Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την διάρκεια μπαταρίας να δεις κάποιοι είχαν θέμα αυτό που είπε ο Θάνος,τώρα κάτι άλλο πέρα της εμφάνισης δεν υπάρχει

 

Την διάρκεια δυστυχώς δεν θα μπορέσω να την ελέγξω στα 10-15 λεπτά που θα διαρκέσει η συναλλαγή.

Η πλάκα είναι ότι έψαχνα κινητό να αντικαταστήσει ένα παλιό xiaomi 1s που χρησιμοποιεί ο υιός μου και κατέληξα/γω να πάρω αυτό που θα ήθελα τόσο καιρό εγώ, κυρίως φυσικά λόγω κάμερας.

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πες του να στο έχει 15% μπαταρία. Από εκεί και κάτω είναι ύποπτο να σβήσει οπότε αν το παίξεις λίγο θα καταλάβεις.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την διάρκεια δυστυχώς δεν θα μπορέσω να την ελέγξω στα 10-15 λεπτά που θα διαρκέσει η συναλλαγή.

Η πλάκα είναι ότι έψαχνα κινητό να αντικαταστήσει ένα παλιό xiaomi 1s που χρησιμοποιεί ο υιός μου και κατέληξα/γω να πάρω αυτό που θα ήθελα τόσο καιρό εγώ, κυρίως φυσικά λόγω κάμερας.

 

Η συσκευή γενικά είναι φοβερή θα την απολαύσεις,για τον υιό πάρε του το Xiaomi Redmi Note 4 (Snapdragon) την global εκδοσή όμως το πήρα για την γυναικά μου,πολύ καλή συσκευή πραγματικά από όλες τις απόψεις και σε καλή τιμή

Link to comment
Share on other sites

Πες του να στο έχει 15% μπαταρία. Από εκεί και κάτω είναι ύποπτο να σβήσει οπότε αν το παίξεις λίγο θα καταλάβεις.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Θα του το πω... Thanks

 

Η συσκευή γενικά είναι φοβερή θα την απολαύσεις,για τον υιό πάρε του το Xiaomi Redmi Note 4 (Snapdragon) την global εκδοσή όμως το πήρα για την γυναικά μου,πολύ καλή συσκευή πραγματικά από όλες τις απόψεις και σε καλή τιμή

 

Εχω το V10. Είμαι υπερκαλυμμένος. Εκτός βέβαια από τα πορτραίτα..... Μόνο την ποιότητα των nexus/pixel να είχε και θα το έδινα όταν θα έλιωνε...

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Θα του το πω... Thanks

 

 

 

Εχω το V10. Είμαι υπερκαλυμμένος. Εκτός βέβαια από τα πορτραίτα..... Μόνο την ποιότητα των nexus/pixel να είχε και θα το έδινα όταν θα έλιωνε...

 

αυτο ακριβως να προσεξεις στην μπαταρια να το εχει 15% και να το σκαλίσεις λιγο εσυ αν σβήσει γρηγορα υπαρχει θεμα!!!!

ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος απο το 6p !!και ειδικα στης φωτογραφιες στα πρόσωπα!!

Link to comment
Share on other sites

Αύριο παραλαμβάνω το nexus.

Επειδή με φόβισε ο Μάνθος με τις κακές ποιότητες που κυκλοφορούν στα tempered glasses, μέχρι να έρθει από εξωτερικό ένα από τα "καλά", ποιο είναι από τα εγχώρια vfm για αυριανή αγορά? Τι παίζει αλήθεια με Polarized γυαλιά ηλίου?

 

Πήρα την κλασική Spigen.

H Spigen Neo Hybrid EX Gunmetal που είναι ακριβούτσικη αξίζει? ή δεν προσφέρει κάτι παραπάνω...

 

Ευχαριστώ...

Edited by babill2004
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Αύριο παραλαμβάνω το nexus.

Επειδή με φόβισε ο Μάνθος με τις κακές ποιότητες που κυκλοφορούν στα tempered glasses, μέχρι να έρθει από εξωτερικό ένα από τα "καλά", ποιο είναι από τα εγχώρια vfm για αυριανή αγορά? Τι παίζει αλήθεια με Polarized γυαλιά ηλίου?

 

Πήρα την κλασική Spigen.

H Spigen Neo Hybrid EX Gunmetal που είναι ακριβούτσικη αξίζει? ή δεν προσφέρει κάτι παραπάνω...

 

Ευχαριστώ...

 

Τι εννοείς παραπάνω? Όποια θηκη και να βάλεις κάτι προσφέρει παραπάνω σε σχέση με γυμνό το τηλέφωνο.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς παραπάνω? Όποια θηκη και να βάλεις κάτι προσφέρει παραπάνω σε σχέση με γυμνό το τηλέφωνο.

