Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φωτογραφική όπως λέει και ο Τόλης είναι φοβερή! Πραγματικά από τις καλύτερες στην αγορά.

 

Βootloops έτσι στο ξεκάρφωτο είναι άκυρο. Όσοι τα είχα είχαν κάποιο θέμα hardware. Οι περισσότεροι θέμα με την μπαταρία. Αλλαγή μπαταρίας είναι συνηθισμένο γενικά θέμα στο κινητό. Αν και προσωπικά στο 1+ χρόνο εγώ συνηθίζω να αλλάζω έτσι και αλλιώς οπότε και τώρα που είμαι στους 18 μήνες το πάω για αλλαγή γιατί δεδομένα έχει πέσει η απόδοση της.

 

Λύγισμα τώρα. Στα volume buttons είναι το ευαίσθητο σημείο αλλά μόνο αν το πιέσεις πραγματικά θα λυγίσει. Σε καθημερινή χρήση δεν λυγίζει. Εγώ το έχω μόνιμα σε τζιν και κάθομαι κανοικά χωρίς να το βγάλω, οδηγώ και δεν έχει κανένα πρόβλημα το τηλέφωνο. Αν όμως θες να το τεστάρεις θα λυγίσει όπως άλλωστε όλα τα κινητά.

 

αν δε κανω λαθος η συσκευη ειναι unibody οποτε πρεπει να δωθει σε εξουσιοδοτημενο service point για να γινει η αλλαγη της μπαταρίας σωστα?

και βλεπω οτι εχει μονο αθηνα

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αν δε κανω λαθος η συσκευη ειναι unibody οποτε πρεπει να δωθει σε εξουσιοδοτημενο service point για να γινει η αλλαγη της μπαταρίας σωστα?

και βλεπω οτι εχει μονο αθηνα

 

ναι σωστά!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει τις τελευταίες μέρες οι υπηρεσίες Google play έχουν αρκετή κατανάλωση,το έχετε παρατηρήσει?
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε το μπορεί κάτι να έτρεχε και κατέβηκε,τυχαίνει και σε έμενα να βγάζει τόσο λίγο οθόνη άλλα με λίγο παραπάνω χρήση και κανονική φωτεινότητα,ας ελπίσουμε με την 8 να πάει ακόμη καλύτερα

 

Φιλε μου ειχες δικιο.Εκανα ενα δυνατο φορματ και με τις ιδιες εφαρμογες καταφερα περιπου στις 4 ωρες οθονη(3 ωρες και 45 λεπτα για την ακριβεια) ...Παλι καλα διοτι δεν ηθελα να το ξαναπαω σερβις.Καλο το σερβις στην Μιχαλακοπουλου αλλα απο μακρια ... :lol:

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ειχες δικιο.Εκανα ενα δυνατο φορματ και με τις ιδιες εφαρμογες καταφερα περιπου στις 4 ωρες οθονη(3 ωρες και 45 λεπτα για την ακριβεια) ...Παλι καλα διοτι δεν ηθελα να το ξαναπαω σερβις.Καλο το σερβις στην Μιχαλακοπουλου αλλα απο μακρια ... :lol:

 

Ωραίος αφού είναι όλα καλά,στα ίδια είμαστε οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Αυτό τι μενού είναι; Ήταν επιλεγμένο το "πάντα" και σκέφτηκα να επιλέξω το "μόνο όταν είναι συνδεμένο" για οικονομία της μπαταρίας. Καλώς έπραξα λέτε; Δεν θέλω βέβαια όταν κλείνει η οθόνη να αποσυνδέεται από το WiFi.ceb042dcb9b7e9e61f042eb40821b3a6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Να ένας λόγος που τρελαίνομαι όταν βλέπω ελληνικό μενου και όχι αγγλικό. Γιατί οι μεταφράσεις είναι τρομέρες. Τώρα εσένα το συνδεδεμένο σου δίνει δεδομένα? "Only when plugged in" είναι η επιλογή. Δλδ εαν το έχεις στον φορτιστή. Διαφορετικά μόλιως μπει σε deep sleep θα κοπεί το wifi με ότι συνεπάγεται αυτό σε θέμα μπαταρίας αφού εαν δεν έχεις data δεν θα έχεις internet και άρα συγχρονισμοί και λοιπά δεν θα λειτουργούν.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Να ένας λόγος που τρελαίνομαι όταν βλέπω ελληνικό μενου και όχι αγγλικό. Γιατί οι μεταφράσεις είναι τρομέρες. Τώρα εσένα το συνδεδεμένο σου δίνει δεδομένα? "Only when plugged in" είναι η επιλογή. Δλδ εαν το έχεις στον φορτιστή. Διαφορετικά μόλιως μπει σε deep sleep θα κοπεί το wifi με ότι συνεπάγεται αυτό σε θέμα μπαταρίας αφού εαν δεν έχεις data δεν θα έχεις internet και άρα συγχρονισμοί και λοιπά δεν θα λειτουργούν.

