Jump to content

Microsoft Lumia 950 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι πολύ ωραίο το Continuum αλλά θα ήταν πιο ολοκληρωμένος ο σχεδιασμός εάν δεν χρειαζόταν το επιπλέον εξάρτημα στον κύβο ως διαμεσολαβητής.
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ ωραίο το Continuum αλλά θα ήταν πιο ολοκληρωμένος ο σχεδιασμός εάν δεν χρειαζόταν το επιπλέον εξάρτημα στον κύβο ως διαμεσολαβητής.

 

Και πως θα βάλεις 3 θύρες USB3 και μία HDMI out πάνω σε ένα smartphone 8 χιλιοστών? :p

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο κάπου διάβασα ότι θα βγαίνει και με διπλή SIM, ισχύει ή δεν ισχύει:

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παρομοίως Alex, ήδη κοιτάω ποια μαγαζιά θα το φέρουν πρώτα. Έχω πορωθεί με το τερατάκι.

Πάντως το Amazon το έχει βγάλει ήδη με Αρχική τιμή αγοράς στίς 713 Λίρες είτη 960 Ευρώ, ποσό απαγορευτικό για αρχή.

 

Αφού το διαθέτουν τα ms store τι ασχολείσαι με το Amazon.

Και πιο προσιτά μαλιστα.

Στα 699 σε γαλλικό και γερμανικο.

Και εχει παρομοια εξαιρετικη πολιτική αποστολής με UPS shipping και επιστροφών παραλληλα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ ωραίο το Continuum αλλά θα ήταν πιο ολοκληρωμένος ο σχεδιασμός εάν δεν χρειαζόταν το επιπλέον εξάρτημα στον κύβο ως διαμεσολαβητής.

 

Υπάρχει αυτή η δυνατότητα με bluetooth σύνδεση ποντικιού/πληκτρολογίου και miracast για το Monitor! O κύβος είναι για ενσύρματη σύνδεση.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Τα HERE maps και drive εχουν αφαιρεθει απο το store. Τα ξεχναμε λοιπον;;;;και ηθελα να το παρω το κινητακι.

 

θα επιστέψουν προφανώς

Link to comment
Share on other sites

θα επιστέψουν προφανώς

Μακαρι. Σαν πακετο ειναι οτι καλυτερο μπορω να φανταστω. Με καλυπτει πληρως. Ελπιζω να μην αργησει η κυκλοφορια του.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Τα HERE maps και drive εχουν αφαιρεθει απο το store. Τα ξεχναμε λοιπον;;;;και ηθελα να το παρω το κινητακι.

 

Βασικός λόγος να μην το αγοράσω κι εγώ, κρίμα και έδωσα το 930.

Πάντως όπως έχω γράψει και στο επίσημο Εφαρμογές πλοήγησης, ούτε με κοινοποίηση από τα ήδη υπάρχοντα στο store δε μπορεί κάποιος να τα δει. Πάντως για το τι μέλλει γενέσθαι δεν ξέρει κανένας να απαντήσει.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος η Nokia ειχε πουλησει την σειρα Here σε αυτοκινητοβιομηχανιες...

Και αυτοι με την σειρα τους να μην επιθυμουν την διαθεση τους απο συσκευες....

Θα δειξει....πιστευω με την διαθεση του 950 να μαθουμε το μελλον της σειρας Here...

Link to comment
Share on other sites

Για να τιθασεύσει τον 810 ήταν απαραίτητο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τους Here maps οι Maps της Microsoft είναι μια πολύ καλή αντιγραφή ,άρα μην κολλάτε είναι το ίδιο καλοί
KTLK
Link to comment
Share on other sites

 

Πιο γρήγορα λύνεις ένα σχετικά δύσκολο παζλ, παρα να αποσυναρμολογήσεις το 950XL!!!! :lol:

 

Όσο για τους Here maps οι Maps της Microsoft είναι μια πολύ καλή αντιγραφή ,άρα μην κολλάτε είναι το ίδιο καλοί

Θα έχουν πλοήγηση χωρίς ιντερνετ όμως; Πόσο ίδιοι θα ειναι;

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πιο γρήγορα λύνεις ένα σχετικά δύσκολο παζλ, παρα να αποσυναρμολογήσεις το 950XL!!!! :lol:

 

 

Θα έχουν πλοήγηση χωρίς ιντερνετ όμως; Πόσο ίδιοι θα ειναι;

Δεν νομιζω οτι με τετοιου τυπου αντιγραφες θα δελεασει χρηστες του here κτλ να την προτιμησουν. Ελπιζω να επιστρεψει γρηγορα στο store η πλατφορμα των χαρτων.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν χάρτες της Microsoft, είναι οι offline χάρτες που κατεβάζει το κινητό και για τους HERE Maps.

