Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προς το πάρον πήρα ένα tempered. Αν με βγάλει ο δρόμος θα σε ενημερώσω. Ευχαριστώ.
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προς το πάρον πήρα ένα tempered. Αν με βγάλει ο δρόμος θα σε ενημερώσω. Ευχαριστώ.

 

Λοιπον μου ήρθε nilkin tempered και είναι φοβερό παιδιά !!!

Επιτέλους καθαρή οθόνη και όχι πιξελιασμενη και γλιστράει απίστευτα καλά με το άλλο φρεναρε το δάχτυλο μου στην οθόνη!!!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ παιδιά έχω να βάλω 4 χρόνια προστασία οθόνης σε κινητό μου και δεν είχα ποτέ την παραμικρή γρατζουνιά. Τα προσέχω αρκετά όμως τα κινητά μου. Ειδικά το 6p το έχω ένα χρόνο ακριβώς χωρίς προστασία οθόνης και δεν έχει πάθει τίποτα. Έχω δοκιμάσει και τα ακριβά tempered glass και πάλι την αίσθηση του γυμνού τζαμιού δεν την έχουν. Το συγκεκριμένο κινητό όμως επειδή γλιστράει πολύ θέλει θήκη. Του έχω βάλει μία tpu της nillkin που κολλάει στο χέρι και δεν πέφτει με τίποτα.

Ξέρω ότι χάνω την αίσθηση του μετάλλου στο χέρι, αλλά κερδίζω την αίσθηση του τζαμιού που για εμένα είναι πιο σημαντική

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αντίστοιχα το έχω γυμνό με τζάμι και αυτοκόλλητο όλη την πλάτη από dbrand. Με ενοχλούσε αφάνταστα το πάχος με την θήκη.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αντίστοιχα το έχω γυμνό με τζάμι και αυτοκόλλητο όλη την πλάτη από dbrand. Με ενοχλούσε αφάνταστα το πάχος με την θήκη.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Όπως βολεύεται ο καθένας. Πάντως με μία λεπτή θήκη είναι ΟΚ γιατί και το κινητό είναι αρκετά λεπτό. Θα το σκεφτώ για dbrand σε επόμενο κινητό μου, αν και φοβάμαι μήπως δεν το βάλω καλά.

Πάντως τζάμι δεν βάζω με τίποτα. Εκτός από το πάχος χάνεις και σε αίσθηση ακόμα και το καλύτερο να βάλεις

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα παιδιά πολλές φορές τα χέρια μου είναι λερωμένα το tempered glass και θήκη είναι απαραίτητα για μένα!!!

Αλλιώς θα χαραμίσω το τηλέφωνο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά σε περίπτωση μεταπώλησης, αλλά και για ιδία χρήση πάντα τζάμι και θήκη. Το θέλω όσο γίνεται άθικτο....
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Και γω έχω με θήκη και τζαμι , αν και πολλές φορές όταν είμαι σπίτι του βγάζω την θήκη . Να το χαρώ και λίγο σκέτο .

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Όπως βολεύεται ο καθένας. Πάντως με μία λεπτή θήκη είναι ΟΚ γιατί και το κινητό είναι αρκετά λεπτό. Θα το σκεφτώ για dbrand σε επόμενο κινητό μου, αν και φοβάμαι μήπως δεν το βάλω καλά.

Πάντως τζάμι δεν βάζω με τίποτα. Εκτός από το πάχος χάνεις και σε αίσθηση ακόμα και το καλύτερο να βάλεις

Απλά δεν γίνεται να μην το βάλεις καλά :D Μπορείς να το βάζεις και να το βγάζεις όσες φορές θες χωρίς πρόβλημα.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν γίνεται να μην το βάλεις καλά :D Μπορείς να το βάζεις και να το βγάζεις όσες φορές θες χωρίς πρόβλημα.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Τόσο εύκολα κολλάει και ξεκόλλαει? Ήθελα κάποια στιγμή να βάλω άλλα σκέφτηκα μήπως δεν το βάλω καλά και δεν ξανά ασχολήθηκα

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγώ το είχα βγάλει σκέψου επειδή το είχα για service και ήθελαν να του αλλάξουν την πλάτη και το κόλλησα σε ένα κομμάτι πλαστικοποιημένο χαρτί. Μολις γύρισε το κινητό το ξαναβαλα χωρίς καμία απολύτως διαφορά

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κλειστή έχω την αυτόματη φωτεινότητα και τώρα το καλοκαίρι έξω το έχω τέρμα και μέσα σε κλειστό χώρο στο 1/4.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και γω αυτόματα και στην μέση , μπορεί απλά να την ανεβάσω λίγο όταν βρίσκομαι στον ήλιο .

