Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν άντεξα τελικά και πέρασα σε marshmallow. :D

Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές! :cool:

Το δακτυλικό όπως είπαν και οι υπόλοιποι πραγματικά έχει απίστευτη βελτίωση!! Δούλευε εξαιρετικά στη lollipop και πλέον στη marshmallow φυσάει! Και με θήκη σιλικόνης φορεμενη.

Επίσης το capture+ όπως θα έπρεπε να είναι..

Τα υπόλοιπα εν καιρώ..

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου

Πέστα ρε φιλαράκι! Μαλλιασε το δάχτυλό μου να γράφω ότι το δακτυλικό είναι πολύ καλύτερο στην 6 και μου λέγανε ότι είμαι υπερβολικός!

Έχω το LG G4. Αξίζει να πάω σαν αναβάθμιση στο V10 η είναι το ίδιο κινητό και με πιο μεγάλη οθόνη + την δεύτερη οθόνη θα με κατεβάζει την μπαταρία πιο γρήγορα; Για ανταλλαγή και να δώσω λίγα € παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν είναι μόνο αυτό τώρα είμαι σίγουρος πλέον οτι έχει άλλον αέρα γενικότερα

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο αυτό τώρα είμαι σίγουρος πλέον οτι έχει άλλον αέρα γενικότερα

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

Πέστα ρε φιλαράκι! Μαλλιασε το δάχτυλό μου να γράφω ότι το δακτυλικό είναι πολύ καλύτερο στην 6 και μου λέγανε ότι είμαι υπερβολικός!

Καθόλου υπερβολικός!

Είναι άψογο τηλέφωνο. Αλλά και το άψογο παίρνει βελτίωση..και αυτό γίνεται με την 6αρα!

Μένει να δω και τη μπαταρία τώρα.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς στην 2η οθόνη μπορείς να αλλάξεις (από ότι είδα) μόνο την γραμματοσειρά αν έχεις επιλέξει να σου δείχνει υπογραφή και όχι την ώρα.

 

Ρυθμίσεις > Προβολή > second screen > Να εμφανίζεται όταν η κεντρική οθόνη είναι κλειστή > κλικάρεις υπογραφή και ρυθμίσεις υπογραφής (το γρανάζι) και εκεί ρυθμίζεις την γραμματοσειρά

 

Το ίδιο (ρύθμιση γραμματοσειράς υπογραφής) μπορείς να κάνεις και στην επιλογη "να εμφανίζεται όταν η κεντρική οθόνη είναι αναμμένη"

 

Όχι φίλε μου, δεν εννοώ την second screen, αλλά την οθόνη όπου δίνεις το knock code ή το δακτυλικό αποτύπωμα και σε βάζει στην αρχική οθόνη. Αυτή η οθόνη λοιπόν δεν ξέρω αν δέχεται παραμετροποίηση ή όχι..

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου, δεν εννοώ την second screen, αλλά την οθόνη όπου δίνεις το knock code ή το δακτυλικό αποτύπωμα και σε βάζει στην αρχική οθόνη. Αυτή η οθόνη λοιπόν δεν ξέρω αν δέχεται παραμετροποίηση ή όχι..

Δυστυχώς δεν δέχεται..

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα νεος κάτοχος μιας πανέμορφης λευκής συσκευής ελαφρος μεταχειρισμένες(ανταλλαγή με s7 απλό)η δεύτερη οθόνη κλείνει όταν το γυρίσουμε ανάποδα όπως το s7;για πείτε κανένα τρικ για καλύτερη μπαταρία,επίσης δεν μπορώ να βρω την βελτιστοποίηση εφαρμογών που είχε η samsung για να κλείσω ας πούμε το facebook και άλλες εφαρμογές που τρέχουν στο backround,συγγνώμη για το πριξιμο

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα νεος κάτοχος μιας πανέμορφης λευκής συσκευής ελαφρος μεταχειρισμένες(ανταλλαγή με s7 απλό)η δεύτερη οθόνη κλείνει όταν το γυρίσουμε ανάποδα όπως το s7;για πείτε κανένα τρικ για καλύτερη μπαταρία,επίσης δεν μπορώ να βρω την βελτιστοποίηση εφαρμογών που είχε η samsung για να κλείσω ας πούμε το facebook και άλλες εφαρμογές που τρέχουν στο backround,συγγνώμη για το πριξιμο

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλοδουλευτο και καλώς ήρθες! :)

Ναι η 2η οθόνη κλείνει και ανάποδα και στην τσέπη (όταν δηλ. καλυφθεί ο αισθητήρας).