 

 

 

Κατάλαβα όποτε το πάντα θα επιλέξω γιατί θα μου τρώει τα δεδομένα αν δεν το έχω στον φορτιστή. (Πάντα τα έχω ενεργά τα δεδομένα).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Είμαι σε Android 8.0.0 beta. Πριν κάνα δυο μέρες μου ήρθε update opp 3rd.

Το αποτέλεσμα να μου κρασάρουν όλες οι εφαρμογές της Google και όχι μόνο.

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο;

Ευχαριστώ

 

 

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Είμαι σε Android 8.0.0 beta. Πριν κάνα δυο μέρες μου ήρθε update opp 3rd.

Το αποτέλεσμα να μου κρασάρουν όλες οι εφαρμογές της Google και όχι μόνο.

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο;

Ευχαριστώ

 

 

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Εμένα δεν μου κρασαρουν τις Google αλλά κάθε μέρα και μια διαφορετική. Ελπίζω σε αναβάθμιση των εφαρμογών γιατι βαριέμαι πάλι factory reset !!!

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

To βρήκα τι έφταιγε. Διάβασα ένα άρθρο στο xda ότι δημιουργεί πρόβλημα ο chrome.Τον έκανα disable και δια μαγείας λύθηκαν όλα.Μου είχε απενεργοποιήσει το Android system webview με αποτέλεσμα να κρασάρουν οι εφαρμογες

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα disabled είναι το Android system webview και δεν έχω θέματα εκτός από το messenger που έχω παλιά έκδοση

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To βρήκα τι έφταιγε. Διάβασα ένα άρθρο στο xda ότι δημιουργεί πρόβλημα ο chrome.Τον έκανα disable και δια μαγείας λύθηκαν όλα.Μου είχε απενεργοποιήσει το Android system webview με αποτέλεσμα να κρασάρουν οι εφαρμογες

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Το δοκίμασα αλλά δυστυχώς δεν άλλαξε κάτι.

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Και όμως διάβασα ότι δέν πρέπει να είναι disable

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Τι εννοείς διάβασες δεν πρέπει???? Γιατί δεν πρέπει? Δλδ τι χάνεις που δεν πρέπει να είναι disabled?

 

Από όσο γνωρίζω το webview δεν κάνει τπτ άλλο εκτός από το να μπορεί να σου παρέχει σελίδες εντός εφαρμογής και όχι να ανοίγει το link π.χ. που θες να δεις εκτός της εφαρμογής που είσαι. Σαν ένας browser εντός της εφαρμογής που είσαι. Π.χ. μου ανοίγει ένα link που θέλω να δω από ένα ποστ στο FB εντός του FB και δεν με βγάζει εκτός και ανοίγει την προεπιλεγμένη εφαμογή browser που έχω.

 

Εαν έχεις chrome, αυτό μπορεί να στο κάνει ο chrome χωρίς να χρειάζεσαι την υπηρεσία/εφαρμογή του συστήματος.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Είναι κάτι το οποίο διάβασα διότι αντιμετώπισα πρόβλημα με τις εφαρμογές της Google. Το Android system webview ήταν disable και ταυτόχρονα δεν μπορούσα να το ενεργοποιήσω. Και διάβασα πως πρέπει να απενεργοποιήσω τον chrome.Και το πρόβλημα λύθηκε με ενεργοποιημένο το Android system webview.