 

Παραπάνω σε σχέση με την "απλή" spigen

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Παραπάνω σε σχέση με την "απλή" spigen

 

1) 1mm vs 1,5mm στην οθόνη. Αν σου πέσει με την οθόνη και υπάρχει πετραδάκι κάτω δεν νομίζω σε σώζει καμία.

2) Η μία είναι μόνο σκληρή ή άλλη νομίζω έχει και μαλακό μέρος για περισσότερη απορόφηση δύναμης κατά την πτώση.

3) στην κάμερα νομίζω το σήκωμα είναι σχεδόν ίδιο αλλά η ακριβή έχει άνοιγμα μόνο στην κάμερα ενώ η λεπτή σε όλο το τζαμάκι

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

1) 1mm vs 1,5mm στην οθόνη. Αν σου πέσει με την οθόνη και υπάρχει πετραδάκι κάτω δεν νομίζω σε σώζει καμία.

2) Η μία είναι μόνο σκληρή ή άλλη νομίζω έχει και μαλακό μέρος για περισσότερη απορόφηση δύναμης κατά την πτώση.

3) στην κάμερα νομίζω το σήκωμα είναι σχεδόν ίδιο αλλά η ακριβή έχει άνοιγμα μόνο στην κάμερα ενώ η λεπτή σε όλο το τζαμάκι

 

Thanks για τις πληροφορίες.

Οσον αφορά το tempered από ότι διαβάζω δεν καλύπτουν 100% όλη την οθόνη (παρά μόνο από όσα γράφει η intelliglass pro). Με την προσθήκη θήκης είναι οκ?

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Thanks για τις πληροφορίες.

Οσον αφορά το tempered από ότι διαβάζω δεν καλύπτουν 100% όλη την οθόνη (παρά μόνο από όσα γράφει η intelliglass pro). Με την προσθήκη θήκης είναι οκ?

 

εγω παντως αυτο το του κολου tempered glass που εχω μια χαρα την καλύπτει ολοι την οθονη!!!

 

αντε να δουμε ποτε θα ερθει η nilkin tempered glass να δουμε καμια απιξελιαστη μερα!!!!:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως αυτο το του κολου tempered glass που εχω μια χαρα την καλύπτει ολοι την οθονη!!!

 

αντε να δουμε ποτε θα ερθει η nilkin tempered glass να δουμε καμια απιξελιαστη μερα!!!!:lol::lol:

 

Στο amazon για τη Nilkin διάβαζα τα εξής

 

This TGSP for the Nexus 6P does not have a cut out for the front camera.

 

The whole purpose I bought this screen protector was to have the anti-glare. There is nothing preventing glare

 

Δεν ξέρω αν αληθεύουν αλλά με απέτρεψαν από τη Nilkin σε πρώτη φάση...

Κανείς από το Ελλάντα καμιά άμεση πρόταση , προσωρινή ως και μόνιμη?

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ βλέπω πως και με την O η πτώση της μπαταρίας είναι ίδια με την 7.1.2;

Μιλάμε πάντα για τα πάντα ανοιχτά. Data, location sharing κλπ κλπ

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ βλέπω πως και με την O η πτώση της μπαταρίας είναι ίδια με την 7.1.2;

Μιλάμε πάντα για τα πάντα ανοιχτά. Data, location sharing κλπ κλπ

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Εγώ έχω δει τεράστιες διαφορές σε αναμονή.... Το κινητό πλέον όντως μπαίνει σε deep sleep. Πάντα τα έχω όλα ανοιχτά εκτός από location και Bluetooth τα οποία δεν χρησιμοποιώ.

Η χρήση είμαι κυριως texting μέσω social. Hangouts, Viber, FB, Install και κάποιοι λογαριασμοί email

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στην ουσία ήταν η πρώτη φορά που βγήκα έξω με την O. Έχω τα πάντα ανοιχτά, εκτός του bt, που πλέον πιστεύω δεν καταναλώνει τίποτα και το αποτέλεσμα ήταν μια από ίδια.

Για την ακρίβεια, μετά την rr, ήθελα να περάσω σε 7.1.2 πρώτα και από εκεί στην 0. Παραδόξως, στην 7.1.2 πήγαινε καλύτερα το διάγραμμα από ότι pure, rr, dirty unicorns. Έβλεπα κανονικά ευθεία στην κατανάλωση!

Περίμενα κάτι καλύτερο, σύμφωνα και με αυτά που διάβαζα.

Πάντως, θέματα με την μπαταρία δεν έχω, όχι ακόμη τουλάχιστον.

Μιλάω για να σβήνει κατά από 20% κλπ.