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Για να μπειτε στο menus πατατε τον κυκλο με τις 6 βουλες η σας εχει αλλαξει η εισοδος στο menu με slide προς τα πανω πχ σαν το s8?

 

Μιλαω για μαμα 7.1.2

Link to comment
Share on other sites

Για να μπειτε στο menus πατατε τον κυκλο με τις 6 βουλες η σας εχει αλλαξει η εισοδος στο menu με slide προς τα πανω πχ σαν το s8?

 

Μιλαω για μαμα 7.1.2

Το πρώτο. Όπως ήταν δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Για να μπειτε στο menus πατατε τον κυκλο με τις 6 βουλες η σας εχει αλλαξει η εισοδος στο menu με slide προς τα πανω πχ σαν το s8?

 

Μιλαω για μαμα 7.1.2

 

Η αλλαγή της εισόδου στον drawer σε στοκ andoid υπάρχει επίσημα μόνο στο pixel launcher και όχι στον παλιο Google Now Launcher που έχει επίσημα το Nexus 6P. Από τον Pixel launcher και μετά εξαφανίστηκε το drawer button. Μόνο με έξτρα εφαρμογή το έχεις πάλι πίσω. Την θέσει του πήρε αυτό το "gesture" ή αν δεις έχει ενα μικρό βελάκι που μπορείς να πατήσεις πάνω(για τον pixel launcher μιλάω)

Αν θες μπορείς να βάλεις τον pixel launcher με μειωμένη λειτουργικότητα(δεν δουλεύει νομίζω το Google Now σαν σελίδα του launcher) μέσω apkmirror και χειροκίνητη εγκατάσταση. Διαφορετικά πρέπει να εγκασταθεί στο root του συστήματος και άρα θες δικαιώματα superuser.

 

Εναλλακτικά NOVA. Πολύ απλά έχεις τα πάντα + πλέον με επιπλέον Plugin Και beta tester και την σελίδα Google Now αριστερά της αρχικής.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τα ηχεία της συσκευής είναι εξαιρετικά αλλά έχει δοκιμάσει κανείς το bluetooth ηχείο Huawei AM08; Θα αξίζει η αγορά του; Το θέλω κυρίως για την ανασκαφή που θα πάω.
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το εξής παράδοξο.Ειμαι σε dp3 8.0.0 και έχω ενεργοποιήσει τις ειδοποιήσεις των εφαρμογών.Οταν είμαι στο Viber και με καλούν ακόμα και όταν απαντήσω, ο ηχος της ειδοποιήσεις δεν σταματάει ποτέ!!!Ντιν Ντιν Ντιν Ντιν.... συνεχώς!!Έχει ιδέα κανείς;;
Link to comment
Share on other sites

Στις 26 Ιουνίου έκλεισε ένα χρόνο η συσκευή μου και χθες ξεκίνησε το boot loop χωρίς τέλος. :( Να σημειώσω ότι ποτέ δεν έχω κάνει ρούτ και σε κάθε μεγάλο update λογισμικού έκανα καθαρή εγκατάσταση από την αρχή. Επίσης δεν είχα κανένα πρόβλημα με την μπαταρία και γενικότερα με το κινητό. Ξεκίνησε ξαφνικά λες και τα έχουν ρυθμίσει να κάνουν αυτό το πράγμα μετά από ένα χρόνο χρήσης. Το πρωί θα πάω στην αντιπροσωπεία στους Αμπελόκηπους και ήθελα να ρωτήσω τους φίλους που είχαν το ίδιο θέμα αν λύθηκε και αν σας άλλαξαν μπαταρία ή πλακέτα ή ολόκληρη την συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...