Android System Webview - Disabled? - Android Forums at ...

 

https://forums.androidcentral.com › 7188...

 

Aug 31, 2016 - 11 posts - ‎8 authors

 

This is a*system*app but it is*disabled*and for the life of me I can't seem to*enable*it. Through the apps on the phone or through the*...

 

 

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Android System Webview - Disabled? - Android Forums at ...

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι κάτι το οποίο διάβασα διότι αντιμετώπισα πρόβλημα με τις εφαρμογές της Google. Το Android system webview ήταν disable και ταυτόχρονα δεν μπορούσα να το ενεργοποιήσω. Και διάβασα πως πρέπει να απενεργοποιήσω τον chrome.Και το πρόβλημα λύθηκε με ενεργοποιημένο το Android system webview.

Android System Webview - Disabled? - Android Forums at ...

 

https://forums.androidcentral.com › 7188...

 

Aug 31, 2016 - 11 posts - ‎8 authors

 

This is a*system*app but it is*disabled*and for the life of me I can't seem to*enable*it. Through the apps on the phone or through the*...

 

 

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Android System Webview - Disabled? - Android Forums at ...

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Στο πρέπει σκάλωσα. Αλλά τέλος πάντων. Το λινκ που έβαλες δεν είνια συγκεκριμένο.(δεν είναι το θέμα που διάβασες)

Αλλά και πάλι. Αν διαβάσεις γενικότερα περί webview η google στο android N και μετά έβαλε τον chrome σαν default web view app. Οπότε όταν τον ανιχνεύει ότ έχεις chrome τότε αυτόματα γίνεται disable του συστήματος για εξοικονόμηση πόρων. Γιατί να έχεις 2 web browsers για παράδειγμα. Οπότε αφήνει τον chrome να κάνει αυτή την δουλειά.

 

Αυτό που έκανες εσύ έλυσε το πρόβλημα σου αλλά δεν έχεις chrome. Άρα αυτό χάνεις. Εγώ θα δοκίμαζα άλλα πράγματα από το να χάσω τον chrome σαν web browser. Επίσης πιθανό μία εκκαθάριση δεδομένων του chrome με απεγκατάσταση μετά και νέα εγκατάσταση να έλυνε και το θέμα.

 

Εγώ για παράδειγμα δεν έχω κανένα θέμα με chrome. Πάντα για DP3 μιλάω

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αλλά λύση δεν μου έδωσε.

Τον chrome δεν τον χρησιμοποιώ έχω άλλον web browser.

Έχω και τον chrome Dev. και τον χρησιμοποιώ όποτε χρειάζεται.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ μία χαρά τότε. Τα ανέφερα παραπάνω για να ξέρει κάποιος τι γίνεται. Διότι δεν είναι υποχρεωτικό να έχει webview enabled του συστήματος! Απλώς σε σένα αυτό έδωσε την λύση που όμως είναι πολύ πιθανό να φταίει κάτι λόγω beta έκδοσης... Ή κάτι που είναι κλασικό μετά από OTA να χρειαστεί εν τέλει factory reset γιατί υπήρξαν conflicts.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για τσεκαρε αυτό

https://www.intelliarmor.com/shop-by-device/nexus-6p/intelliglass-hd-nexus-6p-screen-protector-0-2mm-max-coverage.html

 

Το έχω και είναι κορυφαίο .

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Είμαι στο παρά 5, να αγοράσω ένα μτχ 6p, ενός έτους παρά κάτι, σε καλή τιμή.

Εκτός από τους προφανείς ελέγχους σε οθόνη και τζαμάκι κάμερας, υπάρχει κάτι "κρυφό" να ελέγξω, που να συμβαίνει στο κινητό και να θέλει service?

Ευχαριστώ

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μία κλήση να δεις πως σε ακούει ο συνομιλητής. Μερικά είχαν ένα χαζό πρόβλημα με το μικρόφωνο αλλά έχει πολύ καιρό να εμφανιστεί. Ίσως λύθηκε και με software update.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την διάρκεια μπαταρίας να δεις κάποιοι είχαν θέμα αυτό που είπε ο Θάνος,τώρα κάτι άλλο πέρα της εμφάνισης δεν υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...