Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Εν τω μεταξύ πριν είχα βάλει full τη φωτεινότητα και "ψύριζα" την οθόνη και παρατήρησα ότι υπάρχουν 3 καμμένα pixels (2 άσπρα, 1 κόκκινο) τα οποία φαίνονται σε μαύρο φόντο (με το λογισμικό επιδιόρθωσης κολλημένων Pixel τα είδα). Φυσικά αυτά φαίνονται αν κάποιος κολλήσει τα μάτια του στην οθόνη. Φυσικά δεν έχω σκοπό καινούρια συσκευή να τη στείλω στο service αφού δεν με ενοχλεί στην καθημερινή μου χρήση!

 

Το κακό είναι ότι από τη στιγμή που διαπίστωσες την ύπαρξή τους... από εδώ και πέρα θα πηγαίνει το μάτι σου συνέχεια εκεί με ότι αυτό συνεπάγεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το κακό είναι ότι από τη στιγμή που διαπίστωσες την ύπαρξή τους... από εδώ και πέρα θα πηγαίνει το μάτι σου συνέχεια εκεί με ότι αυτό συνεπάγεται.

 

Ειλικρινά είναι λίγο δύσκολο να τα εντοπίσεις. Βλέπω κάποιες εικόνες με μαύρο background και δεν φαίνονται καν (μόνο όπως είπα αν "κολλήσεις" το κινητό στα μάτια σου). Στο Ζ2 που είχα 1 dead pixel ήταν ορατό και εκεί είχα θέμα... :p

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Eχω παραγγείλει εδω και εναν μηνα το audio cable extender https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01552UGSS/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

αλλα ακόμα τίποτα.

Eχει βρει κανεις κατι αντιστοιχο που να πωλειται εντός ελλάδος;

Link to comment
Share on other sites

3 καμμενα pixels σε καινουρια συσκευη?

 

Ναι. Ευτυχώς δεν φαίνονται και δεν ενοχλούν γιατί δεν θέλω να ανοιχτεί καινούρια συσκευή από το service...:worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Eχω παραγγείλει εδω και εναν μηνα το audio cable extender https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01552UGSS/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

αλλα ακόμα τίποτα.

Eχει βρει κανεις κατι αντιστοιχο που να πωλειται εντός ελλάδος;

Συγγνώμη αλλά σε τι ωφελεί?

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Ευτυχώς δεν φαίνονται και δεν ενοχλούν γιατί δεν θέλω να ανοιχτεί καινούρια συσκευή από το service...:worry:

 

Αστα ως εχουν αφου δεν φαινονται και δε επηρεαζει την λειτουργικοτητα της συσκευης '.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά σε τι ωφελεί?

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

Έτσι ακριβώς :) δεν υπάρχει λόγος εφόσον δεν δίνει το ακουστικό την δυνατότητα αυτή να μπει ανταπτορας, χθες ανέβασα σκρεν από την διαφοροποίηση της ένδειξης στο Dac.

 

Κωστή τις καλημέρες μου:)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήρα απόφαση και αυτή την στιγμή στο V10 περνώ ΟΤΑ την ΜΜ, Ελπίζω να πάνε όλα καλά και να μην έχω τίποτα "εκπλήξεις"... :rolleyes:

 

Χρειάζεται να κάνω κάτι όταν τελειώσει η διαδικασία ? επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ή κάτι άλλο ?

Επίσης με την ΜΜ αλλάζει το ξεκλείδωμα οθόνης με το double tap ?

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι νορμάλ μηνες τωρα που την εχω. Ναι κλειδωνει όπως το λες, κανενα θεμα.

 

Εγώ εκανα επαναφορά πριν και μετα. Άλλοι όχι. Και στις 2 των περιπτώσεων, στην απόλυτη σχεδόν πλειοψηφία των χρηστών, δουλεύει απροβλημάτιστα.

καλη απόλαυση της 6αρας.

Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι νορμάλ μηνες τωρα που την εχω. Ναι κλειδωνει όπως το λες, κανενα θεμα.

 

Εγώ εκανα επαναφορά πριν και μετα. Άλλοι όχι. Και στις 2 των περιπτώσεων, στην απόλυτη σχεδόν πλειοψηφία των χρηστών, δουλεύει απροβλημάτιστα.

καλη απόλαυση της 6αρας.

 

Ok, σ' ευχαριστώ Μίλτο. Μέχρι στιγμής δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα, όλα καλά... :)

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Μου έφαγε τη μισή μπαταρία σε 2 ώρες, με μόνο 8 λεπτά οθόνης. Απίστευτο? Είχα βγει να πάω μια βόλτα και γυρνώντας είδα 40% μπαταρία. Χωρίς να το πειράξω καθόλου.

Πιστεύω ότι η ζέστη φταίει. Το κινητό έκαιγε και μπροστά και πίσω.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160719/72e21b736561dca19607ec356898f655.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160719/5964cab8cb08d45fad01cfcec3f11d1a.jpg

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Μου έφαγε τη μισή μπαταρία σε 2 ώρες, με μόνο 8 λεπτά οθόνης. Απίστευτο? Είχα βγει να πάω μια βόλτα και γυρνώντας είδα 40% μπαταρία. Χωρίς να το πειράξω καθόλου.

Πιστεύω ότι η ζέστη φταίει. Το κινητό έκαιγε και μπροστά και πίσω.

 

Η συσκευή όση ώρα την είχες στην τσέπη σου, κάτι την κράτησε ανοιχτή(φαίνεται ξεκάθαρα από τα στατιστικά σου), εξόυ και η υψηλή κατανάλωση & η υψηλή της θερμοκρασία.

