Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω μπερδευτεί ρε παιδιά...

Δεν είναι η Arvato το επίσημο service? Δεν μπορούμε να έρθουμε σε απευθείας επικοινωνία μαζί τους για να αλλάξουμε τη μπαταρία εντός εγγύησης?

Το κινητό το πήρα από Ελλάδα, αλλά όχι από Vodafone...:confused:

 

Ναι το επίσημο είναι και μπορείς,τώρα τελευταία άνοιξε και αυτό

http://consumer.huawei.com/gr/support/service-center/index.htm

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπόν δεν έκαναν τίποτα... Το πήρα σήμερα τελικά και στην αναφορά έγραψαν: "Μετά απο τις μετρήσεις που κάναμε δεν βρέθηκε πρόβλημα στη συσκευή. Το θέμα της μπαταρίας έχει σχέση με τη χρήση που κάνει ο καθένας. Η συσκευή έμεινε όλο το Σαββατοκύριακο ανοιχτή με κάρτα sim και από 100% πήγε στο 70%. Πέρασμα λογισμικού." Είναι *******. Που να μην έγραφα ότι σβήνει στο 15%, στο 15 ρε γίδια όχι στο 70. Έκανα βλακεία που δεν είπα να αλλαχτεί η μπαταρία με δικιά μου χρέωση να τελειώνω.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στείλε τους όμως και ένα ωραίο mail με όλα αυτά μέσα! Μην το αφήνεις να περάσει έτσι. Άλλο τους είπες άλλο έκαναν. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δεν έκαναν τίποτα... Το πήρα σήμερα τελικά και στην αναφορά έγραψαν: "Μετά απο τις μετρήσεις που κάναμε δεν βρέθηκε πρόβλημα στη συσκευή. Το θέμα της μπαταρίας έχει σχέση με τη χρήση που κάνει ο καθένας. Η συσκευή έμεινε όλο το Σαββατοκύριακο ανοιχτή με κάρτα sim και από 100% πήγε στο 70%. Πέρασμα λογισμικού." Είναι *******. Που να μην έγραφα ότι σβήνει στο 15%, στο 15 ρε γίδια όχι στο 70. Έκανα βλακεία που δεν είπα να αλλαχτεί η μπαταρία με δικιά μου χρέωση να τελειώνω.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πήγαινε το μόνος του και φόρτωσε και λίγο το προβλήμα. Το ξαναεγραψα και πιο πάνω , ποτέ αποστολή μέσω καταστημάτων είναι μαζικές αποστολές με ο,τι σημαίνει αυτό .

Πάντως εγώ που πήγα από κοντά ήταν οκ , μόνο που σκυλοβαρεθηκα γιατί δεν είχα κάτι να περάσω την ώρα μου .

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα ξαφνικά με την O . Μου, ξαφνικά , έκανε αρκετες φορές restart και τώρα δεν με αφήνει να μπω στα settings . Γράφει συνέχεια ότι έχουν σταματήσει να λειτουργούν .

Καμιά ιδέα ???

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες τπτ substratum και τετοια? Κάτι άλλο από factory reset ή μια εκκαθάριση cache και data της εφαρμογής δεν μπορώ να σκεφτώ

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν δοκίμασα κάτι . Με την εκκαθάριση cache του τηλεφώνου δεν διορθώθηκε .

Τελικά κατάφερα να μπω ,μέσω του Nova , στο μενού των apps και από εκεί έκανα force stop τα settings και έπιασε .Mετα βρηκα στο xda ότι το έπαθαν και άλλοι με την beta.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Της εφαρμογής είπα κ εγώ όχι του τηλεφώνου. Οπότε έπιασε αυτό και μία χαρά!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Της εφαρμογής είπα κ εγώ όχι του τηλεφώνου. Οπότε έπιασε αυτό και μία χαρά!

Ναι όντως , εγώ δεν το διάβασα καλά

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Ναι το επίσημο είναι και μπορείς,τώρα τελευταία άνοιξε και αυτό

http://consumer.huawei.com/gr/support/service-center/index.htm

 

Μίλησα με Arvato και με το καινούργιο στη Μιχαλακοπούλου.

