

Bug fixes :D

Μετά τη fall όλα μπαλώματα θα είναι, μέχρι να λήξουν! ;)

Όχι ότι η Fall έφερε κάτι νέο....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μετά τη fall όλα μπαλώματα θα είναι, μέχρι να λήξουν! ;)

Όχι ότι η Fall έφερε κάτι νέο....

 

Το mobile μονάχα μπαλώματα θα έχει από εδώ και στο εξής και update για κενά ασφαλείας.

Πλεον ελπίδα μας είναι το OneCore και οι καινούριες συσκευές που -ευχόμαστε- να είναι συσκευάρες και όχι τίποτε "τελευταίες" :p :D

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Το mobile μονάχα μπαλώματα θα έχει από εδώ και στο εξής και update για κενά ασφαλείας.

Πλεον ελπίδα μας είναι το OneCore και οι καινούριες συσκευές που -ευχόμαστε- να είναι συσκευάρες και όχι τίποτε "τελευταίες" :p :D

Αλλά και πάλι πρέπει να αλλάξουμε συσκευή με το OneCore. Οι τωρινές δεν θα το υποστηρίζουνε με τίποτε. Από Snapdragon 845 και πάνω μόνο!

Οπότε διαλέγεις και παίρνεις. Ή κινητό με Windows ξανά ή με Android ή και iOS ακόμη!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω φάει σκάλωμα....που βρίσκεται η ρύθμιση έτσι ώστε το wifi να μην ενεργοποιείται μόνο του μετά από κάποια ώρα?

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Οταν πας στις ρυθμισεις του wifi με παρατεταμένο πάτημα στο εικονιδιο του wifi, μολις γυρισεις το διακοπτακι στο off βγαζει επιλογες 'turn wifi back on manually' . Edited by georgb
Link to comment
Share on other sites

Οταν πας στις ρυθμισεις του wifi με παρατεταμένο πάτημα στο εικονιδιο του wifi, μολις γυρισεις το διακοπτακι στο off βγαζει επιλογες 'turn wifi back on manually' .

 

Το είχα βάλει προσωρινά σε λειτουργία πτήσης και εκεί δεν την έβγαζε την επιλογή...

Μόλις το έβγαλα, εμφανίστηκε μια χαρά.

Σε ευχαριστώ!!!

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Νέες εκδόσεις βγήκανε

15254.158

15063.850

Καλύτερα βάζε τις αντίστοιχες εκδόσεις στις αντίστοιχες συσκευές. Δεν νομίζω όλα τα x50 να παίρνουν και την 15063.850!!! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από πια έκδοση έχεις μείνει :D

Ακόμα και στη 15063 να έμενα, δεν θα πήγαινε στην 15254 κατευθείαν αν αναβάθμιζα το 950xl μου; Ή μία μία τις περνάει μέχρι να πάει στη τελευταία;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σωστό κι αυτό, αλλά με την μικρομαλακή ποτέ δεν ξέρεις :D

Εξάλλου η πληροφορία είναι τσάμπα και μπορείς και να έχεις και κινητό πχ 532 που δεν πάει στην τελευταία. Άλλη φορά θα γράφω όλες τις εκδόσεις και τις παλιότερες για τιμωρία :D

Πάντως όλες οι εκδόσεις είναι για να καλύψουν τις τρύπες ασφάλειας που βγήκαν αυτές τις μέρες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χιούμορ κάνω μην το πάρεις σοβαρά :D

Link to comment
Share on other sites

Σωστό κι αυτό, αλλά με την μικρομαλακή ποτέ δεν ξέρεις :D

Εξάλλου η πληροφορία είναι τσάμπα και μπορείς και να έχεις και κινητό πχ 532 που δεν πάει στην τελευταία. Άλλη φορά θα γράφω όλες τις εκδόσεις και τις παλιότερες για τιμωρία :D

Πάντως όλες οι εκδόσεις είναι για να καλύψουν τις τρύπες ασφάλειας που βγήκαν αυτές τις μέρες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χιούμορ κάνω μην το πάρεις σοβαρά :D

Το ξέρω. Είμαστε οι τελευταίοι πιστοί στα Windows. ;) μαζί με λίγους ακόμη....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...