Δεν έχει τόσο κακή μπαταρία, ούτε και ευθύνονται οι καιρικές συνθήκες γι'αυτό.

Link to comment
Share on other sites

ότι η ζέστη επηρεάζει το πιστεύω, αλλά είναι πολύ για 2 ώρες. Από σήμα εισαι σε 4g; Κλείστο και άνοιξέτο μια μην εφαγε κανα σκάλωμα και το παρακολουθείς.
Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λέει ο bas είναι. Κάτι σου κράτησε ανοιχτή την οθόνη και σου έφαγε την μπαταρία.

 

Sent from my awesome LG V10 Black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λέει ο bas είναι. Κάτι σου κράτησε ανοιχτή την οθόνη και σου έφαγε την μπαταρία.

 

Sent from my awesome LG V10 Black

Η οθόνη είναι 8 λεπτά. Γενικά έχω παρατηρήσει ότι όταν είμαι έξω, με 3G και όχι 4G, το τηλέφωνο καεί, μάλλον λόγο καιρού, και τρώει την μπαταρία νεράκι. Δηλαδή ακουμπάω την οθόνη στο πρόσωπο μου, και καίει. Την έχω ξαναπάθει έτσι και έχω ξαναγράψει ότι στις ζέστες μέρες καταναλώνει το τηλέφωνο 20%-30% την ώρα.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

ότι η ζέστη επηρεάζει το πιστεύω, αλλά είναι πολύ για 2 ώρες. Από σήμα εισαι σε 4g; Κλείστο και άνοιξέτο μια μην εφαγε κανα σκάλωμα και το παρακολουθείς.

Φυσικα και επηρεάζει η ζεστη αλλα οχι απο μονη της, να προκαλέσει τετοιο πράγμα, τοσο ως προς τις θερμοκρασίες, οσο και ως προς την κατανάλωση μπαταρίας.

 

Πρεπει κάτι να δουλευει και λογω ζεστης εντείνεται το φαινόμενο της αυξημενης θερμοκρασίας.

 

Σε κατάσταση αδράνειας επηρεάζει απο ελάχιστα ως καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το έχω 4g έξω ποτέ μα ποτέ δεν ζεσταθηκε το κινητό. Τα έχεις όλα ανοιχτά? Συγχρονισμους κτλ?

 

Sent from my awesome LG V10 Black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το έχω 4g έξω ποτέ μα ποτέ δεν ζεσταθηκε το κινητό. Τα έχεις όλα ανοιχτά? Συγχρονισμους κτλ?

 

Aν αναφέρεσαι σε μένα, ούτε εγώ έχω παρατηρήσει θέμα με τη χρήση που περιγράφεις. Όλα ανοιχτά, πλην gps & nfc.

Ούτε και με παιχνίδια έχω παρατηρήσει (έντονα) αυξημένες θερμοκρασίες, ακόμα και τώρα το καλοκαίρι.

 

Υπερθέρμανση έχω συναντήσει μόνο, τώρα το καλοκαίρι, σε σενάριο χρήσης που περιλάμβανε φόρτιση είτε με fast charge είτε με σχετικά γρήγορη φόρτιση από το powerbank (το 10άρι της xiaomi), σε συνδυασμό με ακρόαση, από bt, tune in με data & είτε επίπλεον χρήση(browsing/tapatalk/social media) υπό σκιά, είτε χωρίς αλλά κάτω από τον ήλιο.

 

Επίσης, μιας και η Lg έχει και παράδοση με τους κόφτες φωτεινότητες να σημειώσω ότι παρόλο που η συσκευή έκαιγε, σε βαθμό να είναι δυσάρεστο να την χρησιμοποιήσεις, η φωτείνοτητα παρέμεινε ακλόνητη στο 100%.

Link to comment
Share on other sites

Στον magegr αναφέρθηκα bas. Σύμφωνω σε όλα όσα λες. Ούτε στα παιχνίδια ζεστενεται.

Βράχος το θηρίο. Χαχα!

 

Sent from my awesome LG V10 Black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς :) δεν υπάρχει λόγος εφόσον δεν δίνει το ακουστικό την δυνατότητα αυτή να μπει ανταπτορας, χθες ανέβασα σκρεν από την διαφοροποίηση της ένδειξης στο Dac.

 

Κωστή τις καλημέρες μου:)

Καλησπέρα Βαγγέλη

Στο δικο μου δεν δείχνει κάτι παντως στα Ω

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου έφαγε τη μισή μπαταρία σε 2 ώρες, με μόνο 8 λεπτά οθόνης. Απίστευτο? Είχα βγει να πάω μια βόλτα και γυρνώντας είδα 40% μπαταρία. Χωρίς να το πειράξω καθόλου.

Πιστεύω ότι η ζέστη φταίει. Το κινητό έκαιγε και μπροστά και πίσω.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160719/72e21b736561dca19607ec356898f655.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160719/5964cab8cb08d45fad01cfcec3f11d1a.jpg

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Αν το ειχες τσεπη ειμαι σιγουρος οτι ανοιξε η καμερα. Δικαιολογει και το οτι ηταν ζεστο.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται δεν εχετε με τι να ασχοληθειται και η υπερθερμανση σας πειραξε ,ολες οι συσκευες λιγο πολυ ζεσταινονται ειδικα καλοκαιρι πως κανετε ετσι ειναι μινι υπολογιστες τα σημερινα τηλεφωνα αλλα χωρις ανεμιστηρακια λογικο να ζεσταινονται,μηπως κλεινουν τα κινητα η μηπως κολλανε η μηπως επηρεαζονται οι λειτουργιες τους?πολυ φασαρια για το τιποτα χαρητε το κινητο σας φιλοι μη γρινιαζετε χαχαχαχα:):):)
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...