Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το είπες μία το είπες 2 το είπες 3. Πόσες θέλεις δηλαδή? Ναι έχει αργή εσωτερική μνήμη. Εγώ δεν βλέπω να επηρεάζει κάπου αυτό στην χρήση εκτός και θες να περάσεις αρχεία μέσα. Αλλά κινητό έχω πάρει και όχι σκληρό δίσκο.

 

Εσυ δεν βλεπεις, εγω βλεπω.

Αν ηταν ετσι φιλε μου, ουτε στο iphone θα βαζανε controller απο macbook, ουτε ufs2 θα βαζανε στις ναυαρχιδες κλπ

Και φυσικα η μεταφορα αρχειων ειναι παντελως ασχετη, εδω μιλαμε για read και write speed απο το OS το ιδιο.

 

Κοιταχτε εδω που βρισκεται το 6p

 

http://www.anandtech.com/show/11292/performance-battery-life-report-huawei-p10/2

 

Xειροτερο ή ιδιο απο κατι meizu και Leeco.

 

Σταματαω εδω, αλλωστε δεν εχω σκοπο την αντιπαραθεση αλλα την ενημερωση.

 

Καλη συνεχεια στο νημα, βλεπω πλεον η συσκευη δεν πωλειται καινουργια, οποτε λιγοι θα την πατησουν που θα την πληρωσουν μεταχειρισμενη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχει κανείς να προτείνει καποιο τζαμακι για την οθόνη ??? Αγαραζα από Amazon το intelliglass ,τρομερό , αλλά τώρα που πήγα να παραγγείλω δεν έχει στοκ !

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

http://www.skroutz.gr/c/612/prostasia-othonis-kinitwn/f/711725/Nexus-6P.html?keyphrase=x-one+ultimate

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το είπες μία το είπες 2 το είπες 3. Πόσες θέλεις δηλαδή? Ναι έχει αργή εσωτερική μνήμη. Εγώ δεν βλέπω να επηρεάζει κάπου αυτό στην χρήση εκτός και θες να περάσεις αρχεία μέσα. Αλλά κινητό έχω πάρει και όχι σκληρό δίσκο.

 

Στην συγκεκριμένη περίπτωση υπάρχουν τρεις εκδοχές

α.Τρολ

Β.Άσχετος με το θέμα

γ.Όλα τα παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

Στην συγκεκριμένη περίπτωση υπάρχουν τρεις εκδοχές

α.Τρολ

Β.Άσχετος με το θέμα

γ.Όλα τα παραπάνω

 

Βασικα υπαρχει και τεταρτη εκδοχη αλλα δεν μπορω να την γραψω.

Για τον συγκεκριμενο παντως ισχυει το τριτο:lol:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά την έβγαλε σε μεγάλο update η Google την νέα έκδοση! Οπότε λογικά τώρα δεν θα υπάρχει θέμα με error

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αισθητά πιο αργό, με την beta του Ο . Αίσθηση ότι η μπαταρία κάνει αρκετά καλύτερη διαχείριση. Το έβαλα από πάνω από την προηγούμενη έκδοση. Φαντάζομαι αυτό παίζει ρόλο στην ταχύτητα. Το picture to picture σε κινητό με τόσο μικρή οθόνη δεν μπορώ να καταλάβω την λειτουργία του πέρα από το να παίζει μουσική το YouTube ενώ κάνεις κάτι άλλο.

Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν βλέπω κάτι σε σχέση με την ταχύτητα. Μπαταρία όντως όμως δείχνει να έχει αρκετά καλύτερη διαχείρηση!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για την ταχύτητα επιβεβαιώνω και γω . Του έκανα ένα factory reset και επανήλθε . Δεν του είχα κάνει ποτέ εδώ και ένα χρόνο και κάτι .

Έχω δει διάφορα και στην μπαταρία , αλλά αυτό σίγουρα οφείλεται και στο ότι την άλλαξα προχθές .

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Σϊγουρα βοηθάει η καινούρια μπαταρία αλλά έχει αλλάξει προς το καλό η O την απόδοση της! Για άλλη μία φορά βράδυ το κινητό δεν έπεσε καθόλου και αυτή τη φορά σε χαμηλό ποσοστό. Στις 00:30 είχε 23% και σήμερα το πρωί στις 8:30 είχε παραμείνει στο 23%. Πάντα με όλα ανοιχτα όπως το έχω εξάλλου. Φαίνεται ότι έχουν βελτιστοποιήσει αρκετά την λειτουργία του doze.