Στην Arvato μου είπαν για μπαταρία 50+ΦΠΑ, στο άλλο 37 τελική, αλλά θα έχουν μπαταρία σε 2 βδομάδες.

Και οι 2 μου είπαν ότι η μπαταρία έχει 1 χρόνο εγγύηση, οπότε εγώ με 14 μήνες θα την πληρώσω...

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με Arvato και με το καινούργιο στη Μιχαλακοπούλου.

Στην Arvato μου είπαν για μπαταρία 50+ΦΠΑ, στο άλλο 37 τελική, αλλά θα έχουν μπαταρία σε 2 βδομάδες.

Και οι 2 μου είπαν ότι η μπαταρία έχει 1 χρόνο εγγύηση, οπότε εγώ με 14 μήνες θα την πληρώσω...

 

Το στέλνεις στη Μιχαλακοπούλου και τελείωσε η υπόθεση στα μισά χρήματα σχεδον,η διάφορα τιμής δεν καταλαβαίνω πως προκύπτει αφού είναι επίσημο σέρβις και η ίδια δουλειά η εκτός επειδή είναι εκτός εγγύησης βάζουν ότι καπέλο θέλουν

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με Arvato και με το καινούργιο στη Μιχαλακοπούλου.

Στην Arvato μου είπαν για μπαταρία 50+ΦΠΑ, στο άλλο 37 τελική, αλλά θα έχουν μπαταρία σε 2 βδομάδες.

Και οι 2 μου είπαν ότι η μπαταρία έχει 1 χρόνο εγγύηση, οπότε εγώ με 14 μήνες θα την πληρώσω...

Κι εμένα έτσι μου είπαν σε 14 μέρες έχει περάσει ένας μήνας κ ακόμα δεν με πήραν. Έδωσα τα στοιχεία μου να μου παραγγείλουν μια μπαταρία και όταν ερθει να με πάρουν τηλέφωνο για να τους στείλω την συσκευή και ακόμα με περνούν!

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πώς τα βλέπετε τα πράγματα;29e9d34c30a27433130a57272523ce5f.jpgac0df0286263a64621ff49ef07c08521.jpg

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα έτσι μου είπαν σε 14 μέρες έχει περάσει ένας μήνας κ ακόμα δεν με πήραν. Έδωσα τα στοιχεία μου να μου παραγγείλουν μια μπαταρία και όταν ερθει να με πάρουν τηλέφωνο για να τους στείλω την συσκευή και ακόμα με περνούν!

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και γιατί δεν παραγγέλνεις εσύ μόνος την μπαταρία;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν παραγγέλνεις εσύ μόνος την μπαταρία;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι να παραγγείλω αλλά που να την αλλάξω; Να τους το στείλω μαζί με την μπαταρία;

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι να παραγγείλω αλλά που να την αλλάξω; Να τους το στείλω μαζί με την μπαταρία;

 

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε κάποιον ειδικό αλλά δεν ξέρω το κόστος της αλλαγής. Υπάρχουν και tutorials στο Youtube για το πως μπορείς να το αλλάξεις. Ίσως το πως ξεβιδώνουμε τη συσκευή μπορείς να μπεις στο channel : JerryRigEverything

Edited by zurabi_97

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ρίσκαρα μόνος μου τέτοια αλλαγή σε τόσο δύσκολο κατά την άποψη μου τηλέφωνο.

Μεγάλη πιθανότητα να σπάσεις το γυαλί πίσω, θέλει προσοχή να μην αφήσεις σημάδια στο πλαίσιο γενικότερα και στο γυαλί αλλά και όταν πας να αφαιρέσεις το μεταλλικό πλαίσιο από οθόνη κλπ. Επίσης προσοχή για να αφαιρέσεις μπαταρία από την οθόνη που είναι κολλημένη. Νομίζω πολλά τα ρίσκα. Χίλιες φορές εαν το δέχονται να τους δώσω 20€ για την εργασία τους + δικό μου ανταλλακτικό. Έτσι εαν κάνουν κάτι στην οθόνη ή στο πλαίσιο τους το γυρνάω πίσω.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ! Είναι από τις πιο δύσκολες συσκευές, δεν υπάρχει περίπτωση να το παλέψω μόνος μου.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθε σήμερα από Αμερική που το είχα στείλει για επισκευή... Ξενέρωσα από την άποψη ότι είναι ανακατασκευασμένη συσκευή και έχει κάποια σημάδια από άνοιγμα ... Δεν ξεχωριζουν πολύ αλλά εγώ ξενέρωσα γιατί το δικό μου δεν είχε ούτε αμυχη επάνω. Απαράδεκτο αυτό πιστεύω για μια συσκευή nexus που στο κάτω κάτω από δική τους υπαιτιότητα έπαθε ότι επαθε