Η Microsoft αν δεν κάνω λάθος πούλησε τους Bing maps και τώρα χρησιμοποιεί απευθείας τους χάρτες της HERE στην ενσωματωμένη εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν χάρτες της Microsoft, είναι οι offline χάρτες που κατεβάζει το κινητό και για τους HERE Maps.

Η Microsoft αν δεν κάνω λάθος πούλησε τους Bing maps και τώρα χρησιμοποιεί απευθείας τους χάρτες της HERE στην ενσωματωμένη εφαρμογή.

 

Μα και η Nokia πούλησε τους HERE σε αυτοκινητοβιομηχανίες (Audi κλπ.)

 

Λες να μείνουμε χωρίς χάρτες; :lol:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τελικά συγκεκριμένη ημερομηνία κυκλοφορίας μάθαμε ρε παιδιά?ανυπομονώ να το αγοράσω.

 

 

 

Λένε για Ευρώπη Νοέμβρη 29

 

Τώρα για Ελλάδα θα δούμε αλλά εγώ σκέφτομαι μήπως πρέπει να περιμένω το επόμενο με ιντελ επεξεργαστή κατά τον Απρίλη..

 

Τώρα είμαι με το 1520 που ακόμα και μετά 2 χρονια είναι τερατακι ειδικά τώρα που άλλαξα και την μπαταρία και βγάζει 7:30 ώρες on screen σε σκληρή χρήση

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να έρθει με Intel επεξεργαστή τον Απρίλη... Εάν δούμε κάτι τέτοιο θα είναι μετά το καλοκαίρι ή στην καλύτερη το καλοκαίρι... Ακόμα είναι σε project σύμφωνα με τις φήμες που έρχονται από τον επικεφαλή του Windows Central... Άσε που μπορεί να ακυρωθεί... Κανείς δεν ξέρει...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να έρθει με Intel επεξεργαστή τον Απρίλη... Εάν δούμε κάτι τέτοιο θα είναι μετά το καλοκαίρι ή στην καλύτερη το καλοκαίρι... Ακόμα είναι σε project σύμφωνα με τις φήμες που έρχονται από τον επικεφαλή του Windows Central... Άσε που μπορεί να ακυρωθεί... Κανείς δεν ξέρει...

 

 

 

Άμα είναι 8 μήνες πχ Ιούλιο δεν είναι και λίγο αλλά όχι και πολύ για να δώσεις τόσα λεφτά και να το μετανιώσεις.. Και ακόμα δεν ξέρουμε τι μεταπωλήσει θα έχει.. Η ιστορία τον WP δεν είναι καλά για μεταπώληση

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να το δεις Ελλάδα Ιούλιο... Αν αυτό ανακοινωθεί καλοκαίρι στην Αμερική, το φθινόπωρο εδώ... Άσε που δεν δίνω πιθανότητες να ανακοινωθεί το καλοκαίρι... Anyway, εκτιμήσεις είναι αυτά...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να το δεις Ελλάδα Ιούλιο... Αν αυτό ανακοινωθεί καλοκαίρι στην Αμερική, το φθινόπωρο εδώ... Άσε που δεν δίνω πιθανότητες να ανακοινωθεί το καλοκαίρι... Anyway, εκτιμήσεις είναι αυτά...

 

 

 

Και εγώ υποθέσεις κάνω απλά σκέφτομαι ότι Φεβρουάριο θα βγει galaxy s7 μαρτη απριλη θα βγει HTC m10 και LG G5 μου φαίνεται περίεργο να βγάλει ανταγωνιστή τον αυγουστο εκτός αν βλέπουν αντίπαλο το iPhone..

 

 

 

Άντε να βγει το 950 να δούμε κανα review γιατί στα βίντεο που είναι διαθέσιμα δεν είδαμε και πολλά..

 

 

 

Ούτε πως δουλεύει το Hello ουτε την καμερα να τραβάει εκείνη την ώρα και σύγκριση με τον ανταγωνισμό τι γίνεται

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ υποθέσεις κάνω απλά σκέφτομαι ότι Φεβρουάριο θα βγει galaxy s7 μαρτη απριλη θα βγει HTC m10 και LG G5 μου φαίνεται περίεργο να βγάλει ανταγωνιστή τον αυγουστο εκτός αν βλέπουν αντίπαλο το iPhone..

 

 

 

Άντε να βγει το 950 να δούμε κανα review γιατί στα βίντεο που είναι διαθέσιμα δεν είδαμε και πολλά..

 

 

 

Ούτε πως δουλεύει το Hello ουτε την καμερα να τραβάει εκείνη την ώρα και σύγκριση με τον ανταγωνισμό τι γίνεται

Στη θέση σου θα κρατούσα το 1520 ένα χρόνο ακόμα τουλάχιστον, αν ήθελα Microsoft με Intel! Δεν νομίζω να έχει να ζηλέψει και πολλά απ' το 950XL, πέραν της RAM και τον επεξεργαστή! Έτσι νομίζω....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 950 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...