Η βελτιστοποίηση αν δεν κάνω λάθος πρέπει να έχεις περάσει marshmallow.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Τότε η βελτιστοποίηση είναι ενεργή από προεπιλογή.

Αν πας στην μπαταρία μπορείς από εκεί να εξαιρέσεις ποιες δεν θες να βελτιστοποιηθουν.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Ok φίλε ευχαριστώ θα το ψάξω πάντως πρώτες εντυπώσεις πανέμορφο και σε ταχύτητα δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από το s7,στη μπαταρία σίγουρα θα είναι μέτριο ας ελπίζω ότι θα είναι καλύτερο από το g4

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ok φίλε ευχαριστώ θα το ψάξω πάντως πρώτες εντυπώσεις πανέμορφο και σε ταχύτητα δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από το s7,στη μπαταρία σίγουρα θα είναι μέτριο ας ελπίζω ότι θα είναι καλύτερο από το g4

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντως κανε 5-7 φορτισεις για να δεις ποια ειναι πραγματικα η αυτονομια της

Βαριέμαι που ζω!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία

εχω το κινητό από την παρασκευή και παρόλο που λέει για Γρηγόρη φορτίσει το έβαλα για να του Κάνω την δεύτερη φόρτιση του κινητού μια και σήμερα βρήκα τον χρόνο να ασχοληθώ μαζί του.. και η πρώτη φόρτιση που έκανα και η δεύτερη από 12% που ήταν η μπαταρία μέχρι το 50% έκανε 60 λεπτά .. σε εσάς τόσο έκανε στην άρχει το κινητό… μέχρι να στρώσει η μπαταρία.???

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία

εχω το κινητό από την παρασκευή και παρόλο που λέει για Γρηγόρη φορτίσει το έβαλα για να του Κάνω την δεύτερη φόρτιση του κινητού μια και σήμερα βρήκα τον χρόνο να ασχοληθώ μαζί του.. και η πρώτη φόρτιση που έκανα και η δεύτερη από 12% που ήταν η μπαταρία μέχρι το 50% έκανε 60 λεπτά .. σε εσάς τόσο έκανε στην άρχει το κινητό… μέχρι να στρώσει η μπαταρία.???

 

Όχι φίλε μου, 1η φόρτιση την έκανα με τον ταχυφορτιστή, από το 15 στο 90% έκανε 60' & ολοκληρώθηκε περίπου στα 75'.

 

Τσέκαρε αν έχει κουμπώσει καλά ο φορτιστής, μην το βάζεις σε πολύπριζο, άλλαξε πρίζα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα νεος κάτοχος μιας πανέμορφης λευκής συσκευής ελαφρος μεταχειρισμένες(ανταλλαγή με s7 απλό)η δεύτερη οθόνη κλείνει όταν το γυρίσουμε ανάποδα όπως το s7;για πείτε κανένα τρικ για καλύτερη μπαταρία,επίσης δεν μπορώ να βρω την βελτιστοποίηση εφαρμογών που είχε η samsung για να κλείσω ας πούμε το facebook και άλλες εφαρμογές που τρέχουν στο backround,συγγνώμη για το πριξιμο

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλορίζικο και καλόδουλευτο Βαγγέλη.

Ok φίλε ευχαριστώ θα το ψάξω πάντως πρώτες εντυπώσεις πανέμορφο και σε ταχύτητα δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από το s7,στη μπαταρία σίγουρα θα είναι μέτριο ας ελπίζω ότι θα είναι καλύτερο από το g4

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχει λίγο καλύτερη μπαταρία από το g4 δεν ξέρω για ποιο λογο μην ρωτήσεις :p :p :p

Πάντως τα πάει λίγο πιο καλά αλλά είναι και αυτο με τις μέρες του

 

Όχι φίλε μου, 1η φόρτιση την έκανα με τον ταχυφορτιστή, από το 15 στο 90% έκανε 60' & ολοκληρώθηκε περίπου στα 75'.

 

Τσέκαρε αν έχει κουμπώσει καλά ο φορτιστής, μην το βάζεις σε πολύπριζο, άλλαξε πρίζα.