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τρέχει κανένας την Ο αξίζει να την περάσω;;; Έχει κάποιος κάποια διαφορα

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθε σήμερα από Αμερική που το είχα στείλει για επισκευή... Ξενέρωσα από την άποψη ότι είναι ανακατασκευασμένη συσκευή και έχει κάποια σημάδια από άνοιγμα ... Δεν ξεχωριζουν πολύ αλλά εγώ ξενέρωσα γιατί το δικό μου δεν είχε ούτε αμυχη επάνω. Απαράδεκτο αυτό πιστεύω για μια συσκευή nexus που στο κάτω κάτω από δική τους υπαιτιότητα έπαθε ότι επαθε

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τρέχει κανένας την Ο αξίζει να την περάσω;;; Έχει κάποιος κάποια διαφορα

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ είμαι με O. Τρέχω κανονικά χωρίς θέματα! Πολύ καλύτερη διαχείριση μπαταρίας! Ειδικά σε αδράνεια η βελτίωση είναι αισθητή!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιον ειδικό αλλά δεν ξέρω το κόστος της αλλαγής. Υπάρχουν και tutorials στο Youtube για το πως μπορείς να το αλλάξεις. Ίσως το πως ξεβιδώνουμε τη συσκευή μπορείς να μπεις στο channel : JerryRigEverything

Συσκευή που είναι σε εγγύηση δεν την δίνεις σε μη εξουσιοδοτημένο service ούτε την πειράζεις μόνο σου , χάνεις αυτόματα την εγγύηση σου . Επίσης από ότι ξέρω τα επίσημα service δεν δεχονται να τοποθετησουν ανταλλακτικά πέραν από αυτά που προμηθεύονται από την εταιρεία .

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]Τρέχει κανένας την Ο αξίζει να την περάσω;;; Έχει κάποιος κάποια διαφορα

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ τρέχω την Ο χωρίς θέματα γενικά. Μόνο καμία εφαρμογή πετάει στο άσχετο force close, λογικά γιατί δεν είναι optimized, αλλά χωρίς να δημιουργεί πρόβλημα.

Για την κατανάλωση στην αδράνεια δεν μπορώ να πω ότι έχω δει την ίδια βελτίωση που αναφέρει ο Κώστας. Έχω το ίδιο ακριβώς με 7.1 root & naptime.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αντί για το naptime όσοι είστε root δοκιμάστε λίγο το L speed το έχω βάλει σε 3 συσκευές και δείχνει ανώτερο από όλα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα για το l speed αλλά αν κατάλαβα καλά είναι κάτι διαφορετικό από το naptime. Με το 1ο παίζεις με επεξεργαστές και μνήμες ενώ το 2ο απλά με το doze

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και γω τρέχω την Ο, συμφωνώ με το djkostas για την μπαταρία στην αναμονή ότι είναι πολύ καλύτερη αισθητά, οπως και η διαχείριση της όταν δουλεύεις την συσκευή.Το v4arise δουλεύει κανονικά για όποιον ενδιαφέρεται, ο r52 του Flash δουλεύει επίσης όπως και οι ειδοποιήσεις στα εικονίδια με τον μονταρισμένο pixel launcher που υπάρχει στην κοινότητα.Θελει κάποιες αλλαγές σε κάποιους χρωματισμούς σε κάποια σημεία γιατί δεν ξεχωρίζουν τα γράμματα (στο banner των κλήσεων π.χ) αλλά λογικά με το επόμενο dp3 θα έχουν διορθωθεί, οπως και οι συντομεύσεις στην οθόνη κλειδώματος δεν λειτουργούν όλες σωστά.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...