 

Επιπρόσθετα σε αυτά σε 22h μπαταρίας έφτασε στο 20% με 3 ώρες οθόνης και 3 ώρες ομιλίας όμως. Και όλα αυτά με μπαταρία 1,5 χρόνου.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σϊγουρα βοηθάει η καινούρια μπαταρία αλλά έχει αλλάξει προς το καλό η O την απόδοση της! Για άλλη μία φορά βράδυ το κινητό δεν έπεσε καθόλου και αυτή τη φορά σε χαμηλό ποσοστό. Στις 00:30 είχε 23% και σήμερα το πρωί στις 8:30 είχε παραμείνει στο 23%. Πάντα με όλα ανοιχτα όπως το έχω εξάλλου. Φαίνεται ότι έχουν βελτιστοποιήσει αρκετά την λειτουργία του doze.

 

Επιπρόσθετα σε αυτά σε 22h μπαταρίας έφτασε στο 20% με 3 ώρες οθόνης και 3 ώρες ομιλίας όμως. Και όλα αυτά με μπαταρία 1,5 χρόνου.

Κώστα, όταν ξυπνάς το πρωί και είναι ακόμα στο 23%, μόλις το λειτουργείς λίγο πέφτει πχ στο 21% αμέσως? Ρωτάω γιατί και εμένα δείχνει να μην χάνει σχεδόν καθόλου, αλλά μόλις γίνεται λίγο χρήση βλέπω αμέσως η μπαταρία χάνει 2% άρα είναι λίγο placebo.

Link to comment
Share on other sites

Θάνο όχι! Επειδή το πρωί το λειτούργησα για να δω 2 mail και 1 μήνυμα και να απαντήσω πάλι δεν έπεσε. Ή μάλλον έπεσε στο 22% αλλά αφού τελείωσα τις εργασίες μου(κανένα 3-4 λεπτά οθόνη το οποίο το βρίσκω και λογικό). Και μέχρι να γράψω το ποστ εδώ στις 10 επειδή μίλησα λίγο ακόμα στο τηλέφωνο και μπήκα social έπεσε στο 20%.

 

Σε γενικές γραμμές μετά από περίπου 5 ημέρες, όντως η διαχείριση της μπαταρίας φαίνεται να είναι πολύ καλύτερη και στο σωστό δρόμο. Και όλα αυτά χωρίς naptime και force doze που χρειαζόταν πριν κατά την δική μου άποψη. Εάν καταφέρουν και προσθέσουν μερικά πραγματάκια στην παραμετροποίση, ειδικά αυτο της μπαταρίας σε ποσοστό το θεωρούσα must, τότε εφόσον παίζει ο LMT δεν βλέπω σιγά σιγά τον λόγο να αρχίσω να ρουτάρω και να περνάω custom. Ήδη ήμουν fan της Krexus που από παραμετροποίηση είχε μόνο τα πολύ βασικά και τίποτα άλλο.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με βάση την γενικότερη εντύπωση που σου αφήνει, την θεωρείς σταθερή για χρήση σε καθημερινό τηλέφωνο? Ή έχει μερικά κουσουρακια και ίσως είναι καλύτερα να δούμε το επόμενο dp? Ρωτάω γιατί είμαι σε krexus και με τρώει το χέρι μου..

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με βάση την γενικότερη εντύπωση που σου αφήνει, την θεωρείς σταθερή για χρήση σε καθημερινό τηλέφωνο? Ή έχει μερικά κουσουρακια και ίσως είναι καλύτερα να δούμε το επόμενο dp? Ρωτάω γιατί είμαι σε krexus και με τρώει το χέρι μου..