Παρασκευα σε σχέση με το edge πως το βλέπεις? Έτσι σαν πρώτες εντυπώσεις. Για μπαταρία δεν ρωτάω είναι νωρίς ακόμα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ok φίλε ευχαριστώ θα το ψάξω πάντως πρώτες εντυπώσεις πανέμορφο και σε ταχύτητα δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από το s7,στη μπαταρία σίγουρα θα είναι μέτριο ας ελπίζω ότι θα είναι καλύτερο από το g4

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν ειχες ενδοιασμους για την μπαταρια γιατι το πηρες;Ρωταω απο απορια οχι ειρωνικα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και να σας πω για την μπαταρια επειδη σημερα του εδωσα και καταλαβε απο 100% με συνολικη χρηση 10:30 ωρων με υπολειπομενη ωρα 40 λεπτα και 3% μπαταρια ειχα 5 ωρες οθονη σε σερφ βιντεοτιουμπ κλπ με ολα ανοιχτα συγχρονισμοι και 4τζι(δε το κλεινω ποτε σε κανενα κινητο μου) μεσα και εξω απο το σπιτι ελειψα 6 ωριτσες δηλαδη οι 5 ωρες που υπολειπονται ανετα γινονται 6 η 7 οθονη μονο ποσο αλλο.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Αν ειχες ενδοιασμους για την μπαταρια γιατι το πηρες;Ρωταω απο απορια οχι ειρωνικα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και να σας πω για την μπαταρια επειδη σημερα του εδωσα και καταλαβε απο 100% με συνολικη χρηση 10:30 ωρων με υπολειπομενη ωρα 40 λεπτα και 3% μπαταρια ειχα 5 ωρες οθονη σε σερφ βιντεοτιουμπ κλπ με ολα ανοιχτα συγχρονισμοι και 4τζι(δε το κλεινω ποτε σε κανενα κινητο μου) μεσα και εξω απο το σπιτι ελειψα 6 ωριτσες δηλαδη οι 5 ωρες που υπολειπονται ανετα γινονται 6 η 7 οθονη μονο ποσο αλλο.

Εγώ δυστυχώς με 4g δεν έχω δει ποτέ τέτοια νούμερα, σήμερα δε η μπαταρία πήγε απατη. Ενδεχομένως να φταίει κάτι στο σεταρισμα μου και δεν έχω κάνει και factory reset αφού πέρασα την 6.0 θα δοκιμάσω να κάνω μπας και αλλάξει κάτι. Γενικά είναι με τις μέρες του σήμερα μου έβγαλε τρεις ώρες οθόνη στη πρώτη φόρτιση αλλά είχα και ένα δυωρο Bluetooth λόγω σύνδεσης με το αυτοκίνητο

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Που θα βρω v10 dual? Ακόμα και μεταχειρισμένο....δούλεψα λίγο ενός φίλου και τρελάθηκα

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν ειχες ενδοιασμους για την μπαταρια γιατι το πηρες;Ρωταω απο απορια οχι ειρωνικα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και να σας πω για την μπαταρια επειδη σημερα του εδωσα και καταλαβε απο 100% με συνολικη χρηση 10:30 ωρων με υπολειπομενη ωρα 40 λεπτα και 3% μπαταρια ειχα 5 ωρες οθονη σε σερφ βιντεοτιουμπ κλπ με ολα ανοιχτα συγχρονισμοι και 4τζι(δε το κλεινω ποτε σε κανενα κινητο μου) μεσα και εξω απο το σπιτι ελειψα 6 ωριτσες δηλαδη οι 5 ωρες που υπολειπονται ανετα γινονται 6 η 7 οθονη μονο ποσο αλλο.

Ξέρω ότι η μπαταρία του θα είναι χειρότερη από το s7, αλλά πρώτον ήθελα μεγάλη οθόνη και δεύτερον το τηλέφωνο είναι έρωτας το πήρα σε άσπρο και δεν έχω ξαναδεί πιο όμορφη συσκευή ελπίζω το μέγεθος και η μπαταρία να μη με χαλάσουν και να το κρατήσω πολύ. :rolleyes:

 

@takaros31 ευχαριστώ τώρα έμεινε και ο Στάθης να το πάρει :p

 

Στάλθηκε από το MediaPad 10 LINK μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου, 1η φόρτιση την έκανα με τον ταχυφορτιστή, από το 15 στο 90% έκανε 60' & ολοκληρώθηκε περίπου στα 75'.

 

Τσέκαρε αν έχει κουμπώσει καλά ο φορτιστής, μην το βάζεις σε πολύπριζο, άλλαξε πρίζα.