 

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ βλέπω πως και με την O η πτώση της μπαταρίας είναι ίδια με την 7.1.2;

Μιλάμε πάντα για τα πάντα ανοιχτά. Data, location sharing κλπ κλπ

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Τίποτα αξιοσημείωτο και σε εμένα. Το βράδυ χάνει σίγουρα 3-4% και γενικά φτάνω το 15% μπαταρία με μέγιστο 3.30 ώρες χρήσης οθόνης.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάω όμως για σύνδεση με WiFi. Εκεί δεν υπήρχε στην ουσία ποτέ πρόβλημα. Στην σύνδεση με δεδομένα τι γίνεται.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω σε μένα έχει βελτιωθεί! Βασικά έχει βελτιωθεί όπως είπα ο χρόνος αναμονής. Σε χρήση δεν άλλαξε κάτι και είναι λογικό. Δεν περίμενα να αλλάξει αφού η βασική αιτία κατανάλωσης κατά την χρήση είναι η οθόνη. Μιλάω και για τα 2. Και με wifi και με 4G.

 

Υ.Γ. έχω δει τεράστια επίσης διαφορά προς το χειρότερο(όχι με την Ο αλλά γενικότερα και με ΜΜ και με Ν και με Ο) άμα χρησιμοποιήσω location και το ξεχάσω ανοιχτό, η κατανάλωση στην αναμονη διπλασιάζεται.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω σε μένα έχει βελτιωθεί! Βασικά έχει βελτιωθεί όπως είπα ο χρόνος αναμονής. Σε χρήση δεν άλλαξε κάτι και είναι λογικό. Δεν περίμενα να αλλάξει αφού η βασική αιτία κατανάλωσης κατά την χρήση είναι η οθόνη. Μιλάω και για τα 2. Και με wifi και με 4G.

 

Υ.Γ. έχω δει τεράστια επίσης διαφορά προς το χειρότερο(όχι με την Ο αλλά γενικότερα και με ΜΜ και με Ν και με Ο) άμα χρησιμοποιήσω location και το ξεχάσω ανοιχτό, η κατανάλωση στην αναμονη διπλασιάζεται.

Τα locations τα έχω πάντα battery saving εκτός αν χρησιμοποιήσω GPS. Εσύ τα κλείνεις τελείως?

Link to comment
Share on other sites

Τα locations τα έχω πάντα battery saving εκτός αν χρησιμοποιήσω GPS. Εσύ τα κλείνεις τελείως?

 

Ναι. Τι να τα κάνω αν δεν κάνω πλοήγηση!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο η πλοήγηση

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Προσωπικά δεν τα χρειάζομαι κάπου αλλού. Ο καθένας όμως κάνει την δική του χρήση. Εγώ δεν τα θέλω πουθενά εκτός από G Maps. Άρα και κλείνουν. Όπως είπα ο καθένας κάνει την δική του χρήση.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στο amazon για τη Nilkin διάβαζα τα εξής

 

This TGSP for the Nexus 6P does not have a cut out for the front camera.

 

The whole purpose I bought this screen protector was to have the anti-glare. There is nothing preventing glare

 

Δεν ξέρω αν αληθεύουν αλλά με απέτρεψαν από τη Nilkin σε πρώτη φάση...

Κανείς από το Ελλάντα καμιά άμεση πρόταση , προσωρινή ως και μόνιμη?

Δες την X-One Ultimate Upgrade v.2 (Japan) στο skroutz. Εχει βγει και η v.3 βεβαια αλλα μονο online. Tην εχω στο 6Ρ, σε ipad και σε 2 7αρια. Πιανει ολη την οθονη κι εχει ακριβως τα κοψιματα για τα ηχεια και τους αισθητηρες. Ταιριαζει ακριβως με θηκη spigen επισης.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δες την X-One Ultimate Upgrade v.2 (Japan) στο skroutz. Εχει βγει και η v.3 βεβαια αλλα μονο online. Tην εχω στο 6Ρ, σε ipad και σε 2 7αρια. Πιανει ολη την οθονη κι εχει ακριβως τα κοψιματα για τα ηχεια και τους αισθητηρες. Ταιριαζει ακριβως με θηκη spigen επισης.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Επειδή πρόκειται για μεμβράνη, πόσο επιρρεπής είναι σε bubbles, αίσθηση προστασίας, αίσθηση στην αφή και εφαρμογή μετά από καιρό? (ειδικά φυσικά στις γωνίες)

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Επειδή πρόκειται για μεμβράνη, πόσο επιρρεπής είναι σε bubbles, αίσθηση προστασίας, αίσθηση στην αφή και εφαρμογή μετά από καιρό? (ειδικά φυσικά στις γωνίες)

Οπως μπηκε πριν ενα 10μηνο ετσι ειναι και τωρα. Καμια φουσκαλα, ουτε καποιο ανοιγμα σε γωνιες. Στην αφη για μενα δεν εχει διαφορα. Αν εισαι αθηνα, γουδι ή χαμηλα ζωγραφου μπορεις να τη δεις απο κοντα.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...