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Ήμουν και εγώ σε Krexus πριν. Προσωπικά είχα πάει για 1 εβδομάδα περίπου σε στοκ 7.1.2 Μαίου και μετά έβαλα την DP2. Δεν έχω αντιμετωπίσει το παραμικρό πρόβλημα εκτός του airdroid που η αλήθεια είναι μου την έσπασε λίγο αλλά ΟΚ. Κουμπώνω καλώδιο. Γενικότερα το κινητό λειτουργεί άψογα, η μπαταρία είναι καλύτερη, σε μένα δεν έχει καμία διαφορά στην ταχύτητα, η κάμερα λειτουργεί κανονικά όσο την έχω δουλέψει, συγχρονισμοί όλα κομπλέ. Εϊναι daily driver 100%. Από τις καλύτερες DP που έχουν βγει νομίζω.

 

Τώρα μένει να αποφαίσω σε ποιο service να το στείλω να μου κάνουν μία αλλαγή μπαταρίας για να έχω καινούρια και να το κρατήσω άλλον 1,5 χρόνο και μετά να παροπλιστεί για backup τηλέφωνο.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι ότι έχει μεγαλύτερη κατανάλωση σε ram. Είναι κολλημένο στο 2.3 με 2.4

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Τώρα μένει να αποφαίσω σε ποιο service να το στείλω να μου κάνουν μία αλλαγή μπαταρίας για να έχω καινούρια και να το κρατήσω άλλον 1,5 χρόνο και μετά να παροπλιστεί για backup τηλέφωνο.

 

Αν είσαι Αθήνα , γνώμη μου είναι να μην το στείλεις αλλά να το πας ο ίδιος . Θα ξεμπερδεψεις πολύ πιο γρήγορα .

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Service θεωρώ ότι πρέπει μόνο το επίσημο να δεις

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Το επίσημο είναι διπλό όμως πλέον αν δεν κάνω λάθος. Αυτό εννοώ να αποφασίσω.

 

Αν είσαι Αθήνα , γνώμη μου είναι να μην το στείλεις αλλά να το πας ο ίδιος . Θα ξεμπερδεψεις πολύ πιο γρήγορα .

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Δυστυχώς δεν είμαι Αθήνα και για αυτό και δεν την έχω αλλάξει ήδη. Είναι αυτό το στείλε το κλπ που βαριέμαι να κάνω.

 

Το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι ότι έχει μεγαλύτερη κατανάλωση σε ram. Είναι κολλημένο στο 2.3 με 2.4

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Εγώ με την RAM ουδέποτε ασχολήθηκα. Δεν νομίζω ότι έχει και νόημα. Και 2,5 να έγραφε.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το επίσημο είναι διπλό όμως πλέον αν δεν κάνω λάθος. Αυτό εννοώ να αποφασίσω..

Έχεις δίκιο, εννοούσα της Huawei το καινούργιο.

 

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το επίσημο είναι διπλό όμως πλέον αν δεν κάνω λάθος. Αυτό εννοώ να αποφασίσω.

 

 

 

Δυστυχώς δεν είμαι Αθήνα και για αυτό και δεν την έχω αλλάξει ήδη. Είναι αυτό το στείλε το κλπ που βαριέμαι να κάνω.

 

 

 

Εγώ με την RAM ουδέποτε ασχολήθηκα. Δεν νομίζω ότι έχει και νόημα. Και 2,5 να έγραφε.

Πάρε τηλέφωνο στο καινούργιο. Έχουν άμεση πληροφόρηση σε σχέση με τη διαθεσιμότητα των ανταλλακτικών και στο χρόνο παράδοσης. Η TS είναι δημόσιο με την κακή έννοια. Κανείς δεν ξέρει τίποτα.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω στο επίσημο. Το θέμα είναι να το στείλω αλλά να το πάρω άμεσα. π.χ. Δευτέρα αποστολή-Τετάρτη παραλαβή. Θα δούμε. Θα γίνει μία κίνηση από Ιούνιο και βλέπουμε.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω στο επίσημο. Το θέμα είναι να το στείλω αλλά να το πάρω άμεσα. π.χ. Δευτέρα αποστολή-Τετάρτη παραλαβή. Θα δούμε. Θα γίνει μία κίνηση από Ιούνιο και βλέπουμε.