 

'Οτι λέει και ο φίλος παραπάνω ακριβώς!!:p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δυστυχώς με 4g δεν έχω δει ποτέ τέτοια νούμερα, σήμερα δε η μπαταρία πήγε απατη. Ενδεχομένως να φταίει κάτι στο σεταρισμα μου και δεν έχω κάνει και factory reset αφού πέρασα την 6.0 θα δοκιμάσω να κάνω μπας και αλλάξει κάτι. Γενικά είναι με τις μέρες του σήμερα μου έβγαλε τρεις ώρες οθόνη στη πρώτη φόρτιση αλλά είχα και ένα δυωρο Bluetooth λόγω σύνδεσης με το αυτοκίνητο

 

Τι εννοεις πρωτη φορτιση ;εγω μπλεδοντι δεν ειχα παντως ολα τα αλλα ναι αργοτερα θα βαλω φωτο για τους δισπιστους χαχαχα και εχω αφησει την 5.1.1 αν δεν ερθει ΟΤΑ η 6 δεν την περναω.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Που θα βρω v10 dual? Ακόμα και μεταχειρισμένο....δούλεψα λίγο ενός φίλου και τρελάθηκα

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Ψησε τον Hierophant να στο πουλήσει!! :p

Αλήθεια που εξαφανίστηκε;; μπας και το πούλησε;; :eek:

Πέρα απο την πλάκα στο Σκρουτζ είναι μέρες εξαφανισμένο.

Κοίτα στο best price έχει κάτι πανάκριβα.

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

Galaxy S4

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Ψησε τον Hierophant να στο πουλήσει!! :p

Αλήθεια που εξαφανίστηκε;; μπας και το πούλησε;; :eek:

Πέρα απο την πλάκα στο Σκρουτζ είναι μέρες εξαφανισμένο.

Κοίτα στο best price έχει κάτι πανάκριβα.

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

Galaxy S4

Έδινε dual?

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

'Οτι λέει και ο φίλος παραπάνω ακριβώς!!:p

Παιδιά Σε πολύπριζο δεν το έχω .. θα το βάλω σε άλλη πρίζα θα το κλείσω να βγάλω την μπαταρία του να το τσεκάρω και θα ενημερώσω .. το περίεργο και της δυο φόρες που το έβαλα μου λέει ότι κάνει γρήγορη φορτίσει ..

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Παρασκευα σε σχέση με το edge πως το βλέπεις? Έτσι σαν πρώτες εντυπώσεις. Για μπαταρία δεν ρωτάω είναι νωρίς ακόμα

 

Ακόμα δεν έχω σχηματίσει πλήρη άποψη, γι'αυτό και δεν έχω γράψει κάτι, κάτι που θα κάνω το άλλο σ/κ.

 

Σε πρώτη φάση & κρίνοντας όχι αναγκαστικά με το N.edge, (μ΄αρέσει που:)

-είναι εντυπωσιακά γρήγορο,

-η υλοποιήση του double tap είναι στο μέγιστο βαθμό.

-η διαχείριση της ram είναι εντυπωσιακά καλή.

-Εμφανισιακά, επειδή μ΄αρέσει ο bezeless σχεδιασμός, για μένα αγγίζει το τέλειο(Θα μπορούσε να μειώσει λίγο το κάτω για να είναι τέλειο)

-Τρομερή ποιότητα κατασκευής, αν αναλογιστεί κανείς ότι δεν θυσιάζει την αποσπώμενη μπαταρία.

-Η 2η οθόνη φυσικά. Ελπίζω να τη συνεχίσει και να την εξελίξει. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν την έβαλε στο g5, με τόσο bezel που το φόρτωσε άνετα χώραγε.:confused:

 

Όπως έγραψα και πιο πριν πρόκειται για τρομερό σύνολο, αλλά πάντα το καλό μπορεί να γίνει καλύτερο.

(Εν καιρώ, θα αναφέρω και τι περαιτέρω βελτίωσεις θα ήθελα & που χάνει κατά την άποψη μου)

Edited by bas13
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις πρωτη φορτιση ;εγω μπλεδοντι δεν ειχα παντως ολα τα αλλα ναι αργοτερα θα βαλω φωτο για τους δισπιστους χαχαχα και εχω αφησει την 5.1.1 αν δεν ερθει ΟΤΑ η 6 δεν την περναω.

Πρώτη φόρτιση για την μέρα γιατί σχεδόν πάντα κάνω και δεύτερη

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...