Επειδή κι εγώ είμαι από επαρχία ήρθα σε επικοινωνία μαζί τους για αλλαγή μπαταρίας επειδή κλείνει κάτω από 15%. Εδώ κ ένα μήνα περιμένω να με πάρουν όταν θα έχουν μπαταρία για να το στείλω. Από το Πάσχα ακόμα τίποτα. Τους έχω πάρει πόσα τηλέφωνα και μου λένε ότι δεν έχουν. Οπότε την Πέμπτη που μας πέρασε το πήγα στη Vodafone για να το στείλουν arvato. Σήμερα μου ήρθε μήνυμα να περάσω να το παραλάβω μεθαύριο. Λογικά άλλαξαν μπαταρία. Θα ξέρω σε δύο μέρες. 18 μηνών η συσκευή και πέρασε εγγύηση!! Θα ενημερώσω για νεότερα!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κι εγώ είμαι από επαρχία ήρθα σε επικοινωνία μαζί τους για αλλαγή μπαταρίας επειδή κλείνει κάτω από 15%. Εδώ κ ένα μήνα περιμένω να με πάρουν όταν θα έχουν μπαταρία για να το στείλω. Από το Πάσχα ακόμα τίποτα. Τους έχω πάρει πόσα τηλέφωνα και μου λένε ότι δεν έχουν. Οπότε την Πέμπτη που μας πέρασε το πήγα στη Vodafone για να το στείλουν arvato. Σήμερα μου ήρθε μήνυμα να περάσω να το παραλάβω μεθαύριο. Λογικά άλλαξαν μπαταρία. Θα ξέρω σε δύο μέρες. 18 μηνών η συσκευή και πέρασε εγγύηση!! Θα ενημερώσω για νεότερα!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για πες να δούμε! Εμένα η μπαταρία καλά κρατάει. Μόνο το χειμώνα όταν έκανε κρύο είχα θέμα και το οποίο φυσικά θα αναφέρω. Αν το περάσουν εγγύηση έχει καλώς διαφορετικά δεν πειράζει. Μπαταρία είναι μόνο.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κι εγώ είμαι από επαρχία ήρθα σε επικοινωνία μαζί τους για αλλαγή μπαταρίας επειδή κλείνει κάτω από 15%. Εδώ κ ένα μήνα περιμένω να με πάρουν όταν θα έχουν μπαταρία για να το στείλω. Από το Πάσχα ακόμα τίποτα. Τους έχω πάρει πόσα τηλέφωνα και μου λένε ότι δεν έχουν. Οπότε την Πέμπτη που μας πέρασε το πήγα στη Vodafone για να το στείλουν arvato. Σήμερα μου ήρθε μήνυμα να περάσω να το παραλάβω μεθαύριο. Λογικά άλλαξαν μπαταρία. Θα ξέρω σε δύο μέρες. 18 μηνών η συσκευή και πέρασε εγγύηση!! Θα ενημερώσω για νεότερα!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχω μπερδευτεί ρε παιδιά...

Δεν είναι η Arvato το επίσημο service? Δεν μπορούμε να έρθουμε σε απευθείας επικοινωνία μαζί τους για να αλλάξουμε τη μπαταρία εντός εγγύησης?

Το κινητό το πήρα από Ελλάδα, αλλά όχι από Vodafone...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Για πες να δούμε! Εμένα η μπαταρία καλά κρατάει. Μόνο το χειμώνα όταν έκανε κρύο είχα θέμα και το οποίο φυσικά θα αναφέρω. Αν το περάσουν εγγύηση έχει καλώς διαφορετικά δεν πειράζει. Μπαταρία είναι μόνο.

Λοιπόν δεν έκαναν τίποτα... Το πήρα σήμερα τελικά και στην αναφορά έγραψαν: "Μετά απο τις μετρήσεις που κάναμε δεν βρέθηκε πρόβλημα στη συσκευή. Το θέμα της μπαταρίας έχει σχέση με τη χρήση που κάνει ο καθένας. Η συσκευή έμεινε όλο το Σαββατοκύριακο ανοιχτή με κάρτα sim και από 100% πήγε στο 70%. Πέρασμα λογισμικού." Είναι *******. Που να μην έγραφα ότι σβήνει στο 15%, στο 15 ρε γίδια όχι στο 70. Έκανα βλακεία που δεν είπα να αλλαχτεί η μπαταρία με δικιά μου χρέωση να τελειώνω.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...